Regiojet nezahálí a na podporu prodeje svých vlakových spojů do Chorvatska přichází se zcela zásadní novinkou. Maximálně zjednoduší testování, které je stále pro většinu obyvatel ČR povinné před návratem do vlasti. Kdy test musím mít, jak ho zařídím a provedu? Čtěte dále.

Kdy se musím testovat před návratem z Chorvatska?

Cestovatelský semafor určuje povinnosti, které musí čeští cestovatelé splňovat, vracejí-li se ze zahraničí. Aktuálně (27.5.) se Chorvatsko nachází v červené kategorii a ta určuje jednu z následujících povinností:

• musíte mít antigenní test max 24 hodin starý před nástupem do vlaku / letadla / autobusu
  • máte platné očkování (min 22 dní po první dávce nebo 14 dní po druhé dávce vakcíny)
  • prodělali jste nemoc Covid-19 v uplynulých 90 dnech

Pokud pro vás platí povinnost testování, tak bývá komplikované hledat laboratoř v cizině a domlouvat si termín odběru včetně vystavení certifikátu. Právě toto Regiojet on-line testováním řeší.

Jak zakoupit antigenní test?

K tomu, abyste služby mohli využít, si musíte přes Regiojet přikoupit v rámci doplňkových služeb antigenní test za 60 Kč.

Ve vlaku poté společně s testem obdržíte i letáček s návodem, jak a kdy si test provést.

Testy mohou využít jen plátci zdravotního pojištění v ČR.

Jak si odběr udělat?

Nejdříve 24 hodin před vaším odjezdem si vezmete telefon s kamerou nebo počítač a připojíte se na speciální adresu k videohovoru. Na druhé straně na vás bude čekat zdravotník, který vás testováním provede.

Spojit se ze zdravotníkem však můžete vždy v čase od 13:00 do 20:00 hodin. Vzhledem k odjezdům si budete z Rijeky dělat test tentýž den a ze Splitu den předem.

Šťouchnete se do nosu, necháte vzorek vyhodnotit a stále před kamerou ukážete výsledek. Celý proces zabere 15–20 minut a po celou dobu musí být kamera zapnuta a vidět manipulace s testy.

Bude-li test negativní, zdravotník vám okamžitě odešle e-mail s potvrzením, které je nutné mít před nástupem do vlaku.

Závěr

Doufejme, že do léta se situace ještě vyvrbí a nakonec toto „samotestování“ nebude vůbec potřeba.

Sledujte podmínky k vycestování a návratu, které konkrétně k cestám k Jadranu popisujeme na stránce koronavirus a cestování do Chorvatska.

Dobrý den, vraceli jsme se z Chorvatska v sobotu 5.6. a s touto možností jsme počítali, ale nakonec nám řekli, že to neposkytují i na infolince. Jeli jsme zpět bez a nikdo nás ani nekontroloval. :)

Uf.. :) nuž dobrá! Díky za informaci.

LOT
Praha získá přímé lety do thajského Krabi a na Madagaskar
David Eiselt 2022-04-12T15:30:43+02:00 9 komentářů

Cestovní kancelář Čedok dnes oznámila zimní novinky v rámci exotiky. Obnovuje plány s přímými lety z Prahy na Madagaskar a zcela nově zařadí do nabídky i přímé lety do Thajska, konkrétně do oblíbené…

Čaj na Hedvábné stezce
Ničí superlevné letenky smysl cestování?
David Eiselt 2022-04-08T08:31:41+02:00 51 komentářů

Na začátku dubna nám přišlo do sídla firmy pravidelné nevyžádané čtivo v podobě cestovatelského čtvrtletníků TravelLife. Vždy si jej alespoň prolistuji a prohlédnu fotky, než skončí ve sběru.…

Ukrajinská vlajka ve tmě
Rezervujte si Airbnb na Ukrajině a cestu neplánujte
David Eiselt 2022-03-06T11:03:43+01:00 3 komentáře

Dnes ráno jsem četl článek na CNN o tom, jak lidé po celém světě rezervují soukromé ubytování na Ukrajině i přesto, že cestu do země z logických důvodů neplánují a plánovat ani nemohou. Jedná se o…

#ukraine
Končíme s aktivní propagací ruských aerolinií i cestovního ruchu
David Eiselt 2022-02-25T13:03:00+01:00 41 komentářů

V životě nastalo mnoho chvil, kdy jsme se mohli vyjádřit k politickému či společenskému dění. Neudělali jsme to, neboť jsme se snažili být neutrální a neříkat nahlas naše názory vám,…