Jak akci využít?

Pokud stálé váháte, kam se vydat na Valentýna, můžete svou drahou polovičku pozvat do švýcarské Basileje. Zpáteční letenku z Prahy se společností Swiss zakoupíte za 1.594 Kč v několika termínech včetně valentýnského od 13. do 15. února. V ceně je zahrnuto odbavené zavazadlo o maximální váze 23 kg.

  • Rezervuj letenku Praha - Basilej za 1.594 Kč
  • Cestovní pojištění si v případě zájmu můžete sjednat zde >>
Příkladové termíny letenek Praha - Basilej pro prodloužené víkendy 
  • leden: 23. - 25, 30.1. - 1.2., 30.1. - 2.2.
  • únor: 6. - 8., 13. - 15.
  • březen: 13. - 15., 13. - 16.
  • duben: 17. - 19.
  • květen: 29. - 31.

Ubytování v Basileji

Ubytování v Basileje můžete porovnat na portále booking.com. Švýcarsko patří k poměrně drahým zemím, proto můžete zvolit také alternativní ubytování v hostelech nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech, které naleznete na airbnb.cz.

Doprava po Basileji a okolí

Každý návštěvník Basileje obdrží při check-inu v ubytovacím zařízení zdarma turistickou jízdenku pro veřejnou dopravu v celé Basileji a jejím okolí (včetně letiště).

Basilej se nachází u hranic s Francií a Německem, proto můžete své výlety směřovat i sem, kam se dostanete za 10 minut.

Proč navštívit Basilej?

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Pro další inspiraci v cestě vám mohou posloužit stránky www.basel.com.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jacob Field
Jacob Field

Po použití promo + DinersClub letenka za 18€ PRG-BSL-PRG, koupeno :) ticketováno. Karta lze použít vícekrát.

před 5 lety
Lukáš Horák

Co ušetříš na letence, to utratíš v pekelně drahém Švýcarsku :-) Pokud se budeš chtít dobře a levně najíst, zajeď si tramvají číslo 8 do Německa na výborný kebab, je to kousek od zastávky "Riedlistraße/Kesselhaus" https://www.google.cz/maps/place/Pasa+Kebap+Restaurant/@47.5903306,7.5984296,18z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x6de35ff8a5ea5bbb

před 5 lety
Avatar uživatele lafayette
lafayette

Jaké promo?

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Jacob Field
Jacob Field

A kdo vlastní kartu Diners Club na www.edreams.es letenky se slevou, tato akce lze pořídit za 34€/RT/PAP. Vedení karty je zdarma, 60 dnů bez úroku, oproti jiným kreditním kartám výhodné podmínky a v případě žádosti nezapisují do bank. registru, tudíž jiné banky nevidí, že máte aktivní úvěr. https://www.dinersclub.cz/soukromi-klienti/diners-club-pure-0

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele graig.bs
graig.bs

FYI pokud máte účet v Le Club Accorhotels, tak při rezervaci do 15.1.2015 je pro švýcarské hotely až 40% sleva. Platí sice oficiálně pro pobyty od března, ale pokud dáte vyhledat březnový termín v Basileji, vyberete Novotel City (zkoušeno pouze na tomto hotelu) a poté změníte datum např. na 13.-15.2.2015, akční cena zůstane na celkových €112 (na booking €208).

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 35%
A už tam budem?
ušetříš až 41%
To musíš vidět!
ušetříš až 79%
Tam jsi vždycky chtěl!
Londýn v lednu na víkendy
518 Kč
2019-11-11T17:34:00+01:00 0 komentářů
ušetříš až 50%
A už tam budem?
4563 starších akcí
Zavřít boční panel
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko