Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Díky zvýhodněným letům z Berlína do Illinois se můžete vydat nejen do samotného Chicaga, ale také sousedních měst - např. St. Louis, Indianapolis, Detroitu či Milwaukee. Za zpáteční letenky v podzimních a zimních termínech zaplatíte 8.870 Kč, které se dlouhodobě řadí k nejlevnější možnosti, jak přeletět Atlantský oceán. V Chicagu doporučuji alespoň jednou přivstat na východ slunce, který vám ukáže místní fazoli v naprosto jiném, fotogeničtějším, světle.

  • Berlín - Chicago a zpět za 8.870 Kč rezervuj >>
  • Dostupné termíny v kalendáři (listopad - březen)
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce
TIP: K dispozici je i vánoční termín 21. - 31.prosince.

Vyber si termín z kalendáře

Příletová a odletová letiště se mohou lišit - Chicago Midway nebo O'Hare. Z O´Hare se velmi snadno a pohodlně dopravíte do centra přímou linkou chicagského metra, stačí si jen pohrát s lety a vybrat správnou variantu.

K dispozici jsou taktéž delší (méně než 24 hodin) stopy v Amsterdamu či Paříži - využít je můžete k návštěvě města.

Do Berlína za 270 Kč

Díky zvýšené konkurenci na trase mezi Prahou a Berlínem nově jezdíme za 270 Kč v jednom směru - o akci jsme psali zde. Zpáteční jízdenka včetně letenek vás tak vyjde na necelých 9,5 tisíce z Prahy. Rezervujte si jízdenku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele stepim
stepim

Chtěla bych se zeptat, zda nevíte o nějakých amerických stránkách, kde bych našla podobné příspěvky. Studuji v USA a potřebuji najít podobné tipy, ale opačným směrem.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele petr.ohlidal
petr.ohlidal

Ahoj, chtěl sem se zeptat, plánujeme letět do Bostonu nebo New Yorku, nejlepší by byl konec srpna příštího roku, myslíš že budou nějaké akceptovatelné ceny, nebo je lepší jet někdy jindy?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Jedem!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Jedem!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam jsi vždycky chtěl!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké