Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Udělejte si krátký výlet v druhé polovině června do Itálie a poznejte krásy historického Bergama, moderního Milána či úchvatných jezer v Lombardii. Aerolinie Wizz Air nabízí zpáteční letenky z Prahy do Bergama pouze za 458 Kč v několika termínech, avšak téměř po celé léto budete schopni nakombinovat lety do 900 Kč. K této ceně je nutné členství Wizz Discount - pokud jej nemáte, připočtěte si k ceně 450 Kč za osobu a členství rovnou zakupte.

  • Praha - Bergamo za 458 Kč rezervuj na wizzair.com
  • Nejlevnější termíny v druhé polovině června (např. 16-18., 18-21. a 23-25.)
  • Prodej do vyprodání
Wizz Air dovoluje k letence přepravit malé příruční zavazadlo s rozměry maximálně 42x32x25 cm, což na krátké výlety po Evropě maximálně stačí.

Bergamo je krásné, avšak poslouží k zabavení pouze na jeden den. Využijte jej proto jako mezizastávku či zázemí pro cesty po okolí. Po Itálii se dá vcelku levně přepravovat vlaky Trenitalia při cenách regionálních jízdenek do 5 eur. Podívejte se jen na mapu, ukažte prstem a jeďte objevovat svět s vůní italského espressa.

Ubytování přehledně vyhledáte na Booking.com.

Nízkonákladový výlet do Bergama za 1.790 Kč

Příkladem nám poslouží letenky na 23. - 25.června za 458 Kč, k nim dokoupíme tento nejlevnější hotel Alex E Angie s velmi dobrým hodnocením, snídaní v ceně, avšak společnou koupelnou za 2.270 Kč / pokoj. Cestu z / na letiště včetně městské hromadné dopravy a lanovky do Starého města vyřešíme elegantně zakoupením 72 hodinové jízdenky za 7 eur v automatu na letištní autobusové zastávce.

Celkově se tak dostáváme na částku 1.790 Kč za osobu při dvou nocích v italském Bergamu. Nemáte-li aktivní členství Wizz, cena bude 2.240 Kč.

Zbývá přidat cirka 50 eur za jídlo a lahodnou kávu. Doporučuji se stravovat nikoliv v typických restauracích, ale lokálních trattoriích kde najdete jídla okolo 6 eur.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Tak jsem zkusil sepsat cestopis: http://www.literak.cz/2016/06/bergamo-a-gardaland-s-detmi/

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele aman333
aman333

Ahoj, nevíte prosím někdo jak zrušit u WizzAir let bez poplatku / pokuty? Dík moc

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nic nedělat a nechat letenky propadnout.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Díky za tip, cena trochu poskočila, ale koupil jsem. Po zaplacení a zadání potvrzovací sms u karty se ale objevily chyby: Litujeme, poslední sedadlo za tuto cenu bylo právě prodáno. Restartujte svoji rezervaci a vyberte si jiné datum nebo přijměte další vyšší tarifní cenu za tento let. Žádná nabídka jiné ceny tu ale není zobrazena :-( Takže asi smůla. Škoda.

před 6 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

A jsem strašně naštvaný, protože jsem jako debil deset minut vyplňoval celý formulář pro 4 lidi. Ti pitomci ani neumí uložit spolucestující, takže to musím zadávat furt a furt znovu. A pokaždé vybírat, že nechci připlácet za kdejakou blbost, krát 4 lidi. Wizzair usability sucks.

před 6 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Druhý pokus, cena poskočila o dvě stovky, stejně jsem do toho šel, ale skončilo to úplně stejně. Ať se jdou bodnout, když jim nefunguje REZERVACE.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
A už tam budem?
Sicílie
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
To musíš vidět!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie