Za polární kruh: z Prahy na Špicberky – 5.099 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Máte-li rádi výzvy a toužíte poznat severskou „exotiku“, vydejte se za polární kruh na souostroví Špicberky, na nejsevernější výspu lidské civilizace. Ocitnete se pouhých třináct set kilometrů od severního pólu a poznáte pravý polární den, ve kterém slunce nezapadá.

První variantou budou separátní letenky, které v součtu vyjdou na velmi sympatických 1.680 NOK, tedy 5.099 Kč. Tato volba vám však poskytne větší prostor v plánování a také ve výběru termínů, které umožňují podniknout cestu na libovolně dlouhou dobu a téměř kdykoliv v průběhu roku.

Rezervuj letenku:

  • Praha - Oslo za 682 NOK / 2.070 Kč rezervuj >>
  • Oslo - Longyaerbyen za 998 NOK / 3.029 Kč rezervuj >>
  • Dostupnost: leden - říjen
Ubytování? Mimo dostupných klasických hotelů je vhodné se podívat po nabídkách hostelů. Výběr není rozsáhlý, proto konečnou cenu kalkulujte ještě před nákupem letenek.

Druhou variantou jsou zpáteční letenky z Prahy do Longyearbyenu, kdy budete mít všechny lety na jedné letence a dopravce vám tak bude garantovat dopravu až do cílové destinace. Letenky jsou za nepatrně vyšší cenu 2.018 NOK / 6.135 Kč, dostupnost je však jen na pár srpnových termínů.

V obou případech máte v ceně letenky příruční zavazadlo max. rozměrů 55x40x23 cm a hmotnosti 10 kg. Pokud byste chtěli na svou cestu odbavit např. velkou krosnu, musíte počítat s dodatečnými poplatky. Na palubách Norwegian je zdarma k dispozici Wi-Fi připojení k internetu.

Pobyt na Špicberkách má svá specifika, proto doporučujeme navštívit např. portál Hedvábná stezka, kde obdržíte spoustu užitečných informací a rad.

Proky na Špicberkách

Cestopisfotografie z putování po Špicberkách od spřáteleného blogu Proky & Veru na cestách. Proky se určitě rád podělí o své zkušenosti a zážitky ze Špicberk např. v našem diskuzním fóru nebo jej můžete kontaktovat na jeho fb profilu.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele ejahnicky

SUPER!!! Mockrát díky, letíme začátkem srpna ... :)))

Tak jo, cestopis včetně přehledu některých nákladů je online. Najdete jej na blogu http://prokyaveru.blogspot.cz/ ;)

Moju oktobrovu návštevu Špicberg som spísal do tohto cestopisu - http://www.cestopisy-norsko.sk/spicbergy.html

Avatar uživatele geelong

Proky, chvátejte s tím cestopisem. Hlavně i kde se ubytovat a tak.Už se na to těším :-)

Avatar uživatele Dino

Pokud zustanes u nizkeho rozpoctu tak pod letistem/50m/je jediny kemp na ostrove,ceny jidla skoro jako u nas,je to bezcelni zona takze to s norskymi cenami nema nic spolecneho...na palubak se da v kramu kupovat i pivko,whiska...tady je par fotek pro inspiraci,urcite doporucuji https://plus.google.com/u/0/photos/105538419773616573765/albums

Avatar uživatele korabik.daniel

Mohu se zeptat, jak se cena letenek pohybuje, v "klasických" cenách? Děkuji :)

Danieli, "klasické" ceny u SASu jsou téměř dvojnásobné ;-)

Avatar uživatele jardafox

Neni pravda, sleduju pravidelne a bezna cena je pod 7 tisic z prahy

Avatar uživatele jardafox

proč zrovna se SASem když i článek odkazuje na stránky norwegianu a tázající se navíc na konkrétní aerolinky neptal? když teda pominu tuhle zrovna probíhající akci, tak třeba 7.-17.8. PRG-OSL-LYR RT za 6900,- další variantou pro šetřílky je letět za pár stovek z KTW do TRF a zkusit přesun stopem na OSL

Off: Hlásím hlásím, že na poslední 2 příspěvky nepřišly automatické emaily. :)

Avatar uživatele xmesr00

pozri Spam, mne to tam chodi pravidelne

Už vyřešeno :) jak se měnily ty segmenty po Evropě, tak jsem nebyl přihlášený ke všem oblastem odběru. :)

Díky za odkaz, Lukáši, dnes cestopis dopíšu a určitě tady dám odkaz včetně rozpisu nákladů. Každopádně výlet určitě doporučuju, i když nepatří k nejlevnějším. A když ne letos, tak třeba příští rok. Letenky za stejné ceny byly i loni, takže určitě budou i příště. ;)

Proky, není za co. Na cestopis se obvzlášť těším!

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Do konce roku z Prahy na Havaj přes Peking
-42 %

Honem, dokud jsou místa!

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Norsko  

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko