Regiojet nezahálí a na podporu prodeje svých vlakových spojů do Chorvatska přichází se zcela zásadní novinkou. Maximálně zjednoduší testování, které je stále pro většinu obyvatel ČR povinné před návratem do vlasti. Kdy test musím mít, jak ho zařídím a provedu? Čtěte dále.

Kdy se musím testovat před návratem z Chorvatska?

Cestovatelský semafor určuje povinnosti, které musí čeští cestovatelé splňovat, vracejí-li se ze zahraničí. Aktuálně (27.5.) se Chorvatsko nachází v červené kategorii a ta určuje jednu z následujících povinností:

  • musíte mít antigenní test max 24 hodin starý před nástupem do vlaku / letadla / autobusu
  • máte platné očkování (min 22 dní po první dávce nebo 14 dní po druhé dávce vakcíny)
  • prodělali jste nemoc Covid-19 v uplynulých 90 dnech

Pokud pro vás platí povinnost testování, tak bývá komplikované hledat laboratoř v cizině a domlouvat si termín odběru včetně vystavení certifikátu. Právě toto Regiojet on-line testováním řeší.

Jak zakoupit antigenní test?

K tomu, abyste služby mohli využít, si musíte přes Regiojet přikoupit v rámci doplňkových služeb antigenní test za 60 Kč.

Ve vlaku poté společně s testem obdržíte i letáček s návodem, jak a kdy si test provést.

Testy mohou využít jen plátci zdravotního pojištění v ČR.

Jak si odběr udělat?

Nejdříve 24 hodin před vaším odjezdem si vezmete telefon s kamerou nebo počítač a připojíte se na speciální adresu k videohovoru. Na druhé straně na vás bude čekat zdravotník, který vás testováním provede.

Spojit se ze zdravotníkem však můžete vždy v čase od 13:00 do 20:00 hodin. Vzhledem k odjezdům si budete z Rijeky dělat test tentýž den a ze Splitu den předem.

Šťouchnete se do nosu, necháte vzorek vyhodnotit a stále před kamerou ukážete výsledek. Celý proces zabere 15–20 minut a po celou dobu musí být kamera zapnuta a vidět manipulace s testy.

Bude-li test negativní, zdravotník vám okamžitě odešle e-mail s potvrzením, které je nutné mít před nástupem do vlaku.

Závěr

Doufejme, že do léta se situace ještě vyvrbí a nakonec toto „samotestování“ nebude vůbec potřeba.

Sledujte podmínky k vycestování a návratu, které konkrétně k cestám k Jadranu popisujeme na stránce koronavirus a cestování do Chorvatska.

Sdílej článek s přáteli

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, vraceli jsme se z Chorvatska v sobotu 5.6. a s touto možností jsme počítali, ale nakonec nám řekli, že to neposkytují i na infolince. Jeli jsme zpět bez a nikdo nás ani nekontroloval. :)

před 10 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

Uf.. :) nuž dobrá! Díky za informaci.

Avatar uživatele

Přečti si také ...

Noční vlak v Rusku
Čtení na 6 minut
Noční vlaky z Česka po Evropě
Kryštof Hájek 2021-06-10T22:38:00+02:00 0 komentářů

Posledních několik let na evropské železnici můžeme pozorovat zajímavý trend: obnovování nočních lůžkových vlaků. Stojí za ním hned několik důvodů od ekologických tlaků po stále se…

Phuket
Čtení na 2 minuty
Thajský Phuket se oficiálně otevírá turismu od 1. července
David Eiselt 2021-06-03T20:29:00+02:00 19 komentářů

Podle Thajského úřadu pro cestovní ruch (The Tourism Authority of Thailand) se 1. července uvolní restrikce a bude možné opět volně cestovat do Thajska za účely turismu. Známe podrobnosti a pokud vám…

Vlak Regiojet
Čtení na 2 minuty
On-line antigenní testy při cestě z Chorvatska
David Eiselt 2021-05-27T20:50:00+02:00 2 komentáře

Regiojet nezahálí a na podporu prodeje svých vlakových spojů do Chorvatska přichází se zcela zásadní novinkou. Maximálně zjednoduší testování, které je stále pro většinu obyvatel ČR povinné před…

Luke Air, Foto: CK Čedok
Čtení na 1 minutu
Čedok spustí přímé lety z Prahy do exotiky s Luke Air
Kryštof Hájek 2021-05-23T20:43:00+02:00 4 komentáře

Cestovní kancelář Čedok v letošním roce spustí přímé lety z Prahy do několika exotických destinací. Oproti tradičním „ přímým“ letům Travel Service, které ve skutečnosti při cestě dál než na…

148 dalších článků