Z Prahy do New Yorku a Filadelfie - 8.938 Kč.

Jak akci využít?

Aktuálně zlevněný tarif u British Airways na trasu Praha - New York v kombinaci s jinými levnějšími tarify dovoluje sestavit letenku, pomocí které můžete, kromě nikdy nespícího New Yorku, navštívit i někdejší hlavní město Spojených států, Filadelfii.

Nejlevnější open-jaw letenky z Prahy do New York a z Filadelfie do Mnichova nebo Berlína nesou cenovku 8.938 Kč, resp. 9.034 Kč.

Rezervuj letenku:

  • Praha - New York / Filadelfie - Mnichov za 8.938 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York / Filadelfie - Berlín za 9.034 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York / Washington - Berlín za 9.448 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York / Washington - Mnichov za 10.139 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
  • Cestovní období pro uvedené ceny je do konce března 2015, za zvýšenou cenu cca 1.000 Kč do 24. června
  • Prodej do 31. 3. nebo aktualizace tarifu
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce

Jelikož je tento tarif ohraničen maximální délkou pobytu a cestovním obdobím, neumožňuje sestavit levnou letenku pro pobyt na Work and Travel!

Přesunujeme se v USA

Pro cesty mezi americkými městy můžete využít velmi levný Megabus, u kterého jsou jízdenky k mání běžně za 3 dolary, v předprodeji od 1 $. Dalšími autobusovými dopravci jsou Greyhound, Boltbus, Goto Bus atd.

Z Německa do ČR

Cestu z Mnichova do Prahy levně podniknete se Student Agency, DB či Eurolines, za nejlevnější jízdenku dáte 500 Kč. Z Berlína můžete rovněž využít jmenované dopravce kromě DB a nově také MeinFernbus.

Ubytováváme se v USA

Hotely v jednotlivých městech rychle vyhledáte přes tyto odkazy: TIP: V New Yorku doporučujeme námi vyzkoušené hotely v Queensu ve čtvrti Long Island City, a to Sleep Inn, Best Western či Ramada Long Island City. Z Queensu je to na Manhattan metrem 10 minut jízdy.

Stále oblíbenější možnosti ubytování nabízí Airbnb, přes který můžete využít nabídky volného pokoje u někoho doma nebo si pronajmout celý byt či dům. Na první rezervaci budete mít slevu 600 Kč. Při dotazování na adresu pobytu v New Yorku při imigrační kontrole je Airbnb všeobecně známou a akceptovanou variantou ubytování v USA.

  • Zkuste tedy štěstí na Airbnb
[start][zeme]USA[/zeme][mezikrok][usa][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele horakma3

Ahoj, prosím potřebuju poskládat co nejvýhodnější letenku z Prahy případně ( Víděň, Bratislava, Mnichov....) do NY 24.-27. května a zpáteční taky asi z NY do Prahy kolem 10.-14. října. Nebo by mohla být ta zpáteční klidně od někud jinud je mi to jedno. Ale nejde mi najít nic výhodnýho :( můžete mi prosím někdo pomoct. prosím prosím smutně koukám .... potřebuju už něco nutně koupit, jinak to bude drahý ..... pak

Avatar uživatele vojta.med

Ahoj můžu poprosit o radu ohledně cestování metrem v NY.Děkuji

Avatar uživatele lukas

Co bys potřeboval vědět?

Avatar uživatele biggycz

Radši do NY, případně vůbec do US, nejezdi ...

Avatar uživatele dusenka

Lze poskladat podobne i PRG-LHR-MIA zpet PBI-DFW-LHR-MUC okolo 12600,-

Avatar uživatele lukas

Ano, o letenkách na Floridu víme, tento příspěvek se však týká New Yorku a okolí :-)

Avatar uživatele bnaprstkova

Dobrý den, Prosím o radu.Včera jsem se pokoušela o rezervaci ubytování na airbnb a před odesláním rezervace to chce potvrzení identity,vše mi sedí kromě účtu na Facebooku ,gmailu...kdyko-li zadám svoje účty napíše mi to,že s údaji na daných účtech nemohou potvrdit mou identitu.Co mám dělat?Náprstková

Dobrý den Blanko, budete muset kontaktovat podporu aibnb, s tímto vám bohužel neporadím.

Zdravíčko. Myslíte, že zmínit airbnb v New York city při imigračním pohovoru bude určitě bez problému?

Avatar uživatele lukas

Ano, naprosto bez problémů, naši čtenáři nám toho potvrdili několikrát z nedávných pobytů v USA.

Avatar uživatele kurin

My nemeli zadne ubytko, urednikovi jsme rekli, ze sedame do auta a spat budeme v motelu nekde u dalnice. Popral nam stastnou cestu a doporucil at nejedem moc dlouho. Takze tak :).

Avatar uživatele vaclav.malek

Zdravím, reaguji na zmínku o Work and Travel, muzeme očekávat akce na letenky do USA(New York), které budou terminove vyhovovat tomuto programu? Díky, VM

Avatar uživatele lukas

Ceny letenek pro tak dlouhé období nejsou moc příznivé, ale neházel bych flintu do žita, ještě se určitě něco použitelného objeví. Momentálně se dají sehnat u TAPu nebo Aeroflotu letenky za 15-16 tisíc, které vyhovují WaT.

Avatar uživatele xkubikx

Kéž by byl kurz dolaru stále 20 Kč :(

Avatar uživatele Kickassone

Jeste ze uz neni za 28kc :) Potrebuju jeste na brezen tisic $.. :) cekam co vypadne z CNB tenhle tyden :)

Avatar uživatele xkubikx

Já sice né tisíc, ale taky tápám, jestli měnit teď, nebo počkat.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Do konce roku z Prahy na Havaj přes Peking
-42 %

Tam chceš!

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

Všude dobře, co doma!

Černý pátek u Ryanairu aneb poslední místa v letadle po Evropě za extrémní ceny
-74 %
Mega akce

Všude dobře, co doma!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké