Před několika dny jsme se úspěšně vrátili z cest po USA (Chicago - Las Vegas - Los Angeles - San Francisco - New York). Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal zpět do svých kolejí a mohl sepsat druhou část cestopisu. Po menším zpoždění je konečně zde (předem se omlouvám za nedostatek fotografií, veškeré záznamy končili na videu - také bude).

Na základě názorů, že jsme byli spíše otrávení než nadšeni jsem sestavil toto video, které je pravým opakem. Nemusíte básnit, abyste byli šťastni ;)

https://www.youtube.com/watch?v=dNG3Buhwu3E

Z Chicaga do Las Vegas (stále den 4.)

Kvůli závadě nabíráme na odletu z Chicaga do Las Vegas hodinové zpoždění. Za neskutečného kraválu z motorů se konečně ocitáme nad západní částí Ameriky. Vítá nás Las Vegas - město hříchů, extravagance, herních automatů a hlavně spousty utopených peněz a prohraných důchodů.

Ihned na letišti pochopíme, že Las Vegas rozhodně není pro baťůžkáře. Doprava z letiště do 6 km centra patří k jedním z nejhorších - pokud tedy nemáte dostatek peněz na taxi v podobě limuzíny. Nakonec se za 2$ přibližujeme částečně k centru - jelikož jsme si ze 3 linek vybrali tu špatnou, čeká nás ještě další 1,5h chůze.

Nabitý program nás dohání a únava z posunu času je na místě. Italský puchýř u palce mi dělal společnost až do Prahy. Což mě značně zesměšňovalo při kulhavé chůzi.

K přespání jsme vybrali hotel Hooters - jedna z nejlevnějších variant v Las Vegas. K našemu potěšení to byla skvělá koupě. Nejen, že hootersky byly téměř všude, ale na Strip (hlavní ulice LV) to bylo 5 minut chůze. Jako v každém hotelu i zde najdete privátní kasíno. Vířivka byla jen bonusem, která zpříjemnila náš dvoudenní pobyt. Večer finišujeme jen večeří v 7eleven, kam vždy rádi zajdeme na pořádného hot doga za 1,5$.

Las Vegas - gambling a stovky dolarů na zemi (den 5. a 6.)

Značně oslněni kinematografií jsme do Vegas vkročili s jasným cílem - zbohatnout! Trochu ale celý příběh zkrátím. :)

Ve Vegas toho opravdu není mnoho k dělání. Projít si Strip zabere přibližně hodinu chůze a pokud jste bez auta, jako my, tak jediná šance jak se zabavit je zkusit štěstíčko v kasinu. Nejvíc nás bavila ruleta u které jsme se náramně bavili do té doby, než statisticky nejméně pravděpodobně přijdou 3 kola, během kterých doslova prohrajete gatě.

Ne vše je tak černé, jak se nyní může zdát. Kalhoty nám samozřejmě zůstaly a dokonce jsme si "málem" odnesli i něco navíc. Půjdete-li totiž do kasin v ranních hodinách (cca 9h), můžete mít opravdu štěstí. V automatech se na mě průběžně usmálo 10, 20 a nakonec i 100 $. Předchozí majitelé si je nestihli vybrat či pravděpodobně prohrát - což jsem s radostí učinil za ně. Pití (jakékoliv) rozlévají hostesky po všech kasínech zdarma.

Na oběd jsme si odskočili na pořádného hambáče od Johny Rocket's burger, kde dělají zaručeně nejlepší šejky po celé Americe. Cenově však oběd odpovídal Vegas, tedy za toto hezké menu jste zaplatili i 20$.

Poslední den večera trávíme utracením posledních dolarů vyhrazených na gambling a vyrážíme směr autobusové nádraží na jihu města. Hodina chůze je to určitě. Jediný problém je ten, že autobus do Los Angeles nám odjíždí v půl jedné ráno a proto pomalu usínáme ve stoje.

Los Angeles a Venice Beach (den 7.)

Přibližně 6 hodinová jízda autobusem nám příliš mnoho spánku nedopřála, což se podepíše na průběhu celého dne. V Los Angeles si kupujeme denní jízdenku na místní dopravu (5$) se kterou ihned odjíždíme na 1,5 hod. vzdálenou Venice beach.

Ve Venice toho v tento čas moc není. Pláže liduprázdné jen ve vodě je vidět několik surfařů, kterým dělají doprovod delfíni - což nás celkem překvapilo.

V Los Angeles se rozhodujeme co dále - sedáme do metra a štrádujeme si to k Universal Studiu. Cena 84$ za vstup nás ale bohatě odradila. Další cíl je zastávka Holywood / Vine, kde najdete Walk of Fame. Ta mne mimochodem maximálně zklamala - pokud nepodniknete důkladnou přípravu konstelace hvězd, tu svou zde nemáte šanci najít.

Pěšky se vydáváme k nápisu Hollywood. Skrz serpentiny jdeme dobré 2 hodiny, než se konečně dostaneme k cíli. Pokud nepatříte doslova k fanatikům filmového průmyslu, budete spíše zklamaní.

Zbytek večera již jen posedáváme u kafe a čekáme na další autobus, tentokrát do města hippies San Francisca! Jízda bude trvat o hodinu déle, tak snad prospíme o trochu víc.

San Francisco a smradlaví bezdomovci (den 8.)

S ranním příjezdem do San Francisca pochopím jedno. Už nikdy nebudu vymýšlet podobné cesty, kdy se nemáte šanci pořádně vyspat a přehodit na cizí čas. Únava je opravdu na místě. Hotel Budget Inn je nejlevnější variantou kde se lze ubytovat. Cenový rozdíl byl značný a vidina ušetřených korun nás jednoduše donutila zakoupit toto ubytování. Po prvních 5 minutách na hotelu jsme byli zatuchlým smradem donuceni rezervaci změnit jen na 1 noc (storno již nešlo) a druhý den znovu hledat hotel přes aplikaci Hotel Tonight.

Díky ránu ve Franciscu poznáváme hlavní zplodinu města - spoustu bezdomovců a podivínů. Je to dané především částí města, ve které byl hotel. Čím více jsme se blížíme k China Townu a Finančnímu districtu, tím se situace značně lepší. První část dne věnujeme konečně nákupu čistého oblečení v místním obchoďáku Macy's a průzkumu China Townu. Zbaběle upadáme do postele ještě před večerníčkem a těšíme se na zítřek.

San Francisco - cinkot tramvají (den 9.)

Po zběsilé noci v tom nejzapadlejším hotelu jsme alespoň vyspalí a plní sil na další den. Ihned ráno rezervujeme tentokrát luxusní hotel Abri. Ačkoliv se má jednat pouze o 3*, byl to první hotel kde na mne čekal župan. Cena odpovídala kvalitě, tedy za noc 2.700 Kč.

Dnešní den jsme odhlodáni dojít ke Golden Gateu. Odhodlání brzy opadlo. Po procházce skrz město k přístavu v severní části města si užíváme bezchybného počasí a cinkání místních tramvají, pro San Francisco typických. Sklon kopců je místy celkem náročný. V severní části města teprve poznáváme, kde je pravé centrum. Ulice jsou doslova přeplněné a hlavně zde najdete velké množství restaurací a barů - což se o jižní části říci nedá. Golden Gate v dohledu - jdeme za ním. Po další půl hodině, kdy se most stále nezvětšuje pochopíme, že tentokrát jsme přestřelili. Nejdůležitější část San Francisca zklamaně vynecháváme.

San Francisco - letíme do New Yorku (den 10.)

Dnešní den je prakticky nejzbytečnějším z celého výletu. Místním BARTem se přesouváme na letiště. Cesta trvá přibližně 40 minut rychlovlakem za cenu 8,65$. Díky přeletu napříč USA a časovému posunu tak trávíme celý den na cestách.

Jedinou výhodou byl zbrusu nový letoun A321 ve kterém byl nainstalovaný individuální zábavní program. Z důvodu špatného počasí nad New Yorkem jsme byli nuceni ještě v San Franciscu vystoupit z letadla a další 2 hodiny počkat na letišti. Do hotelu v New Yorku, který byl mimochodem rezervovaný znovu přes Hotel Tonight, dorážíme až v půl jedné ráno druhého dne.

New York - rychlonákupy a cesta domů (den 11.)

Poslední den v USA jsme chtěli obětovat našemu milovanému New Yorku a natáčení místních turistických trháků. Díky dešti jsme nuceni dělat naši druhou nejoblíbenější věc - nakupovat. A jelikož nám nepřeje počasí, nepřály nám ani ceny v Century 21, natož v Macy's. Za oblečení tak neutrácím více jak 70$, což má za následek jedno - vracím se z USA pouze s batohem a igelitkou. New York známe jako své boty, proto se stíháme i trochu nudit. To je ale dané tím, že je den odletu a nelze vymýšlet žádné časově náročné plány.

Svatý grál dne přichází v čase oběda - zacházíme do oblíbeného fastfoodu Five Guys. Naprosto nejluxusnější hamburger, který jsem kdy jedl! Maso grilované na burákovém oleji, stejně tak jako domácí hranolky. Ceny odpovídají - 8$ burger, 2$ hranolky / pití. Zbytek našeho 6 hodinového pobytu v New Yorku trávíme cestou na Times Square k Rockefelleru centru, odkud již newyorským metrem míříme na letiště JFK.

Letíme domů - přes Miláno s easyJetem (den 11./12.)

K večeru odlétáme z letiště JFK směr Miláno Malpensa. Tentokrát na čas bez zbytečného oddalování. V opačném případě by nám hrozilo nestihnutí přípoje do Prahy, kde na přestup máme pouhých 1 hodinu a 30 minut. Risk byl při tomto druhu letu velmi vysoký, ale nechuť čekat dalších 9 hodin v Miláně byla ještě vyšší.

Noční let z USA je vždy výhodným způsobem, jak přežít jetlag v opačném směru. V Miláně svítí Sluníčko a my přebíháme mezi terminály. Než se nadějeme jsme v Praze a říkáme si, zda do USA ještě někdy poletíme. Důvod je jednoduchý, vymetli jsme to nejhorší co jsme mohli. Kalifornie a okolí prostě není o městech - je o nádherné přírodě, parcích a Grand Canyonu.

Finanční rekapitulace

A za kolik se dá takový výlet podniknout? To se ihned dozvíme, nejdřív si ale shrňme si místa, která jsme viděli.

Itálie: Treviso, Mestre, Benátky a okolní ostrovy, Verona, Miláno

USA: Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, New York

Rekapitulujeme (ceny jsou za 1 osobu):

 • letenky - 10.049 Kč
 • letenky Praha - Benátky - 299 Kč
 • letenky Miláno - Chicago - Las Vegas / San Francisco - New York - Milán - 8.150 Kč
 • letenky Miláno - Praha - 1.600 Kč
 • hotely - 2.300 Kč
 • hotel v Mestre - 730 Kč (HT zdarma)
 • hotel Chicago - 750 Kč
 • hotel Las Vegas (2 noci) - 1.050 Kč
 • hotel Budget Inn (SF) - 500 Kč
 • hotel Abri (SF) - 1.350 Kč (HT zdarma)
 • hotel New York - 1.350 Kč (HT zdarma)
 • doprava - 3.145 Kč
 • denní pass v Benátkách - 18€ / 490 Kč
 • doprava vlakem po Itálii - 35€ / 975 Kč
 • doprava Chicago - 10$ / 200 Kč
 • bus Las Vegas - Los Angeles - 1$ / 20 Kč
 • jízdné Los Angeles - 5$ / 100 Kč
 • bus Los Angeles - San Francisco - 37$ / 740 Kč
 • BART v SF - 8.65$ / 170 Kč
 • doprava v NY + JFK - 22$ / 450 Kč
Toto byly tedy ty nejnutnější položky, přičemž výsledek za ubytování nám pomohla snížit aplikace Hotel Tonight. I takto se však dostáváme na obvyklou cenu letenky z Prahy do Kalifornie, my jsme měli ubytování + dopravu + letenky.

Stravování v USA počítejte v rozmezí 15 - 30$ na den. Můžete přežít na hot dogu ze 7eleven, kde 2 párky s čím chcete (čili, sýr, okurky, cibule atd.) stojí 40 Kč nebo si dát menu v mekáči za 200 Kč či luxusnější restauraci za 400 Kč. Trochu mě děsí fakt, že za stejné peníze by byl měsíc a půl v Thajsku :-) Takže příště na východ za Sluncem!

Sdílej článek s přáteli

52 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele klimesjean
klimesjean

Super chlapy, moc pěkné se to čte i divá... Fandim Vám ;-) Byl jsem loni v NYC a byla to jedna velka paráda!

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele DavidZelenka
DavidZelenka

Mohu se zeptat, jak jste dosáhli ceny Praha - Benátky za 299 czk? Díky David Z.

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Stačí mít členství za 750 Kč / rok a ceny jsou tu http://airixo.com/book/b.php?b=VzZQUkdUU0YxNDA1MjA= Na webu máme Benátky zpátečku za 458 Kč habaděj.. :P

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele d.iriska
d.iriska

Zdravim, v září plánujeme cestu do USA. Chci se zeptat na nějaký typy ohledně přepravy mezi městy. Mám namysli něco jako Student agency u nás nebo jak jste tam cestovali vy? Díky :-)

před 5 lety
Ondra K.

Dobrý den, vždy http://us.megabus.com/. Dobrodružná a hlavně levná forma cestování po USA :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele addhlep
addhlep

Zajímavý čtení. Navštívil jsem všechny místa co ty a i přes to, že USA nemá historii, je cestování perfektní díky službám. Seš schopen si zaplatit cokoliv a tím i dojem na města je úplně někde jinde. Když jsem byl v SF, tak sem bydlel v Sausalitu s výhledem na celý SF a bylo to opravdu skvělý. Okamžitě bych se tam vrátil. To samé parky (kam si ty tedy nyní nemířil) atd. atd. Nemyslíš, že to může být tím? USA je v tomto opravdu hodně daleko, ale i ty ceny jsou pak jiná pohádka..

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele thomson71
thomson71

Dovolil bych si jen v některých věcech nesouhlasit :) ,,Ve Vegas toho opravdu není mnoho k dělání’’. Jen projití nejznámějších hotelů zabere skoro den. Největší hotely jsou totiž i uvnitř stylizovány podle své tématiky – např. ve Venetian jsou v nákupním centru okopírované benátské kanály, kde jezdí a zpívají gondoliéři … …a mnoho dalších Dále lze zajít např do Shark Reef Aquarium v Mandalay Bay, do Silverton Aquarium, kde mají mořské panny, do bazén v hotelu Golden Nugget, kde projíždíte tobogánem skrz akvárium se žraloky apod., Stratosphera, kde je ve výšce přes 300 m druhá nejvyšší atrakce (rollercoaster) na světě, na severu LV je dále Las Vegas Motor Speedway, kde jsou často závody, na jihu je Shelby American muzeum (vstup zdarma), kde jsou vystaveny všechny nej Shelby vozidla a vezmou vás i do dílny, kde auta předělávají na Shelby. A to nemluvím o nočním životě, koncertech, vystoupeních, párty akcí apod. … Navíc často je v ceně hotelů i velká snídaně, která připomíná spíše oběd, takže tím lze také ušetřit peníze za jídlo ……………..……………..…… Co se týče Los Angeles, tak to samo o sobě není moc pěkné a vábné (navíc neustále zacpané) ... ale např. Universal Studios je skoro až hřích vynechat – jde o jeden z nejpropracovanějších a nej parků, kam člověk vůbec může jít a vstupné se na 100% procent vyplatí zaplatit (většinou je potřeba vícedenní, protože za 1 den nelze park celý projít). Navíc existuje např. i slevová stránka na všemožný vstupy http://www.funex.com/ , kde jsou vždy nabízeny slevy – např. v současnosti Universal St. vstupenka na 3 dny za 75 dolarů místo 1 den za 86 . A okolní města LA jsou však už o něčem jiným – pláž Santa Monica a přihlelý pier, kde se natáčela i Pobřežní hlídka nebo promenáda na Santa Monice, kde začínala řada dnes již známých herců a zpěváků, dále např. Long beach s Queen Mary nebo hlavní základna surfařů - Huntington beach, původní Disneyland v Anaheimu a mnoho a mnoho dalších …… …………….. Nebo San Francisco – to lze krásně projít během dvou dnů, protože je zde velmi dobrá síť městské dopravy, kdy se za 2 dolary dostanete z jednoho konce na druhý a lze pak všech krásně stihnout – Golden Gate, Alcatraz, Lombard street, China town, Pier 39, Alamo Square, California Academy of Sciences, atd. …. …………….. Kdybych nevěděl o co jde, tak z vašeho popisku bych vůbec neměl chuť do Californie vyrazit

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele plaube
plaube

Občas těm komentářům a hlavně negativním nerozumím. Už název stránky napovídá, o čem to bude. A bohužel( v tomto případě) každej je jinej. Je mi Tě, Dave, až líto, jak trpělivě a stále dokola obhajuješ něco, co pro většinu reagujících je jen sen. Mně se tvůj itinerář i obsah cesty líbil, sám jsem v těch místech několikrát byl. Jezdím sice autem, spím v jiných hotelech, stravuji se jinak, ale to neznamená, že budu hanět tvůj počin. Naopak. Já tleskám.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele panliska
panliska

Ahoj, prosímtě, co jsi vyplňoval za adresu na ESTU a Celní prohlášení, když jsi nebyl jen na jendom místě?

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Není potřeba vyplňovat adresu, ta je volitelná v ESTĚ. V celním jsem vyplnil první noc v Chicagu ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele jvaculikova
jvaculikova

Já mám ráda USA, ale podle toho jak to tu popisuješ bych ji teda opravdu zažít asi nechtěla. Já byla v SF asi 3 dny a bylo to skvělé a úplně to tam miluju (přiznávám, že hotel jsem měla kousek od Union square, jezdila taxálama - což jen jedna cesta z hotelu na letiště stojí 80 USD - asi 6 let zpátky, takže to celkem je dost peněz) ale člověk by si měl asi raději připlatit a užít si to pořádně, než být pak zklamaný. Jinak San Diego taky doporučuju, ale tam si určitě půjčit auto. Myslím, že kromě NY už žádné další město není na procházky pěšky. Takže zásadně si půjčit auto a počítat s tím do nákladů. Jinak super cesta, ale příště asi více času, co?

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Takhle, časově jsme stihli vše, co jsme měli naplánované. Do přírody jsme jet nechtěli, na to nebyl dostatek času (3 týdny a více). Tzn. je prolejzačku městy, která mě ničím nenadchla. Rozhodně není důvod k tomu tam nejezdit :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele kizkiz
kizkiz

Doporučuji projít si cestovani-po-usa.cz kde se této problematice věnují již více let a já sám jsem čerpal informace pro několik cest do USA.

Odpovědět
před 5 lety
Mandarinka

Líbí se mi upřímnost toho cestopisu, Ať už si o něm myslí kdokoliv cokoliv, každý jsme jiný. Myslím, že ta dravost a nenasytnost v tom smyslu- stihnout toho co nejvíc za co nejkratší čas, je spojena s věkem. Zdá se mi, když člověk "stárne", tak zpomaluje a víc vychutnává...ale možná se pletu a fakt je to individuální...

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Těžko se to říká a o to hůř přiznává, ale máš pravdu. ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele jarda.pek
jarda.pek

Las Vegas? Hmm, tak automaty vam daji kulovy, to jste nevedeli? Kdybyste hrali aspon karetni hry, tam je jakas sance, ale stroje? O rozum jste prisli tim zbesilym tempem...

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele thomassocz
thomassocz

Tolik míst za tak krátkou dobu... Logicky nemůžete stihnout ani půlku věcí, které stojí za vidění :). Já byl v NYC 14 dní, a to je teda možná extrémní příklad, ale ani za tu dobu jsem nevyčerpal všechno, co to město nabízí. V létě jedu na Work & Travel a plánuju procestovat většinu z měst, kde jste byli (místo Chicaga asi Miami), ale určitě si na to vyhradím víc času :) Krom toho, koukám, že jste se vyhnuli San Diegu, o kterém jsem slyšel, že je super (narozdíl od LA) Myslím, že kdybyste byli v San Franciscu déle, tak by převážil celkový dobrý dojem nad prvním špatným :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele ja.kuba
ja.kuba

Mě říkal vždy taťka, kterej projel po turné většinu státu USA, že USA kromě NYC je hrozná nuda. Každopádně my jsme si díky této stránce udělali týdenní výlet do NYC a bylo to úžasné! Úžasné a nádherné kulturní město. Lepší než ve filmech. Městké části jako Upper East Side, Upper West Side jsou prostě super. Koncert Woodyho Allena, tam to žije :)

před 5 lety
Avatar uživatele jarda.pek
jarda.pek

Kazdy to ma jinak. Nekdo ma jako ty rad mesta, jiny prirodu. Mym snem je Montana.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele danielsan
danielsan

Auto se da pujcit za $50 na den a vrati se naklady uz jen tim ze se v nem da nekde za mestem vyspat. Jednou jsme v sedanu spali tri lidi ale to uz byl extrem. Na Universal Studion jeden den je malo a snad se nedaji stihnout vsechny atrakce. Doporucuji koupit listek pres net. Stastnou cestu vsem. Dan

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele luciarozumova
luciarozumova

Dave, ticho závidím, tento super výlet, hneď by som sa pridala :-) čo tak Thajsko a Kambodža? :-)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele asdas
asdas

Kazdej to mame jinak...nekomu se libi tejden lelkovat na jednom miste, ja bych to ale nevydrzel, mnohem blizsi je mi takto nabita dovolena. I cesta muze bejt cil :) Uprimne ale, tahle cast sveta me tedy vubec netahne a naprosty souhlas s tim zaverem - na vychode mate mnohem vice muziky za mnohem mene penez! :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Velmi zajímavý článek - díky moc, že sis s ním a hlavně s rozpočtem dal práci!

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele jvesely81
jvesely81

Me treba prekvapuje, ze jste treba neuvazovali v SF pujcit kola, pak pohldne dojet ke GG bridge a okolni plaze, projet si mesto a poznat ho, protoze si myslim, ze to je jedno z nejpritazlivejsich mest v USA

před 5 lety
Avatar uživatele lukasicek
lukasicek

Uvažovali! Ale nakonec do toho nešli...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele tomaskyvala
tomaskyvala

Report pěkný, ale už při čtení první části jsem si řikal, že čas bude váš největší nepřítel. :) Sám jsem v létě měl podobnou cestu, akorát nataženou do 3týdnů a měl jsem na každé městu cca 5dní a na západu i auto (NY, SF, LA, LV, San Diego, Tijuana). Určitě můžu říct, že SF na mě udělalo velký dojem a spolu s NY a San Diegem bych ho při další cestě nevynechal. Na druhou stranu LV bych si klidně ujít nechal. A LA mě nijak moc nezaujalo, ikdyž by se určitě nějaká místa na prozkoumání našla :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele radekradek
radekradek

dave, nevim, zda to bylo unavou, ale treba SF je fakt super... ted treba doporucuji cteni http://usa.frantisekszabo.cz/kalifornie-7-8-den-golden-gate-twitter-alcatraz/# ktery tam prave ted cestuje a popisuje to naprosto suprove

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele a
a

Hele: Grand Canyon není v Kalifornii. Než někam jedete, koukněte se nejdřív, co vidět, než kde ušetřit dva dolary...

před 5 lety
Avatar uživatele jvesely81
jvesely81

Nez otevres pusu tak se nauc cist "Kalifornie a okolí prostě není o městech – je o nádherné přírodě, parcích a Grand Canyonu." nikde tam nevidim zminku, ze by GC mel byt v CA :p

před 5 lety
Avatar uživatele a
a

Ty chytraku, oni si to opravili...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Veronika055
Veronika055

Není to zklamání tím, že už jste hodně zcestovalí? Já to četla jedním dechem s naprostým úžasem, s tím že tohle i kdyby to nebylo úplně pecka. New york je můj sen a vlastně všechno!:)Tohle jen tak někdo nezažije! Škoda že na tyhle cesty a i rychlodovolené nemám spřízněnou duši:(. Tak ať se daří a příště to bude pecka i pro vás:)

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

To, že to není nejlepší z cest, které jsem prožil neznamená, že jsem byl zklamaný :D Ani nevím, odkud se tahle myšlenka začala šířit.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele travellingkatherine
travellingkatherine

Tady jsou skoro všichni nějak kritičtí! To lehké zklamání chápu, i když od SF bych zrovna čekala hodně (od LA a LV naopak velmi málo). Ale určitě to stálo za to i tak, ne? Minimálně si člověk rozšíří obzory. Kritizovat, že ne vždy se šetřit vyplácí a že Češi bez peněz někam vyjeli, to mi přijde mimo mísu.

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Jasně, že výlet to byl supr ;) poznal jsem druhou stranu světa a jen kvůli tomu, že jsem očekával víc, nepatří cesta mezi ty, které bych nepodnikl znovu. Problém je jen ten, že Amerika toho nemá moc nabídnout, ale chce hodně (pokud se stále bavíme jen o městech). Poznávačka evropskými městy je vždy fajn - každé si nese nějakou historii a kulturu, to v USA chybí.

před 5 lety
Avatar uživatele pavlina.zabojnikova
pavlina.zabojnikova

Amerika toho nemá moc co nabídnout? OMFG, chlape, to je neuvěřitelná blbost! Článek good, ale pořád nemůžu pochopit jednu věc - proč jste si hernajs nepůjčili auto? Pohybovat se na ose LV, Los Angeles a SF bez auta je čiré šílenství :-)

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

"pokud se bavíme jen o městech".. Však mě je jasné, že jsme vynechali to opravdové gró. Hlavní cíl byl se proletět a navštívit ty super truper města, která ve výsledku nebyla až tak fajn :-) Auto nebylo z časových důvodů, takhle to šlo zmáknout taky.

před 5 lety
Avatar uživatele pavlina.zabojnikova
pavlina.zabojnikova

Auto nebylo z časových důvodů? Já snad špatně vidím :-). V LA si bez auta neškrtneš a právě to ti šetří spoustu času, mimochodem, i k té cedulce Hollywood byste se pak neštrachali hodinu a půl, ale patnáct minut. Taky v tom SF byste toho stihli víc - Twin Peaks nebo třeba Lombard street je prostě boží a když jsem četla, že jste ani nedošli ke golden gatu, málem mě museli omývat :-). Takže jako .. sorry za to pruzení, ale ještě jednou a líp, jo? :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele luky7luky7
luky7luky7

Vynechat Universal Studio byla největší chyba. Pokud pojedu znovu do LA, tak první věc návštěvy bude rozhodne Universal Studio. V ceně vstupu jsou všechny atrakce a jídlo. Za tu cenu je to naprosto super a celkem levný.

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

To já měl zase info, že jídlo se musí kupovat.. Problém byl hlavně v čase, který jsme na to mohli mít a to se opravdu nevyplatilo. Zato výšlap k Hollywoodu byl fajn vysilující :)

před 5 lety
Avatar uživatele mcepek89
mcepek89

Jestli muzu pridat poznatek za sebe, tak Universal studios neni dobra volba. Silene vstupne, silene fronty, jidlo samozrejme zdarma neni (lketo 2013) a v podstate je to jen zabavni park a ne hollywoodske filmove ateliery, jak jsem cekal :)

před 5 lety
Avatar uživatele bodie
bodie

Pokud jdeš do Universal Studios a máš málo času je nutné připlatit za express pass (cca 29USD) a pak nikde nečekáš fronty. Lepší Universal je však v Orlandu, kde je kromě Hollywood Studios i druhá část Islands of Adventure s hradem Harryho Pottera. Tj. za mě není pravdou, že Universal není dobrou volbou. Návštěvu určitě doporučuju. Pokud má někdo děti, tak tam budou v ráji. Je to park světové úrovně.

před 5 lety
Avatar uživatele thomson71
thomson71

důležitý je taky kdy do parku jdeš .. pokud jdeš v od listopadu do února, tak snad vůbec nikde není žádná řada a to je pak parááda a užiješ si to a ateliéry částečně také ukazujou na Studio tour a dále je zde i stage, jak např. dělají speciální efekty, jak cvičí zvířata a řada dalších :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Pavel_Starecky
Pavel_Starecky

Do kalkulace by se možná mělo započítat i pojištění. Což v případě čtrnáctidenního výletu může vyjít i na dva tisíce.

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak to mám alespoň základní ke kartě. Uznávám, že limity mimo Evropu jsou na hraně.

před 5 lety
Avatar uživatele Vít Kolacia
Vít Kolacia

za 600 kč celosvětové jednoroční pojištění s limitem 3 mil kč atd. (ve vlastní bance). pojištění bych neviděl jako problém :)

před 5 lety
Avatar uživatele lucie.cerna
lucie.cerna

pojisteni je nejmensi problem :-) litam kazdy rok na 3mesice do Coloreda a pojisteni me vyjde na 156 kc :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele a
a

Bravo... Nebo spis fuj? Cesi bez penez byli v Nevade a Kalifornii. Byt vic opaleni, zapadnete mezi pristehovalce z Mexika. Aspon ze ses poucil, ze ne vzdy se setrit vyplaci...

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Tohle není otázkou peněz, ale přidané hodnoty z nich. Cílem bylo poznat hlavní města o kterých se mluví, to jsme také udělali. Že se mi nakonec ani jedno z nich nelíbilo, to je smutný výsledek :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Allo
Allo

Tý jo, tak to je naprosto super (Y) . V budoucnu bych taky rád takovou cestu podnikl. Jen se chci zeptat, všechny hotely jsi hledal přes aplikaci Hotel Tonight nebo jsi už měl něco připravené z domova?

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Jak je v rekapitulaci, co bylo HT, to bylo přes appku. Ostatní přes booking ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele nemam
nemam

po precteni mam pocit ze to byl vylet pekne na ho*no, to jste mohli jet radsi za dve stovky do brna :D

před 5 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10231 komentářů
 • Poslat zprávu

Výlet to byl super, na ho* je to, že člověk zjistil jakou komedii na něj amíci hrají :) Všude na světě platíš alespoň za místní kulturu, v USA není ani to.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 7 minut
Věrnostní programy u leteckých společností aneb Jak začít se sbíráním mil?
David Eiselt 2019-05-07T15:37:00+02:00 34 komentářů

Zaslechli jste už někdy něco o věrnostním programu letecké společnosti neboli frequent flyer programu? Jak anglický název napovídá, jedná se o bonusový program pro často létající jedince, ale…

Čtení na 5 minut
Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Čtení na 3 minuty
Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 6 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Čtení na 1 minutu
Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

183 dalších článků