Cinqueterre

Zažijte Řím: zpáteční letenky a kvalitní 3* hotel se snídaní - 1.941 Kč.

34 komentářů
2015-10-20T09:32:44+02:00

O akci

Patří-li tato sýpka kulturních skvostů mezi váš seznam vysněných destinací, nepřemýšlejte a kupujte. V rámci probíhající akce u Wizzairu získáte zpáteční letenky do Říma jen za 614 Kč včetně poplatků a tax, pokud si k tomu přidáme mimo sezonní období, které v Římě sráží ceny i o 60%, máme šanci prožít několik skvělých dní v hlavním městě Itálie. Počasí se nebojte, Řím jsem přesně tak jak teď píši navštívil letos koncem ledna a mimo jeden den, kdy lehce mrholilo, bylo i na triko.

Za letenky (614 Kč) a 3* hotel v centru města (1.327 Kč) se snídaní zaplatíme dohromady jen 1.941 Kč za osobu a 2 noci. Cestu si můžete naplánovat libovolně, pro názornost jsem vybral termín 28. - 30. ledna.

Letenky do Říma

Jak jsem již zmínil, pokud letenky zakoupíte dnes nebo zítra, můžete letět za 614 Kč (počet míst je omezený). K této ceně je potřeba mít členství WDC. Pokud jej nemáte, vyjdou vás 2 letenky společně se členstvím (zadejte kód WDCSEP15) na 1.852 Kč, tedy 926 Kč za osobu. V ceně máte malé příruční zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm nebo batoh.

Z letiště na hotel

Wizzair přilétá na letiště Řím Ciampino, odkud se pohodlně a levně dopravíte s několika autobusovými dopravci. Například Terravision nabízí zpáteční jízdenky za 8 eur a stejně na tom budou i ostatní. Autobus jede k hlavní železniční stanici Termini v centru města, odkud již pěšky dle libosti dojdeme k hotelu i památkám.

Jaký vybrat hotel?

Ačkoliv je vždy ubytování značně o osobních preferencí, v těchto tipech na cesty se sluší alespoň předvybrat vhodné ubytování. Osobně bych si vybral pro náš zamýšlený termín 28. - 30.ledna tento hotel Virgilio s hodnocením 8.0 za 2.653 Kč, což mnoho 3* hotelů v této cenové kategorii nedosahuje ani 6.
  • Další hotely naleznete na booking.com - hledejte v centru a nejlépe i s lehkou snídaní
Virgilio se nachází zrhuba 10 minut chůze od nádraží a stejný čas vám zabere k tomu, abyste došli k Fontáně di Trevi, Pantheonu či Koloseu. Cena je uvedena za 2 noci a 2 osoby včetně snídaně.

Kam vyrazit, co zakousnout a jak se pohybovat městem

Ještě tentýž den po příletu a ubytování můžete vyrazit za památkami, noční osvětlení jim dodává punc. Doporučuji trasu směrem ke Koloseu a dále podél Forum Romanum k Altare della Patria.

Více večer již nestihnete, proto po cestě skočte i do jedné z místních kaváren či bufetů. Hlavní chod v podobě pizzy nebo těstovin zakoupíte v rozmezí 4 - 7€, nechcete-li utrácet, vodu kupujte v obchodech a restauraci dejte na sucho. Jedinou levnou tekutinou je pravé espresso , které zakoupíte vždy a všude za 1€.

Druhý den doporučuji vyrazit ihned zrána metrem do Vatikánu, vyhnete se tak zástupu davů a budete mít klid na objevování této unikátní lokality. Nevyhnete se ale dlouhé frontě při vstupu, i přesto se nebojte. Zpoza náměstí netrvalo ani 30 minut a byli jsme uvnitř. Je zcela zbytečné platit naháněčům, kteří vás "provedou" s předběhnutím fronty.

Od Vatikánu se vydejte pěšky k řece Tibeře a pokračujte k Andělskému hradu. Odtud je to již jen kousek k náměstí Navona, Pantehonu a fontáně di Trevi (stále v rekonstrukci). Za světla si zopakujte včerejší Koloseum a Forum Romanum. Centrum Říma je celé v docházkové vzdálenosti.

Poslední den si jen užívejte Itálii. To hlavní jste z Říma už viděli.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-10-20T09:32:44+02:00

34 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce