Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Cestovatelé, kteří jsou závislí na školních prázdninách, či chtějí vyrazit výhradně ze jistotou teplého počasí, nechť zbystří. Letecká společnost Ryanair na své nové lince Norimberk – Porto uvolnila do prodeje letenky na dva letní termíny za 1.620 Kč, což je cena, která se během léta nejspíš nebude opakovat. Zatímco letenky na jaře standardně pořídíme pod 2.000 Kč (například z Berlína), o prázdninách ceny dramaticky rostou, nejlevnější letenky z okolních letišť se dají očekávat kolem 3.500 Kč.

  • Norimberk – Porto za 60 € / 1.622 Kč
  • Termín 4. - 11. července rezervuj >>
  • Termín 27. června - 4. července rezeruvj >>
  • Lze vybrat i 24.6. pro cestu tam, resp. 11.7. pro cestu zpět
  • Platí do vyprodání míst
V ceně má Ryanair zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Ubytování

Opravdu se nemusíte bát, že byste kvůli ubytování v Portu přišli takříkajíc „na buben“. Jednodušší hotely mimo centrum najdete za ceny od 750 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Není problém vybrat hotel i mimo centrum, Porto je malé a MHD funguje na jižanské poměry velmi dobře a přehledně. S rezervací ale příliš dlouho neotálejte, cestovat budete v hlavní sezóně a ceny můžou nepříjemně růst.

Tip na výlet

Půjčte si auto a vyjdete se poznávat údolí řeky Douro, které je téměř po celé své délce poseto vinicemi, malými bílými domky a vesničkami. Kopcovitý terén, kroutící se řeky a vinohrady kam až oko dohlédne společně vytvářejí krásné mírumilovné a romantické scenerie.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nevi nekdo, jak se nejlepe dostat do Norimberku a hlavne z nej zpet do Prahy - letadlo z Porta prileta az ve 23:00?
Diky
Petr

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den Petře,
nejbližším spojem do Prahy je autobus Regiojet ve 02:20, obvykle ale bývá taky nejdražší (kolem 1.000 Kč). Levnější Flixbus od 550 Kč jede ve 03:45. Úplně nejlevnější za 290 Kč pak Eurolines až ve 04:30.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Všude dobře, co doma!
Jambiani
ušetříš až 39%
Všude dobře, co doma!
Enna
ušetříš až 71%
Honem, dokud jsou místa!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam to bude krásný!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Algarve
Portugalsko

Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Průvodce pro Portugalsko