ALL Accor Live Limitless: jak vytěžit maximum?

85 komentářů
2020-01-14T20:20:00+01:00

Dáváte přednost při svých cestách komfortním hotelům před rodinnými hotýlky či pronájmy v soukromí skrze Airbnb? Pak pokračujte ve čtení, protože vám prozradím, jak na svých cestách bydlím já, jakým způsobem šetřím a jak za minimální cenu bydlím v luxusním apartmá s přístupem do salónku se snídaněmi i večeřemi zdarma.

Zatímco drtivá většina lidí míří při výběru hotelů na booking.com nebo na hotels.com, já si otevírám stránky accor.com a hledám svůj pobyt zde. Ne vždy si vyberu či najdu jakýkoliv hotel, takže i pak mě nezbude nic jiného, než využít předchozích dvou portálů, ale když je možnost, bydlím levněji a kvalitněji.

Co je ALL Accor Live Limitless?

ALL Accor Live Limitless si můžeme představit jako alianci hotelových řetězců. Pod jednu skupinu připadá téměř 4 000 hotelů z celého světa ve více než 100 zemí.

Některé z nich určitě znáte, třeba Ibis či Formule 1 je velmi populární zejména ve Francii. Hotelové řetězce můžeme rozčlenit do následujících kategorií:

 • budget: Hotel F1, JoJoe, Ibis Budget, Ibis, Ibis Styles, BreakFree
 • střední třída: Novotel, Mercure, Agadio, Mantra, Mama Shelter, Tribe
 • prémiové: Mantis, MGallery, Art Series, Mondrian, SO/, Sofitel Legend, Orient Express, Pullman, Swissotel, Angsana, 25 Hours, Hyde, Movenpick, Grand Mercure, Peppers, The Sebel
 • luxusní: Raffles, Banyan Tree, Delano, Fairmont, SLS, SOfitel, The House of Originals, Rixos

Vybere si tedy skutečně každý. Ceny za noc se pohybují prakticky od 200 Kč za pokoj v budget verzích po desetitisícové částky u luxusních resortů.

Samozřejmě na rozdíl od Bookingu, který zahrnuje celý svět a sčítá na miliony hotelů či hotýlků, u ALL neuspějeme vždy a některé státy jsou doposud neobsazeny. Nemusíme chodit ani daleko, taková Skandinávie nabídne snad jen 3 dostupné hotely v okolí Stockholmu. Nabídka se ale stále rozšiřuje.

I na booking.com najdete všechny tyto řetězce, avšak jen na oficiálních stránkách můžete těžit z následujících výhod a máte vždy garanci nejnižší ceny.

Teď víme, kde budeme bydlet. V čem ale spočívá výhoda oproti běžným pobytům?

Věrnostní program Accor Live Limitless

To by bylo, aby v tom nebyl nějaký ten věrnostní program, který nás bude nutit upřednostňovat hotely určité značky před ostatními, klidně i levnějšími.

Co mám na věrnostním programu ALL rád? Je strašně jednoduchý. Hned víte, co za pobyt obdržíte a zda se vám vyplatí si vzít klidně dražší hotel od Accoru, protože díky bodům vás vyjde vlastně levněji než jiný u Bookingu.

Několik statusů

Jako každý pořádný věrnostní program, tak i ten od Accoru má několik členských úrovní. Po registraci získáte členství Classic, po kterém následuje Silver, Gold, Platinum a nově i Diamond. Řekněme si krátce něco ke všem.

Classic 

 • základní členství po registraci
 • garance nejnižší ceny, přednostní přístup k výprodejům a začínáte sbírat body

Silver

 • nutné získat 10 nocí nebo 2 000 statusových bodů (cca 800 EUR) za kalendářní rok
 • + pozdní check–out (obvykle do 15:00), welcome drink (třeba voda, kola, džus, káva, pivo a v některých hotelech i míchaný drink na baru či v restauraci)

Gold

 • po 30 nocích nebo 7 000 bodech (2 800 EUR) v kalendářním roce NEBO za 60 EUR na 2 roky, čtěte níže ;)
 • + brzký check–in nebo pozdní check–out, obvykle i sladké překvapení na pokoji, upgrade pokoje do vyšší kategorie, k čemu je čtěte níže

Platinum a Diamond členství jsou už pro opravdové „cestovatelské bezdomovce” (60 nocí:) nebo ty, kteří mají roční budget na ubytování nad 5 600 EUR. S tím se pojí nadstandardní benefity jako přístup do salónků, bezplatný minibar či snídaně a vouchery na upgrade do apartmá...

Podrobné informace k benefitům najdete na stránce all.accor.com/loyalty-program/cards-status-benefits-details.

Sbírání bodů

Princip všeho spočívá v získávání bodů za útratu. Např. pokud vás pobyt v hotelu stál 100 EUR, získáte 250 bodů. Pokud pobyt stál 300 EUR, obdržíte 750 bodů, atd.

Výhodou je, že pokud máte vyšší členství než Classic, získáte více bonusových bodů. Např. při útratě 100 EUR a Gold statusu, získáte 370 bonusových bodů. Statusové body (ty, které se počítají do získání lepšího statusu) se nemění a stále získáte základní sazbu 250 statusových bodů.

Kompletní tabulka včetně kalkulačky je na stránce all.accor.com/loyalty-program/earn/stay.

Stejně jako s lepším statusem získáte více bodů, tak naopak s „horším“ hotelem získáte méně bodů. U Ibisu, Ibis Styles a Mama Shelter je to o 50 % méně a u Agadia ještě méně. No a třeba u takových budgetových hotelů jako Formule 1 nezískáte vůbec nic. Jejich seznam najdete na all.accor.com/gb/loyalty-program/user/hotels_exception.

Jak je to s platností bodů? Statusové se resetují vždy k 1. lednu, ale ty bonusové mají životnost neomezenou za dodržení jediné podmínky – musíte probydlet alespoň 1 noc za 12 měsíců. Po každém pobytu se platnost bodů prodlouží o 1 rok.

Využití bodů

To je samé jak body získat, kolik jich získám… ale co s nimi budu dělat?

Uplatnit body lze jediným způsobem. V rámci členství u Accoru představuje 2 000 bodů slevu ve výši 40 EUR.

Tedy u mého následujícího pobytu mě noc v Budapešti měla stát 1 500 Kč (tedy původně 2 500 Kč, ale využil jsem akce 40 % off + free breakfast), ale uhradil jsem 500 Kč a 2 000 bodů.

Trocha té matematiky aneb V jednoduchosti je krása

Vzpomínáte si, jak jsem výše psal, že se mi na Accoru líbí především ta jednoduchost a přímočarost? Tak teď vám předvedu konkrétně, jak jsem to myslel.

Body využijeme tak, že 2 000 bodů směníme za 40 EUR. To znamená, že 1 bod má hodnotu 0,02 EUR.

A teď si představte, že si rezervuji pobyt na víkend v hotelu za 100 EUR. Pokud budete mít Classic členství, získáte zpět 250 bodů, tedy 5 EUR. Automaticky se vám vrací 5 %. Pokud byste ale měli třeba Gold členství, získáte ze 100 EUR už 370 bodů, což je 7,4 EUR. Automaticky se vrací 7,4 %.

S Classic členstvím získáváte 5 % z hodnoty pobytu zpět na účet formou bodů. U Gold členství je to 7,4 %.

Pamatujete si na to šílenství kolem 10% slev na Bookingu? Tak tady já mám 7,4 % automaticky a k tomu zpravidla ještě o 10 % nižší původní cenu díky garanci a ceny přímo od hoteliéra.

Pojďme si dosadit normální částky. Letíme do evropského města na víkend. Na Bookingu jsou nejnižší ceny okolo 4 000 Kč za pokoj. Na Accoru si můžeme vybírat hotely za částku 4 320 Kč a díky bodům pobyt vyjde stejně. S největší pravděpodobností ale budete bydlet v lepším a s lepšími službami či benefity navíc.

Jak to dělám já? X4 více bodů nebo 6 000 bodů za 3 pobyty

Nezpochybnitelně už vidíte, že členstvím se dá ušetřit. Ale tohle je jen minimum na co lze dosáhnout.

Ačkoliv je 5% úspora zajímavá, stále tu máme podmínku nasbírat 2 000 bodů, abyste mohli slevu 40 EUR uplatnit. A na takovou hodnotu je nutné utratit za hotely 800 EUR.

Jde to ale mnohem snadněji, rychleji a za méně peněz. Jak to?

Na stránkách Accoru najdete sekci Boos Your Rewards Points. Jsou tu časově omezené akční pobídky, které vám přinesou třeba X2, X3 nebo až X4 více bodů či jednorázový bonus 500 bodů za pobyt. Stačí se jen do dané pobídky registrovat, rezervovat hotel a po probydlení vám bude připsán bonus.

Nejčastěji narazíte na X3 nabídku. To znamená, že místo toho, abyste za 100 EUR dostali 250 bodů, obdržíte 3x 250 bodů, tedy 750 bodů. V procentech to znamená 15% slevu!

Tyto bonusy se počítají ze základní sazby, proto nehraje roli, jaký status máte.

Tou nejlepší pobídkou, která se zatím stále každý rok minimálně 2x opakuje, je kumulativní bonus 6 000 bodů v rámci 3 pobytů o minimálně 2 nocí. Za první pobyt o minimálně 2 nocí získáte 500 bodů, za druhý 1 500 bodů a za třetí 3 000 bodů. Slovy peněz získáte bonus nad rámec bonusových bodů 120 EUR. Mě takováto akce minimálně zaplatí 1 celý pobyt, ale zpravidla i více. Cestuji levně, někdy i zadarmo :)

Před koupí hotelu si vždy zkontroluji, zda mi nějaká nabídka nemůže přihodit pár bodů navíc. Rázem je celý věrnostní program mnohem výhodnější.

Další možností je také propojení účtu Accoru s partnerskými programu autopůjčoven nebo leteckých společností. Např. jedno půjčení auta přes Europecar vám připíše rovných 1 000 bodů. Více k partnerským nabídkám najdete na all.accor.com/loyalty-program/partners.

Když jenom postel nestačí. Vítejte ve světě salónků

Zatímco výše jsem vás učil, jak i s malým rozpočtem můžete ušetřit či bydlet doslova zdarma, nyní přidám i něco pro ty, kteří až tak rozpočet neřeší. Řekněme, že váš budget na noc by měl být alespoň 1 500 Kč i v levnějších destinacích.

Vzpomínáte si, jak jsem psal o upgradu pokoje zdarma k zlatému členství? Je potřeba jej umět správně využít.

Upgrade funguje tak, že vás hotel zdarma umístí do o jednu třídu lepšího pokoje.

Můžete si vzít nejlevnější pokoj s postelí Queen a dostat pokoj s postelí King, nebo pokoj v patrech 5-10 a dostat pokoj v patrech 10-12 s výhledem na město. Varianty, jak se jednotlivé pokoje liší, závisí na konkrétním hotelu.

No a některé hotely mají i salónek. V salónku se ráno podávají snídaně a obvykle se večer pořádají Cocktail Evenings, kde nechybí plnohodnotný teplý i studený bufet. Prakticky vzato, máte v ceně polopenzi.

Bohužel, ne všechny hotely salónek mají a většinu z nich najdete v Asii. Tedy minimálně těch lepších, kde se dočkáte opravdu skvělého zážitku. I v Evropě však narazíte na pěkné prostředí. Třeba v Budapešti v hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge se nachází snad nejlepší evropský hotelový salónek ze sítě Accor.

Co je tedy potřeba udělat? Rezervovat si pokoj o jednu třídu nižší, než je pokoj s přístupem do salónku. Na recepci vás poté zdarma upgradují a podají informace k přístupu do salónku. Představte si hotel, který má pokoje následovně:

 • pokoj s postelí Queen
 • pokoj s postelí King
 • pokoj s postelí King a přístupem do salónku
 • apartmá s přístupem do salónku

Vy si musíte rezervovat pokoj s postelí King.

Jak zjistit, jestli vámi vybraný hotel má salónek? Nejjistější variantou je rozkliknout si nabídku pokojů a hledat zmínku o salónku (club / lounge acces). Dříve byla použitelná i stránka all.accor.com/loyalty-program/user/hotels-lounge, kde aktuálně ale najdete jen Asii a Pacific. Výjimku s přístupem do salónku po upgradu tvoří řetězec Fairmont, který na Gold Floor nedává upgrady. V České republice najdeme Mercure v Ostravě, ovšem kvůli tomu bych si členství nezařizoval :)

Všechno se netočí jen o pokoji s přístupem do salónku. Uchváceni jsme byli třeba pobytem v resortu Veranda High Resort Chiang Mai od MGallery. Místo klasického pokoje jsme obdrželi upgrade do 2,5-krát dražší vily s vířivkou na terase.

Upgrade pokoje je samozřejmě daný volnou kapacitou. Pokud je hotel plně obsazen, upgrade se nekoná. Většinou jsou ale plné hotely jen ty na letišti nebo v době pořádání konferencí či sportovních událostí a v takovém případě nejsou ceny nikterak atraktivní. Osobně jsem upgrade dostal vždycky, a to i když jsem bral jeden z posledních pokojů, protože lepší hotely si drží volné pokoje právě pro vás či vám v době rezervace vyšší pokoj vyblokují.

Ovšem v Dubaji se mi stalo, že i přes upgrade do pokoje s přístupem do salónku nás do něj nechtěli pustit. Podle zkušeností ostatních cestovatelů je toto nešvar Emirátů, kteří si vždy hrají na něco extra a póvl s Goldem je nezajímá :)

Naopak zase třeba v Dillí nás upgradli rovnou dvakrát a místo lepšího pokoje nás přesunuli rovnou do apartmá.

Gold status za 60 EUR až na 2 roky

Tak a teď to nejdůležitější nakonec. Líbí se vám představa toho, že máte v hotelu upgrade do lepšího pokoje, třeba i s možností přístupu do salónku a další benefity pojící se se zlatým členstvím? Pak pro vás mám tip, jak si status Gold za 60 EUR pořídit hned teď.

 1. Založte si členství u Accoru, pokud jej ještě nemáte a přihlaste se na stránkách all.accor.com
 2. Na stránce https://ibisbusiness.accor.com si kupte Ibis Business kartu. Jedná se o placené členství hotelů Ibis a uveďte zde své členské číslo Accoru

Hotovo. Za několik minut byste měli svůj účet mít ve statusu Gold a můžete naplno využívat všech možností!

S Ibis Business kartou totiž automaticky obdržíte Gold status na letošní rok + celý rok následující. Aktuálně tedy budete mít zlatý status platný až do prosince 2021 s tím, že výhody jsou spjaté s časem rezervace hotelu. Pokud si objednáte hotel v prosinci 2021 a budete bydlet až v roce 2022, stále máte zlaté benefity k dispozici.

Ibis karta stojí 60 EUR na rok a pokud cestujete i za prací a máte DIČ, bude vás stát karta 50 EUR. K dispozici je i dvouleté členství za 99 EUR, ale to bych nekupoval. Raději si v lednu 2022 pořiďte znovu jednoleté členství.

Co se ještě může hodit je dodatečná sleva 10 % na všechny hotely Ibis.

Jeden příklad na konec

Neletíte náhodou do Kuala Lumpur? Je tu jeden z mých nejoblíbenějších hotelů Sofitel Kuala Lumpur Damansara. Např. na víkendový pobyt 7.–9. února aktuálně vidím cenu 3 733 Kč + daň 224 Kč za 2 noci pro 2 osoby.

V tomto hotelu mají jen Luxury Room a všechny ostatní typy jsou už s přístupem do salónku. Proto si rezervujte tento nejlevnější pokoj a automaticky máte verzi Luxury Room Club Millesime Access za 7 668 Kč + daň.

Právě jste ušetřili necelé 4 000 Kč, získáte 544 bodů (270 Kč) a ten zážitek, který na vás čeká… :)

Závěr

Nemusíte hned mířit do hotelových salónků, aby se vám čas nad tímto článkem vyplatil.

Postačí vám prostá registrace do věrnostního programu a začít sbírat body. Využít některé akční pobídky a znásobit tak množství získaných bodů a třeba při příští akci na 6 000 bodů budete už vědět, co a jak a budete mít ubytování zdarma. Jedinou podmínkou k celé této anabázi je udržení si bodů alespoň 1 nocí za 12 měsíců.

A pokud do salónků míříte, určitě 60 EUR litovat nebudete :)

Nějaké dotazy? V komentářích níže, díky!

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 16. 01. 2020

85 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 2 lety

Znovu 6 000 bodů: nákup do 9.10.2020 a probydlení do 15.12.2020

https://all.accor.com/loyalty-pr...r.en.shtml

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 2 lety

Koukám, že prodloužili letos končící statusy až do 31/12/2021 ;-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 2 lety

Je to tak, Ibis Business o půl roku, tak jsem zvědav, jak se zachová status u Accoru nezávisle na tomhle prodloužení.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 2 lety

A koukám to nejdůležitější, prodloužili i platnost bodů...

Avatar uživatele
Patrik
před 10 měs

Kluci nemáte info jak je to u Platinum se Suite upgrade. Údajně se tam musí zavolat a udělat rezervaci po tel - na zahraniční tel číslo. To me trochu odrazuje od využití, mám 3x free upgrade na suite, ale jak se s nimi budu domlouvat na rezervaci po telefonu. Nerozumím proč to nedovolí nějak on-line, ať je částka, termín atp jistý, nebo nějaký edit stávající rezervace. :(

Avatar uživatele
radek
před 10 měs

netřeba umět anglicky na vyrážení do světa...

dimiku, co tě frustruje, že tady takto na někoho vykřikuješ???

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 10 měs

Samozřejmě, že anglicky umět nemusíte. Akorát pak holt budete často vypadat jako troglodyt.

Avatar uživatele
Patrik
před 10 měs

Ty flustrovanej demente, chápu, ze si asi zůstal u Gold, tak te to sere a ty tvoje budgetove hotely s batůžkem a zpocený Economy už te nebavi, ale já tu nepsal nic o angličtině, nebo snad ano? Určitě jsem procestoval za rok země - v Covidu - na úroveň platinum a neuměl se domluvit anglicky 😂 Jestli si sem chodíš honit ego na komunitě, která si pomáhá, asi si ve špatně komunitě ;) Otazka směřovala tam, za jaké ceny budou delat booking po telefonu a celkove průběh suit upgrade. Nerad bych zkratka volal jak v 90. letech půl hodiny na linku, když svět je on-line za bůh vi jaké ceny.

Avatar uživatele
luca
před 3 lety

S Ibis Business kartou totiž automaticky obdržíte Gold status na letošní rok + celý rok následující. Aktuálně tedy budete mít zlatý status platný až do prosince 2021 s tím, že výhody jsou spjaté s časem rezervace hotelu. Pokud si objednáte hotel v prosinci 2021 a budete bydlet až v roce 2022, stále máte zlaté benefity k dispozici.

Jde o klasický Gold status ? Znamená to tedy,že se status vztahuje na všechny hotely Accor nebo lze využít výhody jen u Ibis hotelů ?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Je to klasický Gold se všemi výhodami.

Avatar uživatele
lma
před 3 lety

Accor jako jediný mě setřel s nevratnou rezervací hotelu - Ibis v Madridu - přehodil to přímo na dotyčný hotel a tam prachy nevrátí pouze mohu ty tři noci využít do konce roku 2020.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Accor kvůli koronaviru pro letošní rok snižuje počet nutných nocí k získání statusu na 50 % :)

Avatar uživatele MaPiv
MaPiv
před 3 lety

Ahoj, chci se optat, zda chápu správně - mám zařízeno členství Gold.

Jedeme na Mauricius když si zvolíme hotel SO /Sofitel - https://secure.accor.com/store/i...=&nights=3

a objednám ubytování v jejich SUite, pak bych mohl dostat o úroveň vyšší ubytko - beach villu?

Avatar uživatele Patrik _4
Patrik _4
před 3 lety

Mělo by to tak být, jak to chápu já. Bohužel nemám otestováno na Phu quoc mi neuznali z duvodu rezervace pres hotels.com (jeste jsem neměl kartu) a další zkouska bude pristi tyden az Abu Dhabi.. v kazdem pripadě maji uvedeno *záleží na dostupnosti ... za což lze schovat opravdu vše, takže jen kuli tomu bych ten hotel nevybíral a nespléhal na to. V každém případě v Budapešti i v Abu dhabi mi bez problému uznali early check in i late check out. Určitě dejte vědět, jak jste dopadla pro nás pro všechny... P.S. Kdo jim v tom Sofitelu designoval ty strašné postele :(

Avatar uživatele
Robin
před 3 lety

Chci se podělit o zkušenost s přístupem do salónků v hotelích ALL Accor. Zkouším systém využít na maximum, aktuálně se pohybuji ve Vietnamu a Thajsku. Užívám si upgrady pokojů s Gold členstvím, zatím vždy jsem dostal upgrade rovnou do Suite/Apartmánu, někdy tedy i o dva levely výše. Co mi však zatím žádný hotel nenabídl, je ten zmíněný salónek. Pokoje jsem s tímto předpokladem a očekáváním objednával bez snídaně, abych ji využil v salónku, nicméně mi vždy bylo řečeno, že upgrade se poskytuje tzv. "without benefits". Tedy žádný salónek, žádný transfer nebo podobné služby označené u pokojů o jeden level vyšší než ten, který jsem rezervoval. K tomu mi jako útěchu nabídli aspoň solidní slevu 40% na (předraženou) snídani. Zatím testováno v hotelích Novotel a Grand Mercure ve Vietnamu.

Bylo by fajn vědět, zda má někdo podobné aktuální zkušenosti a s touto výhodou spíš nepočítat, nebo mám jen smůlu na výběr hotelů. Nebo zda má někdo pozitivní konkrétní zkušenost s upgradem do salónku a ve kterých hotelích v Asii. Díky.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

Problém bude asi ten, že Tebou zmiňované hotely executive lounge nemají, dle seznamu hotelů s executive lounge přímo na stránkách Accor https://all.accor.com/loyalty-pr...x.en.shtml mají ve Vietnamu executive lounge pro upgrade pouze Sofitel a Pullman v Hanoi.

Avatar uživatele
Robin
před 3 lety

Na tom seznamu ale není jen Hanoi. Např. Danang má oba dva hotely na listu, podle čeho bych jinak vybíral pokoj o jeden level níže? A navíc mi oba hotely nabízely asi za 40EUR lounge access extra přímo na recepci. :)

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

Máš pravdu, nerozklik jsem roletku, ale jde to jen v hotelích v seznamu, takže vybírej podle toho.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Upgrade na Gold + vstup do salónku:

Pullman Aerocity Delhi, Sofitel Damansara Kuala Lumpur a možná, ale to už je pár let, i v Taipei na letišti, tuším Novotel.

Neuspěch jsem měl jen v Dubaji s Pullmanem.

Bohužel většinu hotelů jsem pak probydlel s Platinum a tam je vstup nezávisle na pokoji, tak nemůžu 100% potvrdit další.

Avatar uživatele
Patrik
před 3 lety

Tak teď tomu zcela nerozumím. Mám zamluveny The Canvas Hotel Dubai - MGallery. Pokoj SUPERIOR ROOM with 2 single beds další kategorie je už EXECUTIVE ROOM, Lounge Access, 1 King Size Bed, High Floor. Tento hotel, ale není na seznamu https://all.accor.com/loyalty-pr...x.en.shtml tudíž upgrade do salonku nedostanu?

Avatar uživatele
Jan B
před 3 lety

Dobrý článek, díky!

Zajímavá partnerská nabídka pro Gold členy, je nárok na "Five Star" status u Hertz (např. v USA to automaticky znamená nárok na one class upgrade). Nicméně zatím se mi nedaří tohle nějak aplikovat. Kdyby se někomu zadařilo, nebo alespoň věděl jak přesně postupovat, budu vděčný :)

http://www.hertz.com/leclubaccorhotels/gold

Avatar uživatele risavalent1
risavalent1
před 3 lety

Zdravím,

pokud booknu tento hotel a mám gold status, jaký případný upgrade můžu dostat?

Díky :)

https://secure.accor.com/store/i...igin=accor

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Žádný :) Je to Ibis a ti nemají rozdílné pokoje.

Avatar uživatele
Ivan
před 3 lety

Tak teď se v tom trochu ztrácím... u Ibisu nemůže proběhnout upgrade z pokoje bez snídaně na pokoj se snídaní, protože v těch pokojích není kvalitativní rozdíl?

Avatar uživatele
Petr _3
před 3 lety

Některé Ibisy, a to nemyslím jen Ibis Styles, ale i normální Ibis mají víc druhů pokojů. V tom případě nárok na upgrade máš. Na druhou stranu, vždy záleží na personálu. Někdy jim musíš připomenout welcome drink voucher, onehdá zase nemají ponětí, na co všechno máš nárok s vyšším statusem. Některé Ibisy si navíc jakékoliv vyšší členství vykládají po svém. Teď mám akorát 2x zkušenost s Ibisem Orly Airport. Bez upgradu, jednou ke všemu pokoj pro tělesně postižené, což by se nemělo stát, pro upgrade bylo již údajně plno. A podruhé taky bez upgradu, to jsem byl rád, že jdu hned spát, tak jsem se nedohadoval. Welcome drink navíc měli jen pro jednu osobu, druhá si musela platit. I po reklamacích, nezájem. Takže, Ibis je víc specifickej. Rozhodně nebookovat s členstvím Ibis Budget, tam je ti členství k ničemu, ani body nedostaneš, ani různý akce na něj neplatí.

Avatar uživatele
lma
před 3 lety

No mezi "normálním" Ibisem a Budgetem je rozdíl zanedbatelný zato cena kolikrát výrazně vyšší!

Jinak ALL Accor Live Limitless a jiné je jen tahák na peníze a ve finále se nevyplatí být věrný jednomu řetězci.....jednou má akci ten jednou ten jinde je výhodnější cena přes toho jindy zase přes toho ..

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

S tím welcome drinkem mě taky jednou dostali :) Logika je úplně mimo, že bys měl dostat drink jen ty a ne všichni hosti na pokoji. Nakonec tedy dali pro všechny, ale ťukali jsme si na hlavu obě strany.

Ivan: upgrade pokoje neznamená upgrade služeb (snídaně v ceně).

Je to třeba Pokoj s postelí Queen na Pokoj s postelí King. Ale ne pokoj na pokoj se snídaní, to není upgrade.

Avatar uživatele
Patrik
před 10 měs

Já s Welcome problem neměl. Napr v Movenpick resport Petra ihned pri checkinu 3x voucher na recepci ;)

Avatar uživatele vl k
vl k
před 3 lety

Bol som cez víkend v Kyjeve vo Fairmonte, Gold status som získal pár dní predtým, rezerváciu som robil ešte v novembri. Ako som sľúbil, pridávam čerstvú skúsenosť: zlatý status bez problémov uznali, takže upgrade izby z Fairmont Gold na Jr Suite, skorý príchod ešte pred obedom, odchod z izby navrhli do 18.00, nakoniec povolili do 19:00. Okrem toho 2x welcome drink a zehlenie 2ks zdarma.... skúsenosť jednoznačne pozitívna

Avatar uživatele
Patrik
před 3 lety

Předpokládám, ze si dělal rezervaci přímo přes Accor jen s členstvím Classic, nebo mne předevčírem Gold neuznali, jelikož bylo via hotels.com

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Fairmont v Kyjeve, to neni uplne "cestujlevne". 😉 Ale diky za zkusenost.

Avatar uživatele vl k
vl k
před 3 lety

Áno, kupované priamo cez stránku Accor.

"Levně" je relatívny pojem. Ak si za izbu, ktorú predávajú za 500 eur, zaplatil niečo cez 200, je to levně ;) Kvoli Ibisom sa to zlaté členstvo neoplatí kupovať :)))

Avatar uživatele
Patrik
před 3 lety

Davide, či ostatní ... :)

Trošičku smutním z CS u all Accor. Mám booknuto, v komentářích jsem zadal zadost o early check in a bez jakékoliv reakce. Kontaktovat hotel nelze, nebo se e-mail vrati, ze adresa neexistuje, na customer service jsem psal před týdnem a stále nic.. :/

Avatar uživatele vl k
vl k
před 3 lety

Skus zavolat na zakaznicku linku Accoru do Francuzska. Len zo zaujimavosti, o aky hotel ide, ze im nefunguje kontakt?

Avatar uživatele
Patrik
před 3 lety

Už jsem to vyresil, jejich CS email neragují, nastestí na FB odpověděli a poslali mi nahradni emailovou adresu, ze tamtu prověří a už se to s nimi domluvilo :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Já vždy jdu po emailech, které mají v detailu hotelu na accoru. Ty by měly fungovat, neboť jsou podle ID hotelu.

Avatar uživatele
Ivan
před 3 lety

Ta 10 % sleva na Ibisy se váže k té Ibis kartě nebo k tomu Gold statusu?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

K Ibis kartě a jen na hotely Ibis, Ibis Styles, zřejmě i Budget.

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

Jde vám koupit ten Ibis Business ? Jsem přihlášený a údaje mám vyplněné. Když dám "continue to payment", tak se nic neděje.

Avatar uživatele
Ivan
před 3 lety

To samé, to samé.... dělal jsem to na tabletu, zkusím to pak doma ještě na PC.

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

zkoušel jsem to na různých PC i telefonu, takže jim to asi nefunguje...

Avatar uživatele vl k
vl k
před 3 lety

Moja skúsenosť: kupoval som to cez PC, najprv mi nechcelo vziať telefónne číslo, musel som ho zadávať na niekoľkokrát.

Keď mi telefón zobralo a prešiel som k platbe, vyplnil všetky údaje a dal som to zaplatiť, hneď mi hodilo chybu, že s kartou je problém a mám zopakovať platbu. Asi o 5 sekúnd nato mi prišla sms z banky, že mi stiahlo peniaze z karty, do 20 sekúnd prišiel e-mail s potvrdením platby :)))

O pár minút mi aktualizovalo status z Classic na Gold aj na ich webovej stránke. Treba skúšať, sú to Francúzi, tým technika nikdy veľmi nešla. Ak by sa nepodarilo, asi by som zavolal na ich hotlinku do Francúzska a skúsil to kúpiť po telefóne cez ich rezervačné oddelenie.

Avatar uživatele Marcel
Marcel
před 3 lety

Úplně stejně jsem to měl, nejdřív chyba, platba ale proběhla a za 10 minut se mi aktualizoval status. :)

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

Už to zkouším po Xté a pořád mi po kliknutí na continue to payment stránka nereaguje. Pod Accor účtem se objeví Ibis Business karta s platnosti do daného dne. Zaplatit to ale nejde. Psal jsem jim na podporu a 3 dny zatím bez reakce...tak snad se dočkám :D Nechce se mi platit za hovor do Francie.

Avatar uživatele
Ivan
před 3 lety

Už se ti to podařilo vyřešit? Já jsem se k tomu dnes vrátil a je to pořád stejné, nepustí mě to k platbě.

Avatar uživatele
Ivan
před 3 lety

Takže pro všechny, kterým zaboha nešla dokončit ta registrace karty, protože je to nepustilo k platbě jako mě - stavil jsem se včera v Ibisu Na Poříčí vedle Palladia a tam mi to bez problémů na recepci zprocesovali. Takže konečně mám kartu a Gold status! 🙃

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

Tak aspoň že tak. Za měsíc jsem v Ibisu v Miláně, tak to udělám stejně. Jejich technická podpora asi nestojí za nic :D

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

Tak mi po 2 týdnech odpověděli ze supportu a členství mi už šlo koupit :) Takže kdyby měl někdo podobný problém, stačí jim napsat.

Avatar uživatele
Baru
před 3 lety

Diky za super clanek, Accor nekdy vyuzivam (kvuli levnejsi cene nez na Bookingu) a ani jsem netusila, jaky tam jsou vsechny moznosti. Napada me jedna otazka. Kdyz bych si poridila ten Gold a pri upgradu mela narok na vstup do salonku, je potreba ten nizsi pokoj kupovat vzdy se snidani nebo tim upgradem a salonkem ziskam snidani automaticky? Diky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Právě že můžeš koupit pokoj bez snídaně :)

Kdybys měla pokoj se snídaní, tak si můžeš vybrat jestli půjdeš do bufetové části nebo si dáš snídani v salónku, kde sice bývá nabídka omezenější, ale v naprosté většině je tu vždy vše, co člověk potřebuje. Navíc tu je fakt klid.

Avatar uživatele
Baru
před 3 lety

Parada, diky moc! Fakt se mi tomu nechtelo verit, budu muset vyzkouset ;)

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Jednoduchý věrnostní program si představuju tak, že si u pokladny normálně pípnu Penny kartu.

Avatar uživatele
Patrik Zatecky
před 3 lety

Tak jsem udělal update na Gold a zrovna za dva dny mám už platnou rezervaci přes hotels.com na Accor ve Vietnam - Phu Quoc. Uvidíme jak se zachovají pri příjezdu, myslíte ze mi daji nějaké výhody ačkoliv bylo přes hotels? (prebookovat z hotels přes accor nemělo cenu o 2K na accors dražší) ale Abu Dhabí na březen je jiná, tam už mi to přes accor dává o 2K menší cenu než hotels, takže ten status se zaplatil sám ! Díky

Avatar uživatele
Petr _3
před 3 lety

Mně tvrdili, že když to není přímo přes Accor, tak že nemám ani body ani Jiný výhody a že status je irelevantní. Docela to dává smysl. Ale možná záleží na konkrétním pracovníkovi?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

V 99 % nárok na cokoliv plynoucí z členství a věrnostního programu odpadá, pokud nemáš rezervaci přímo přes Accor.

Avatar uživatele
Patrik Zatecky
před 3 lety

Kluci, tak jste měli pravdu. Na recepci mi sdělili, že bohužel nemám rezervaci “directly” takže ani collect nights a ani nároky z GOLD. Takže další test za dva měsíce v Abu Dhabí, otazkou bude, jak se tam budou tvářit na tu “jen” gold :)

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před 3 lety

Me by zajimalo nasledujici:

1) mohu jet s partou a rezervovat napr. 3 pokoje najednou? Upgrade se asi tyka jen 1 z nich v tom pripade? Dostanu body za vsechny 3 pokoje?

2) mohu rezervovat pro nekoho jineho a cesty se vubec neucastnit? To je predpokladam blbost, asi chteji videt karticku? Lze karticku pripadne pujcit ci je na jmeno?

3) Movenpick v Tabe - lounge tam nikde nevidim (asi tedy neni). Proc taky, nabizeji polo/plnou penzi. Nicmene maji treba 5 ruznych classic room (bez vyhledu na more, s vyhledem atd.). Znamena upgrade v tomto pripade ze misto classic king room dostanu classic king room s vyheldem na more, nebo to preskoci az na deluxe?

Diky :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Ahoj,

1) upgrade půjde jen za tebou, počet nocí sbíráš za 1. a 2. pokoj, body ale za všechny tři. Já to kdysi řešil tak, že jsem si udělal 2 rezervace na 2 pokoje :) ale to bylo hlavně kvůli tomu, že zvlášť byly pokoje levnější, než dohromady. Bohužel to byl Novotel v Basileji, kde moc rozdílné pokoje nebyli a dali nás k sobě, tudíž nevím, jestli proběhl up.

2) nelze, je to účet na tvé jméno a ty musíš platit i být přítomen

3) Ber to podle ceny, ty co stojí stejně = jedna kategorie a dostaneš upgrade na ten dražší pokoj. Takže jak píšeš, z Classic jdeš na Classic Sea View.

Avatar uživatele
Petr _3
před 3 lety

Blbá otázka, ale ten upgrade je fakt automatický nebo si o něj mám vždycky říct? A jak se to řeší s early check-inem, při příjezdu automaticky nebo se mám předem check-inovat na internetu?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Upgrade je automatický a většinou ti obsluha sama řekne, že tě posunuli výš. Kdyby ne, řekni si – nárok na upgrade je.

Early check-in funguje podle obsazenosti hotelu, mnohdy jsem neměl problém se ubytovat i okolo 9 hodiny ráno, když byl můj pokoj připraven.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Ještě pro doplnění, v IBISu možnost upgradu pokoje není, protože oficiálně mají jenom jednu kategorii pokojů, ale není vyloučené, že při check-inu vám lepší pokoj dají z vlastní vůle.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Většinou dostaneš pokoj ve vyšším patře s "lepším" výhledem, v Budapešti jsme třeba dostali Family room, takže jsme měli každý pokoj/místnost pro sebe. Vždy záleží na konkrétním Ibisu ;-)

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Jj, myslel jsem si, že to v praxi v IBISech takhle funguje. Domnívám se ale, že i když bude dostupnost lepších pokojů, není na upgrade automatický nárok. Kdežto v jiných hotelech, kde jsou různé kategorie pokojů (třeba většina Mercure) by při dostupnosti pokojů měl být na upgrade nárok.

Avatar uživatele Ondrab
Ondrab
před 3 lety

Tohle tvrzeni ale neni uplne pravdivy, ne?

"S Ibis Business kartou totiž automaticky obdržíte Gold status na letošní rok + celý rok následující. Aktuálně tedy budete mít zlatý status platný až do prosince 2021 s tím, že výhody jsou spjaté s časem rezervace hotelu. Pokud si objednáte hotel v prosinci 2021 a budete bydlet až v roce 2022, stále máte zlaté benefity k dispozici.

Ibis karta stojí 60 EUR na rok a pokud cestujete i za prací a máte DIČ, bude vás stát karta 50 EUR. K dispozici je i dvouleté členství za 99 EUR, ale to bych nekupoval. Raději si v lednu 2022 pořiďte znovu jednoleté členství."

Proc bych mel dostat s jednoletym clenstvym, druhy rok zdarma, ktery se jinak plati?

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Takto to má Accor nastavené, nehledej v tom žádnou záludnost. Já na zkoušku vzal Ibis Business členství loni v srpnu. Toto členství mi platí skutečně jeden rok, tj. do srpna, a Gold status mám až do konce letošního roku, tzn. téměř rok a půl ;-)

Avatar uživatele Ondrab
Ondrab
před 3 lety

To urcite nehledam, jen jsem si to chtel overit. Uz to vsechno vypada dobre i v mem profilu. Diky ;)

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Davide, určitě by stálo za zmínku, že Accor spolupracuje i s různými partnery, že i za obyčejný pronájem auta u Europcaru lze získat 1000 bodů nebo za každé 3 eura u Hertzu 1 bod apod. Taktéž lze proměnit na body nasbírané míle u Flying Blue apod.

Načíst všechny komentáře