Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se na poznávačku západní části Anglie nebo třeba Walesu. Ideálním výchozím bodem je šesté největší anglické město Bristol, kde se určitě vydejte ke známému Cliftonskému visutému mostu, pokračovat však můžete prakticky libovolným směrem dál. Ať už na západ do welšského hlavního města Cardiffu (cca hodinka jízdy autobusem), na východ do lázeňského Bathu či dál na jihozápad do hrabství Cornwall.

Letenky pro členy WDC jsou na přelom zimy a jara dostupné už za 98 zlotých / 595 Kč. Pro srovnání nejnižší ceny letenek na přímé lince easyJetu z Prahy jsou obvykle kolem 1.700 Kč.

  • Katovice – Bristol od 595 Kč rezervuj na Wizzair.com >>
  • Cestovní období únor a březen 2017
  • Platí do vyprodání míst
V ceně letenky je pouze malé příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 35 x 25 cm.

Ubytování a doprava

Ceny standardních hotelů v Bristolu a dalších městech v okolí ničím nevybočují ze západoevropského standardu, za dvoulůžkový pokoj tak zaplatíte v průměru kolem 1.300 Kč. 

Z letiště do centra se svezete autobusovou linkou Airport Flyer Express za 7 liber. Po celém okolí pak využijte hustou a frekventovanou síť autobusů National Express nebo Megabus, přičemž některé spoje odjíždějí i přímo z letiště.

Parkování na letišti v Katovicích s 90% slevou

Nebojte se na letiště v Katovicích vyrazit autem – české a slovenské SPZ mají slevu na parkovišti P1 (přímo před terminálem) ve výši 90%! Stačí si do mobilu stáhnout slevový kupón Fly Silesia. Podmínkou je akorát minimální doba stání po dobu 2 dnů. Parking pak například na týden vyjde na 13 zł / 82 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
To bude jízda!
Sofie
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Bosa
ušetříš až 67%
Hurá za zážitky!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
5560 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království