Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Během nedělního odpoledne můžete popřemýšlet nad letní cestou do Spojených států amerických. V rezervačních systémech se totiž objevily zpáteční letenky do vzdálené Kalifornie s cenou začínající na 8.847 Kč a na východní pobřeží za 6.629 Kč. Lety si naplánujete na začátek létá či podzimu, ideální k poznávání přírodních krás nejen v Kalifornii.

  • Řím - Filadelfie za 6.629 Kč rezervuj >>
  • Řím - San Francisco za 8.847 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 17.03. - 21.06. a 17.08. - 21.10.2016
V ceně je zahrnuto zavazadlo o hmotnosti 23 kg, zároveň při výběru letů dbejte pozornosti na přestup v Londýně - některé varianty zahrnují změnu letiště.

Před cestou

ESTA

Vstup do USA je podmíněn předběžným souhlasem ke vstupu - vízy či povolením ESTA. Estu vyřídíte během 5 minut online za 14$.

Jak nejlépe do Říma?

Do Říma letí téměř každý den několik spojů aerolinií Vueling, Wizzair a ČSA. Mimo Wizzairu se dopravíte přímo na letiště Fiumicino, a to při cenách do 3.000 Kč. Na letiště Ciampino jsou lety dostupné od 1.000 Kč z Prahy.

Autobusem dále

Mimo zmíněné Filadelfie se samozřejmě budete chtít přesunout dále. K tomu poslouží jedno dolarové jízdenky se společností Megabus do New Yorku či Washingtonu DC. Naprosto stejná situace panuje u San Francisca, odkud za dolar pojedete do Los Angeles - zde si však raději půjčte auto.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Mike Vee
Mike Vee

Kdyz kliknu na odkaz do SanFran, tak se objevi letenky za 17500 ... ale ty za 9K by se mi FAKT hodili na leto ... zkousel jsem i jine terminy a nic jsem nenasel

před 6 lety
Avatar uživatele ficilan
ficilan

uz to je neaktualne, ceny opravili

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav

Pozor, kdo jste byl v posledních 5 letech v Íránu tak musíte mít vízum http://www.mvcr.cz/clanek/uprava-podminek-pro-cestovani-do-usa-se-dotkne-jen-velmi-maleho-poctu-obcanu-cr.aspx

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To bude jízda!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké