Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nenechte se odradit tím, co se říká o Neapoli. Hlavní město Kampánie má co nabídnout, ale především pro vás bude výchozím bodem pro návštěvu pozoruhodných Pompejí či Herculanea, které pohřbila doposud aktivní sopka Vesuv, k jejímuž kráteru se také musíte chtě nechtě vypravit.

Po pár dnech se pohodlně za dvě hodiny jízdy vlakem přepravíte z Neapole do Věčného města, které snad ani není třeba nějak zvlášť popisovat. V Římě si přijde na své úplně každý, stačí se jen procházet spletitými uličkami, nasávat vůni pizzy, hodit minci do Fontany di Trevi, projít se po Španělských schodech nebo vyjít na terasu úzkou chodbičkou v kopuli chrámu sv. Petra ve Vatikánu a mít celý Řím jako na dlani.

Základem vašeho výletu budou samozřejmě letenky. Zakoupíte dvě jednosměrné letenky z Prahy do Neapole a pak z Říma do Prahy nebo opačně.

  • Praha – Neapol za 529 Kč
    • 11., 18., 21., 28. října
    • 1., 4., 8. listopadu
  • Řím – Praha za 19,99 € / 553 Kč
    • 14., 16., 23. října
    • 6., 13. listopadu
Vyhledané ceny jsou nejnižší na dané trase a jsou platné pro členy Wizz Discount Clubu. Pokud ještě členství nevlastníte, můžete jej zakoupit rovnou s letenkami za 899 Kč. Nákup členství se vyplatí již při nákupu letenek pro 2 a více osob, neboť přináší úsporu ve výši 270 Kč, resp. 10 € za let a cestujícího. Členství platí po dobu jednoho roku, ve kterém můžete levnější letenky kupovat pro sebe a dalších 9 osob.

V ceně letenky máte jeden kus palubního zavazadla o maximálních rozměrech 42 × 32 × 25 cm, což může být např. menší batoh, do kterého lze zabalit věci na pár dnů. Větší kabinové zavazadlo nebo kufr do podpalubí je za příplatek.

Neapol – Pompeje, Vesuv

Pokud návštěvu Neapole spojíte s výletem do Pompejí, výstupem na Vesuv, vyplatí se pořízení 3 denní jízdenky Unicocampania 3T, která stojí 20 € a zahrnuje dopravu v celé Kampánii, taktéž platí na speciální autobusovou linku EAVBUS, která vás zaveze kousek pod vrchol Vesuvu, rovněž ji využijete pro linku Alibus z letiště Neapol. Z Neapole do Pompejí se dostanete vlakem Circumvesuviana. Vstupné do Pompejí vás vyjde na 11 €.

Další možností je pořízení 3 denní campania>artecard Tutta la regione za 32 €, která se vyplatí, jestliže máte v plánu navštívit více památek a muzeí, neplatí však na autobusovou linku na Vesuv.

Mezi Neapolí a Římem za 9 €

Nejlevnější jízdenku pořídíte v předprodeji na webu italských železnic. Jízdenka platí pro konkrétní spoj kategorie InterCity. Pokud by se vám nepodařilo jízdenku zakoupit, na místě můžete pořídít za 11,20 € lístek na kterýkoli vlak kategorie Regionale.

Chtěli byste vyzkoušet italský rychlovlak a zkrátit si tak jízdu mezi městy na hodinu a deset minut, zakupte si v předprodeji jízdenku za 19 € na rychlovlaky Frecciarossa či Frecciargento, při troše štěstí seženete jízdenku i za 9 €. Jízdenka taktéž platí na konkrétní spoj.

V Římě

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit Koloseum či Forum Romanum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 36 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. K dispozici taktéž verze Roma Pass 48 hours pro jeden vstup, stojí 28 €. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

[start][odlet]Praha[/odlet][odlet]Řím[/odlet][mezikrok][prg][fco][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele dogwendy
dogwendy

Kde se dá prosím koupit ten Unicocompania 3T?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele paul.robin
paul.robin

super...letime do Neapole ale tušit že vlak do Ríma stojí tak malo tak kombinujem jinak pujčení auta v Neapoli na 3 dny nas vyšlo na 600Kč + kompletní pojištění 550Kč = celkem za 1150kč a to se vyplatí. otazkou je parkovaní - ale nekam toho prcka nacpu. respektive k letišti jezdí za 1 euro courak bus S3 LINKA prý tak nekam ho na noc odložíme autičko

před 7 lety
Avatar uživatele dudek.a
dudek.a

Prave davam take dohromady. Muzu se zeptat ohledne pujceni auta? Nejake speciality? chci dat z Neapole Pompeje, Sorento... diky

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele tommm.mmmot
tommm.mmmot

Super prace. Diky!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Pavel Holman
Pavel Holman

Trasa PRG-ŘÍM je na wizzair bohužel za vyšší ceny pro všechny říjnové lety.

před 7 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Větší dostupnost letenek je právě v opačném směru, proto je článek takto sestaven.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele kockacz
kockacz

Bezva tip s uzitecnymi informacemi (jako vzdy :-) Diky, L

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Tam to bude krásný!
Jambiani
ušetříš až 39%
To bude jízda!
Enna
ušetříš až 71%
Hurá za zážitky!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
A už tam budem?
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie