Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se na jaře příštího roku do hlavního města Řecka - do Athén, v kterých můžete obdivovat dochované starořecké, římské či byzantské památky. Zpáteční letenka z Bratislavy do Athén se společností Ryanair vás vyjde na 1.765 Kč. Letenky za tuto cenu jsou dostupné v několika jarních termínech.

Cena letenky zahrnuje bezplatnou přepravu 2 kusů příručních zavazadel. První kus musí být maximálních rozměrů 55x40x20 cm a hmotnosti 10 kg. Druhý kus zahrnuje kabelky, tašky na notebook či nákupy v dute-free obchodech a je limitováno rozměry 35 x 20 x 20 cm.

Dostupné termíny Bratislava - Athény za 1.765 Kč
  • tam →
  • duben: 14, 21, 28
  • květen: 12, 19, 26
  • zpět ←
  • duben: 14, 16, 21, 23, 28
  • květen: 14, 19, 21, 26, 28

Ubytování v Athénách

Nejlevnější ubytování v Athénách seženete v hostelu Sparta Team Hotel, který se nachází v centru Athén u stanice metra Monastiraki. V každém pokoji nechybí balkón s výhledem na město a také wifi připojení zdarma. Cena za 2 noci v dvoulůžkovém pokoji vychází již na 495 Kč za jednu osobu.

Naším tipem je ubytování v hotelu Cosmos, který se nachází také v centru Athén pouhých 50 metrů od stanice metra Metaxourgeio. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, televizí a zdarma wifi připojením. Za 2 noci ve dvoulůžkovém pokoji zaplatíte 691 Kč za jednu osobu.

Přípoj do Bratislavy

Z Prahy do Bratislavy a zpět se můžete dostat se společností Eurolines. Další variantou může být zpáteční jízdenka se Student Agency nebo s Českými drahami.

Proč navštívit Athény?

Hlavní město Řecka leží na poloostrově Attika a bylo založeno až 3 tisíce let před naším letopočtem, proto zde můžete obdivovat dochované starořecké, římské či byzantské památky. Při procházkách po místních náměstí a parcích budete míjet sochy řeckých bohů, filozofů a hrdinů. Symbolem a dominantou Athén je Akropolis, která sloužila jako náboženské centrum ale i jako pevnost především díky své poloze. Mezi další významné památky patří Athénin chrám Parthenon, Hadriánův oblouk nebo Athénská agora, což je centrum antických i současných Athén.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
To budou fotky!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam jsi ještě nebyl!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi vždycky chtěl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Akropole v Athénách
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na více než 6 000 ostrovech, z toho téměř 200 obydlených. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko