Jak akci využít?

Udělejte si krátký výlet v druhé polovině června do Itálie a poznejte krásy historického Bergama, moderního Milána či úchvatných jezer v Lombardii. Aerolinie Wizz Air nabízí zpáteční letenky z Prahy do Bergama pouze za 458 Kč v několika termínech, avšak téměř po celé léto budete schopni nakombinovat lety do 900 Kč. K této ceně je nutné členství Wizz Discount - pokud jej nemáte, připočtěte si k ceně 450 Kč za osobu a členství rovnou zakupte.

 • Praha - Bergamo za 458 Kč rezervuj na wizzair.com
 • Nejlevnější termíny v druhé polovině června (např. 16-18., 18-21. a 23-25.)
 • Prodej do vyprodání
Wizz Air dovoluje k letence přepravit malé příruční zavazadlo s rozměry maximálně 42x32x25 cm, což na krátké výlety po Evropě maximálně stačí.

Bergamo je krásné, avšak poslouží k zabavení pouze na jeden den. Využijte jej proto jako mezizastávku či zázemí pro cesty po okolí. Po Itálii se dá vcelku levně přepravovat vlaky Trenitalia při cenách regionálních jízdenek do 5 eur. Podívejte se jen na mapu, ukažte prstem a jeďte objevovat svět s vůní italského espressa.

Ubytování přehledně vyhledáte na Booking.com.

Nízkonákladový výlet do Bergama za 1.790 Kč

Příkladem nám poslouží letenky na 23. - 25.června za 458 Kč, k nim dokoupíme tento nejlevnější hotel Alex E Angie s velmi dobrým hodnocením, snídaní v ceně, avšak společnou koupelnou za 2.270 Kč / pokoj. Cestu z / na letiště včetně městské hromadné dopravy a lanovky do Starého města vyřešíme elegantně zakoupením 72 hodinové jízdenky za 7 eur v automatu na letištní autobusové zastávce.

Celkově se tak dostáváme na částku 1.790 Kč za osobu při dvou nocích v italském Bergamu. Nemáte-li aktivní členství Wizz, cena bude 2.240 Kč.

Zbývá přidat cirka 50 eur za jídlo a lahodnou kávu. Doporučuji se stravovat nikoliv v typických restauracích, ale lokálních trattoriích kde najdete jídla okolo 6 eur.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Leoš Literák
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 273 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak jsem zkusil sepsat cestopis: http://www.literak.cz/2016/06/bergamo-a-gardaland-s-detmi/

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele aman333
aman333

Ahoj, nevíte prosím někdo jak zrušit u WizzAir let bez poplatku / pokuty? Dík moc

před 3 lety
David Eiselt

Nic nedělat a nechat letenky propadnout.

Přidat odpověď
před 3 lety
Leoš Literák
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 273 komentářů
 • Poslat zprávu

Díky za tip, cena trochu poskočila, ale koupil jsem. Po zaplacení a zadání potvrzovací sms u karty se ale objevily chyby: Litujeme, poslední sedadlo za tuto cenu bylo právě prodáno. Restartujte svoji rezervaci a vyberte si jiné datum nebo přijměte další vyšší tarifní cenu za tento let. Žádná nabídka jiné ceny tu ale není zobrazena :-( Takže asi smůla. Škoda.

před 3 lety
Leoš Literák
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 273 komentářů
 • Poslat zprávu

A jsem strašně naštvaný, protože jsem jako debil deset minut vyplňoval celý formulář pro 4 lidi. Ti pitomci ani neumí uložit spolucestující, takže to musím zadávat furt a furt znovu. A pokaždé vybírat, že nechci připlácet za kdejakou blbost, krát 4 lidi. Wizzair usability sucks.

před 3 lety
Leoš Literák
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 273 komentářů
 • Poslat zprávu

Druhý pokus, cena poskočila o dvě stovky, stejně jsem do toho šel, ale skončilo to úplně stejně. Ať se jdou bodnout, když jim nefunguje REZERVACE.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 80%
To musíš vidět!
ušetříš až 56%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 28%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 28%
Všude dobře, co doma!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 3 komentáře
4429 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie