Papuchalk tlustozobý

Zářijové levné letenky na Island z Berlína - 3.205 Kč.

16 komentářů
2015-08-02T12:12:50+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Letošní sezóna levným letenkám do země ohně a ledu moc nepřála, a kdo výhodně nenakoupil s velkým předstihem, musel si pořádně připlatit. S dnešní nabídkou máte skvělou příležitost, jak se na Island vypravit ještě letos, byť už je od září na Islandu oficiálně zimní sezóna. Výhodou posezónního období jsou nižší ceny za pronájmy aut a ubytování. Aktuálně lze zakoupit na září, ale i následující období zpáteční letenky z dobře dostupného Berlína do Reykjavíku za bezvadnou cenu 118 euro, tj. 3.205 Kč. Chcete-li na Islandu pozorovat polární záři nebo-li Auroru Borealis, hledejte letenky na přelom října a listopadu.

  • Rezervuj letenku Berlín – Reykjavík za 118 € / 3.205 Kč na WOW Air
  • Cestovní období: září – prosinec
  • Prodej do vyprodání míst za udanou cenu
V ceně letenky je příruční zavazadlo, které by nemělo přesáhnout rozměry 56 x 45 x 25 cm a hmotnost 5 kg! Za příplatek 15 eur v jednom směru může mít příruční zavazadlo až 12 kg. Odbavené zavazadlo do 20 kg stojí 31 eur za let.

Z Prahy do Berlína 540 Kč

Nejlevnější možností, jak se dostat z Prahy do Berlína, je využít žlutých busů Student Agency, kteří sice zajíždějí i na letiště Schönefeld, ale jízdenka je dražší o další pětistovku. Proto využijte k dopravě na letiště obyčejný S-Bahn s jízdenkou na zóny ABC za 3,30 €. Spojení nabízejí taktéž Meinfernbus nebo Eurolines.

Poznáváme Island

Nejlepší možností, jak poznat Island, je ve vypůjčeném automobilu. Můžete také zkusit stopovat nebo se přesunovat autobusy, ale ekonomicky si nepolepšíte a budete jenom ztrácet čas.

Pronájem auta zcela jistě navýší váš rozpočet, proto se při výběru půjčovny zaměřte i na lokální půjčovny (www.geysir.is, www.sadcars.com), které sice mohou nabízet starší kousky, ale ceny mohou být proti globálním půjčovnám i poloviční. Nějaká nabídka pronájmu se objevila i v našem fóru, zkuste se poptat i tam nebo porovnejte nabídky přes náš srovnávač. V zimním období však počítejte i s nižší dostupností pronájmů.

Auto si určitě vyzvednete na letišti, takže se můžete vydat vstříc novým zážitkům. Vaše cesta nejdříve povede k tzv. „zlatém okruhu“, který zahrnuje Národní park Thingvellir, impozantní vodopád Gulfoss a oblasts gejzíry s aktivním Strokkurem. Dále pak můžete pokračovat po islandské „jedničce“ k dalším a dalším vodopádům, ledovcům, vulkánům, jezerům, gejzírům. Hlavní okružní silnice bývá sjízdná téměř celý rok.

Zásoby jídla levně nakoupíte v islandském řetězci supermarketů Bonus, které se nacházejí v každém větším městě na Islandu.

Kde složit hlavu?

Noclehy v hotelech či penzionech také nepatří k nejlevnějším. Ti nenároční mohou klidně bivakovat v autech či pod stanem takřka kdekoli nebo v několika kempech, kterých je na Islandu nepočítaně, bývají vybavené sociálním zařízením a u některých si můžete užít koupání v přírodním termálním jezírku.

Pokud dáváte přednost pohodlí, počítejte, že utratíte průměrně 2.000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Největší nabídku hotelů, hostelů, penzionů naleznete tradičně na bookingu.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-08-02T13:12:50+02:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce