Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Aktuální nabídka levných letenek se společností easyJet z Prahy do švýcarské Basileje láká nejen k návštěvě adventních trhů (dostupné od 24.11.2016), které patří k těm nejlepším, co v Evropě můžete zažít. Nejlevnější pětidenní termín naleznete na přelomu října a listopadu za 783 Kč za osobu, plus k celkové rezervaci poplatek ve výši 400 Kč. Poletíte-li tedy ve dvou, budou letenky stát 983 Kč.

Adventní víkend od pátku do neděle pořídíte již za 1.193 Kč, počítejte s cenami hotelů okolo 2.500 Kč za noc, viz níže. Pětidenní termín využijte k návštěvě i okolních měst, na samotnou Basilej vám bude stačit pouhý víkend.

  • Praha - Basilej od 983 Kč rezervuj na easyjet.com
  • Cesty během podzimu a zimy 2016/2017
S easyJetem si sbalíte pohodlně do příručního zavazadla s rozměry 56x45x25 cm a bez váhového omezení.

Mobility Pass

Pokud budete ubytováni v klasickém hotelu, máte jízdné veřejnou hromadnou dopravou zdarma. Stačí si vytisknout nebo mít v mobilu s sebou potvrzení o rezervaci hotelu a jízdu zdarma využijete již z letiště. Na hotelu poté obdržíte klasickou kartičku, která je platná po dobu vašeho pobytu.

Jak se levně ubytovat

Doporučuji rezervovat tento hotel Alfa *** včetně snídaně a možností zrušení zdarma. Vychází zhruba na 2.350 Kč za pokoj a noc. Dále pak sledujte akční nabídky na portálu accorhotels.com, kde se velmi často objevuje právě Basilej v 50% slevě. Získal jsem tak minulý rok velmi atraktivní pokoj v hotelu Novotel**** za stejnou cenu, jen bez snídaně.

Alternativou jsou hotely za hranicemi ve Francii či nabídky bytů přes airbnb.cz.

Kde se levně najíst

Basilej rozhodně nepatří k levným městům, počítejte proto s minimálně dvojnásobnými cenami za jídlo. Pokud chcete ušetřit, jednoduše nasedněte na tramvaj číslo 8 a nechte se dovést za hranice do německého nákupního centra Weil am Rhein, kde uvnitř i v okolí naleznete spoustu levných restaurací i fast foodů. Jízda zabere asi 15 minut.

Foto: zankova.cz

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jindra
Jindra

Koupené 2 letenky na Vánoční trhy 16.12. - 18.12. za 2668 Kč. Parádička

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele vonka.filip
vonka.filip

Koupeno, díky :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To bude jízda!
Ragusa
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Švýcarsko
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko