Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S příchodem rakouského dopravce Niki na bratislavské letiště se nejen Slovákům otevřely nové možnosti, jak se spojit se světem vzdušnou cestou. Niki je součástí významené aliance Oneworld, do které patří velcí hráči, jako British Airways, US Airways, American Airlines a další.

Nyní se v rezervačních systémech objevily velmi zajímavé tarify směrem do USA, které mohou směle konkurovat letenkám z nedalekého vídeňského letiště.

Nejzajímavější nabídkou jsou letenky na západ USA, do Seattle, který může být výchozím bodem pro cestu do kanadského Vancouveru. Zpáteční letenky z Bratislavy jsou k mání za cenu 11.299 Kč a zahrnují i období letních prázdnin.

Rezervuj letenku:

Tarifní podmínky:
  • Prodej do 6. ledna nebo aktualizace
  • Cestovní období bez omezení
  • Délka pobytu max. 3 měsíce

Do New Yorku, Washingtonu

Filadelfie má výhodnou polohu mezi New Yorkem a Washingtonem, do kterých se nejlevněji dostanete autobusy Megabus, jízdenky v předprodeji od 1 $.

Ubytování

Porovnejte ubytování ve Filadelfii, Dallasu, Seattlu, New Yorku a Washingtonu

Levnější alternativnou noclehů v případě USA může být nabídka individuálního ubytování v soukromí přes portál Airbnb, kde získáte slevu 570 Kč za první rezervaci.

Stopover v Bruselu: Zpáteční cesta je zpravidla s delším mezipřistáním v Bruselu, které můžete bez problému k jeho prohlídce.

[start][zeme]USA[/zeme][mezikrok][usa][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Andrea _1
Andrea _1

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Letím z Bratislavy do Filadelfie s přestupem v Bruselu. Předpokládám, že záleží na mě, jestli si kufry z Bratislavy nechám poslat jen do Bruselu nebo přímo do USA. Nevím ale, kde mám v Bratislavě provést check-in. Trasu Bratislava - Brusel letím s Niky-air (má check-in na přepážkách zpoplatněný, což bych nerada), trasu Brusel - Philadelfie s American Airlines. - Ke které společnosti mám jít v Bratislavě provést check-in? (Raději bych si cestou tam kufr v Bruselu přeložila sama, bojím se, že mi ho jinak ztratí.) Moc děkuju.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

V létě,kdy stojí východ USA kolem 17000,-kč ,je ušetřených min.5tisíc uřčitě příjemných..snad i celý den v Bruselu bez velkého zavazadla(snad ho sami přeloží do letu do Bratislavy).Všechny destinace jsou krásná města,ve Philadelphii se rodily svobodné USA,do New Yorku 2 hodiny busem....V pohodě se ceny drží už 5 den.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Adam Hromas
Adam Hromas

Nejsou prosím nějáké akční letenky do USA, nebo Kanady s odletem v červenci a návratem v sprnu? :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele simona.metenova
simona.metenova

Ahojte, kupila som si letenky z tejto akcie, akurat vsak citam samu kritiku na US Airways. Myslite ze su OK? Zdrzania su najmenej, skor ci su bezpecni. Dakujem vopred za feeback.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Simono, vše je OK. Letěl jsem s nimi několikrát a bez problémů. Letadla mají sice starší povahy, takže nezapomeň na knížku nebo tablet pro zábavu do letadla.

před 8 lety
Avatar uživatele simona.metenova
simona.metenova

OK, dakujem za uklidneni :-), zelam stastny Novy Rok!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Afleben
Afleben

Ja len doplním, že rovnaká chyba v tarife je aj do mnohých iných miest v rámci USA. Boston, Miami, Denver ... Žiaľ, juho-západné pobrežie (Los Angeles, SanFran) majú už príliš vysoké ceny. V každom prípade, je to chybný tarif, konkrétne "vypadlo" obmedzenie doby platnosti (zamýšľané bolo do 22.3.2015), takže jeho výhoda spočíva hlavne v tom, že sú k dispozícii lety aj cez letné prázdniny. Kedy to inak stojí poriadne pálky.

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ano, zkoušel jsem samozřejmě i jiné destinace v USA, ale cenově nebyly nějak moc zajímavé!

před 8 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Muzu potvrdit :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Honem, dokud jsou místa!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Gambie
ušetříš až 36%
Jedem!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké