Andorra

Zimní Pyreneje: Letenky + jízdenky z Berlína do Andorry za 2.195 Kč.

12 komentářů
2017-01-06T16:32:12+01:00

O akci

Nemyslíme jen na ty, kteří míří ze teplem a plážemi, a tak s pátečním zasněženým odpolednem přinášíme tip do poněkud netradiční zimní destinace. Pokud vás omrzelo neustálé ježdění do Alp nebo chcete jen poznat nové kraje, vyrazte do jednoho z nejmenších evropských států, jehož rozloha je zhruba rovna velikosti Prahy, do pyrenejského ráje zimy a zimních sportů... vyrazte do Andorry.

Nejlevnější cesta vás čeká při odletu z Berlína přes Toulouse, kde rovnou na letišti naskočíte na autobus, který vás během 3 hodin jízdy doveze přímo do Andorrského knížectví. Budete-li cestovat ve více lidech, může se vyplatit půjčení auta přímo na letišti v Toulouse. Nabízí se také využití spolujízdy přes blablacar.fr, která může ušetřit i více než polovinu cenu oproti autobusu.

  • Berlín Schönefeld – Toulouse za 16 € / 440 Kč rezervuj na Ryanair.com >>
  • Toulouse – Andorra za 64 € / 1.755 Kč rezervuj na andorrabybus.com >>
  • Cesty během ledna, v únoru a březnu cca o 100 Kč dražší
  • Platí do vyprodání míst
V ceně má Ryanair zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm. Přeprava lyží se nevyplatí, vhodnější je vybavení půjčit na místě.

V Andoře

Ubytování

I přes to, že v Andoře právě probíhá hlavní sezona, dají se běžné hotely sehnat za relativně příznivé ceny od cca 1.100 Kč za pokoj. Pozor si musíte dát jen na umístění hotelu a raději vybírat ty poblíž hlavních silnic, či ve velkých obcích, to pokud si nepůjčíte auto.

Doprava

V zemi funguje kvalitní autobusová síť, která spojuje hlavní město Andorra la Vella se všemi většími obcemi a lyžařskými středisky. Autobusy na nejexponovanějších trasách jezdí jednou za 15 až 30 minut a ceny jízdenek se podle délky trasy pohybují od 1,80 do 6,10 €.

Mezi Andorrou la Vellou a všemi lyžařskými středisky funguje i celonoční doprava.

Lyže

V Andoře najdete několik lyžařských středisek, které se kvalitou a velikostí směle vyrovnají se středně velkými i většími alpskými středisky. Ceny permanentek i lyžařských půjčoven jsou na obdobné úrovni jako v Alpách.

Největší střediska:

Doprava na letiště Schönefeld

Abyste stihli odlet z Berlína, vyrazte autobusem Flixbus z Prahy ve 3:30 ráno, spoj víceméně ideálně navazuje na odlet v 10:40, jízdenky se prodávají za 479 Kč. Na zpáteční cestě nejlépe poslouží spojení Regiojet v 19:30 přímo z letiště za 650 Kč, nebo Eurolines z centrálního autobusového nádraží v Berlíně za 350 Kč. Jízdenka z letiště do centra vyjde na 3,30 €.

Využít můžete také oblíbenou spolujízdu.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-01-06T16:32:12+01:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce