Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Neuplynuly pořádně ani dva dny a objevil se nám další zajímavý tarif na Havajské ostrovy, který se s tím předchozím navíc ani termínově nijak netluče. Tentokrát je určen především těm, pro které i cesta je cílem a nevadí jim tak jedno či dvoudenní zastávka na trase a kterým také nevadí cestování nalehko (skutečně i na třítýdenní pobyt lze vcelku pohodlně zabalit do příručního zavazadla).

Nejlevnější letenky pořídíme z Manchesteru s možností návratu do Londýna, případně ukončení cesty už v Paříži, pokud pojedete jen s příručním zavazadlem.

I po sečtení všech nákladů se dostaneme maximálně na částku 16.000 Kč , což je stále o 6 až 8 tisíce méně než standardní odlety z Prahy a okolí. A navíc si můžete prohlédnout Manchester či Liverpool jako bonus k cestě!

Letenky:

 • Manchester – Honolulu za 12.684 Kč 10.980 Kč rezervuj >>
 • Manchester – Maui za 12.684 Kč 10.980 Kč rezervuj >>
 • Manchester – Kona za 12.684 Kč 10.980 Kč rezervuj >>
 • Manchester – Kauai za 12.684 Kč 10.980 Kč rezervuj >>
 • Manchester – Honolulu – Londýn za 11.347 Kč rezervuj >>
 • ... a další kombinace
Z Londýna:
 • Londýn – Honolulu za 13.247 Kč rezervuj >>
 • ... a další kombinace, stačí ve vyhledávání změnit místo příletu
Open-jaw Oahu + Maui:
 • Manchester – Honolulu / Maui – Manchester za 10.980 Kč rezervuj >>
 • Manchester – Honolulu / Maui – Londýn za 10.980 Kč rezervuj >>
 • ...a další kombinace
Tarifní podmínky:
 • Cestovní období: listopad, prosinec 2017 (neplatí o Vánocích a na Nový rok), leden 2018
 • Platí do aktualizace tarifu
V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg, lepší bude ale cestovat jen s příručním kvůli přípojům do/z Anglie. Ty většinou obstarají nízkonákladové aerolinky.

Před cestou

Havajské ostrovy spadají pod USA, proto je nutné si před odjezdem vyřídit povolení ESTA. Celá procedura zabere 5 minut a vyřídíme jí online s poplatkem 14$ – registrace zde.

V případě, že si vyberete let s přestupem v Kanadě, nezapomeňte na obdobné povolení eTA.

Orientační rozpočet na osobu

 • Letenka – 12.684 Kč
 • Zpáteční letenka do Anglie – cca 2.500 Kč
 • Hotel v Manchesteru – kolem 1.000 Kč/za pokoj
 • Hotey na Havaji – 1.200 Kč/noc/osoba
 • Půjčení auta na den – 1.350 Kč
 • Jídlo na den – 700 Kč
 • Přelet mezi ostrovy  – 1.700 až 2.000 Kč (jednosměrně)

Přípoje

Na plánování je ještě brzy. Dá se počítat s průměrnou cenou zpáteční letenky kolem 2.500 Kč. Možností je více.
 • Praha – Manchester s easyJet (cca 2.500 Kč)
 • Praha – Liverpool s Ryanair (cca 1.300 Kč + 15 liber autobus z letiště na letiště)
 • Norimberk – Manchester s Ryanair (cca 700 Kč)
 • Bratislava – Manchester s Ryanair (cca 1.500 Kč)

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, mám koupené letenky. Zpáteční cesta je Maui-Londýn přes Salt lake city.

V Londýně Hthr. bych měla být v 7:20 28.1.18. Tak jsem koupila navaznou letenku od BA do Prahy na 10:15

Jenže Delta nejdřív změnila čas odletu o 12! hodin. Pak provedla další změnu tím, ze přidala ještě jeden let Salt lake citi- Detroit-Londýn. Každopádně na původní letadlo do Prahy v Heathrou nestihnu. Co s tím??

před 5 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Co s tím? Kontaktujte toho kdo vám vystavil letenky na Havaj, že se změnou itineráře nesouhlasíte a ať s tím něco udělají. Pokud neudělají, resp. nebudou chtít udělat, nejspíš si budete muset koupit novou letenku nebo - pokud to jde - změnit letenku z LHR.

Každopádně to berte jako ponaučení pro příště, že když letíte v LEDNU 2018, tak kupovat "přískok" po Evropě 8 nebo kolik měsíců předem je zbytečně brzo, právě kvůli možným změnám v itineráři které mohou nastat. Navíc jste koupí teď ani nic neušetřila, za ty samé peníze nebo spíš levněji koupíte letenku do Londýna 2-3 měsíce v předstihu taky, mj. i proto, že konec ledna a únor jsou co do poptávky slabší měsíce.

před 5 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Bohužel zase nefunguje možnost editovat již napsaný příspěvek... Přesnější formulace měla být:

" Pokud neudělají, resp. nebudou chtít udělat, nejspíš si budete muset koupit novou letenku Londýn-Praha, nebo - pokud to jde - změnit stávající letenku z LHR, podle toho co vyjde levněji.

Přidat odpověď
před 5 lety

Ahojte, chtěla bych se zeptat jestli je tento tarif ještě aktuální? Nebo ještě nějaká jiná akce na Havaj? Měla bych zájem o let Londýn-Honolulu v listopadu nebo říjnu. Ale tady už jdu asi s křížkem po funuse, že? :-D

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Pokud to bude EL AL, bude to trošku problém...

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Pokud někdo cestuje jen s kabinovým zavazadlem a je odbaven do cíle: když na některém mezipřistání nenastoupí na let, nezdržuje tím letadlo, do kterého měl nastoupit? Budou ho vyvolávat? Budou na něj čekat?

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

https://www.cestujlevne.com/kodex https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?p=15883 řeší se to tu stále. Je rozdíl, zda budeš ukončovat na cestě zpět či tam, jedno je bez problémů, druhé s.

před 5 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Dave, na to se neptám. Když ukončím cestu uprostřed routingu a nemám odbavené zavazadlo, jak se to dotkne OSTATNÍCH cestujících následujícího letu? Nebude mít letadlo kvůli mému rozhodnutí zpoždění?

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Letadla nikdy nečekají, to se musí jednat o velkou skupinu a musí se vyplatit letadlo držet na zemi. Kvůli jedinci se nic takového neděje.

před 5 lety
Avatar uživatele ppadamekk
ppadamekk

Tak vyvolávání je běžné bez ohledu na to, jak a kam člověk letí. Prostě není na gatu, tak ho vyvolají. V Dubaji jsem slyšel mnohokrát vyvolávat Rusy (podle jmen, typu "Alexej Komarov") na let do Indie, tak předpokládám, že přestupovali...

před 5 lety
Avatar uživatele 5ji
5ji

Ahoj Dave, máme letenky Manchester-Honolulu přes Zurich. Bylo by možné při cestě zpět už na letišti v Honolulu požádat o odbavení i se zavazadlem (ne příruční) pouze do Zurichu a další cestu do Manchesteru vynechat? Mohou to takto při odbavení na požádání odbavit? Let do Zurichu je s United Airlines a do Manchesteru se Swiss.

před 5 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Požádat jistě můžete, ale při odbavení právě ve Státech vám s velkou pravděpodobností nebude vyhověno, protože tamní aerolinky se docela intenzivně brání tomu, čemu se říká "hidden city ticketing" https://www.skyscanner.com/tips-...-ticketing

Se vstřícností tudíž nelze počítat, zejména pokud máte v ZRH "krátký" přestup, řekněme 1-6 hodin.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
A už tam budem?
Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
To budou fotky!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
Hurá za zážitky!
Ryanair
ušetříš až 75%
A už tam budem?
5228 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké