Závěrem loňského roku přinesla na pražské letiště svěží vánek nová letecká společnost flydubai, díky které došlo ke snížení cen letenek do Dubaje na polovic. Z trasy na pár měsíců odešel i český SmartWings, který obnoví své lety až v zimním letovém řádu.

Mezi tuzemskými cestovateli panuje zvědavost o tom, co vlastně flydubai na svých letech nabízí a zda se vyplatí letět právě s nimi. V oblasti arabského poloostrova je flydubai vnímán spíše jako nízkonákladovka, ovšem při cestách do Evropy tomu tak rozhodně není. Jedná se tedy o jistý hybridní byznys model, který má za cíl přesvědčit potenciální zájemce, aby na cestách nejen do Dubaje využili právě flydubai.

Nejlevnější letenky na www.flydubai.com

Služby na palubě jsem otestoval minulý měsíc a nyní se s vámi podělím o mé poznatky formou detailní recenze.

V první řadě je důležité si uvědomit, že nemá smysl porovnávat kvalitu flydubai s mateřskou aerolinkou Emirates. Dceřiná nízkonákladová společnost vznikla právě za účelem nabídnutí nižších cen na úkor kvality. Co nás má ale zajímat, je srovnání s českými Smart Wings (Travel Service), které jsou pro flydubai přímou konkurencí.

Recenze ekonomické třídy

Jak jsem v úvodu zmínil, flydubai rozhodně není nízkonákladovou společností, o čemž svědčí fakt, že maximální hmotnost odbaveného zavazadla v ceně letenky je 20 kg. Český konkurent nabízí pouze 15 kg.

Jakmile se uvelebíte na své sedačce, oceníte značně větší prostor na nohy - legroom. Toho je dosaženo kombinovanou konfigurací byznys a ekonomické třídy. Běžně se z 32 řad dostáváme k 28. Pocitově hodnotím o 5-10 cm větší prostor, no prostě se pohodlně usadím bez toho, aniž bych měl kolena zaražená v sedačce přede mnou :)

V každém sedadle pak nechybí vlastní dotyková obrazovka, nabízející zábavní program dostupný ve třech variantách:

  • zdarma - trajektorie letu - airshow, objednávání jídla
  • verze za 15 AED (90 Kč) - hudba, TV show
  • verze za 35 AED (210 Kč) - hudba, TV show, filmy
Dostupné filmy si můžete prohlédnout před platbou, kterou provedete pomocí platební karty. Pokud se přenesete přes to, že musíte něco doplácet, tak je cena více než férová. Navíc je součástí monitoru i USB konektor k dobití vašeho telefonu či tabletu.

Pro porovnání - Smart Wings nabízí sluchátka za 50 Kč s možností sledování jednoho filmu promítaného na společných monitorech - vesměs staré české filmy nebo show Michala Davida.

Co se palubního servisu týče, na letech z a do Evropy je vždy podáváno zdarma teplé jídlo. Na výběr jsou navíc dvě varianty, což Smart Wings neumožňuje. Jídlo kvalitou dohání lepší standard, k pití je podávána klasika v podobě vod a džusů, později káva a čaj. Porce jsou dostatečné a chutné. Servis probíhá jednou za celý let, SW prochází s pitím víckrát za let.

Pokud jste většího vzrůstu, uvítáte i možnost předplacení místa v první řadě a u nouzových okenních východů (doporučuji 2. nouzovou řadu). Obě možnosti disponují přibližně dvakrát větším prostorem pro nohy, a to za poplatek 100 AED / 600 Kč za let.

Závěrem? Ekonomická třída jasně vede oproti svým konkurentům a je ideální volbou v poměru cena vs. služby. Základní ceny letenek se běžně pohybují okolo 6,5 tisíce, v promo akcích i pod 5 tisíc.

Ve stejné cenové relaci je Smart Wings a UIA s přestupem v Kyjevě. O 2 tisíce dráž nabízí letenky Emirates a Turkish.

Recenze byznys třídy u flydubai

Náročnější klientela uvítá plnohodnotnou obchodní třídu, nikoliv žádný pseudo business či premium, s jakým se můžete setkat při dálkových charterových letech z Prahy. Cenově se pohybujeme okolo 23 tisíc za zpáteční letenku do Dubaje.

Sedadla jsou komfortní a velmi prostorná. Jedinou vadou na kráse je, že se sedadla nedají ustavit do plné horizontální polohy, ale to na maximálně šestihodinových letech snadno oželíte a ani tento typ sedadel nebývá standardem. Každé místo taktéž disponuje individuální 12" dotykovou HD obrazovkou, která je větší a nabízí zábavní program zdarma. Cestující v byznys třídě obdrží pro větší pohodlí a tlumení hluku uzavřená sluchátka. Nechybí ani napajecí zdířka pro notebook či telefon.

Menší nedostatek bohužel přichází s nabídkou servírovaných pokrmů. Očekávání jsem měl vyšší, dostálo se mi však lepšího standardu prémiových ekonomických tříd ostatních dopravců. Ano, porce jsou sice větší, ale ne o tolik chutnější než v ekonomické třídě. Na výběr byly čtyři varianty hlavních chodů. Nevychválím ani dezert či salát. Občerstvení mi v ekonomické třídě přišlo pocitově lepší.

Nutno dodat, že očekávání hrála velkou roli a proto  může a je můj pohled částečně zkreslen a ovlivněn.

K dispozici jsou samozřejmě jakékoliv alkoholické i nealkoholické nápoje, včetně čaje, kávy i možnosti přípravy cappuccina. Během letu byly několikrát nabídnuty lehké zákusky. Ve včasném dolévání nápojů obsluha nijak nezaostávala.

Pokud budete očekávat od byznys třídy komfortní cestu a nikoliv gastronomický orgasmus, obdržíte přesně to, co požadujete. Alternativou je společnost UIA (recenze zde), která nabízí lety v byznysu do Dubaje za 20,5 tisíce, případně variantu s Turkish airlines za 30 tisíc, kde je byznys třída o level výše. Nejedná se však o přímé lety.

Přestup v Dubaji a salónek na Terminálu 2

Krátce k letišti v Dubaji, kde flydubai operuje z vlastního Terminálu 2. Terminál je malý, nabízí přibližně 15 gateů, což vede ke svižným a pohodlným přestupům. Díky tomu může flydubai nabídnout i hodinové přestupové časy, které bohatě stačí.

Dle zkušeností cestujících se i v případě zpoždění čeká na přílet letu z Prahy, zejména při letech na Srí Lanku.

Salónek flydubai mě v Dubaji upřímně zaujal. Oproti pražskému salónku Menzies nabízí spoustu pochutin, včetně teplého občerstvení, zákusků, baget atd. Spokojit se však musíte s obyčejnými židlemi, nikoliv pohodlnými křesly.

EDIT: Lounge nabízí 2 patra, z nichž horní je vybavené barem a zónou pro relaxování s koženými křesly.

Jak se lince daří a jaké jsou další plány

Cílem mé cesty do Dubaje byl cestovní veletrh Arabian Travel Market, kde jsem se setkal také s Jeyhunem Efendim, viceprezidentem pro komerční provoz. Na otázku, jak se lince z Prahy daří, jsem obdržel velmi zajímavé číslo, a tím je průměrná obsazenost (load factor) 65 %. Což je po půl roce provozu na již operované konkurenční trase hezké číslo.

Flydubai navíc do konce roku 2020 rozšíří svou flotilu o 100 kusů letadel Boeing 738 verze MAX, ale přesto se dle Efendiho vyskytuje problém s využitím letadel. V plánu je tak zvyšování frekvencí na stávajících linkách (Praha získá o 1 rotaci týdně navíc v zimním letovém řádu) a expanze na Blízkém východě. Jen tento rok flydubai otevřeli nejméně 15 nových linek.

Závěrem

Flydubai hodnotím velmi pozitivně. Očekával jsem služby srovnatelné s dobře známými Smart Wings, ale profesionalita personálu a nabízené služby mě mile překvapily. Pokud tedy uvažujete nad přímým letem do Dubaje, na Smart Wings jednoduše zapomeňte, pokud vám samozřejmě nenabídnou ještě nižší cenu.

Flydubai patří aktuálně k nejlevnějším možnostem dopravy na Blízký východ a na Srí Lanku, což téměř vždy usnadňuje rozhodování při výběru letenky.

Na druhou stranu bezpochyby existují "lepší společnosti" (kvalitnější catering a pár centimetrů pro nohy navíc) nabízející lety do stejných destinací v cenách o minimálně jeden až dva tisíce vyšších. Cenový rozdíl tedy není vždy nejmenší.

Rezervuj letenky na www.flydubai.com

Jak jste na tom vy? Připlatili byste si za vidinu lepších služeb a pohodlí nebo je pro vás prioritou doprava do místa a cena letenky?

Sdílej článek s přáteli

172 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, nemáte, někdo, prosím, zkušenost, která řada v letadle s FLYDUBAI, má před sebou nejvíc místa? myslím, 16 řada u EXIT nebo 6 řada vepředu? Je to za příplatek. Moc děkuji

před 4 dny
Pavel Planespotter

Ano, řada 6 a 15+16 má více místa pro nohy. Exit asi více než 6. řada

před 4 dny
David Eiselt

6. řada je za přepážkou od byznysu... tam bych nešel, paradoxně přepážky dávají pocit stísnění a ani nechápu, proč by to měla být příplatková řada :)

U nouzáků ber vždy druhou řadu, protože u té 1. nejdou sklápět z bezpečnostních důvodů sedačky.

Dobrý den, slyšela jsem, že let s Fly Dubai směr Dubaj-Srí Lanka je bez občerstvení. Nevím, co je na tom pravdy.

před 9 měs

Dobrý den Renato,

chtěl jsem se zeptat, máte už letenky na Sri Lanku?

Zdeněk

Přidat odpověď
před 9 měs

Chtěl bych se zeptat, kolik se platí, když má zavazadlo váhu navíc? Resp. kolik za kilo.

Odpovědět
před rokem

Zavazadlo přišlo ve velmi poškozeném stavu. Od 11.5. 2018 se snažíme mailem ekomunikovat s jakousi servisní agenturou z Polska, kde nemluví ani dobře anglicky ani česky. Dne 11.5. jsme zaslali všechny požadované dokumenty dle seznamu Fly Dubai obdrženého na letišti (fotky, velikost, adresu). 30.5. jsme obdrželi jen poděkování s nakopírovaným číslem reklamačního protokolu (bez informace, co se bude dít, zda ještě něco chtějí atd). 2.6. Dotaz na to, kdy bude vyřízeno (jiné aerolinky do 3 týdnů). 19.6. Znova dotaz. Začínáme komunikovat polsky, protože anglicky ani česky se nejde s jakousi pani Wiolettou Zablockou nejde domluvit. 20.6. Docela drzý email, že nás 20.6. žádali o zaslání protokolu (nežádali, v mailu bylo jen nakopírované číslo protokolu a nebylo jasné, zda ho pod tímto číslem evidují nebo co vlastně). 13.7. Posíláme scan požadovaného protokolu v kvalitě, jaké jsme obdrželi na letišti (inkoustová tiskárna, přesto je čitelný). 14.8. Dotaz, co bude, nic se neděje. 6.8. Opět nesrozumitelný email v polštině, že máme poslat protokol (v závorce čitelný) bez další informace, zda zaslaný protokol byl nečitelný nebo zda ho nedostali nebo bůhví co). 6.8. Upravujeme protokol v grafickém programu, zvětšujeme kontrast, aby paní byla spokojená a konečně po měsících komunikace začala něco dělat.

Jinak co se týče Fly Dubai. Při hledání letenky do Thajska ve vyhledávači se let z Prahy do Dubaie tvářil jako Emirates (jejich logo). Teprve po zakoupení letenky se najednou začal objevovat Fly Dubai. Neznali jsme je, takže jsme netušili, že se jedná o nízkonákladového přepravce. Na palubě jsme pak zjistili, že je třeba si koupit úplně všechno, včetně vody, zábavy na obrazovce, případné deky/polštářku atd. Další věcí byl odlet ze vzdáleného terminálu 2, takže jsme na cestě zpátky málem zmeškali let. No nic, Fly Dubai nikdy více.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, dá se během letu použít USB pro nabíjení telefonu, i když si nezaplatím zábavní systém filmů či hudby?

před rokem
cali

Pokud tam USB najdete:-)

před rokem
muf2muf

Z Prahy létá nový MAX a ten USB má v každé sedačce. I bez příplatku lze nabíjet. Testováno v prosinci 2017. :-)

dobry den, poletime s fd pres dubai dale. a mame v dubaii cas od 22 hod do dalsiho dne 12 hod.

muzete prosim napsat jednoduchy postup, jak se dostat z terminalu 2 k burj khalifa a co je nutno absolvovat za razitka, vystupni kontroly a pod.

jak to vypada v prostoru, ktery bude k dispozici k cekani na dalsi let. cestujeme v economy class. co doporucujete pro prespani v tomto prostoru.

dekuji.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele veru schl
veru schl

Ahoj,
s Fly Dubai jsem již letěla a vše bylo v naprostém pořádku. Nyní máme znovu letenky a to do Tanzánie. Letíme až v prosinci. Letíme a chceme cestovat po vlastní ose. A jelikož pojedeme přes vánoce, rádi bychom rezervovali určitá místa již s předstihem. Aby levná ubytování byli ještě k mání. Pokud Fly Dubai zruší letenky (což dle reakcí občas dělává) a nepřijde s náhradou. Proplatí mi rezervované hotely / hostely / airbnb či nikoliv? Případně kdy byste začali z rezervací?

Díky,
Veronika

Odpovědět
před 3 lety

Posílám pozitivní recenzi ,vše bylo tak jak má. V Colombu jsme měly na přestup také asi hodinu, letištní personál nás po příletu směřoval k odletové bráně do Colomba. Stihly jsme si koupit vodu a něco malého do letadla.

Odpovědět
před 3 lety

Hezky vecer,koupila jsem letenku Praha-Dubaj-Sri Lanka,kdy na prestup tam mam 2 hodiny, z recenze na techto strankach od spravcu jsem se uklidnila,ze letadlo ceka v Dubaji na prilet z Ptahy,tak jsem koupila,ale ted ctu recenze a zkusenosti tady a trochu se toho bojim,je to teda o nahode? Diky moc za nazory

Odpovědět
před 3 lety

Chtěla bych se s Vámi podělit o velice špatnou zkušenost se Společností Flydubai, letěli jsme teď v březnu z Praha - Dubaj - Bangkok, cesta tam proběhla bez problémů, ale při zpáteční cestě mělo letadlo zpoždění cca 5 hodin, nikdo nám neřekl proč a hlavně jak se dostaneme po příletu do Dubaje do Prahy, protože jak je známo u této společnosti, letadla na sebe nečekají. Po příletu do Dubaje nás nahnali k nějaké přepážce, kde bylo cca okolo 50ti indů, pákistánců apod., kteří utvořili hrozen a nebylo možné se dostat k přepážce, když jsem se po 2 hodinách v této tlačenici dostali na řadu, bylo nám řečeno, že letíme až druhý den ráno a že nás převezou na hotel, příšerná organizace!!!! Na hotelu, který je samozřejmě v odlehlé části Dubaje, na staveništi, kde není absolutně nic jsme zůstali místo jedné noci, noci tři a každý den volali, že letíme ráno a pak vzápětí, že neletíme!!! Když už to bylo potřetí, požádali jsme našeho známého, který žije trvale v Emirátech, o pomoc. Díky němu jsme se druhý den dostali do letadla a odletěli domů. Dle dostupných informací nyní víme, že FD prodává letenky dvakrát a toto jsou jejich normální praktiky, náš odlet byl v jejich systému naplánován až na pátý den. Za našeho nuceného pobytu na hotelu v Dubaji, přijížděli každý den další a další skupiny lidí, kteří se vraceli z celého světa a potkala je úplně stejná příhoda!!! Ještě podotýkám, že na hotelu jsme byli bez zavazadel, ta zůstala po celou dobu na letišti. Nemáte kde si koupit něco na sebe nebo alespoň základní hygienu!!!!! Když jim voláte, tak jsou všechny telefony vypnuté nebo obsazené, nedovoláte se nikam!!!!!!!!!! Zavazadla s námi do Prahy samozřejmě nedorazila...
Už nikdy více, ani zadarmo!!!!!!!!!!!

před 3 lety

Hm ten samej let Bangkok-Dubai- Praha 28.3.17 taky zpoždení ubytování na hotelu v Dubai terminal3 oběd večere snídaně bez problémů za 24h odlet u mě spokojenost.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele vervim
vervim

Dobrý den, kupovali jsme s kamaradkou letenky do Nepalu a naše karty byly pri platbe odmitnute, takze jsme zaplatili kartou kamaradky tatinka a ted jsem zjistila, ze do Nepalu, Bangladeshe a na Sri Lanku se nesmi platit cizi kartou ani kdyz ji mate okopirovanou. Nemate někdo zkusenost, jestli to opravdu kontroluji, pripadne co mame ted delat? Moc diky

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele barbat
barbat

Ahoj, máme koupeny letenky z Bratislava-Dubaj-Goa na začátku března, přítelkyně nemůže ze zdravotních důvodů letět, lze nějakým způsobem změnit jméno pasažéra?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele jvesely81
jvesely81

Tak i ja musim pridat pozitivni zkusenost na trase Praha - Dubai - Colombo. Zvolili jsme pri obou cestach dlouhy prestup a vyrazili do mesta. Vsechny lety vicemene na cas (+/- 15 minut), terminal 2 v DXB v pohode, potesi treba levne piti, 0,5 l vody nebo coly apod za 2 AED ve free shopu. Dostupnost v pohode, doporucuju pri ceste taxikem vyjit z letiste na ulici (minuta chuze) jinak mate nastupni taxu z letiste 25 AED (misto 5 AED), busem 13B se da dostat behem cca 20-25 minut na metro u Gold souk bus station (doporucim si i starou cast mesta projit a urcite se tam najist). Jedine minus na trase ze Sri Lanky, je absolutne zbytecne mezipristani v Matalle (vysedalo a nasedalo cca 5 lidi). Personal by mohl byt prijemnejsi, jidlo z a do Prahy v pohode (teple, plus snack box). Takze u me urcite spokojenost pri pomeru cena/vykon.

před 3 lety
Avatar uživatele baar
baar

Dobrý den, mám dotaz, jak je to při přestupu z Dubaje do Colomba.Letíme stejně jako Vy z Prahy na Srí Lanku s Flydubai. Musíte někde složitě přestupovat v Dubaji nebo je to přímo na terminálu 2?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele bilona
bilona

Dobrý den Dave, mám dotaz ohledně letenek s FD, zakoupeny v říjnu, let Bratislava- Dubai- Bangkok- a zpět. Zatím má v emailu jenom booking confirmation - cBooking Receipt #EHYGQF- nemám s FD vůbec žádnou zkušenost. Přijdou mi letenky emailem nebo až v BRT na letišti nebo jak to prostě funguje? Vůbec nevím, letíme koncem února, tak z toho mám trochu nervy? prosím poradíte??

před 3 lety
Kryštof Hájek

Dobrý den, booking receipt k cestě stačí :) Před odletem můžete na webu https://www.flydubai.com/en/ využít Check-in online, palubní vstupenky si vytisknete, dorazíte na letiště v Bratislavě, odbavíte zavazadlo a tím je hotovo. Pro cestu potřebujete opravdu jen pas, podle kterého vás dohledají, booking receipt si pro jistotu můžete vytisknou taky, ale skoro určitě ho nikdo nebude chtít vidět.

před 3 lety
Avatar uživatele bilona
bilona

Děkuju, to mě trochu uklidnilo:))) A když si teda neudělám check in on line tak v pohodě všechno až na letišti v Bratislavě? Pokud by na letu něco změnili tak dají vědět emailem?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele kopeckaterka
kopeckaterka

Máte tedy někdo v poslední době zkušenost, že Vám letenku na Srí Lanku zaplatil někdo, kdo s Vámi necestoval a nebyl to problém?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Asterix
Asterix

Ahoj. Potřebuji koupit 5 letenek nejlépe PRG-DXB 4-11.6.2017. Předevčírem byla cena na stránkách Flyudbau ještě 5000,-kč na osobu. Dnes již cca 7000,-kč na osobu. Mám ještě čekat na nějakou akci nebo se dá cena sehnat ještě levněji. PS. potřebuji tento datum ne lětet v lednu z 4 tis z Ostravy :). Děkuji

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele martinka.hamackova
martinka.hamackova

Měla bych dotaz ke zkušenějším. Poletíme z Prahy přes Dubai do Male. Platí, že pokud máme v Colombu technický stop, tak nepotřebujeme ani transitní vizum? A je něco, na co bychom si měli dát případně pozor u FlyDubai? Díky a hezký den všem

před 3 lety
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš

Pokud neopustíš letiště, vízum nepotřebuješ

před 3 lety
Avatar uživatele Milan_kubat
Milan_kubat

V Dubaji není potřeba vízum vůbec

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Lohynska
Lohynska

Dobry den od včerejška trčíme v Malé měli jsme s flydubai letět do Dubaje a pak do Prahy let zrušen a od té doby žádné info sehnali nám hotel ale nikdo vám nic neřekne.muzete mi někdo poradit? Díky

před 3 lety
Petr Soukup

Ahoj, Lucko, jak to dopadlo?

před 3 lety
Avatar uživatele bucek.pavel
bucek.pavel

Může mě poradět někdo kdo byl v poslední době na přestupu v Terminalu 2 jestli je možno opustit letiště (máme mezi příletem a odletem 16 h. pauzu,) chtěli jsme jít do centra

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele petraloucka
petraloucka

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s fly dubai s letem Praha - Dubaj - Zanzibar? Letíme 10.1. a až teď si čtu recenze a začínám se obávat :-D!

před 3 lety
Jakub

Nemej strach, jestli jsi zvykla na evropsky lowcosty, nebudes zklamana...servis v pohode, obcerstveni na ceste do Dubaje celkem fajn, prostor na nohy taky jakztakz, obrazovka s trasou letu a moznosti dokoupit film. Jediny,co mi vadilo,je letiste v Dubaji, na, alespon panskejch, zachodech smrad, ze jsem se musel hned otocit a jit pryc, jidlo a kafe drahy jako krava. Jinak let v pohode na cas, bez absolutniho problemu. Flydubai nejsou Emirates nebo Turkish, ale taky je to znat na cene, kdyz se na Zanzibar nebo Sri Lanku dostanes za par babek...

před 3 lety
Avatar uživatele haveva
haveva

Dobrý večer, mám úplně čerstvou zkušenost s Fly Dubai, dnes jsem přiletěla přes Dubai ze Zanzibaru. Úpřimně, záleží co od toho očekáváte. Během letu byl jen jeden servis s teplým jídlem, k tomu džús zdarma jinak za vše včetně kafe a vody a platí. Personál po servisu nechodil do kabiny a vzhledem k dlouhému letu to bylo hodně nepříjemné... Vzhledem k tomu, že s námi cestují naše holky 7 a 8 let,vím, že už s Fly Dubai nikam nepoletím a připlatím si příště u Emirates za vetší komfort a servis.

před 3 lety
Avatar uživatele petraloucka
petraloucka

Děkuji za poskytnuté zkušenosti, až se vrátíme, napíšu jaké to bylo ;-)

před 3 lety
Avatar uživatele literakl
literakl

Měli jste někdo zaplacený ten zábavní systém? Co v něm je? Mají tam děti nějaké kreslené pohádky nebo hry?

před 3 lety
Avatar uživatele literakl
literakl

Raději bych zkušenosti předem, ať vím, jak moc se mám na cestu vybavit :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele kjanicka
kjanicka

Dobrý den, ráda bych sdílela pozitivní zkušenost (ty se moc neobjevují) s FlyDubai. Letěli jsme na trase Praha - Dubaj - Male (3 hodiny v Dubaji). Příjemně mě překvapil servis celého letu a hlavně místo v letadlo (měřím 170 cm, partner 185 cm - oba úplně v pohodě). Všichni ochotní, milí - jídlo na trase Praha - Dubaj výborné, včetně oliv, fakt super! Doporučuji se přes web flydubai.com přímo přihlásit do své rezervace, ať víte, co vše máte zahrnuto v cestě a případně si můžete dokoupit nebo zarezervovat místa (34 Kč/sedadlo bez nouzáku). Letadlo na trase Praha - Dubaj mělo cca 30 minut zpoždění, za cestu bez problémů dohnal. Letěli jsme 13.11.2016 v neděli, letadlo nebylo plné, takže kdo chtěl, mohl se natáhnout na volné tří sedačky, nikdo to nezakazoval! Let úplně v pohodě, hladké přistání v Dubaji. Terminál pro FlyDubai č. 2 menší, ale plně stačí k přestupu, aspoň se člověk nemusí stresovat časovou náročností apod. K jídlu je možno využít KFC, McDonald, indický fast food nebo k občerstvení Paula a Costu Cafe. Wifi je tady na hodinu zdarma. Zakoupili jsme zejména pití na další let. Let z Dubaje do Male také perfektní, celý jsme ho mimo jiné prospali. Vše na čas. Palubní lístky jsem komplet dostala v Praze. Na cestě zpět jsem musela v Dubaji řešit nedokončenou rezervaci sedadel v letadle, kterou jsem zkoušela přes internet v mobilu (nejde). Proto mi v Male nemohla dát komplet lístky až do Prahy. Vše se po příchodu paní z Fly Dubai vyřešilo a mohli jsme pokračovat v cestě. Ještě info ke kreditní kartě, kterou jsem platila letenky - nikdo ji za celou dobu nechtěl ani vidět.

před 3 lety
Avatar uživatele havlik.martin
havlik.martin

jo, podobná zkušenost, jen ten přesup v Dubaji se může zdát jako hnus - spousta Indů, Srílančanů, pospávajících po zemi během nočních hodin. Někomu se to může zdát nemilé... Jinak obchůdky se vším nutný, WIFI OK

před 3 lety
Avatar uživatele alesr
alesr

Vrátil jsem se před 4 dny. Stejná zkušenost vše bez problémů. Exit sedadla lze dokoupit i v letadle cca 700 Kč. Kdo potřebuje dokoupit pití pak cola a nealko cca 75 Kč. Jinak na terminale 2 v Dubaii je ještě Subway a Fresh ( salaty ovoce čerstvé šťávy)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele a-stefkova
a-stefkova

Zdravím, chci se zeptat, letím Praha-Dubai / Dubai - Bangkok... mám na přestup cca 3 a 1/2 hod... musím si dojít pro kufr? (letím oba lety s Flydubai) nebo mi ho přendají na ten druhý let? díky za odpověď

před 3 lety
David Eiselt

Automaticky ho přeloží do cílové destinace :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele s.cajhamova
s.cajhamova

Ahoj, chtela bych se zeptat na dotaz ohledne Flydubai. Koupili jsme letenky do Dubaje na 6.12., a platili jsme je kartou Mastercard pres web flydubai.com, prislo nam pouze potvrzeni zaplaceni letenek, ale nenasla jsem zadnou prilohu na vytisteni letenek? tim padem se letenky nemusi tisknout?? A jeste jeden dotaz, je pravda ze se musi byt se spolecnosti Flydubai na letisti 3hodiny predem?? Dekuji moc za brzkou odpoved

před 3 lety
Kryštof Hájek

Ahoj, letenky se nemusí tisknout prakticky nikdy :) Stačí na letišti ukázat pas, případně se odbavit online a vytisknout si palubní vstupenky, taková možnost je u Flydubai k dispozici 24 hodin před odletem. Na letišti se doporučuje být 2 hodiny před odletem obecně, Flydubai nebude výjimkou.

před 3 lety
Avatar uživatele s.cajhamova
s.cajhamova

Dekuju za odpoved :-)

před 3 lety
Avatar uživatele tomasrusler
tomasrusler

Ahoj, u FlyDubai není povinnost být na letišti 3 hodiny před odletem. Naopak je to možnost přijít dřív k přepážce, protože se otevírá právě už 3 hodiny před odletem. Někdo využije, někdo ne, ale povinnost to určitě není...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele lussi89
lussi89

Dobrý den, je možnost si předem objednat vegetariánské jídlo? Nikde jsem to nenašla. Let Praha-Dubaj-Colombo. A zpět. Děkuji za odpověď

před 3 lety
cali

Já myslím, že ti dají klasicky vybrat ve stylu pasta or čikn:-)

před 3 lety
Avatar uživatele lussi89
lussi89

Koukala jsem co nabízejí za jídla a vegetariánská tam jsou, jen nevím, jestli se dají objednat.Aby mi pak nenabídli kuře nebo rybu. https://www.flydubai.com/en/flying-with-us/onboard-experience/food-and-drinks

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele malond
malond

Dobrý den, při letu na Srí Lanku s Flydubai máme 17ti hodinové mezipřistání v Dubai. Předpokládám, že nebude problém si odskočit z letiště a prohlédnout si město? Díky.

před 3 lety
David Eiselt

Nebude.

před 3 lety
Avatar uživatele malond
malond

Děkuji. Ještě bych měl jedem dotaz. Kupovali jsme dohromady 4 letenky. Platbu za letenky provedl známý, který s námi ale necestuje. Nikdo z nás neměl v tu chvíli tak vysoký limit pro online platby. Mohl by nastat problém při odbavení na letišti? V Booking confirmation je poznámka "If your booking was paid for with someone else's credit card, we'll need to see a photocopy of the front of the card and a photocopy of the cardholder's passport". Požadovanou kopii jeho pasu a kreditní karty máme, navíc pak i potvrzení o následném převodu peněz na jeho bankovní účet. Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele evakubejova
evakubejova

Dobrý den, máme stejný problém, kupovali jsme letenku kamarádce která letí o den dřív. Byl pří cestě na Srí Lanku problém a kartou? když bude mít fotokopii pasu i karty a výpis z účtu? Moc děkuji, na pobočce v ČR a SR nic neví a centrála v Dubaji má na odpověď 28 dní..

před 3 lety
Avatar uživatele vervim
vervim

Můžu se zeptat, jak jste dopadli? Neprijalo to naše karty, tak jsme zaplatili kartou kamaradkyo tatinka a ted jsem zjistila, ze Sri Lanka i Nepal patri mezi zeme, kam se nesmi letet na cizi kartu ani kdyz ji mate ofocenou. Moc děkuji

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele h_melicharova
h_melicharova

Ahoj, letime s Flydubai v listopadu ekonomickou tridou do Kathmandu a v Dubaji mame spoustu casu na prestupu. Mame kartu Priority pass (od banky), na kterou udajne muzeme zdarma do salonku na Terminalu 2. Protoze karta je nova a jeste s ni neumime zachazet, potrebovali bychom poradit, jak ji spravne vyuzit. Predevsim jestli je vstup opravdu zdarma a jak dlouho tam muzeme zustat. Diky.

před 3 lety
David Eiselt

Ahoj Heleno, Pokud máte Priority Pass od Erste, máte 4 vstupy za rok zdarma. Jinak žádná banka v ČR nedává PP se vstupy zdarma. Kartu jen dáte na recepci, podepíšete se a vstup je váš.

před 3 lety
Avatar uživatele h_melicharova
h_melicharova

Dik za odpoved, kartu mame od CSOB, tam to funguje taky?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele kiva1
kiva1

Může mi tady někdo poradit. Chci si koupit letenku z Barcelony na Phuket a zpět u Emirates. Objevila se mi tam cena, která jde mimo mé chápání a to :: 130.000 Millas + EUR 354 vím, že míle jsou míle, v Emiráty mají dirhamy. Netuším kolik vlastně budu platit, aby mi náhodou nevybílili účet. Nejsem moc zkušený cestovatel, ale tomuto opravdu nerozumím. Díky za pomoc.

před 3 lety
cali

Tak jeďte vlakem do Valencie, tam nebude snad takový problém a určitě to zvládnete.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele MAC82
MAC82

Do Prahy se mi vrátil muj nový kufr s flydubai rozbaleny, s dírou v látce a urvanou nozickou. To se mi ještě nikdy s jinými aerolinkami nestalo. Hned jsem ho reklamovala, ale protoze flydubai nemá zastoupení, dostala jsem instrukce s e-mailovou adresou, na kterou jsem se měla obrátit. Stále se mi nikdo neozval. Má někdo zkušenosti s reklamacemi s touto společností? Možná jsem dostala na letišti špatný kontakt.

před 3 lety
Avatar uživatele falador
falador

Miloslava 5.10.2016, 22:32 Kontakt na reklamaci zavazadel je: baggage.claims@flydubai.com V čechách nemají zastoupení a na letišti mi řekli jen tenhle e-mail. Zatím mi párkrát odepsali ale ve stylu, že to je malé poškození a nenesou za to odpovědnost... pořád je prudím tak uvidím. Jinak já i manželka jsme měli otevřené kufry, mě neurazili jen zámek ale i zip + mi z kufru chybí pár věcí... Vypadá to, že z nich nic nedostanu. Takže Flydubai nikomu nedopoučuju... za posledních 10 lítání si nepamatuju, že by se mi stalo něco podobného!

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani

Bylo by fajn, kdyby někdo vyvrátil mýtus, že letadla na zpožděný let čekají. Nečekají.... Měli jsme letět 3.srpna ve 2h ráno z Colomba s FlyDubai, ale těsně před očekávaným nástupem do letadla nám oznámili, že pilot je nemocný a že se neví, kdy odletíme s novým obsazením, dali nám tedy brzkou snídani v restauraci a odletěli jsme až v 5h ráno, ale návazný let od FlyDubai Dubai-Praha nečekal, přestože nás bylo minimálně 13 lidí, co přestupovali dál a v momentě přistání v Dubaji bylo do odletu asi 10 minut. Byl nám nabídnut let až za dalších 24h, že jiná možnost není. Docela dost nás to překvapilo, ale nedalo se nic jiného dělat. Dostali jsme ubytování v hotelu na letišti včetně jídla 3x denně a odletěli až další ráno s dalším zpožděním 2 hodiny. Mezitím totiž v Dubaji měli nehodu Emirates a odlétalo se i přistávalo na jedné ranveji.

před 3 lety
Avatar uživatele Nuny
Nuny

Jaký mýtus, prosím? Že jsem si ho nikdy nevšiml:-) Návazný let může v některých případech na zpožděný let počkat, ale záleží na mnoha okolnostech - kolika pasažérů se to týká, zda škoda způsobená zpožděním dalšího letu(domino efekt) nebude ještě větší, než rebooking a postarání se o cestující z prvního letu atd...

před 3 lety
Avatar uživatele jajatluc
jajatluc

Letěli jsme Praha - Dubai - Colombo. Kontrolovali jsme každý den letový řád, a vždy letadlo v Dubaji čekalo. Na náš spoj z Prahy nečekalo. Do Colomba letělo cca 60 lidí. Nakonec nás rozdělili a jedna část letěla přes Maledivy a druhá část druhý den. Rozdělili i rodiny s dětmi. Bylo tam docela dusno a všichni se hádali. Doba letu z Prahy do Colomba 23 hodin. Takže super den :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Roos
Roos

Máte někdo zkušenost se změnou odletu. Dle toho co jsem četl by při posunu do 24 hod. před již zakoupeným odletem, měl hradit pouze finanční rozdíl mezi aktuální cenou letenky bez dalšího poplatku. Tedy pokud si budu chtít pobyt protáhnout o několik dní/týdnů nemělo by to být nesmyslně drahé.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele lukasssss
lukasssss

Já letěl s FD v září 2015 Praha - Káthmandú přes Dubaj, Economy. Spokojenost!

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele radana.lukovic
radana.lukovic

Zdravím, můžu se zeptat jak dlouho před odletem Vám cca přišly letenky?

před 3 lety
David Eiselt

Přijdou hned.

před 3 lety
Avatar uživatele smilingradana
smilingradana

Dave: no mě ihned po zaplacení přišlo v mailu jakoby shrnutí údajů a všeho zadaného při koupi, je to označený jako Booking confirmation.. to už teda slouží už i přímo jako letenka? Já právě myslela, jestli nepřijde něco spešl ještě...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele miskaklennerova
miskaklennerova

Dobrý den. Prosím vás kupovali jsme letenku na FD přes pelikán a na potvrzení Máme 30 kg batožinu. Zde ale všude uvádíte 20 kg.nevíte o nejaké změně? Dekuji

před 3 lety
David Eiselt

V některých tarifech je skutečně možné, abyste měli nárok na 30 kg.

před 3 lety
Avatar uživatele miskaklennerova
miskaklennerova

Super. Dekuji moc za odpoved

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele klara.fojtikova
klara.fojtikova

Ahoj..Tak po přečtení komentářů jsem pořádně vystrašená.. Letíme 29. července PRAHA-DUBAI DUBAI-HAMBANTOTA(SRI LANKA)přestup PRAHA-DUBAI 1h15minut.přistání i odlet terminál 2 (zavazadla až v HAMBANTOTĚ) do teď jsem si myslela, že bychom měli vše stíhat. Neměli? Dále rušení letů.. před tím než jsem koupila 2místa psali poslední 4..nevím zda je to směrodatné a můžu být v pohodě? A píšou FOOD AND BEVERAGES FOR PURCHASE,ALCOHOLIC BEVERAGES FOR PURCHASE (u všech letů). Vy píšete z a do EVROPY jídlo je.. tak? můžu si vzít něco s sebou? :D jím co dvě hodiny :D pití na palubu nehrozí ani v mini množství? A co třeba deka? Děkuji za jakoukoliv odpověď.. s fd letím poprvé.

před 4 lety
David Eiselt

Na palubu si můžete vzít cokoliv, pokud to projde bezpečnostní kontrolou (max 100 ml na tekutiny).

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Případně si pití koupit po kontrole, pokud tam bude obchod/automat, tam už není omezení objemu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele bazinsky
bazinsky

Nikde som nepostrehol, ze by sa Flydubai prezentoval ako nejaky hybrid, je to proste nizkonakladovka. Zvysok recenzie je uhol pohladu a toto je moj. Ziadne pozitiva ma nenapadnu, takze k negativam. Miesto na nohy v porovnani s klasickymi spolocnostami je mizerne, sedacky sa nedaju sklopit, (teda daju cca 5 cm), su tenke a labilne, citite kazde tuknutie spolucestujuceho za vami do displeya, zabudnite na vysuvnu opierku hlavy, proste komfort sedenia na dlhsi let je katastrofalny, mam nalietane vela, ale nikdy som tak zniceny, otraveny a unaveny na dovolenku a naspat domov nedorazil. Co sa tyka jedla, ziadna slava, ale na nasytenie staci, problem je, ze v cene je len jedlo medzi BA - Dubai (zakladne jedlo, nejaka susienka, natierka, olivy, cokoladka, mala nadobka vody, ziadna kava, caj ci dalsia voda), ked letite dalej, v nasom pripade takmer 8 hodin v lietadle sme nedostali v cene absolutne nic, ani pohar vody! Uplne vsetky lety nam meskali. Nechali nas stat v preklimatizovanom autobuse pri lietadle cca 20 minut kym sme sa pozerali ako ho upratuju. Za deku, vankusik, sluchadla, zabavny system, vyber sedadla, teda za absolutne vsetko si musite priplatit a nie malo. Cena letenky vobec nie je nejak extra nizka, ked si zapocitate co vsetko by ste si museli priplatit co poskytnu klasicke spolocnosti v cene, tak sa ceny priblizne vyrovnaju a ked narazite na akcie napriklad Qatar ci Emirates, dostanete spickovu kvalitu za cenu mozno aj nizsiu ako zakladnej letenky Flydubai! Rozhodne nemozem odporucit Flydubai na lete dlhsom ako do Dubaja. Za ten cenovy rozdiel nestoji za to dorazit na dovolenku nevyspaty a zniceny z letu, to si radsej vystriehnut prijatelnu cenu niektorej kvalitnej leteckej spolocnosti.

před 4 lety
Avatar uživatele caali
caali

Diky, ze nejsem sam s podobnym názorem:)

před 4 lety
Avatar uživatele Jirik.z
Jirik.z

Rozhodně se této společnosti vyhněte. Potvrzuji snad všechny výše uvedená negativa. A jen sem si nevšiml že by někdo upozornil na spinu-zvakacka a použity kapesník na sedadle. A prostě hnus.

před 3 lety
Avatar uživatele haveva
haveva

Naprosto souhlasím s každým bodem, dnes jsem přiletěla s Fly Dubai ze Zanzibaru a z Dubaje a už nidky víckrát. Jsme bývalá letuška, takže to mohu posoudit i z profesionální stránky, děs!

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele kockafa
kockafa

Jsem blondýna tak prosím tolerujte můj dotaz.Když je tam usb vstup,můžu si vzít na flashce své filmy a pustit si je na monitoru?Díky za odpověd

před 4 lety
Avatar uživatele poplis.poplis
poplis.poplis

vit si muzes, ale zatim se mi na zadnem letu (spektrum ruznych aerolinek) nepodarilo aby IFE videlo muj flashdisk :) s filmy.Takze tablet s dlouhou vydrzi :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele PetrLou
PetrLou

Pojištění storno Ahoj, máte někdo zkušenost s pojištěním storno u FD? Zakoupil jsem letenku z Bratislavy do Colomba na prosinec 2016, nicméně možnost zakoupit pojištění jsem nenašel. Na opakovaný dotaz mne přes e-mail nelogicky navádějí, abych si připlatil za sedadlo v byznys třídě... Nemá někdo zkušenost? Pokud nemám pojištění proti stornu, při zrušení/změně letu mi bude/nebude nabídnut onen voucher?

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele luza.nabytek.jv
luza.nabytek.jv

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to u Fly Dubai s kabinovým zavazadlem. V pokynech je psáno 1 ks. Zahrnuje tento 1 ks i kabelku, foťák a další. Jde o to že když budu mít batoh jestli můžu mít navíc malou kabelku nebo foťák přes rameno. U Travelservisu to nikdo neřešil. Tyto malé věci do kabinového zavazadla nepočítali. V Březnu letíme na Srí lanku s přestupem v Dubai.

před 4 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Dobrý den Jitko, u flydubai si můžete kromě standardního příručního zavazadla i další menší (kabelka, brašna s fotoaparátem nebo notebookem či taška s nákupem z duty free). https://www.flydubai.com/en/flying-with-us/baggage/hand-baggage

před 4 lety
Avatar uživatele luza.nabytek.jv
luza.nabytek.jv

Mockrát děkuji za odpověď. Po přečtení recenzí mám trochu strach z přeložení zavazadel. Máme totiž na přestup v Colombu jen hodinu. Četla jsem, že přestup není problém ale často se nestihnout přeložit kufry. Tak snad budeme mít štěstí.

před 4 lety
Avatar uživatele kike07
kike07

Dobrý den, včera jsem se s FLYDUBAI vrálil z Dubaje do PRG, bohužel mi vyjel zničený skořepinový kufr, který je na 2X místech zcela prasklý, obrátil jsem se na Blue Sky Travel, kde jsem letenky kupoval (autorizovaný prodejce cz a sk), kde mi sdělili, že si musím kufr reklamovat sám.. Ale hlavně když si k letence naúčtují 380 kč. Nemáte s tím někdo zkušenost, jak postupovat? Reklamační protokol z letiště v PRG mám. Děkuji za odpověď. Ladislav

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele kike07
kike07

Dobrý den, rád bych se zeptal, chtěl bych dnes zarezervovat 3x letenky do Dubaje z Prahy pro 3 os. s Flydubaj (v začátek dubna), ale trochu mám obavy, aby ta rezervace nebyla zrušena, jak zde mnozí píší. Nebo mám zarezervovat lety se SmartWings, a vsadit na jistotu? Děkuji za radu, přeji hezký den.-)

před 4 lety
David Eiselt

Smart Wings je stejné ne-li horší v závislosti na rušení letů. Smart Wings ruší lety jak jen může, když se náhodou schyluje k tomu, že let nebude výnosný.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele viktor.muska
viktor.muska

Jenom dotaz, že tam je USB konektor je fajn, ale co 220V budu brát notebook a ten z USB nenabiju.

před 4 lety
David Eiselt

Tak nějak si teď nejsem jist, zda zásuvky byly (v letadlech je 130V, ale to je jedno).. Minimálně v byznysu budou a pokud se člověk slušně zeptá, letuškám to vadit k dobití nebude :) Tu cestu se 100% baterkou ntb přežije.

před 4 lety
cali

V monkeyclass zásuvka nebývala, v business ano.

před 4 lety
Avatar uživatele viktor.muska
viktor.muska

Díky!

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele iwetka
iwetka

Dobrý den, díky za supr článek, čtu vaše komentáře .. v březnu se chystáme s FD do Colomba a přemýšlím o jedné z těchto variant na cestu tam. Je to naše první "velká" letecká cesta. Bojím se, aby nám dorazily kufry, apod. Jaký let byste zvolili? Druhý s přestupem v Male je ještě výhodnější cenově (asi o 1200 Kč levnější). Děkuji moc za radu :-) FZ 782 flydubai Prague 13:25 -> Dubai 22:20 FZ 551 flydubai Dubai 23:25 -> Colombo 05:20 nebo FZ 782 flydubai Prague 13:25 -> Dubai 22:20 FZ 559 flydubai Dubai 01:30 -> Male 07:00 FZ 559 flydubai Male 08:15 -> Colombo 10:10

před 4 lety
David Eiselt

Osobně nedoporučuji chodit naproti delším letů s touto společností - přeci jen chybí jakýkoliv servis na linkách mimo EU.. Takže spíše první variantu :) zavazadlo to stihnout mají.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele michl63
michl63

Dobrý večer, jak a kde je možné zarezervovat seating ?

před 4 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Michale, myslím, že sedadla lze zvolit až při online check-inu, tj. nejdříve 24 hodin před odletem.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele robert.kodym
robert.kodym

V březnu 2016 mám zakoupeny letenky s FD. Je nějaká možnost jak si zarezervovat určitá sedadla v letadle? Díky

před 4 lety
David Eiselt

Tuším, že tuhle možnost Flydubai nenabízí.

před 4 lety
Avatar uživatele jetmarova
jetmarova

U Flydubai lze vybrat sedadlo hodně dopředu, rozhodně před online checkinem a několik dní dopředu. Řekla bych, že asi hned po zakoupení letenky. Vidím to u sebe - nejlevnější místa v zadu za 40 Kč, pak cena stoupá na 70 a 140 Kč. A leg room sedadla něco přes 600 Kč za let.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele benz003
benz003

Ahoj, sčítá se váha zavazadel za rodinu? Děkuji David

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele martin.dlabac1
martin.dlabac1

Díky za super recenzi. Máme letenky na vánoce. Zajímalo by mě, jestli ten voucher při zrušení letu dostane každý nebo jen ten, kdo si připlatil pojištění storna. Díky moc.

před 4 lety
Avatar uživatele jjou
jjou

Nelétejte s FlyDubai !!!! Já přišel o 33 tis . Nekorektní společnost!!! Provedl jsem si rezervaci, peníze mě byly strženy z konta a následně cca za 1 hodinu mě byla rezervace na požadovaný let zrušena. Jejich rezervační systém je nestabilní – asi je to záměr. Byl nabídnut voucher na let a termín, který se mě vůbec nehodil a byl dražší než-li původní o který jsem měl zájem. Dražší než-li jiné letecké společnosti. Přes opakované výzvy aby peníze vrátili nic. Reference na FlyDubai od lidí z ČR - Běžně vám zruší let a posunou termín o 24 hod. Běžně se ztrácí u nich zavazadla. Náhrada jen 100US. Nekorektní jednání v rozporu se zákony.

před 4 lety
Avatar uživatele gaccom
gaccom

Naprosto souhlasím s negativními ohlasy, jedná se o mizernou společnost! Za 10 měsíců, co jsme měli objednané letenky do Colomba, měnili termín odletu snad 15x, nakonec měly stejně všechny lety (krom posledního do Prahy) až hodinové zpoždění (1 hod odlet i přílet do Colomba). K pití dostanete za celý jeden let pouze 1dcl vody, zbytek si musíte koupit (50kč 0,5 litru vody, 200Kč 0,33 piva) anebo chodit somrovat za palubním personálem - 1 návštěva = 1dcl vody, což je při 6 hodinovém letu docela mazec... K jídlu dostanete 1 zcela obyčejné malé jídlo, doplněné pár čokoládovými tyčinkami, což je opět na 6 hodin letu dost tristní. Při nočním letu do/z CMB nedostanete vůbec nic! Let s Emirates byl pouze o 1.500Kč dražší, přičemž občerstvení ani pohodlnost sedaček se nedá vůbec srovnat...

před 4 lety
Avatar uživatele jometak
jometak

Pridavam se s komentarem, Nekupujte letenky od Flydubai, dluzi nam cca 18 400 kc a uz je asi neuvidime. je to uzu vice nez 3 mesice. Verim, ze maji spoustu spokojenych zakazniku, ale pokud mate problem, tak se neda vyresit. Doporucuji koupit letenky jinde, coz jsem teda vlastne taky musel udelat na stejnou destinaci + - 3 dny :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele dusan.suchan
dusan.suchan

nemate niekto skusenost s tym, ci je mozne pocas 14-hodinoveho cakania na prestup, opustit letisko a stravit par hodin v Dubaji? dakujem za odpoved

před 4 lety
David Eiselt

Určitě vyrazte do centra.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Irisanti
Irisanti

Hezke odpoledne, v patek jsme si kupovala letenku Praha-Duaj-Colombo a zpet, platila jsem kartou mastercard, platba ihned odesla, pote mi odpoledne volal pracovnik z Flydubai, overoval jeste nejake udaje s tim, ze za 2 min mi prijde potvrzujici e-mail..do dnesniho dne mi nic neprislo. Je to standartni? Pokousela jsme se je v nedeli kontaktovat, ale zatim bez odpovedi. Predem diky za odpoved..

před 4 lety
Avatar uživatele jjou
jjou

Ve 14:08 jsem si zabukoval letenku a stačil vytisknout rezervaci. V 14:12 mě došla zpráva, že byla rezervace zrušena, peníze 332,5 tis mě strhli, do dnešního dne nereagují na reklamaci, nedostal jsem žádný email a stává se to prý dost často. Řeším to prostřednictvím své banky - strhnuli peníze a žádná služba. Slečna v Praze na pobočce mě trvdila, že jsem si letenku zrušil jako sám. Rezervační systém se jim kouše, emaily nechodí, bo je mají zavirované a tak že zbývá jen soud a řešit to přes svou banku. Takže vyhnout se velkým obloukem. V podmínkách mají vouchery, ale ty také nezaslali.

před 4 lety
Avatar uživatele jjou
jjou

Oprava 33,5 tis.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Terminál 2 je daleko od metra, k terminálu 1 nebo 3, kde jsou stanice metra, nás ale ani s platnou letenkou na další den nepustili. Museli jsme jet taxíkem, s nástupní cenou 25 dirhamů (43 celkem do Deiry). Zpět jsme jeli z Deiry s nástupní taxou 5 dirhamů a cesta z centra stála jen 16 dirhamů. Stanice metra je pěšky dost daleko, v tom vedru nemožné. Autobus od terminálu jezdí, ale nelze koupit jízdenky u řidiče.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele krizova_marcela
krizova_marcela

Dobrý den! Letíme s FD z Prahy do Dubaje a z Dubaje na Zanzibar. Do Dubaje jídlo dostaneme ale na trase Dubaj-Zanzibar už ne. Zajímalo by mě, zda se dá na palubě jídlo koupit a popř. v jaké cenové relaci a jestli si musíme v Dubaji vyzvedávat zavazadla ( směr tam máme čekačku 6 hodin, zpět 11 hodin)

před 4 lety
David Eiselt

Dobrý den Marcelo, zavazadla neřešíte - až na Zanzibaru. Jídlo se dá dokoupit na palubě za rozumné ceny - http://www.flydubai.com/en/media/file/2005/

před 4 lety
Avatar uživatele krizova_marcela
krizova_marcela

Mockrát Vám děkuji.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Lstahlova
Lstahlova

mám dotaz mám asi měsíc koupenou letenku do Colomba s tim, ze v Dubaji budu 8 hodin na prestupu ale ted 4 dny před odletem mi psali ze upravili casy nekterych letu tzn ze z Dubaje neodletím v 6:30 rano ale az v 18:55...coz je fakt ohromne zpozdeni, na Sri lanku místo po obede dorazim po pulnoci a nestihnu uz skoro ani noc v prvním hotelu jelikož se tam potrebuju dostat přes pul sri lanky..takze peníze v haji a ete budu trcet v Dubaji...mate někdo zkušenost ze by vam to vykompenzovali alespoň noci na letisti v hotelu v Dubaji? Nebo prostě cokoli...Tohle je fakt hrozné...

před 4 lety
David Eiselt

Však si můžeš zvolit čas tak, abys přestup měla jen ty 2 hodiny.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Dagmar.hlavackova
Dagmar.hlavackova

Ahoj všichni, já s flydubaj letěla na Sri lanku. Už v Praze pri odbavení nás upozornili na spoždění, ale v Dubaji na nás počkali, takže to bylo OK. Do Colomba jsme přiletěli s hodinovým spoždění, ale i se zavazadly, takže za mě spokojenost. Za tu cenu mužů jen doporucit.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele ilafx
ilafx

Jěště bylo za příplatek možné změnit let či datum, v tom případě již tak cenově výhodné letenky nejsou. Nebo , zdali není pojištění storna letenky podmíněno tímto příplatkem. Děkuji za odpověd

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele ilafx
ilafx

Cceme letět s FD do Colomba v únoru 2016, je to delší doba a chceme si letenky pojistit pro případné storno, jak již zde někdo psal, peníze nevracejí pouze vouchery, jak je to v případě pojištění, pokud by nevraceli hotovost, tak asi raději jinou společnost

před 4 lety
David Eiselt

Ahoj, pokud plánujete storno z jiných, než zdravotních důvodů, tak vám nepomůže žádná společnost. To FD je velkorysá tím, že vrátí alespoň voucher na nový let. Pokud storno ze zdravotních důvodů, tak tam pomůže jakákoliv pojišťovna při sjednání do 24 hodin.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele ochotnickyt
ochotnickyt

Ahoj, my jsme letěli do Colomba letos koncem dubna a bylo to stejné, jako výše zmíněné příspěvky. Zpoždění už z Prahy, v Dubaji rychlý přestup a v Colombu bez zavazadel. Na letišti v Colombu jsou na to evidentně zvyklí a vyplnění dokumentů byla víceméně rutina. Zavazadla Vám přivezou druhý den tam, kam jim nahlásíte. Jinak s recenzí na aerolinku souhlasím, byl jsem překvapen hlavně místem pro nohy a servisem na palubě. Navíc letadlo ještě vonělo novotou.

Odpovědět
před 4 lety
Ladislav Němec

Ahoj,my máme 5 letenek praha-dubaj-colombo.Jen jsme u kamošky zapomněli zakliknout,že je holka:)Mohl by v tom být problém?

před 4 lety
David Eiselt

Toto nehraje roli :) počítá se dle toho akorát rozložení váhy pro letadlo.

před 4 lety
Ladislav Němec

Ok,díky:)Když nevím tak se radši zeptám:)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele maf470
maf470

Vďaka za článok. Super čítanie. 65 %ná obsadenosť na polročnú linku je paráda, oni už pri takej obsadenosti vedia robiť aj zisk (samozrejme nedá sa to zovšeobecniť, závisí aj na cenách leteniek). Nevie niekto prípadnú obsadenosť na letoch do BTS?

před 4 lety
David Eiselt

Ta obsazenost je co si pamatuji +- podobná. Z BTS jim dost pomáhají CK.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Tomo
Tomo

Ahoj, pokud letite pouze do Dubaje, tak SW ma pro turisty výrazně lepší časy nez FD.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele kirill.kasaev
kirill.kasaev

Dobrý den, děkuji za recenze, chtěl bych se zeptat jaké podminky vstupu do salonku Flydubai, pouze business třida? díky.

před 4 lety
David Eiselt

Bohužel se konkrétních podmínek nemohu dopátrat. Zjistím.

před 4 lety
David Eiselt

Tak vstup lze jen s Byz letenkou. Alternativou je salónek Marhaba Lounge na T2 (platí Priority Pass). Cena: pobyt max. 2 hodiny: 150 AED 4 hodiny: 300 AED 6 hodin: 450 AED 8 hodin: 600 AED

před 4 lety
Avatar uživatele kirill.kasaev
kirill.kasaev

Děkuji

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele tomas
tomas

jeste doplnim blbost, ale mila u kazde sedacky je USB port, nevim presne na co, ale da se z nej dobit mobil :)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele ales.gute
ales.gute

Ahoj, při přebookovaní mě flydubai refundovali nějaký ten peníz. K mému překvapení však na voucher na přístí let :-D . Je možné to z nich nějak dostat, i když se v podmínkách píše, že refundace provádí na voucher? Díky

před 4 lety
Rostislav Varmuža

Ahoj. Peníze z nich v hotovosti nedostanete. Já jsem zkoušel ze zdravotních důvodů zrušit jednu letenku a taktéž byl problém, nezajímalo je ani, že jsem žurnalista v oblasti cestovního ruchu a že to pro ně není dobrá reklama.

před 4 lety
Avatar uživatele Petra Kožušníková
Petra Kožušníková

Vzhledem k tomu, že jiné let. spol. nevracejí vůbec nic, tak voucher je ještě fajn....

před 4 lety
Avatar uživatele dab.jan
dab.jan

Milý Rosťo, no, vzhledem k tomu, že to mají uvedené na stránkách, že peníze vrací formou voucheru, nevidím důvod, proč si stěžovat? Jsou to jejich podmínky a s těma souhlasíte, když si letenku koupíte. To, že jste žurnalista, je spíše úsměvné. Proč by vám měli udělovat výjimku jenom kvůli tomu, že jim pohrozíte negativní reklamou? Tím spíš ukazujete na svojí omezenost. Moje rodina s flydubai letěla a byla více než spokojená :-)

před 4 lety
Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav

No pokud jsi argumentoval tím, že jsi žurnalista v oblasti cestovního ruchu a že jim to udělá špatnou reklamu tak se museli asi hodně nasmát :) Zamysli se trochu nad sebou.

před 4 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Není náhodou jeden z etických principů žurnalistiky to, že roli novináře nebudu zneužívat k osobnímu prospěchu? Pokud se specializujete na cestovní ruch a všude hned šermujete svým povoláním k dosažení nestandardních výhod, tak je to jednoduše prasárna.

před 4 lety
cali

Ad Rosťa - prosím nezlob se za hloupý dotaz, ale nejsi z Moravy? Severní?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele stejskalfilip
stejskalfilip

Chtěl bych se zeptat jestli při cca 20 hodinovém přestupu v Dubaji si musím vyzvednout zavazadlo a nebo ho sami uschovají a poté přeloží do navazujícího letu? Díky za odpověď.

před 4 lety
David Eiselt

Obě možnosti jsou reálné, záleží na domluvě v Praze na checkinu ;)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele krokus
krokus

IFE a placené? Wow, tak to je dobrý vtip... Není lepší letět s normální aerolinkou, normálním letadlem (tzn. ne 737, u které hrozí technický stop?)... A mimochodem, co je na českých filmech špatného??? :-)

před 4 lety
David Eiselt

Ahoj, technický stop určitě nehrozí :) IFE stojí 200 Kč, rozdíl v letence 2 tisíce. Jinak samozřejmě článek nemá být k nabádání létání pouze s flydubai, ale poskytnout hodnocení na jejich služby :-)

před 4 lety
Petr

Nic proti, ale např. já zábavní systém na palubě využívám max. na sledování polohy letu... Takže je mi nějaký placený zábavní systém úplně jedno :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Baruse
Baruse

A nevíte, jak to je teď se servisem u SW? Četla jsem, že to mají krouhat na nějakou bagetku a nealko, bude to platit i pro Dubaj? Jinak nevím jak tomu je teď, ale kolegyně co letěla se SW na přelomu března/dubna, tak měli na výběr ze dvou jídel.. Jinak super článek, víc takových o aerolinkách :-)

před 4 lety
David Eiselt

Ahoj Baruš, létal jsem tu linky cca 2 roky zpět, taťka měl čerstvější zkušenost a nic se nezměnilo. Je pravda, že mohlo dojít ke změně od prosince, kdy flydubai vstoupilo na trh. Ale jak sama píšeš, krouhají náklady kde můžou :) Zatím linku nelétají, tak počkejme, zda se vytasí s něčím lepším. Šance tomu nedávám.

před 4 lety
Avatar uživatele Cz_maca
Cz_maca

Ohledne omezeni jidla u SW je pravda. Nyni sem s nimi priletel z Turecka a byla nam nabudnuta pouze sucha bagetka, ktera je zlehka potrena maslem a par kolecky "salamu". Cestou tam byla 23% sunka a nazpet nejakej lovecak. Nealko v podobe voda, cola, orange, zustava...

před 4 lety
Avatar uživatele Dana11
Dana11

Predvanocni a povanocni let SW ... vyber ze dvou jidel, piti opakovane, alko nealko bez omezovani, reakce na privolani tlacitkem velmi rychla, s usmevem, donesli vse na vyzadani, vc.alko. Velky rozdil v servisu oproti dovolenkovym letum Travelservice pro CK. Jidlo samozrejme ne na urovni Emirates ap., ovsem servis me velmi mile prekvapil. Taky napr.noviny v dostatecnem mnozstvi i na zpatecnim letu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Petr
Petr

Minulý týden jsem kupoval letenky do Dubaje na listopad (následný přípoj s CEBU do Manily ve 23:10). Rozhodoval jsem se mezi UIA, SW, Fly Dubai i Emirates. Cena pro mě byla na druhém místě. S ohledem na časy příletů, odletů jsem ale nakonec zvolil nejobyčejnější SW, protože mi prostě nejvíc vyhovuje časově. Čas SW mi více vyhovuje i při zpáteční cestě.

před 4 lety
David Eiselt

Pozor na to, že SW s radostí lety ruší..

před 4 lety
Avatar uživatele Tom.Merlicek
Tom.Merlicek

Jak casto se toto stava? Mam uplne stejny plan ale v unoru.Do Dubaje se SW a pak s Cebu do Manily. A to by byla velmi neprijemna situace kdyby let zrusili. Ale jk psal kolega nahore, tak jsou mnohem lepsi přestupy...

před 4 lety
Avatar uživatele petra_s
petra_s

Taky by mě zajímalo to rušení letů - taky plánujeme využít s CEBU. Máte na mysli zrušení letů nebo jejich časový přesun? Myslela jsem, že SW zrušili lety na letní sezonu, ktero nejsou vytizene, ale ze se na podzim letovy rad opet obnovi. Diky. P.

před 4 lety
David Eiselt

U SW není problém celý let zrušit pokud nebude profitabilní. To jiné let.společnosti nedělají. Takže to, že nyní máte letenku není žádná jistota, že vám komplet let nepřehází, nezmění dny letů atd. :) Vím o čem mluvím..

před 4 lety
Avatar uživatele Tomas.Merlicek
Tomas.Merlicek

A jak dlouho dopredu takto let mohou zrušit?

před 4 lety
Avatar uživatele Katka Mrázková
Katka Mrázková

Muze se stat ze do unora ti to zmeni i 3x. To same udelalo i CSA, kdy byl koupen let do Athen na cerven .. A oni zrusili vsechny lety ;(

před 4 lety
Avatar uživatele Dana11
Dana11

Na jare rusilo SW spoustu letu (uplne). Nabidli zmenu data ... kdyz byl zrusen jeden let, zmena data mozna i u zpatecniho (nebo priletoveho). Takze pokud by mel nekdo pevnou rezervaci na hotel nebo pripoj dal ... super situace. Potom ale nadeslo zruseni letu komplet (cca od poloviny kvetna). Snad se s timto nesvarem v obnovene sezone nejak popasujou.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr
Petr

trošku mě s tím strašíte s tím rušením.. Ale doufám, že na podzim bude linka vytížená :/

Přidat odpověď
před 4 lety
S Z

Je opravdu v ekonomické třídě podáváno jídlo, které je v ceně letenky nebo je třeba jej dokoupit?

před 4 lety
David Eiselt

Ano, pouze na letech z a do Evropy.

před 4 lety
S Z

Diky. Letime v cervenci Praha - Dubai - Praha a na letence mame "Buy snacks and drinks on board!" a u zavazadla "Hand baggage 7Kg plus 20 kg Baggage Included" takze mi info trochu nesedi :-( A jeste otazka - i v ekonomicke tride funguje nabikecka pres USB?

před 4 lety
David Eiselt

Zavazadlo máš pravdu, je to 20kg. Jinak jídlo je skutečně v ceně ;) A ano, USB konektor má každý monitor.

před 4 lety
S Z

jeste jednou diky. naucil jsi me letat za hubicku! ted jeste nejakou radu kde koupit tiskarnu na penize a budu porad v lufte :-D

Přidat odpověď
před 4 lety
cali

Dobrý, super recenze. Možná jsem je neprávem zatracoval. Když jsem byl v květnu naposled v Dubaji, byl rozdíl oproti Emirates jen cca. 1500,-Kč, což mně nestálo za to se tím zaobírat.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele romi.pasekova
romi.pasekova

Pro me je priorita doprava do mista a cena letenky..Leteli jsme s FD z Bratislavy do Colomba a nemelo to chybu..muzu vrele doporucit,jidlo vyborne,ciste nove letadla,terminal v Dubai prehledny,zadne zpozdeni zadny problem..maximalni spokojenost

před 4 lety
Avatar uživatele kalianko.ase
kalianko.ase

Ahoj. V Dubaji si mala koľko času na prestup? Ja budem letieť tiež do Colomba s prestupom v Dubaji ale mám tam iba hodinu na prestup. Dá sa to stihnúť? Niekde som aj čítal, že to lietadlo počká ale neviem no...

před 4 lety
David Eiselt

Romane, píši o tom v článku :-)

před 4 lety
Avatar uživatele romi.pasekova
romi.pasekova

My měli na přestup hodinu čtyřicet.Dvacet minut trvalo než letadlo dojelo k terminálu,pak jsme museli vystat menší řadu na palubovky,nevím proč,v Bratislavě nam dali jen do Dubai,ale zpět v Colombu obě,prošli kontrolou,a pomalu už do letadla..bez spěchu to bylo tak akorát,ale myslím,že za hodinu se to zvládne..je to malý terminál,v pohodě

před 4 lety
Avatar uživatele domaddy
domaddy

V zime jsme leteli praha-dubaj-colombo. V dubaji jsme meli necelou hodinu na prestup, ktery jsme zvladli v pohode. Let byl nakonec opozden o vice jak pul hodiny, dle informaci v letadle jsme cekali na nejaka zavazadla. Jelikoz jsme se bali kratkeho prestupu, doufali jsme, ze cekame na nase zavazadla. V colombu jsme ale zjistili ze nikoliv. Nikomu z prahy zavazadla nedorucili. Prestoze jsme meli dostat jako omluvu satisfakci v podobe voucheru, nikdo od fly dubai o ni nic nevedel a chovani lidi, se kterymi jsme jednali, nebylo zrovna prozakaznicke. Ani naznak omluvy (coz by nam i stacilo). Me osobne flydubai zklamali.

před 4 lety
Avatar uživatele martin
martin

V únoru jsme měli podobnou zkušenost s letem Praha-Dubaj-Colombo - necelou hodinu na přestup, to lze stihnout v pohodě, ale zavazadla nepřeložili... Museli jsme pro ně znovu o den později zpět na letiště do Colomba. Ale (asi po 2 měsících :-) ) alespoň poslali kompenzaci 100 USD.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 2 minuty
Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 6 komentářů

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…

Čtení na 18 minut
Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 42 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Čtení na 10 minut
Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Čtení na 7 minut
Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…

128 dalších článků