Cinqueterre

Výlet: Neapol, Vesuv, Pompeje + Řím z Prahy – 1.082 Kč.

7 komentářů
2014-08-04T08:06:01+02:00

O akci

Nenechte se odradit tím, co se říká o Neapoli. Hlavní město Kampánie má co nabídnout, ale především pro vás bude výchozím bodem pro návštěvu pozoruhodných Pompejí či Herculanea, které pohřbila doposud aktivní sopka Vesuv, k jejímuž kráteru se také musíte chtě nechtě vypravit.

Po pár dnech se pohodlně za dvě hodiny jízdy vlakem přepravíte z Neapole do Věčného města, které snad ani není třeba nějak zvlášť popisovat. V Římě si přijde na své úplně každý, stačí se jen procházet spletitými uličkami, nasávat vůni pizzy, hodit minci do Fontany di Trevi, projít se po Španělských schodech nebo vyjít na terasu úzkou chodbičkou v kopuli chrámu sv. Petra ve Vatikánu a mít celý Řím jako na dlani.

Základem vašeho výletu budou samozřejmě letenky. Zakoupíte dvě jednosměrné letenky z Prahy do Neapole a pak z Říma do Prahy nebo opačně.

  • Praha – Neapol za 529 Kč
    • 11., 18., 21., 28. října
    • 1., 4., 8. listopadu
  • Řím – Praha za 19,99 € / 553 Kč
    • 14., 16., 23. října
    • 6., 13. listopadu
Vyhledané ceny jsou nejnižší na dané trase a jsou platné pro členy Wizz Discount Clubu. Pokud ještě členství nevlastníte, můžete jej zakoupit rovnou s letenkami za 899 Kč. Nákup členství se vyplatí již při nákupu letenek pro 2 a více osob, neboť přináší úsporu ve výši 270 Kč, resp. 10 € za let a cestujícího. Členství platí po dobu jednoho roku, ve kterém můžete levnější letenky kupovat pro sebe a dalších 9 osob.

V ceně letenky máte jeden kus palubního zavazadla o maximálních rozměrech 42 × 32 × 25 cm, což může být např. menší batoh, do kterého lze zabalit věci na pár dnů. Větší kabinové zavazadlo nebo kufr do podpalubí je za příplatek.

Neapol – Pompeje, Vesuv

Pokud návštěvu Neapole spojíte s výletem do Pompejí, výstupem na Vesuv, vyplatí se pořízení 3 denní jízdenky Unicocampania 3T, která stojí 20 € a zahrnuje dopravu v celé Kampánii, taktéž platí na speciální autobusovou linku EAVBUS, která vás zaveze kousek pod vrchol Vesuvu, rovněž ji využijete pro linku Alibus z letiště Neapol. Z Neapole do Pompejí se dostanete vlakem Circumvesuviana. Vstupné do Pompejí vás vyjde na 11 €.

Další možností je pořízení 3 denní campania>artecard Tutta la regione za 32 €, která se vyplatí, jestliže máte v plánu navštívit více památek a muzeí, neplatí však na autobusovou linku na Vesuv.

Mezi Neapolí a Římem za 9 €

Nejlevnější jízdenku pořídíte v předprodeji na webu italských železnic. Jízdenka platí pro konkrétní spoj kategorie InterCity. Pokud by se vám nepodařilo jízdenku zakoupit, na místě můžete pořídít za 11,20 € lístek na kterýkoli vlak kategorie Regionale.

Chtěli byste vyzkoušet italský rychlovlak a zkrátit si tak jízdu mezi městy na hodinu a deset minut, zakupte si v předprodeji jízdenku za 19 € na rychlovlaky Frecciarossa či Frecciargento, při troše štěstí seženete jízdenku i za 9 €. Jízdenka taktéž platí na konkrétní spoj.

V Římě

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit Koloseum či Forum Romanum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 36 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. K dispozici taktéž verze Roma Pass 48 hours pro jeden vstup, stojí 28 €. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

[start][odlet]Praha[/odlet][odlet]Řím[/odlet][mezikrok][prg][fco][konec]

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2014-08-04T09:06:01+02:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce