Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční nabídka autobusového dopravce Eurolines vybízí k podzimním cestám po evropských destinacích. Vydejte se ve dvou do Berlína, Vídně, Budapešti či Norimberku a spoustu dalších měst za polovinu standardní ceny, neboť máte 1+1 osoba zdarma.

Jízdenky rezervujte klasicky na stránkách eurolines.cz za využití následujících odkazů.

Ceny jsou uvedeny za osobu a zpáteční jízdu při cestě 2 lidí:

  • Cestovní období: 20.9.–15.12.2016
  • Platí pouze pro odjezdy z ČR
Drážďany jsou navíc ideální k jednodenní návštěvě s 9 nebo 13 hodinami na místě.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele waggawagga
waggawagga

To samé má do konce září Leo Express do 3 destinací..

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele radkulena
radkulena

Dobry den, tusite, jestli jezdi Eurolines in na videnske letiste prosim? Pripadne, jak se tam da nejlevneji z cilove stanice ve Vidni prepravit? Diky moc!

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, Eurolines na letiště nejezdí. Přímo z autobusového nádraží Erdberg však jezdí (jednou za hodinu) za 5 € autobus "Bus Air Liner".

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele zeralfinka
zeralfinka

Jak se říká, nechci slevu zadarmo. Sama jsem se o tom přesvědčila. Při koupi je nutné si zaplatit storno poplatek, protože pokud se vám stane to, co se mi stalo, že jsem se spletla v datu odjezdu, tak se s vámi nikdo bavit nebude. I když jsem společnosti napsala ještě ten den, co se mi stalo, bylo mi řečeno, že změna termínu, ani jména a ani storno jízdenky není možné. Dohaduji se s nimi již 2 dny s tím, že bych si poplatek zaplatila tedy dodatečně pokud už není jiná možnost a bez výsledku. Přitom odjezd by byl až za 2 měsíce! Vše je bohužel o lidech a s touto společností už jet nikam nechci.

před 6 lety
Avatar uživatele kecedar
kecedar

Od objednávky učiněné prostřednictvím prostředků komunikace na dálku můžeš do 14 dnů odstoupit a musí Ti vrátit celou částku.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nerozumím tomu, sleva na jízdenky je jasná.. To, že jste špatně vyplnila datum odjezdu, přeci nemá nic se slevou ani společností společného. Jedná se o promo tarif, který nedovoluje jakékoliv změny.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele janishop
janishop

Kde najdu ty další země? Třeba to Dánsko?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Na webu vpravo nahoře je odkaz na seznam akcí 1+1, je nutné to rezervovat přes to tlačítko, klasické vyhledávání si s tím moc neporadí.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Nikola Šíbová
Nikola Šíbová

Ahoj, do kdy se to musi koupit? Diky ;)

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zřejmě do vyprodání akčních kapacit. Každý spoj má několik míst pro tuto akci.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele worldwile
worldwile

Ahoj, zkouším zadat zpáteční Praha - Frankfurt, ale při placení po mně chtějí zaplatit jak cestu tam, tak i zpátky. Musím někam zadávat nějaký kód nebo to na Frankfurt neplatí? Děkuji

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Petro, platíš obě cesty, ale máš 2 jízdenky za cenu jedné. Možná jsem to špatně napsal, neplatí to pro jednu osobu, co by jela sama. Určitě je nutné vyhledat ty lety přes tlačítko 1+1 akce (najdeš na jejich webu vpravo nahoře).

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele petra.hyzlova
petra.hyzlova

Ta akce není o tom, že máte zpáteční jízdenku pro sebe zdarma-nebo alespoň ne úplně.. Vtip je v tom, že při zadání cesty tam a zpět se vám automaticky načte pro obě jízdy ještě další jízdenka- tedy máte pro další osobu jízdu v obou směrech zdarma!! I moto u této akce na jejich stránkách říká: "Navštivte známe destinace ve dvou"

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele dvori1991
dvori1991

Lze vyuzit jen zpatecni cestu u teto zpatecni jizdenky?nebo musim absolvovat cestu obema smery?dekuji

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Andrea.burikova
Andrea.burikova

Plat to i naopak? Tzn napr. Bratislava - Praha spiatocny listok?

před 6 lety
Avatar uživatele petra.hyzlova
petra.hyzlova

Ne, prvni jizda musi zacinat v CR

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele dominikcenek28
dominikcenek28

dobrý večer, prosím vás je možné jet do Vídně z Českých Budějovic?

před 6 lety
Avatar uživatele petra.hyzlova
petra.hyzlova

Ne není, 1.jizda musi zacinat v CR

před 6 lety
Avatar uživatele lafayette
lafayette

Tak Budějovice snad ještě jsou v Česku, ne?

před 6 lety
Avatar uživatele petra_s
petra_s

:-D tak to mě pobavilo :-D

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Joll Burr

Lze koupit jen tam 1+1?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bohužel, musí se jednat o zpáteční cestu.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Wall Street
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:08+02:00 0 komentářů
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Honem, dokud jsou místa!
Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
To bude jízda!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 10 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
5566 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Německo
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo

Zavřít boční panel
Maďarsko - Balaton
Maďarsko

To není jen guláš

Maďarská republika je středoevropský vnitrozemský stát, jehož sousedy jsou Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko.

V Maďarsku se určitě nudit nebudete, na nepříliš velké rozloze nabízí nečekanou škálu příležitostí. Na své si přijde jak návštěvník historických památek, tak sportovně založený jedinec. Zklamán nebude ani vyznavač odpočinkově pojatého výletu za dobrým vínem nebo termálními prameny. Nepřestane vás udivovat, jak je tato geograficky blízká země v mnoha aspektech podobná té naší, a zároveň v jiných ohledech tak moc odlišná.

Průvodce pro Maďarsko

Zavřít boční panel
Rakousko
Rakousko

Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Průvodce pro Rakousko

Zavřít boční panel
Slovensko
Slovensko

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko

Zavřít boční panel
Dánsko
Dánsko

Nejmenší evropská severská země s nejšťastnějším obyvatelstvem

Dánsko je nejmenší z evropských severských zemí. Leží na Jutském poloostrově a na stovkách ostrovů a ostrůvků v okolí, z nichž největší je Sjælland, na němž se nachází i hlavní město Kodaň a soustřeďuje se zde nejvíce obyvatel, protože 6 z 10 Dánů osidluje právě území kodaňské aglomerace. Dánsko má dvě autonomní území – Faerské ostrovy a Grónsko, tento celek se pak nazývá Dánské království. Dánsko patří do EU, zatímco Faerské ostrovy a Grónsko tam nepatří. Jediným pevninským sousedem Dánska je Německo, dalšími zeměmi v těsné blízkosti jsou Polsko, Norsko a Švédsko.

Dánové patří k nejšťastnějším národům na světě a není se čemu divit, protože kvalita života v Dánsku je podle celosvětových statistik jedna z nejvyšších. Dánsko je země Hanse Christiana Andersena, země ikonické stavebnice lego, můžete se zde kochat nádhernými přírodními scenériemi, malebnými vesničkami na venkově nebo navštěvovat starobylé hrady a pevnosti připomínající dřívější vliv Vikingů. Dánsko je posedlé kvalitním designem, detaily a dokonalým zpracováním i v něčem tak všedním, jako je kodaňské metro nebo dánské vlaky. 

Kodaň sama o sobě je opravdovou výkladní skříní Dánska a každý si zde přijde na své. Pokud vás omrzí dánský venkov, tak můžete strávit (nejen) v Kodani noc v jednom z místních nejvyhlášenějších barů, nebo alespoň při teplém letním večeru navštívit s přáteli nějakou z místních restaurací, protože ty mají nejvíce michelinských hvězd ze všech měst severní Evropy. Noční život je v dánských velkých městech velice pestrý a často je k němu i nějaký kulturní doprovod. Dánsko je zkrátka ideální zemí prakticky pro každého cestovatele, jedinou vadou na kráse jsou místní poměrně vysoké ceny.

Průvodce pro Dánsko