Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Novou várku jízdenek za dolar můžete směle chytit mezi prvními, neboť americký Megabus právě spustil prodej na další období. Konkrétně se jedná o cesty v období od 18. listopadu do 2. prosince, tedy na nejvytíženější období našich čtenářů, kteří se chystají díky tipům na levné letenky do USA procestovat oblast New Yorku, Chicaga a Toronta. Jízdenky za 1$ jsou dostupné pro několik prvních míst v každém spoji, s rezervací proto není dobré otálet!

  • Jízdenky za 1$ rezervujte na us.megabus.com
  • Nové cestovní období: 18.11. - 02.12.2015
Megabus obsluhuje nejdůležitější metropole Spojených států amerických, nevyjímaje oblast New Yorku, Washingtonu DC či Chicaga. Další trasy naleznete v rámci Kalifornie i Floridy.

Tip kam vyrazit z New Yorku? Určitě musíte využít možnosti jednodenního výletu do Filadelfie - mimo Zvonu svobody navštivte také jednu ze 4 mincoven (vstup zdarma). Další oblíbené destinace jsou DC a Boston.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele japonec
japonec

zdravim, taky se ptam, zda nema megabus nejakou akci na cerven- cervenec?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele janabakalova
janabakalova

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se nechystá nějaká další akce megabusu v USA? Jedeme v druhé půlce března a zatím nejdou koupit jízdenky ani za normální cenu. Díky za info :-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jirkamic
jirkamic

Super, hodi se mi to na FL :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele matesdc
matesdc

Ahoj, právě včas :-) díky za info

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Jedem!
Bosa
ušetříš až 67%
Honem, dokud jsou místa!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Borobudur
ušetříš až 59%
Jedem!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké