Malajsie ustanovila plán k otevření turistického ostrovního ráje Langkawi. Otevřít mezinárodnímu turismu by se měl již 15. listopadu 2021.

Malajská vláda je tlačena k otevření hranic zejména kvůli svým sousedům. Singapur se postupně otevírá už od 8. září vybraným státům a stejně tak i Thajsko, které od 1.11. umožní vstup cestovatelům bez povinné karantény z 46 zemí, mezi nimiž je i Česká republika.

Bohužel pokud někdo šije opatření horkou jehlou, vznikají dost často nesmyslná opatření, která nakonec nikdo neplánuje využít. Např. Bali je oficiálně od poloviny října 2021 otevřeno turismu vybraným státům, ale za podmínky 5denní karantény ve vládou určených hotelech, kdy tento krátký pobyt stojí okolo 1 000 USD. I proto dosud nepřistál na Bali jediný mezinárodní let.

Bude osud cestovatelské bubliny v případě Langkawi podobný tomu na Bali? Zatím tomu vše nasvědčuje.

Kromě povinného očkování na Covid-19 a negativního PCR testu před odletem budou cestovatelé muset počítat i s dalšími obstrukcemi.

Bez karantény

Pobyt na ostrově Langkawi bude možné zahájit od příletu bez povinné karantény a nutného čekání na případné výsledky testů. Již po příletu lze jít na pláž.

PCR testy na místě

Pokud se na Langkawi zdržíte déle jak 5 dní, čekají vás další 2 povinné PCR testy po příletu.

První test musíte podstoupit 2. den od příletu a další test ve dni 5.

Nemocnic je po ostrově rozsetých spoustu, proto nebude problém se na test dostavit. Problematická bude znovu cena, kdy je nutné počítat s částkou okolo 400 MYR za jedno testování.

Povinné pojištění

I v případě Malajsie se nevyhnete nutnosti prokázat se platným cestovním pojištěním pokrývající náklady na Covid-19 na území Malajsie.

Minimální pojistná částka činí 80 000 USD.

Dovolená pouze skrze místního agenta

Nejpalčivější podmínkou je tato poslední. Dovolenou si budete muset plánovat jen s pomocí místních cestovních agentur.

Pointou je, aby za turisty zůstal někdo zodpovědný a mohl je kontaktovat a postarat se o ně v případě pozitivního výsledku.

Akceptováni budou pouze agenti registrovaní u Ministerstva cestovního ruchu - MOTAC (Ministry of Tourism and Culture).

„Agentura zařídí celou cestu a turisté sami nepřijedou přímo na Langkawi. Pokud se tedy něco stane, jako jsou případy COVID-19, bude za turisty odpovědná agentura.“ říká ministryně turismu Nancy Shukri.

Jak konkrétně povinné zařizování skrze agentury bude probíhat, nebylo doposud řečeno...

Závěr

Jsme v posledních době zvyklí, že v Asii se otevření hranic hlásí médiím zpravidla dny až týdny dopředu, ale pravidla se vymýšlí jen hodiny předem.

Pokud nedojde k realizaci jednoduchého portálu, na kterém si pohodlně vyberete hotel, zadáte čas příletu a odletu z Langkawi a systém vám přidělí agentury, zůstane Langkawi i nadále opuštěným ostrovem bez mezinárodních turistů hledajících svobodné cestování na vlastní pěst.

Ani letecké společnosti zatím na zprávu nijak nereagovaly a Qatar Airways i Emirates prozatím lety na Langkawi neplánují, i když sem v minulosti již létaly a například na zprávy k otevření Phuketu reagovaly promptněji.

Sdílej článek s přáteli

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Včera byly zveřejněné podmínky a proces vstupu. Česká republika je na seznamu rizikových zemí, takže pro Čechy není vstup aktuálně možný.

Odpovědět
před 18 dny

Ať jdou do háje. Kdo by tam létal za těch podmínek. Kdyz muzete letet bez obstrukci napr. do Mexika ci Dom. republiky.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Petr _45

Jebů na ně...místo dovči stres,zbytečné vyhazování prachů a ještě chytnů kovida.. to se raději naložiů do vany s flaškou portského,hehe

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 309 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-10-27T10:54:51+02:00)

Pořád je to zbytečný opruz, který jinde nechtějí a to mluvím o mnohem zajímavějších ostrovem než o Langkawi, kde mají i mnohem levnější chlast.

před měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Tak zrovna chlast je na Langkawi levnej, protože na rozdíl od zbytku Malajsie se tam neplatí spotřební daň.

Ale jinak z mého pohledu i kdyby nevyžadovali to co v současnosti vyžadují - testy, místní cestovka, atd. tak bych stejně neletěl z Evropy na Langkawi a pak hned zase zpátky, kdybych nemohl nikam jinam.

Avatar uživatele
Milan V

Takže zase státem organizované odírání cizinců přes místní agentury a předražené hotely, s obrovským potenciálem pro lokální korupci, kdo se může tohoto businessu účastnit a kdo nikoliv. Ta mentalita Asiatů je v tomhle hodně nepochopitelná. Existuje plno jiných míst, kde se svobodně rozhodnu trávit dovolenou při posouzení aktuálně platných podmínek...

Odpovědět
před měs

Tak cena za test 2139kc neni zase tak spatna ve Svycarsku to stalo 4700kc.

před měs
divan
  • Právě online
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 342 komentářů
  • Poslat zprávu

To se vyplatí...

Avatar uživatele

Přečti si také ...

Black Friday slevy cestování
Čtení na 1 minutu
Přehled Black Friday slev 2021 pro cestovatele
David Eiselt 2021-11-26T10:06:00+01:00 0 komentářů

Černý pátek je obdobím, kdy se nejrůznější prodejci snaží ukořistit co nejvíce peněz z vašich peněženek. My jsme tu proto, abychom vám poradili, kdo to s vámi myslí alespoň částečně dobře a služby z…

Bitcoin v cestování
Čtení na 1 minutu
Invia umožní nákup zájezdů pomocí kryptoměn
David Eiselt 2021-11-24T14:00:00+01:00 0 komentářů

Invia Group v čele s cestovní agenturou Invia.cz umožní od příštího roku 2022 platit za zájezdy a jiné služby prostřednictvím nejrůznějších kryptoměn v čele s Bitcoinem. Jedná se tak o prvního…

Aplikace Covid Pass
Čtení na 1 minutu
Nefunguje Tečka pro Covid certifikát - co dělat?
David Eiselt 2021-11-22T12:04:00+01:00 19 komentářů

Spolehlivost vládní aplikace Tečka zdá se jaksi pokulhává a aktuálně se všichni občané Česka setkávají s její nefunkčností. Co dělat, když Tečka nefunguje? Národní agentura pro komunikační a…

Večerní Drážďany
Čtení na 1 minutu
Drážďany a další města v Sasku i Bavorsku ruší vánoční trhy
David Eiselt 2021-11-20T11:02:00+01:00 0 komentářů

Na mírnější druh lockdownu přejde od pondělí 22.11.2021 německé Sasko. Dojde k uzavření klubů, barů a dalších kulturních zařízení. Pro neočkované platí zákaz nočního vycházení. Opatření se bohužel…

162 dalších článků