Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na několik lednových termínů, včetně prodloužených víkendů (čt-ne) se po delší době dostávají na hranici 700 Kč zpáteční letenky z Ostravy přímo do Londýna. Vyrazit však můžete i na zkrácené cesty od čtvrtka do soboty nebo naopak na delší týdenní dovolenou. Počasí v Londýně se nebojte, to je totiž loterií stejně tak v lednu, jako v červenci. Nejlevnější letenky u Ryanairu se můžou dostat i k hranici 500 Kč za zpáteční let, obvykle se však jedná o jednotlivé termíny a nelze se na takové akce v případě Londýna příliš spoléhat.

  • Ostrava – Londýn Stansted za 702 Kč rezervuj na Ryanair.com >>
  • Cestovní období leden 2017
  • Platí do vyprodání míst
V systému je aktuálně i nižší cena na trase Brno – Londýn, a to za 668 Kč, termínů je však výrazně méně a jediné datum, na které je dostupných více míst než jedno, je 23. - 26.1.

V ceně letenky jsou u Ryanairu zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Ubytování

Bydlení v Londýně patří v Evropě mezi ty dražší, proto u standardních hotelů počítejte spíše s cenami od 1.500 Kč za dvoulůžkový pokoj mimo centrum. Výrazně levnější může být ubytování v soukromí přes Airbnb.

Doprava

Z letiště Stansted do centra Londýna nabízí nejlevnější dopravu společnost easyBus, v předprodeji dostatečně dlouho dopředu jdou sehnat jednosměrné jízdenky už za necelé 2 libry. Rychlejší a pohodlnější dopravu obstarává vlak společnosti Stansted Express, jízdenky online jdou koupit už od 8 liber.

Při cestách po Londýně se pravděpodobně nevyhnete MHD, město je opravdu rozlehlé a vzdálenosti velké. Pojedete-li denně více než jednou, plaťte u turniketů v metru nebo u řidiče v autobusu svojí bezkontaktní platební kartou. Ať už pojedete třikrát nebo třeba dvacetkrát, za jeden den se vám strhne pouze předem daná částka, která vyjde vždy levněji, než kdybyste si kupovali papírové denní jízdenky. Více informací naleznete na webu londýnského dopravního podniku tfl.gov.uk.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tetrisek
tetrisek

Sháním levné letenky do Londýna na duben kdyby jste někdo o něčem věděl tak budu ráda za tip. Děkuji

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Jedem!
Almadraba
ušetříš až 49%
Hurá za zážitky!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Všude dobře, co doma!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království