Dáváte přednost při svých cestách komfortním hotelům před rodinnými hotýlky či pronájmy v soukromí skrze Airbnb? Pak pokračujte ve čtení, protože vám prozradím, jak na svých cestách bydlím já, jakým způsobem šetřím a jak za minimální cenu bydlím v luxusním apartmá s přístupem do salónku se snídaněmi i večeřemi zdarma.

Zatímco drtivá většina lidí míří při výběru hotelů na booking.com nebo na hotels.com, já si otevírám stránky accor.com a hledám svůj pobyt zde. Ne vždy si vyberu či najdu jakýkoliv hotel, takže i pak mě nezbude nic jiného, než využít předchozích dvou portálů, ale když je možnost, bydlím levněji a kvalitněji.

Co je ALL Accor Live Limitless?

ALL Accor Live Limitless si můžeme představit jako alianci hotelových řetězců. Pod jednu skupinu připadá téměř 4 000 hotelů z celého světa ve více než 100 zemí.

Některé z nich určitě znáte, třeba Ibis či Formule 1 je velmi populární zejména ve Francii. Hotelové řetězce můžeme rozčlenit do následujících kategorií:

• budget: Hotel F1, JoJoe, Ibis Budget, Ibis, Ibis Styles, BreakFree
  • střední třída: Novotel, Mercure, Agadio, Mantra, Mama Shelter, Tribe
  • prémiové: Mantis, MGallery, Art Series, Mondrian, SO/, Sofitel Legend, Orient Express, Pullman, Swissotel, Angsana, 25 Hours, Hyde, Movenpick, Grand Mercure, Peppers, The Sebel
  • luxusní: Raffles, Banyan Tree, Delano, Fairmont, SLS, SOfitel, The House of Originals, Rixos

Vybere si tedy skutečně každý. Ceny za noc se pohybují prakticky od 200 Kč za pokoj v budget verzích po desetitisícové částky u luxusních resortů.

Samozřejmě na rozdíl od Bookingu, který zahrnuje celý svět a sčítá na miliony hotelů či hotýlků, u ALL neuspějeme vždy a některé státy jsou doposud neobsazeny. Nemusíme chodit ani daleko, taková Skandinávie nabídne snad jen 3 dostupné hotely v okolí Stockholmu. Nabídka se ale stále rozšiřuje.

I na booking.com najdete všechny tyto řetězce, avšak jen na oficiálních stránkách můžete těžit z následujících výhod a máte vždy garanci nejnižší ceny.

Teď víme, kde budeme bydlet. V čem ale spočívá výhoda oproti běžným pobytům?

Věrnostní program Accor Live Limitless

To by bylo, aby v tom nebyl nějaký ten věrnostní program, který nás bude nutit upřednostňovat hotely určité značky před ostatními, klidně i levnějšími.

Co mám na věrnostním programu ALL rád? Je strašně jednoduchý. Hned víte, co za pobyt obdržíte a zda se vám vyplatí si vzít klidně dražší hotel od Accoru, protože díky bodům vás vyjde vlastně levněji než jiný u Bookingu.

Několik statusů

Jako každý pořádný věrnostní program, tak i ten od Accoru má několik členských úrovní. Po registraci získáte členství Classic, po kterém následuje Silver, Gold, Platinum a nově i Diamond. Řekněme si krátce něco ke všem.

Classic

• základní členství po registraci
  • garance nejnižší ceny, přednostní přístup k výprodejům a začínáte sbírat body

Silver

• nutné získat 10 nocí nebo 2 000 statusových bodů (cca 800 EUR) za kalendářní rok
  • + pozdní check–out (obvykle do 15:00), welcome drink (třeba voda, kola, džus, káva, pivo a v některých hotelech i míchaný drink na baru či v restauraci)

Welcome drink v Dubaji

Gold

• po 30 nocích nebo 7 000 bodech (2 800 EUR) v kalendářním roce NEBO za 60 EUR na 2 roky, čtěte níže ;)
  • + brzký check–in nebo pozdní check–out, obvykle i sladké překvapení na pokoji, upgrade pokoje do vyšší kategorie, k čemu je čtěte níže

Platinum a Diamond členství jsou už pro opravdové „cestovatelské bezdomovce” (60 nocí:) nebo ty, kteří mají roční budget na ubytování nad 5 600 EUR. S tím se pojí nadstandardní benefity jako přístup do salónků, bezplatný minibar či snídaně a vouchery na upgrade do apartmá...

Statusy u ALL Accor Live LImitless

Podrobné informace k benefitům najdete na stránce all.accor.com/loyalty-program/cards-status-benefits-details.

Sbírání bodů

Princip všeho spočívá v získávání bodů za útratu. Např. pokud vás pobyt v hotelu stál 100 EUR, získáte 250 bodů. Pokud pobyt stál 300 EUR, obdržíte 750 bodů, atd.

Výhodou je, že pokud máte vyšší členství než Classic, získáte více bonusových bodů. Např. při útratě 100 EUR a Gold statusu, získáte 370 bonusových bodů. Statusové body (ty, které se počítají do získání lepšího statusu) se nemění a stále získáte základní sazbu 250 statusových bodů.

Body u ALL Accor Live LImitless

Kompletní tabulka včetně kalkulačky je na stránce all.accor.com/loyalty-program/earn/stay.

Stejně jako s lepším statusem získáte více bodů, tak naopak s „horším“ hotelem získáte méně bodů. U Ibisu, Ibis Styles a Mama Shelter je to o 50 % méně a u Agadia ještě méně. No a třeba u takových budgetových hotelů jako Formule 1 nezískáte vůbec nic. Jejich seznam najdete na all.accor.com/gb/loyalty-program/user/hotels_exception.

Jak je to s platností bodů? Statusové se resetují vždy k 1. lednu, ale ty bonusové mají životnost neomezenou za dodržení jediné podmínky – musíte probydlet alespoň 1 noc za 12 měsíců. Po každém pobytu se platnost bodů prodlouží o 1 rok.

Využití bodů

To je samé jak body získat, kolik jich získám… ale co s nimi budu dělat?

Uplatnit body lze jediným způsobem. V rámci členství u Accoru představuje 2 000 bodů slevu ve výši 40 EUR.

Tedy u mého následujícího pobytu mě noc v Budapešti měla stát 1 500 Kč (tedy původně 2 500 Kč, ale využil jsem akce 40 % off + free breakfast), ale uhradil jsem 500 Kč a 2 000 bodů.

Trocha té matematiky aneb V jednoduchosti je krása

Vzpomínáte si, jak jsem výše psal, že se mi na Accoru líbí především ta jednoduchost a přímočarost? Tak teď vám předvedu konkrétně, jak jsem to myslel.

Body využijeme tak, že 2 000 bodů směníme za 40 EUR. To znamená, že 1 bod má hodnotu 0,02 EUR.

A teď si představte, že si rezervuji pobyt na víkend v hotelu za 100 EUR. Pokud budete mít Classic členství, získáte zpět 250 bodů, tedy 5 EUR. Automaticky se vám vrací 5 %. Pokud byste ale měli třeba Gold členství, získáte ze 100 EUR už 370 bodů, což je 7,4 EUR. Automaticky se vrací 7,4 %.

S Classic členstvím získáváte 5 % z hodnoty pobytu zpět na účet formou bodů. U Gold členství je to 7,4 %.

Pamatujete si na to šílenství kolem 10% slev na Bookingu? Tak tady já mám 7,4 % automaticky a k tomu zpravidla ještě o 10 % nižší původní cenu díky garanci a ceny přímo od hoteliéra.

Pojďme si dosadit normální částky. Letíme do evropského města na víkend. Na Bookingu jsou nejnižší ceny okolo 4 000 Kč za pokoj. Na Accoru si můžeme vybírat hotely za částku 4 320 Kč a díky bodům pobyt vyjde stejně. S největší pravděpodobností ale budete bydlet v lepším a s lepšími službami či benefity navíc.

Jak to dělám já? X4 více bodů nebo 6 000 bodů za 3 pobyty

Nezpochybnitelně už vidíte, že členstvím se dá ušetřit. Ale tohle je jen minimum na co lze dosáhnout.

Ačkoliv je 5% úspora zajímavá, stále tu máme podmínku nasbírat 2 000 bodů, abyste mohli slevu 40 EUR uplatnit. A na takovou hodnotu je nutné utratit za hotely 800 EUR.

Jde to ale mnohem snadněji, rychleji a za méně peněz. Jak to?

Na stránkách Accoru najdete sekci Boos Your Rewards Points. Jsou tu časově omezené akční pobídky, které vám přinesou třeba X2, X3 nebo až X4 více bodů či jednorázový bonus 500 bodů za pobyt. Stačí se jen do dané pobídky registrovat, rezervovat hotel a po probydlení vám bude připsán bonus.

Nejčastěji narazíte na X3 nabídku. To znamená, že místo toho, abyste za 100 EUR dostali 250 bodů, obdržíte 3x 250 bodů, tedy 750 bodů. V procentech to znamená 15% slevu!

Tyto bonusy se počítají ze základní sazby, proto nehraje roli, jaký status máte.

Tou nejlepší pobídkou, která se zatím stále každý rok minimálně 2x opakuje, je kumulativní bonus 6 000 bodů v rámci 3 pobytů o minimálně 2 nocí. Za první pobyt o minimálně 2 nocí získáte 500 bodů, za druhý 1 500 bodů a za třetí 3 000 bodů. Slovy peněz získáte bonus nad rámec bonusových bodů 120 EUR. Mě takováto akce minimálně zaplatí 1 celý pobyt, ale zpravidla i více. Cestuji levně, někdy i zadarmo :)

Boost u ALL Accor Live LImitless

Před koupí hotelu si vždy zkontroluji, zda mi nějaká nabídka nemůže přihodit pár bodů navíc. Rázem je celý věrnostní program mnohem výhodnější.

Další možností je také propojení účtu Accoru s partnerskými programu autopůjčoven nebo leteckých společností. Např. jedno půjčení auta přes Europecar vám připíše rovných 1 000 bodů. Více k partnerským nabídkám najdete na all.accor.com/loyalty-program/partners.

Když jenom postel nestačí. Vítejte ve světě salónků

Zatímco výše jsem vás učil, jak i s malým rozpočtem můžete ušetřit či bydlet doslova zdarma, nyní přidám i něco pro ty, kteří až tak rozpočet neřeší. Řekněme, že váš budget na noc by měl být alespoň 1 500 Kč i v levnějších destinacích.

Vzpomínáte si, jak jsem psal o upgradu pokoje zdarma k zlatému členství? Je potřeba jej umět správně využít.

Upgrade funguje tak, že vás hotel zdarma umístí do o jednu třídu lepšího pokoje.

Můžete si vzít nejlevnější pokoj s postelí Queen a dostat pokoj s postelí King, nebo pokoj v patrech 5-10 a dostat pokoj v patrech 10-12 s výhledem na město. Varianty, jak se jednotlivé pokoje liší, závisí na konkrétním hotelu.

No a některé hotely mají i salónek. V salónku se ráno podávají snídaně a obvykle se večer pořádají Cocktail Evenings, kde nechybí plnohodnotný teplý i studený bufet. Prakticky vzato, máte v ceně polopenzi.

Cocktail evening v Pullman Delhi

Bohužel, ne všechny hotely salónek mají a většinu z nich najdete v Asii. Tedy minimálně těch lepších, kde se dočkáte opravdu skvělého zážitku. I v Evropě však narazíte na pěkné prostředí. Třeba v Budapešti v hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge se nachází snad nejlepší evropský hotelový salónek ze sítě Accor.

Co je tedy potřeba udělat? Rezervovat si pokoj o jednu třídu nižší, než je pokoj s přístupem do salónku. Na recepci vás poté zdarma upgradují a podají informace k přístupu do salónku. Představte si hotel, který má pokoje následovně:

• pokoj s postelí Queen
  • pokoj s postelí King
  • pokoj s postelí King a přístupem do salónku
  • apartmá s přístupem do salónku

Vy si musíte rezervovat pokoj s postelí King.

Jak zjistit, jestli vámi vybraný hotel má salónek? Nejjistější variantou je rozkliknout si nabídku pokojů a hledat zmínku o salónku (club / lounge acces). Dříve byla použitelná i stránka all.accor.com/loyalty-program/user/hotels-lounge, kde aktuálně ale najdete jen Asii a Pacific. Výjimku s přístupem do salónku po upgradu tvoří řetězec Fairmont, který na Gold Floor nedává upgrady. V České republice najdeme Mercure v Ostravě, ovšem kvůli tomu bych si členství nezařizoval :)

Všechno se netočí jen o pokoji s přístupem do salónku. Uchváceni jsme byli třeba pobytem v resortu Veranda High Resort Chiang Mai od MGallery. Místo klasického pokoje jsme obdrželi upgrade do 2,5-krát dražší vily s vířivkou na terase.

Upgrade pokoje je samozřejmě daný volnou kapacitou. Pokud je hotel plně obsazen, upgrade se nekoná. Většinou jsou ale plné hotely jen ty na letišti nebo v době pořádání konferencí či sportovních událostí a v takovém případě nejsou ceny nikterak atraktivní. Osobně jsem upgrade dostal vždycky, a to i když jsem bral jeden z posledních pokojů, protože lepší hotely si drží volné pokoje právě pro vás či vám v době rezervace vyšší pokoj vyblokují.

Ovšem v Dubaji se mi stalo, že i přes upgrade do pokoje s přístupem do salónku nás do něj nechtěli pustit. Podle zkušeností ostatních cestovatelů je toto nešvar Emirátů, kteří si vždy hrají na něco extra a póvl s Goldem je nezajímá :)

Naopak zase třeba v Dillí nás upgradli rovnou dvakrát a místo lepšího pokoje nás přesunuli rovnou do apartmá.

Gold status za 60 EUR až na 2 roky

Tak a teď to nejdůležitější nakonec. Líbí se vám představa toho, že máte v hotelu upgrade do lepšího pokoje, třeba i s možností přístupu do salónku a další benefity pojící se se zlatým členstvím? Pak pro vás mám tip, jak si status Gold za 60 EUR pořídit hned teď.

1. Založte si členství u Accoru, pokud jej ještě nemáte a přihlaste se na stránkách all.accor.com
  2. Na stránce https://ibisbusiness.accor.com si kupte Ibis Business kartu. Jedná se o placené členství hotelů Ibis a uveďte zde své členské číslo Accoru

Hotovo. Za několik minut byste měli svůj účet mít ve statusu Gold a můžete naplno využívat všech možností!

S Ibis Business kartou totiž automaticky obdržíte Gold status na letošní rok + celý rok následující. Aktuálně tedy budete mít zlatý status platný až do prosince 2021 s tím, že výhody jsou spjaté s časem rezervace hotelu. Pokud si objednáte hotel v prosinci 2021 a budete bydlet až v roce 2022, stále máte zlaté benefity k dispozici.

Co se ještě může hodit je dodatečná sleva 10 % na všechny hotely Ibis.

Jeden příklad na konec

Neletíte náhodou do Kuala Lumpur? Je tu jeden z mých nejoblíbenějších hotelů Sofitel Kuala Lumpur Damansara. Např. na víkendový pobyt 7.–9. února aktuálně vidím cenu 3 733 Kč + daň 224 Kč za 2 noci pro 2 osoby.

V tomto hotelu mají jen Luxury Room a všechny ostatní typy jsou už s přístupem do salónku. Proto si rezervujte tento nejlevnější pokoj a automaticky máte verzi Luxury Room Club Millesime Access za 7 668 Kč + daň.

Sofitel Kuala Lumpur Damansara a typy pokojů

Právě jste ušetřili necelé 4 000 Kč, získáte 544 bodů (270 Kč) a ten zážitek, který na vás čeká… :)

Závěr

Nemusíte hned mířit do hotelových salónků, aby se vám čas nad tímto článkem vyplatil.

Postačí vám prostá registrace do věrnostního programu a začít sbírat body. Využít některé akční pobídky a znásobit tak množství získaných bodů a třeba při příští akci na 6 000 bodů budete už vědět, co a jak a budete mít ubytování zdarma. Jedinou podmínkou k celé této anabázi je udržení si bodů alespoň 1 nocí za 12 měsíců.

A pokud do salónků míříte, určitě 60 EUR litovat nebudete :)

Nějaké dotazy? V komentářích níže, díky!

vl k

Bol som cez víkend v Kyjeve vo Fairmonte, Gold status som získal pár dní predtým, rezerváciu som robil ešte v novembri. Ako som sľúbil, pridávam čerstvú skúsenosť: zlatý status bez problémov uznali, takže upgrade izby z Fairmont Gold na Jr Suite, skorý príchod ešte pred obedom, odchod z izby navrhli do 18.00, nakoniec povolili do 19:00. Okrem toho 2x welcome drink a zehlenie 2ks zdarma.... skúsenosť jednoznačne pozitívna

Předpokládám, ze si dělal rezervaci přímo přes Accor jen s členstvím Classic, nebo mne předevčírem Gold neuznali, jelikož bylo via hotels.com

Breathe

Fairmont v Kyjeve, to neni uplne "cestujlevne". 😉 Ale diky za zkusenost.

vl k

Áno, kupované priamo cez stránku Accor.

"Levně" je relatívny pojem. Ak si za izbu, ktorú predávajú za 500 eur, zaplatil niečo cez 200, je to levně ;) Kvoli Ibisom sa to zlaté členstvo neoplatí kupovať :)))

Ivan

Ta 10 % sleva na Ibisy se váže k té Ibis kartě nebo k tomu Gold statusu?

K Ibis kartě a jen na hotely Ibis, Ibis Styles, zřejmě i Budget.

Jan Paděra

Jde vám koupit ten Ibis Business ? Jsem přihlášený a údaje mám vyplněné. Když dám "continue to payment", tak se nic neděje.

Ivan

To samé, to samé.... dělal jsem to na tabletu, zkusím to pak doma ještě na PC.

Jan Paděra

zkoušel jsem to na různých PC i telefonu, takže jim to asi nefunguje...

vl k

Moja skúsenosť: kupoval som to cez PC, najprv mi nechcelo vziať telefónne číslo, musel som ho zadávať na niekoľkokrát.

Keď mi telefón zobralo a prešiel som k platbe, vyplnil všetky údaje a dal som to zaplatiť, hneď mi hodilo chybu, že s kartou je problém a mám zopakovať platbu. Asi o 5 sekúnd nato mi prišla sms z banky, že mi stiahlo peniaze z karty, do 20 sekúnd prišiel e-mail s potvrdením platby :)))

O pár minút mi aktualizovalo status z Classic na Gold aj na ich webovej stránke. Treba skúšať, sú to Francúzi, tým technika nikdy veľmi nešla. Ak by sa nepodarilo, asi by som zavolal na ich hotlinku do Francúzska a skúsil to kúpiť po telefóne cez ich rezervačné oddelenie.

Avatar uživatele Marcel
Marcel

Úplně stejně jsem to měl, nejdřív chyba, platba ale proběhla a za 10 minut se mi aktualizoval status. :)

Jan Paděra

Už to zkouším po Xté a pořád mi po kliknutí na continue to payment stránka nereaguje. Pod Accor účtem se objeví Ibis Business karta s platnosti do daného dne. Zaplatit to ale nejde. Psal jsem jim na podporu a 3 dny zatím bez reakce...tak snad se dočkám :D Nechce se mi platit za hovor do Francie.

Diky za super clanek, Accor nekdy vyuzivam (kvuli levnejsi cene nez na Bookingu) a ani jsem netusila, jaky tam jsou vsechny moznosti. Napada me jedna otazka. Kdyz bych si poridila ten Gold a pri upgradu mela narok na vstup do salonku, je potreba ten nizsi pokoj kupovat vzdy se snidani nebo tim upgradem a salonkem ziskam snidani automaticky? Diky

Právě že můžeš koupit pokoj bez snídaně :)

Kdybys měla pokoj se snídaní, tak si můžeš vybrat jestli půjdeš do bufetové části nebo si dáš snídani v salónku, kde sice bývá nabídka omezenější, ale v naprosté většině je tu vždy vše, co člověk potřebuje. Navíc tu je fakt klid.

Parada, diky moc! Fakt se mi tomu nechtelo verit, budu muset vyzkouset ;)

Jednoduchý věrnostní program si představuju tak, že si u pokladny normálně pípnu Penny kartu.

Tak jsem udělal update na Gold a zrovna za dva dny mám už platnou rezervaci přes hotels.com na Accor ve Vietnam - Phu Quoc. Uvidíme jak se zachovají pri příjezdu, myslíte ze mi daji nějaké výhody ačkoliv bylo přes hotels? (prebookovat z hotels přes accor nemělo cenu o 2K na accors dražší) ale Abu Dhabí na březen je jiná, tam už mi to přes accor dává o 2K menší cenu než hotels, takže ten status se zaplatil sám ! Díky

Petr

Mně tvrdili, že když to není přímo přes Accor, tak že nemám ani body ani Jiný výhody a že status je irelevantní. Docela to dává smysl. Ale možná záleží na konkrétním pracovníkovi?

V 99 % nárok na cokoliv plynoucí z členství a věrnostního programu odpadá, pokud nemáš rezervaci přímo přes Accor.

Kluci, tak jste měli pravdu. Na recepci mi sdělili, že bohužel nemám rezervaci “directly” takže ani collect nights a ani nároky z GOLD. Takže další test za dva měsíce v Abu Dhabí, otazkou bude, jak se tam budou tvářit na tu “jen” gold :)

Avatar uživatele Ivo
Ivo
  • (upraveno 2020-01-15T13:36:19+01:00)

Me by zajimalo nasledujici:

1) mohu jet s partou a rezervovat napr. 3 pokoje najednou? Upgrade se asi tyka jen 1 z nich v tom pripade? Dostanu body za vsechny 3 pokoje?

2) mohu rezervovat pro nekoho jineho a cesty se vubec neucastnit? To je predpokladam blbost, asi chteji videt karticku? Lze karticku pripadne pujcit ci je na jmeno?

3) Movenpick v Tabe - lounge tam nikde nevidim (asi tedy neni). Proc taky, nabizeji polo/plnou penzi. Nicmene maji treba 5 ruznych classic room (bez vyhledu na more, s vyhledem atd.). Znamena upgrade v tomto pripade ze misto classic king room dostanu classic king room s vyheldem na more, nebo to preskoci az na deluxe?

Diky :)

Ahoj,

1) upgrade půjde jen za tebou, počet nocí sbíráš za 1. a 2. pokoj, body ale za všechny tři. Já to kdysi řešil tak, že jsem si udělal 2 rezervace na 2 pokoje :) ale to bylo hlavně kvůli tomu, že zvlášť byly pokoje levnější, než dohromady. Bohužel to byl Novotel v Basileji, kde moc rozdílné pokoje nebyli a dali nás k sobě, tudíž nevím, jestli proběhl up.

2) nelze, je to účet na tvé jméno a ty musíš platit i být přítomen

3) Ber to podle ceny, ty co stojí stejně = jedna kategorie a dostaneš upgrade na ten dražší pokoj. Takže jak píšeš, z Classic jdeš na Classic Sea View.

Petr

Blbá otázka, ale ten upgrade je fakt automatický nebo si o něj mám vždycky říct? A jak se to řeší s early check-inem, při příjezdu automaticky nebo se mám předem check-inovat na internetu?

Upgrade je automatický a většinou ti obsluha sama řekne, že tě posunuli výš. Kdyby ne, řekni si – nárok na upgrade je.

Early check-in funguje podle obsazenosti hotelu, mnohdy jsem neměl problém se ubytovat i okolo 9 hodiny ráno, když byl můj pokoj připraven.

Breathe

Ještě pro doplnění, v IBISu možnost upgradu pokoje není, protože oficiálně mají jenom jednu kategorii pokojů, ale není vyloučené, že při check-inu vám lepší pokoj dají z vlastní vůle.

Lukáš Horák

Většinou dostaneš pokoj ve vyšším patře s "lepším" výhledem, v Budapešti jsme třeba dostali Family room, takže jsme měli každý pokoj/místnost pro sebe. Vždy záleží na konkrétním Ibisu ;-)

• (upraveno 2020-01-15T10:56:16+01:00)

Jj, myslel jsem si, že to v praxi v IBISech takhle funguje. Domnívám se ale, že i když bude dostupnost lepších pokojů, není na upgrade automatický nárok. Kdežto v jiných hotelech, kde jsou různé kategorie pokojů (třeba většina Mercure) by při dostupnosti pokojů měl být na upgrade nárok.

Avatar uživatele Ondrab
Ondrab

Tohle tvrzeni ale neni uplne pravdivy, ne?

"S Ibis Business kartou totiž automaticky obdržíte Gold status na letošní rok + celý rok následující. Aktuálně tedy budete mít zlatý status platný až do prosince 2021 s tím, že výhody jsou spjaté s časem rezervace hotelu. Pokud si objednáte hotel v prosinci 2021 a budete bydlet až v roce 2022, stále máte zlaté benefity k dispozici.

Ibis karta stojí 60 EUR na rok a pokud cestujete i za prací a máte DIČ, bude vás stát karta 50 EUR. K dispozici je i dvouleté členství za 99 EUR, ale to bych nekupoval. Raději si v lednu 2022 pořiďte znovu jednoleté členství."

Proc bych mel dostat s jednoletym clenstvym, druhy rok zdarma, ktery se jinak plati?

Lukáš Horák

Takto to má Accor nastavené, nehledej v tom žádnou záludnost. Já na zkoušku vzal Ibis Business členství loni v srpnu. Toto členství mi platí skutečně jeden rok, tj. do srpna, a Gold status mám až do konce letošního roku, tzn. téměř rok a půl ;-)

Avatar uživatele Ondrab
Ondrab

To urcite nehledam, jen jsem si to chtel overit. Uz to vsechno vypada dobre i v mem profilu. Diky ;)

Lukáš Horák

Davide, určitě by stálo za zmínku, že Accor spolupracuje i s různými partnery, že i za obyčejný pronájem auta u Europcaru lze získat 1000 bodů nebo za každé 3 eura u Hertzu 1 bod apod. Taktéž lze proměnit na body nasbírané míle u Flying Blue apod.

Avatar uživatele honzavokoun10
honzavokoun10

Pekny clanek a mnoho uzitecnych informaci. Dekuji

Ahoj. Mam dotaz ohledne Complimentary Breakfest. Mam tomu rozumet tak ze kdyz si objednam pokoj bez snidane. Tak s Gold clenstvim budu mit pristup na snidani?

Ahoj, o čem konkrétně se bavíme? Výhody ze statusu, snídaně v salónku nebo něco jiného?

Snídani máš buďto v ceně pokoje (je to označeno), nebo v rámci akční nabídky 40% off a snídaně zdarma (ale i to je u pokoje označené), nebo v salónku kde se snídaně podávají pokud jsi dostal upgrade na pokoj s přístupem do něj na základě Gold a nebo je bezplatná snídaně jen pro členy Platinum a Diamond.

• (upraveno 2020-01-14T21:49:31+01:00)

Když si koupím Ibis kartu a získám Gold status, tak získám výhody i na pobyty, které jsem rezervoval už dřív, když jsem Gold neměl?

Breathe

Přesně na to jsem se právě chtěl zeptat. Mám na únor a březen několik pobytů v Accor hotelech a už je mám zaplacené. Dostanu s Gold statusem upgrade?

Jinak díky za zajímavý článek Davide.

Bohužel, ani když v průběhu roku upgradneš, tak ty starší rezervace mají výhodu té úrovně, při které jsi hotel rezervoval. Na recepci mi bylo sděleno, že nemají jak ověřit tvou úroveň a že se řídí tím, co vidí u rezervace v systému.

Proto ta výhoda nákupu pokojů před koncem platnosti členství a probydlení až po něm :)

Jan Paděra

Tak to je škoda. Body se taky připisují dle statusu v okamžiku rezervace?

Koukám do historie a sice je to z roku 2016, ale body se mi připsali s Goldem, i když rezervováno bylo na Silver.

Což mě tak napadlo, že pokud bys do toho šel, určitě se zeptej na recepci a ukaž kartičku, může to být hotel od hotelu. Tohle byl nějaký nový ve Vídni a úplně nebyli ještě zaběhnutí :)

vl k

Mám rovnakú situáciu: hotel rezervovaný počas akcie Black Friday, členstvo Gold kúpené teraz, hotelový pobyt začína o pár dní. Volal som na ich infolinku kvôli inej veci a keď som ich už mal na drate, opýtal som sa, či sa status Gold vzťahuje aj pobyt, ktorý bol rezervovaný skôr. Bolo mi povedané, že áno a že aj body sa mi budú pripisovať ako pre Gold.

Do článku by som doplnil ešte fine print k upgradu na izbu vyššej kategórie. Nie je ľahké ho nájsť, ja som naň natrafil náhodou, keď som sa hral s ich mobilnou apkou:

- v hoteloch Fairmont sa upgrade nevzťahuje na Fairmont Gold Floor - čiže žiadny salónik zdarma

- upgrady v Raffles sú len do kategórie junior suite

Ináč samozrejme palec hore: super článok a perfektne rozpracovaný, uvítam viac na podobnú tému :)

stejná situace. Udělal jsem teď gold. Za 2 dny mám Accor na Phu Quoc (Vietnam) rezervované přes hotels.com. Nemá cenu udělat novou přes Accor je to o 2K dražší než mám přes hotels. Uvidíme jak se zachovají pri příjezdu, myslíte ze má cenu ukazovat jim gold?

V každém případě za dva měsíce Abu Dhabí a díky přes Accor o 2K levnější než na hotels.com takže se karta zaplatila sama ! Díky

Dej vědět vl ku :) Třeba se pravidla změnila.

fine print - myslíš tím co přesně? Nějak nevím, co mám doplnit :)

U toho Fairmontu dík za připomenutí. V salónku jsme byli, ale dívám se, že jsem měl původně booknutý Gold pokoj.

vl k

Pod fine print som mal na mysli podmienky k zmluve, ktoré bežne nevidíš alebo sú šikovne skryté a takmer vždy v tvoj neprospech - rôzne obmedzenia a výluky.

Jasné, po víkende dám vedieť, ako sme dopadli s Fairmontom. Už teraz však viem, že Gold status nám uznali, aj keď rezervácia bola robená pred získaním statusu. Pri konverzácii o čase príchodu (iniciovanej hotelom) doslova napísali, že overili môj status a že izba bude pripravená už dopoludnia :))

Neviete niekto, či neprebieha nejaká akcia na hotely na Blízkom východe alebo či začiatkom roka nezvyknú mať zľavy? Zišiel by sa mi hotel v Kuvajte na marec a v Dohe na máj. Ich stránka je hrozne neprehľadná, nič som tam nenašiel...

Ešte doplním, že ten Fairmont sme bookli v rámci tu inzerovanej akcie 40% zľava na Black Friday, takže v kombinácii s týmto upgradeom cez Gold je to double win :))) Jednoznačne uvítam, ak sem budete dávať viac takýchto ponúk :)

Borek N.

hezký článek, děkuji. Čekají mě dvě noci v Singapuru, vyplatí se mi to? Mimo to další noc nebo dvě v Dubaji a 4 noci v Ománu. Nějaké tipy prosím? Jak toho využít co nejlépe a nejlevněji? Moc díky

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Pokud vám jde o co nejlepší poměr cena/kvalita tak je lepší porovnávat všechny hotely a neomezovat se na jeden řetězec, ale srovnávat např booking s hotels.com, expedii apod.

Accor navíc v Ománu snad ani není.

Lukáš Horák

Minimálně v Maskatu je Ibis, se kterým mám velmi pozitivní zkušenost ;-)

Jak píše Petr, nejprve porovnat se všemi hotely. Pokud se vám ale v nabídce Accoru zdá nějaký jako super v poměru cena-výkon, založte si členství a začněte sbírat body.

V Dubaji toho mají hodně, pokud padne i Ibis v Ománu, jste na dobré cestě. V Singapuru je to vždy otázkou priorit, je tu vše drahé a osobně moc k Accoru tady netáhnu.

I 1 noc stačí k tomu začít a pak uvidíte :)

Jak na internet v zahraničí s eSIM kartou?
David Eiselt 2020-01-21T12:07:46+01:00 6 komentářů

Chcete zůstat připojení k internetu i při svých cestách do zahraničí? Ať už kvůli mapám, dopravním aplikacím či jen pro sdílení vašich zážitků s přáteli a na sociálních sítí? Pak jistě řešíte…

ALL Accor Live Limitless: jak vytěžit maximum?
David Eiselt 2020-01-14T20:20:00+01:00 49 komentářů

Letenkové akce roku, nejlepší cestopisci a Pour féliciter 2020
David Eiselt 2019-12-31T17:24:00+01:00 6 komentářů

Již tradičně se s uplynulým rokem rozloučíme naší menší cestovatelskou rekapitulací a shrneme, co vše se nám podařilo, nevyvedlo, jaké akce jsme pro vás našli a nově i představíme nejlepší z vás,…

Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 26 komentářů

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…