Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Rekordně nízké ceny zpátečních letenek mezi slovenskými Košicemi a Kalifornií startují na 9.990 Kč. Lety jsou operovány s přestupy v Chicagu a Vídni, kde lze případně i cestu ukončit, nikoliv však započít. Alternativně přidáváme i zpáteční lety z Vídně.

  • Košice - Los Angeles za 9.990 Kč rezervuj >>
  • Košice - San Francisco za 10.530 Kč rezervuj >>
  • Košice - LA / SF - Košice za 10.260 Kč rezervuj >>
  • Odlety v období: 31.8. - 25.10.2016
  • Maximální pobyt 3 měsíce
  • Prodej do aktualizace
  • alternativně Vídeň - Los Angeles za 11.187 Kč rezervuj >>
V ceně je zahrnuto zapsané zavazadlo o váze 23 kg. Během přestupu v Chicagu si jej budete muset znovu odbavit - vše funguje skvěle a ihned za imigrační kontrolou jsou baggage drop-off přepážky.

Do Košic vlakem za 280 Kč

Jednoduchou a pohodlnou přepravu do Košic nabízí vlaky RegioJet. Zpáteční jízdenky z Prahy stojí 560 Kč v ekonomické třídě, případně v relax 800 a business 980 Kč. Jízdenky zakoupíte na regiojet.cz.

Mezi Los Angeles a San Franciscem

Jízdenky zakoupíte u dopravců Boltbus a Megabus za ceny startující na 1$. Pro nákup jízdenek v této ceně musíte být jedni z prvních při zahájení prodeje na dané období, standardně však ceny nepřevyšují 10$.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Gubala
Gubala

Letenky koupeny Vídeň - L.A. a zpět v termínu 3.11.16 - 24.11.16

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele martin.hrouda
martin.hrouda

Je možné, že ted o pulnoci akce skončila? Měl jsem už udělané rezervace, ale nezaplacené....

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele real_p
real_p

dostane se někdo na cca 11k za letenku např. vídeň - la , miami - vídeň? díky za tipy , mám volno celý říjen, tak si hraju , ale nic nemohu najít...

před 6 lety
Avatar uživatele real_p
real_p

Aaa už jsem našel, příště budu i lépe číst. Vídeň-LA, SF-Viden s British a. za 11.600 v říjnu na dva týdny :) přidá se někdo , kvůli lepsi cene půjčovného za auto?

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele alto
alto

Koupeno 2.9-14.9 - Vídeň - LA - Vídeň za 10 800 Kč , vždy jeden přestup a ještě s A380, vynikající! Díky moc.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele cermak.mar
cermak.mar

Zdravím, tato nabídka mě moc zaujala, ale máme čerstvě po svatbě a manželce bude trvat cca měsíc na vyřízení nového pasu... pak zažádáme o Estu a teprve pak (jestli jsem to dobře pochopil) můžu kupovat letenky do USA. Mohu se zeptat, dle vašich zkušeností, jestli jsou obvyklé podobné nabídky (cca do 15 000 Kč) v červenci či srpnu s odletem v září/říjen do LA a okolí či přímo do Phoenixu (kam bychom chtěli)? Díky

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Jana Legerská
Jana Legerská

My jsme si to vybrali s jednodennim vyletem v torrontu a s jednodenim vyletem ve washingtonu :) po ceste

před 6 lety
Avatar uživatele martin.hrouda
martin.hrouda

Mohu se prosím zeptat v jaké kombinaci jste si koupila letenku v těmito výlety?:) Děkuji

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vyberte si z dané nabídky ty nejdelší časy letů, tam máte celodenní přestupy v několika městech :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele marcelkubicek1
marcelkubicek1

Mohu nastoupit az ve Vidni ?

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ano, s druhou variantou letenek z Vídně Jinak doporučuji https://www.cestujlevne.com/kodex

před 6 lety
Avatar uživatele
Rob Foxx

Tohle už mi fakt zní jako trolling ...

před 6 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Lidi, zkuste číst celý text k nabídce a ne jen titulek a cenu. Hned na úvodu je napsáno: Lety jsou operovány s přestupy v Chicagu a Vídni, kde lze případně i cestu ukončit, nikoliv však započít. Alternativně přidáváme i zpáteční lety z Vídně.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele edward.coco.benz
edward.coco.benz

Je možný při cestě zpátky vystoupit i se zavazadlem ve Vídni, nebo nutno až do Košic? Díky.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Při odbavení v USA požádáte o poslání zavazadel jen do Vídně.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele blood.films
blood.films

Zkouším termíny na 2017 ale všechno začíná na 11000, našel někdo tu nejnižší variantu? Díky

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Platnost tarifu bohužel mnohdy negarantuje jeho dostupnost, v tomto případě skutečně 2017 není nic, opravím období, díky za info.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
Jedem!
Manchester
ušetříš až 59%
Jedem!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
A už tam budem?
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Honem, dokud jsou místa!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké