Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud stálé váháte, kam se vydat na Valentýna, můžete svou drahou polovičku pozvat do švýcarské Basileje. Zpáteční letenku z Prahy se společností Swiss zakoupíte za 1.594 Kč v několika termínech včetně valentýnského od 13. do 15. února. V ceně je zahrnuto odbavené zavazadlo o maximální váze 23 kg.

  • Rezervuj letenku Praha - Basilej za 1.594 Kč
  • Cestovní pojištění si v případě zájmu můžete sjednat zde >>
Příkladové termíny letenek Praha - Basilej pro prodloužené víkendy 
  • leden: 23. - 25, 30.1. - 1.2., 30.1. - 2.2.
  • únor: 6. - 8., 13. - 15.
  • březen: 13. - 15., 13. - 16.
  • duben: 17. - 19.
  • květen: 29. - 31.

Ubytování v Basileji

Ubytování v Basileje můžete porovnat na portále booking.com. Švýcarsko patří k poměrně drahým zemím, proto můžete zvolit také alternativní ubytování v hostelech nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech, které naleznete na airbnb.cz.

Doprava po Basileji a okolí

Každý návštěvník Basileje obdrží při check-inu v ubytovacím zařízení zdarma turistickou jízdenku pro veřejnou dopravu v celé Basileji a jejím okolí (včetně letiště).

Basilej se nachází u hranic s Francií a Německem, proto můžete své výlety směřovat i sem, kam se dostanete za 10 minut.

Proč navštívit Basilej?

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Pro další inspiraci v cestě vám mohou posloužit stránky www.basel.com.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jacob Field
Jacob Field

Po použití promo + DinersClub letenka za 18€ PRG-BSL-PRG, koupeno :) ticketováno. Karta lze použít vícekrát.

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Co ušetříš na letence, to utratíš v pekelně drahém Švýcarsku :-) Pokud se budeš chtít dobře a levně najíst, zajeď si tramvají číslo 8 do Německa na výborný kebab, je to kousek od zastávky "Riedlistraße/Kesselhaus" https://www.google.cz/maps/place/Pasa+Kebap+Restaurant/@47.5903306,7.5984296,18z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x6de35ff8a5ea5bbb

před 8 lety
Avatar uživatele lafayette
lafayette

Jaké promo?

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Jacob Field
Jacob Field

A kdo vlastní kartu Diners Club na www.edreams.es letenky se slevou, tato akce lze pořídit za 34€/RT/PAP. Vedení karty je zdarma, 60 dnů bez úroku, oproti jiným kreditním kartám výhodné podmínky a v případě žádosti nezapisují do bank. registru, tudíž jiné banky nevidí, že máte aktivní úvěr. https://www.dinersclub.cz/soukromi-klienti/diners-club-pure-0

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele graig.bs
graig.bs

FYI pokud máte účet v Le Club Accorhotels, tak při rezervaci do 15.1.2015 je pro švýcarské hotely až 40% sleva. Platí sice oficiálně pro pobyty od března, ale pokud dáte vyhledat březnový termín v Basileji, vyberete Novotel City (zkoušeno pouze na tomto hotelu) a poté změníte datum např. na 13.-15.2.2015, akční cena zůstane na celkových €112 (na booking €208).

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam jsi vždycky chtěl!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam chceš!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Švýcarsko
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko