Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se vlakem za zimními radovánkami do Tater. Za svou cílovou destinaci pro lyžovačku si zvolte Štrbu, Poprad nebo Liptovského Mikuláše. Dohromady za zpáteční jízdenku z České republiky a za ubytování na 2 noci v Tatrách i přes valentýnský prodloužený víkend nemusíte zaplatit více než 1.059 Kč za jednu osobu.

1) Jízdenka do Tater

  • Rezervuj zpáteční jízdenku za 504 Kč na Slovensko s RegioJet 
  • Aktuální cestovní období: do 27. února 2015
  • Jízdenky za akční cenu jsou v omezeném množství
Vlak jede na trase: Praha  Pardubice  Česká Třebová Zábřeh → Olomouc → Hranice →Ostrava → Havířov  → Český Těšín → Třinec → Bystřice → Návsí → Čadca → Žilina → Vrútky → Ružomberok → Liptovský Mikuláš → Štrba → Poprad → Spišská Nová Ves → Kysak → Košice

2) Ubytování v Tatrách

V Liptovském Mikuláši (Nízké Tatry) seženete nejlevnější ubytování v penzionu Abahouse, který je vzdálen pouhé 2 kilometry od parku Tatralandia. Wifi připojení je dostupné v celém objektu zdarma. 2 noci v penzionu v dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou vás vyjdou na 555 Kč za jednu osobu. Městská daň 1 € / 28 Kč za osobu na noc je splatná na místě.

Ve Štrbě se výhodně ubytujete v apartmánech Korenko, které se nachází 13 kilometrů od lyžařského areálu Štrbské pleso. V apartmánech je dostupné zdarma wifi připojení. 2 noci v apartmánu s vanou stojí 555 Kč za jednu osobu. Na recepci musíte zaplatit městkou daň 0,5 € / 14 Kč za osobu na noc.

V Popradu se můžete nejlevněji ubytovat v apartmánech CVC, které jsou vzdálené 1,8 kilometru od zábavního parku Aqucity. V celém objektu je zdarma wifi - připojení. Pobyt na 2 noci v apartmánu se sprchou vychází na 555 Kč za jednu osobu. Na recepci musíte ještě zaplatit městskou daň 0,7 € / 20 Kč za osobu na noc.

3) Lyžování ve Vysokých Tatrách

Výchozími body pro lyžování ve Vysokých Tatrách jsou na trase RegioJetu města Štrba a Poprad. Nejkrásnější lyžování můžete zažít v lyžařských střediscích Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec. Informace o cenách za skipassy naleznete zde. Jednodenní skipass do výše zmíněných lyžařských středisek stojí 29 € při nákupu po internetu. V Tatrách si můžete mimo lyžování užít také dobrodružné noční sáňkování po 2,5 kilometru dlouhé osvětlené trati. Před výletem do Tater se nezapomeňte podívat na sněhové zpravodajství.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele sunfull
sunfull

Dobrý večer, po 27.2. už vidím, že je možné jet ze Slovenska pouze autobusem a je to i dražší.Nemáte náhodou nějaké informace, zda bude s blížícím se datem(březen) opět možnost vlaku?Děkuji předem za informaci:)

před 8 lety
Avatar uživatele lukas.filip
lukas.filip

Spoje od 27.2. dále by se měly objevit už brzy :) Taky na ně čekám. Doporučuji sledovat facebook Regiojetu, tam to určitě bude hned jak je uvolní do prodeje :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Truhlik
Truhlik

skibus - ty mas dost - pojede mozna tak rolba

před 8 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Stačilo, máš BAN!

před 8 lety
Avatar uživatele jirasekjan
jirasekjan

Pane Horáku, vy tady běžně banujete diskutéry když projeví nějaký názor? Připadá mi to přinejmenším dosti podivné. H.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele tereza.patzakova
tereza.patzakova

Nevite,zda jezdi od hotelu nebo z mest nejaky skibus?

před 8 lety
Avatar uživatele david_11
david_11

Od hotelov premávajú taxíky. Inak sú tam aj skibusy http://www.vt.sk/cz/informace/doprava/skibus/ , ale podľa všetkého je s ohľadom na počet spojov dobré nezmeškať. Potom tam jazdí ešte tzv. električka - tatranská elektrická železnica, ktorej cestovný poriadok nájdeš na cp.sk, ale aj idos.cz. Z PP to ide z vrchného poschodia vlakovej stanice. Polohu zastávok si možeš nájsť na google maps, je to vždy ešte celkom kus k lyžiarskemu stredisku

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Jedem!
Bosa
ušetříš až 67%
Všude dobře, co doma!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Borobudur
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Slovensko
Slovensko

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko