Andorra

Zimní Pyreneje: Letenky + jízdenky z Berlína do Andorry za 2.195 Kč.

12 komentářů
2017-01-06T16:32:12+01:00

O akci

Nemyslíme jen na ty, kteří míří ze teplem a plážemi, a tak s pátečním zasněženým odpolednem přinášíme tip do poněkud netradiční zimní destinace. Pokud vás omrzelo neustálé ježdění do Alp nebo chcete jen poznat nové kraje, vyrazte do jednoho z nejmenších evropských států, jehož rozloha je zhruba rovna velikosti Prahy, do pyrenejského ráje zimy a zimních sportů... vyrazte do Andorry.

Nejlevnější cesta vás čeká při odletu z Berlína přes Toulouse, kde rovnou na letišti naskočíte na autobus, který vás během 3 hodin jízdy doveze přímo do Andorrského knížectví. Budete-li cestovat ve více lidech, může se vyplatit půjčení auta přímo na letišti v Toulouse. Nabízí se také využití spolujízdy přes blablacar.fr, která může ušetřit i více než polovinu cenu oproti autobusu.

  • Berlín Schönefeld – Toulouse za 16 € / 440 Kč rezervuj na Ryanair.com >>
  • Toulouse – Andorra za 64 € / 1.755 Kč rezervuj na andorrabybus.com >>
  • Cesty během ledna, v únoru a březnu cca o 100 Kč dražší
  • Platí do vyprodání míst
V ceně má Ryanair zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm. Přeprava lyží se nevyplatí, vhodnější je vybavení půjčit na místě.

V Andoře

Ubytování

I přes to, že v Andoře právě probíhá hlavní sezona, dají se běžné hotely sehnat za relativně příznivé ceny od cca 1.100 Kč za pokoj. Pozor si musíte dát jen na umístění hotelu a raději vybírat ty poblíž hlavních silnic, či ve velkých obcích, to pokud si nepůjčíte auto.

Doprava

V zemi funguje kvalitní autobusová síť, která spojuje hlavní město Andorra la Vella se všemi většími obcemi a lyžařskými středisky. Autobusy na nejexponovanějších trasách jezdí jednou za 15 až 30 minut a ceny jízdenek se podle délky trasy pohybují od 1,80 do 6,10 €.

Mezi Andorrou la Vellou a všemi lyžařskými středisky funguje i celonoční doprava.

Lyže

V Andoře najdete několik lyžařských středisek, které se kvalitou a velikostí směle vyrovnají se středně velkými i většími alpskými středisky. Ceny permanentek i lyžařských půjčoven jsou na obdobné úrovni jako v Alpách.

Největší střediska:

Doprava na letiště Schönefeld

Abyste stihli odlet z Berlína, vyrazte autobusem Flixbus z Prahy ve 3:30 ráno, spoj víceméně ideálně navazuje na odlet v 10:40, jízdenky se prodávají za 479 Kč. Na zpáteční cestě nejlépe poslouží spojení Regiojet v 19:30 přímo z letiště za 650 Kč, nebo Eurolines z centrálního autobusového nádraží v Berlíně za 350 Kč. Jízdenka z letiště do centra vyjde na 3,30 €.

Využít můžete také oblíbenou spolujízdu.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-01-06T17:32:12+01:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele rajsky.p
rajsky.p
před 6 lety

Chtel bych se zeptat..zlevnene letenky do Bilbao budou nekdy? Dekuji

Avatar uživatele vlach.irena
vlach.irena
před 6 lety

Kryštofe, Dave - pomožte.... DAVE: prosím s.o.s. Mám rezervaci na akci 2 měsíce starou-v bussiness do Bangkoku už ty dva měsíce vytvořenou a platnou rezervaci, teprve až jsem se dotázala kde si můžu vytisknout letenky (minulý týden), tak mi poslali tento email: Hello, Your flydubai flight FZ-780/523 departing on 26 April 2017 from PRG to BKK has been cancelled due to schedule changes. We would like to you to contact our contact centre on +971 600544445 as your booking has been affected. The available re-booking options are below and would like to ensure a suitable flight to connect to or from your cancelled flight. Option 1 You can re-book on another flydubai flight (subject to availability) to the same destination without penalty and transfer any optional extras you pre-purchased with the original booking to the new booking. Option 2 You can cancel your booking and flydubai will issue a voucher (by e-mail) for its full value. This voucher (valid for 12 months) can be used for future travel with flydubai and can be redeemed online at flydubai.com, through the contact centre or via one of flydubai's travel partners. Please note that you may also receive an SMS and/or a phone call from us about this flight cancellation. We apologise for any inconvenience that these cancellations may have caused. Please ignore this email if you have already contacted us to change your booking. Co mám dělat? Když byla rezervace až do minulého týdne platná, jak to můžou zrušit??? Mám zaplacené letenky dál na Phuket a zaplacené ubytko... Díky za pomoc, zkusím napsat ještě k některé aktuální diskusi.... Irena

Avatar uživatele
Andrea_Pernik
před 6 lety

A keby mal niekto extrémne dobrodružnú povahu tak zadarmo sa dá prespať tu: https://goo.gl/maps/Zp6wQLPFs3R2 :D Vo vnútri je drevené "pódium" aby sa nespalo na zemi, stôl a krb (tuším aj s mriežkou keby chcel niekto grilovať :D ). V lete sa dalo dostať autom až pred refugio, ale v zime neviem ako je to prístupné. Každopádne z hlavnej cesty je to 5min pešo. :)

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

Proč ne? Třeba využijeme... dík. Co je jinak zajímavého v té oblasti?

padrino11
před 6 lety

Laťka není nastavena příliš vysoko nebo nízko, ale zcela mimo doskočiště. Jako vášnivý lyžař a snowboardista si neumím představit, že bych něco takového chtěl zkoušet. Dává to smysl asi jako inzerovat na Floridě letenky na koupání v rybníku u Kolína.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 6 lety

Andorra opravdu stojí za to, navštívili jsme ji v létě 2016, také jsme letěli do Toulouse. Byli jsme fakt nadšeni, málo lidí, skvělé túry a přijatelné ceny. Naše dojmy a fota zde : http://www.mojecesty.com/clanky/postrehy-z-cest/prodlouzeny-vikend-v-andore.html

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

Perfektní, díky za inspiraci.

Avatar uživatele
Andrea_Pernik
před 6 lety

Na Blablacar.fr bývajú jazdy z Toulouse do Andorry za oveľa nižšie ceny, ak chce niekto ešte viac ušetriť :) A cesta Toulouse - Andorra je fakt krásna :)

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 6 lety

Máte pravdu, nejnižší ceny za spolujízdu už kolem 10 € jednosměrně! Doplněno ;)

Avatar uživatele m_7
m_7
před 6 lety

Jízdní řády, trasy a zóny nejsou ve španělštině, ale v katalánštině.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 6 lety

Pravda, pravda!

Avatar uživatele David Černý
David Černý
před 6 lety

Ultraoriginální příspěvek, moc oceňuju. :)

Další akce