Seychely (Mahé, Praslin, La Digue) a vše co jste si přáli vědět

Aktualizace: Vypracoval jsem pro vás detailního průvodce pro Seychely zde.

V sobotu jsme se vrátili ze zdařilé 14 denní jízdy z Milána přes Abu Dhabi na Seychely a zpět přes Paříž s těmito letenkami. Původně jsem se chtěl s vámi podělit o detailní cestopis, ale nebylo by zde místo a málokdo by jej dočetl až do konce. Proto jsem oželil zdlouhavé detaily a sepsal tak trochu jiného průvodce Seychelskými ostrovy z vlastního pohledu.

Celou dobu vás bude provázet můj vlastní pohled na Seychely a fotografie od Michaely Zaňkové, jejichž přebírání není bez předchozího svolení povoleno.

Po příletu na Mahé – pozor na byrokracii

Jediná cesta, jak se dopravit na Seychelské ostrovy, vede přes mezinárodní letiště na Mahé (SEZ). Pot vás poleje ihned po výstupu z letadla. Nejen kvůli třiceti stupňovým teplotám a vysoké vlhkosti, ale také v případě, pokud jste podcenili některé z nutných byrokratických příprav.

Je nutné mít potvrzení o ubytování po celou délku pobytu a doložit zpáteční letenku. Celníci chtějí tyto potvrzení vidět na střídačku, my jsme sice prošli bez dotazu, ale kolegy vedle pěkně potrápili. Celníkům nedělá problém zavolat do hotelu, proto nezkoušejte trik se zrušením rezervace a objednáním některých z neoficiálních apartmánů. Jedinou výhodou je snad fakt, že není potřeba vízum.

Pro bezproblémový průběh celní kontroly doporučuji korektně vyplnit příletové kartičky, včetně adresy a telefonního čísla do hotelu.

Na letišti, stejně jako v celém státě, není dostupný internet zdarma. Jedna hodina připojení zde vyjde na 100 sr, tedy v přepočtu 200 Kč.

Z letiště taxíkem, shuttlem, ale i autobusem

Budete-li svůj pobyt na Seychelách trávit na Mahé, můžete si rovnou po příletu půjčit auto. Ceny se pohybují v rozmezí 40 – 50€ za den.

Velmi drahou alternativou jsou místní taxíky. Cena z letiště do Beau Vallon je 500-600 sr (1.200 Kč!), hlavní město Victoria dosáhnete do 400 sr. Toto je celkem dobrá cena, standardně není problém dosáhnout 100 Kč za 1 km jízdy.

Je-li ihned následujícím cílem některý z okolních ostrovů (Praslin či La Digue), máte možnost si k ceně plavby doobjednat shuttle přepravu, a to za 10€ za osobu. Více v sekci doprava mezi ostrovy.

Poslední alternativou je autobus. Na internetu se spíše setkáte se zastrašujícím přístupem, že turisty se zavazadly autobus nepřeváží. Pokud s sebou neberete doslova lodní kufr, neměl by být problém. Autobusem jsme se v pořádku přepravovali s krosnou, velkým a malým batohem. Jízda busem na Seychelách je fixně stanovena na 5 sr, tedy 10 Kč.

Doprava mezi ostrovy Mahé, Praslin a La Digue

Jediná letecká linka na Seychelách je mezi ostrovy Mahé a Praslin. Operující aerolinka Air Seychelles prodává zpáteční letenky přibližně za 4 tisíce a létá 15x denně. Doba letu zahrnuje pouze 20 minut. Soukromé cesty vrtulníkem a hydroplány na tomto serveru zmiňovat nebudu.

Námi upřednostňovanou variantou je doprava lodní. Katamarány jsou operovány jediným dopravcem Cat Cocos, který si vydobyl doslova monopol. Na výběr máte ze 3 tarifů (hlavní kajuta, horní kajuta, byznys) a 3 spojů denně mezi Mahé a Praslinem. Společnost Inter Island Ferry provozuje spojení mezi Praslinem a La Digue v jednotném tarifu 7x denně. Ceny jsou následující (jeden směr):

• Mahé – Praslin za 48€
  • Praslin – La Digue za 15€

Koupit si můžete také transfer z letiště do přístavu na Mahé za 10€ v rámci své rezervace, vychází rozhodně levněji jak taxi. Rezervace lodních spojů provedete na seychellesbooking.com. Obecných informací bylo více než dost, teď jdeme na to hlavní - kde bydlet, co vidět a kde se vykoupat na jednotlivých ostrovech.

Mahé

Hlavní ostrov Seychel je rozhodně nejdobrodružnějším ze všech, a to v případě, kdy si vypůjčíte auto a vyjedete do hor. Jízda serpentinami v kombinaci s prudkým klesáním či stoupáním a silnicí jen o málo širší, než vaše vypůjčená Kia, je skutečným adrenalinem. Nesmím opomenout fakt, že na Seychelách se jezdí vlevo. Ale hezky pěkně od začátku.

Hlavní město Victoria

Mahé hostí nejen hlavní letiště země, ale i hlavní město Victorii. Z letiště do Victorie se nejlevněji dostanete autobusem, zastávky jsou vesměs vyobrazeny na samotné silnici. Pro zastavení zamávejte řidiči, případně zmáčkněte tlačítko stop. Jízda je vždy za 5 rupií nezávisle na vaší výchozí a cílové destinaci. Ve Victorii se nachází dopravní uzly v podobě autobusového nádraží a lodního přístavu. Shlédnout zde musíte Clocktower, v kreolštině jako Lorloz. Město není příliš velké a centrum projdete pěšky. Na jihu města můžete navštívit botanickou zahradu.

Beau Vallon, turistická část ostrova

Z Victorie se rychle přesuňte dále. Hlavní plážovou lokalitou na Mahé je Beau Vallon. Dlouhá 3 kilometrová pláž vás rozhodně neohromí. Nenajdete zde nic noblesního, ani kouzelného. Co však překvapí je fakt, že i zde je téměř liduprázdno. Prázdné pláže jsou totiž na Seychelách téměř standardem. Co však nelze Beau Vallon odepřít je fascinující západ slunce.

Dočasný obrázek

Doprava po ostrově autem i autobusem

Dále je již nutné si vypůjčit auto nebo trávit nekonečné hodiny čekáním na autobusy a procestovat ostrov. Autobusy totiž nemají pevné jízdní řády a jezdí jak se jim zachce, někdy čekáte pár minut, jindy třeba hodinu. Proto neváhejte a projeďte autem ostrov křížem krážem. Litr benzínu vyjde na 35 Kč, přičemž na detailní projetí ostrova si vystačíte sotva s 20 litry.

Další tipy k návštěvě na Mahé

Ke koupání doporučuji lokalitu na západě ostrova - Port Launay a Port Glaud. Nezapomeňte na šnorchl. Cestou však musíte zdolat hornatý střed ostrova, pokud pojedete nejsevernější silnicí, máte po cestě dech beroucí vyhlídku v místě zvaném Mission Lodge. Cestou ještě minete továrnu na čaj s možností exkurze i nákupu.

Ceny za hotely a jídlo

Vzhledem k cenám za ubytování startujících na 2.200 Kč za pokoj a tomu, co Mahé nabízí, doporučuji na Mahé rychle zapomenout a zmizet o pár desítek kilometrů severněji na La Digue se zastávkou na Praslinu. Maximálně pak mohu doporučit pokoje i apartmány v Divers Lodge u Beau Vallon.

Mahé je však nejlevnějším ostrovem co se potravin a pitné vody týče. Barel s 5 litry vody zde pořídíte za 30 sr (1l za 12 Kč) a k snědku lze doporučit místní stánky u Beau Vallon nabízející velké porce jídel za 50 sr. Každou středu se pak u pláže pořádá menší trh s jídlem i suvenýry od 16 do 21 hodin.

Praslin

Endemický ostrov Praslin je dle mého pastí na turisty. Plní očekávání se řítíte na Seychely s okouzlujícími plážemi, ale místo nich obdržíte doslova nechutné pobřeží pokryté mořskými řasami skrývající pichlavý hmyz v podobě Sandflye. Ten nám pravděpodobně okořenil závěr dovolené vysokými horečkami 40°C a zdravotními problémy (čekáme na výsledky krve) v podobě horečky dengue. Nic však není tak černobílé.

EDIT: Na základě vašich komentářů jsou řasy způsobené vodními proudy v závislosti na ročním období. My zde byli v březnu.

Jak se dopravit na Praslin

V přístavu můžete naskočit do taxíku, který vás za 250 - 400 sr (můžete smlouvat) sveze do jedné z hlavních oblastí ostrova, nebo pokračovat pěšky po molu k autobusové zastávce. Jezdí odtud autobusy ve směru k Anse Volbert i Grand Anse. Vzhledem k jedné zastávce pro oba směry se nestyďte zeptat řidiče v kterém směru jede. Možnost půjčit si automobil za 40€ na den je samozřejmostí. Pokud na ostrov přiletíte, před letištěm najdete zastávku autobusu jezdící na Grand Anse a dále přes Vallée de Mai k Anse Volbert.

Nejvýznamnější lokality na Praslinu

Hlavní lokality, kde budete ubytovaní, se jmenují Grand Anse v jižní části ostrova nebo Anse Volbert v části severní. Jedná se o oblasti s několikakilometrovými plážemi. Místní pláže jsou však plné smradlavých řas a hmyzu. Osobně doporučuji zvolit Anse Volbert, oblast je menší s třemi indickými samoobsluhami a několika restauracemi. Výhodou je kratší vzdálenost do přístavu i k jediné seychelské pláži ostrova Anse Lazio.

Anse Lazio, jediná seychelská pláž

Anse Lazio - jediné místo na Praslinu, které si zamilujete. Na nejsevernější pláž ostrova se dopravíte autobusem (směr Boudin nebo Zimbabwe). Vystoupíte na konečné u pláže Anse Boudin, odkud přes prudký kopec půjdete ještě 15 - 20 minut pěšky. Námaha bude odměněna čistou pláží se žulovým zátiším, tedy přesně tím, proč jste na Seychely vydali. Na cestu si však nezapomeňte přibalit šnorchl, dostatek vody a svačinu. Na pláží jsou 2 restaurace a ceny za hlavní jídlo startují na 250 sr.

Vallée de Mai, přírodní rezervace na seznamu UNESCO

Druhým důvodem, proč navštívit Praslin je místní národní park Vallée de Mai v samém nitru ostrova. Vstupné 20€ je výměnou za 2 - 4 kilometrové trasy touto přírodní rezervací patřící pod UNESCO a nabízející 4 druhy palem, včetně Lodoicey seychelské s typickým dvoukomorovým kokosem. Šťastné povahy mohou spatřit endemického papouška černého. Autobusy jezdící k Vallée de Mai nesou tuto informaci v informační ceduli na předním skle.

Vhodným pokračováním z Vallée de Mai je jízda k letišti Praslin (PRI), kde si můžete zahrát na spottera a poté se projít po 5 kilometrové pláži Grand Anse zpět, kde vám společnost budou dělat pouze tuny mořských řas.

Ceny za ubytování a potraviny na Praslinu

Ubytování jsme na Praslinu sehnali nejlevněji, zhruba za 1.800 Kč za noc a pokoj. Kvalita však byla horší než špatná. V Anse Volbert chybí bistra, proto jsme stravu řešili vařením ze surovin od indů. Cena za nákup potravin (špagety, omáčka, cibule, lunchmeat, vajíčka, tousty, sýr) a 5l vody byla rovna 150 sr.

Praslinu se rozhodně nevyhýbejte, ale zároveň zde nezůstávejte déle jak 3 noci.

La Digue

To nejlepší nakonec! Jediné místo, které za ty nekřesťanské peníze stojí je úchvatný ostrov La Digue. Pokud jste si přáli být součástí pohlednicových či pohádkových maleb skvostných seychelských pláží, zde se splní vaše přání. Romantické písčité zálivy s bílým jemným pískem, křišťálovou vodou a žulovými kameny a palmami je to, co si z La Digue zapamatujete.

Jak se dopravit na La Digue

Cesta na La Digue vede s přestupem na Praslinu, ten však trvá mnohdy jen 15 minut, neboť lodní spoje na sebe výborně navazují. Z přístavu se do hotelu dopravíte pěšky, zabere vám to zhruba 10 - 20 minut v případě, že jste vybrali rozumnou lokalitu.

Zlatá trojka pláží Grand, Petite a Cocos

Tím nejsilnějším zážitkem pro nás byly doslova bezchybné pláže na jihu ostrova. Cesta vede skrz mírný kopec a netrvá déle jak 15 minut jízdy na kole. Pláže se jmenují Grand Anse, Petite Anse a Anse Cocos. Jsou vzájemně oddělené krátkými stezkami, které však vedou skrz kopcovitý terén a tak se cesta může protáhnout i na 20 minut. Grand Anse nabízí menší bar, kde lze na chvíli zapadnout do stínu. Petite Anse je vybavena přístřešky, které jsou však hned brzy z rána obsazeny a Anse Cocos je pak asi tou nejlepší ze zmíněné trojky. Krom stínu pod palmami nabízí i mírnější mořské proudy, které dovolí koupání dále, než 10 metrů od břehu. Na Grand Anse a Petite Anse je totiž zakázáno se koupat z důvodu velmi silných mořských proudů.

Dočasný obrázek

Další zajímavou pláží je Source D´Argent nacházející se v parku Union společně s výběhem želv. Vstup se platí 7€. My jsme šli do parku po páté hodině a vstupné po nás již nikdo nechtěl, místo koupání jsme dali přednost romantice při západu slunce na jedné z miniaturních pláží.

Dočasný obrázek

Po ostrově jedině na kole se skvělou stezkou

Na ostrově naleznete nižší desítky motorových vozidel, většina lidí i turistů se zde pohybuje na kole, což je zároveň příjemné zpestření dovolené. Půjčit kolo si můžete rovnou v přístavu nebo lépe na hotelu. Za den zaplatíte 100 sr (200 Kč) a je třeba si kolo pečlivě vybrat. Většina nepřehazuje a mnohdy ani nebrzdí.

Čím ostrov dokáže okouzlit je krom pláží atraktivní cyklistická stezka lemující pobřeží. Neváhejte a objeďte ostrov od jednoho cípu k druhému.

Kde se ubytovat a jaké jsou ceny na La Digue

K ubytování jsme si vybrali guesthouse Rising Sun, který předčil naše očekávání. Rodinný guest house nabízí vše potřebné. Dva kroky od pokojů se nachází skvělé a levné bistro, stejně tak i místní super market se vším nezbytným. V bistru si můžete objednat burgery či sendviče s hranolky nebo celá jídla do 60 sr. Ceny v supermarketech jsou poněkud vyšší, ale i přesto 5 litrů vody zakoupíte za 40 sr a cereální 200 g sušenky za 11 sr. Cena za noc v Rising Sun v pokoji se snídaní činila 85€.

Závěrem? Seychel se rozhodně nebojte. Jedná se o určitý druh destinace, kterou by měl každý jednou vidět, ale vícekrát se sem asi nevrátí. Mně jednou Seychely stačily, odnesl jsem si přesně to, pro co jsem letěl a příště rozhodně zvolím destinaci, kde nebudu muset platit za nejhorší ubytování na ostrově 2,5 tisíce korun a bát se pozdravit číšníka v restauraci.

Pro přehled jsme za 14 denní výlet s jednou nocí v Miláně, Abu Dhabí a třemi nocemi na La Digue, Praslinu a dvěma noci na Mahé zaplatili komplet 33 tisíc (letenky 12 tisíc, loď 4 tis., hotely 12 tis. a zbytek jídlo plus doprava).

ahoj. mam v mahe 12 hodin pauzu pri prestupu, je realny se dostat na dalsi ostrov a vratit se zpet?

Ahoj, máte někdo zkušenosti s dokládáním potvrzení o rezervaci ubytování při příletu? Akceptují i Airbnb? Díky P.

ano, taky jsme měli přes Airbnb ubytování

Avatar uživatele mischa.h

Máte někdo zkušenosti se Seychely v období listopad/prosinec? Jak to tam vypadá např. s řasami? Je vůbec nějaké období nevhodné pro návštěvu Seychel?

Avatar uživatele proncipe1930

Strašněj článek a Praslin je super - žádná past na turisty. Na Praslinu jsem byl 14 dní a paráda...žádné řasy.

Avatar uživatele marthe

Chtěl bych se zeptat, jak jste kupovali listek na loď na La Digue? Dopředu na netu nebo na místě? Díky

Lod jsme koupili dopředu, ale místa jsou vždy. http://www.seychellesbookings.com/

Avatar uživatele 227akita

Ahoj, moc pěkný článek o Seychelech, inspiroval mě a přítele, rádi bychom vyrazili cca kolem 10.12.2016 s návratem cca kolem 22.12. Jen bych potřebovala poradit, kdy a kde koukat na akční letenky na Mahé? Zatím co se dívám, stojí okolo 15000,-Kč :-( Díky za info, ráda si nechám i poradit ohledně dovolené na SEychelech - můj email: 227akita@email.cz

Avatar uživatele 227akita

Ahoj Dave, to je letenka myslím asi z Mnichova. A myslíš, že už máme koupit letenky co nejdříve a nebo ještě čekat na lepší cenu? (chceme letět kolem 10.12.)Ještě se chci zeptat, jestli jsou Seychely bezpečné, ještě jsme nikde sami na vlastní pěst nebyli a tenhle "ráj na zemi" jsem vybrala po pročtení pár cestopisů :-) Naše znalost anj je základní.

Avatar uživatele Tonda 2

Když jsem hledal letenky já ( měli jsme tam letos v červnu svatbu), tak nejlépe vycházely ceny z VIE. Jinak bezpečnost je v klidu.

Avatar uživatele czech.smejd

Ahoj, my jsme také využili nabídky a odlítali posledního ledna s návratem 11.února. Nikde žádné řasy, moře čisté, obloha vymetená, jen Mahé bylo odpoledne vždy pod mrakem (což nám ale až tak nevadilo, jelikož jsme se předtím už stihli řádně spálit i přes opalovák s UV 40). Nejlevnější ubytování jsme sehnali pro 2 na 3 noci za necelých 4500,- (Praslin), Mahé a La Digue pak 6500,- Kč opět za 2os/3 noci. Ta drahota je všudypřítomná, s tím člověk musí počítat. My tak jezdili hlavně autobusem a naopak jsme měli až na jednu vyjímku jen pozitivní zkušenost. Busy jezdily všas a čekali jsme jen minimálně. Taky jsme riskli kohoutkovou vodu - ta by měla být pitná údajně na všech ostrovech. Přežili jsme to bez újmy, tak to asi bude pravda. Rozhodně doporučuju šnorchlování a to zejména na La Digue. My jsme sice v tomhle zelenáči, ale opravdu krása. Obecně bych ale řekl, že Seychely nejsou až tak dobré na klasické koupání. Vesměs jsou všude korály (někdy dost ostré), takže neoprenky skoro nutnost. Vyjímkou je báječná a čistě písečná pláž Anse Georgette na Praslinu, kde jsme si dokonale zablbli i ve vlnách.

Avatar uživatele Jurkova.Michaela

Zdravim, chtela jsem se zeptat jak jste se orientovali v jizdnich radech? Nasla jsem je na netu, ale nejak jsme jeste nepochopili, jak v tom hledat. Diky moc

Avatar uživatele jirka.lorenc

Za nás přidávám na Mahé pláž Anse Major- možnost opláchnutí ve sladké vodě lagyny místní říčky, pro nás bylo top. Pláž Four Seasonu a Anse Intendance taky super. Praslin Anse Georgette, na La Digue kterákoli pláž je parádní. Pro budoucí zájezdníky- Seychely jsou také o potápění, zařiďte si!! Díky za tip na levné letenky

Avatar uživatele Eli

Zdravím všechny, díky cestujlevne.com jsme též navštívili Seychely. Také jsme se vrátili v sobotu. První noc jsme strávili v Miláně a přemýšleli jsme, jak využít druhý den do odletu.Nakonec jsme podnikli výlet vlakem do Bergama, které má pěkné historické centrum, určitě stojí za návštěvu. Co se týká Seychel, tak nejúžasnější byl jednoznačně La Digue. Za 4 dny jsme ho prošli komplet pěšky, včetně výšlapu na nejvyšší vrchol. Kromě zmíněných pláží je ještě pěkná Anse Bonnet Carré, nejlepší přístup je vodou při odlivu z Anse Pierrot, která sousedí s Anse Source D'Argent. Na Mahé jsme strávili poslední 2 dny, projeli jsme ho autem a musím říct, že to po La Digue, který si žije svým klidným relax rytmem, bylo trošku zklamání. Z pláží asi nejhezčí Anse Intendance a jako druhá Petite Anse(další její název je Anse la Liberté), je součástí hotelového resortu Four Season Resort, přístup bez problémů. Jinak nás Mahé vůbec neuchvátilo.Původně jsme plánovali se podívat i na Praslin, ale La Digue jsme se nemohli nabažit, takže Praslin jsme vynechali. Díky za skvělý tip na letenky!

Avatar uživatele zlobridlo

Ta cena 33k je za oba nebo za jednoho??Díky

Za jednoho.

Avatar uživatele Filda

Tak ještě náš blog, jak se nám líbilo na Seychelách (zatím Mahé): http://socialguyandprgirl.tumblr.com/post/113809690717/seychely-s-fildou-a-misou-dil-2-vitejte-v-raji

Avatar uživatele i.hradecna

Dobrý den, máme jet začátkem května na Praslin s malým dítětem a sandflies mě dost vyděsily. Máte prosím nějakou radu, jak před nimi chránit dítě, resp. jak se jim vyhnout? Děkuji.

Jedinou ochranou je vyvarovat se plážím, kde se nachází řasy - žijí totiž hlavně v nich. Dále pokud se vydáte na takovou pláž, tak vždy sedat pouze na ručník/lehátko a nepodcenit spreje proti hmyzu. Pro děcko bych možná doporučila zakoupit i nějaký z neoprenových oblečků, zároveň bude dobře chráněné i před ostrým sluncem.

Avatar uživatele i.hradecna

Moc děkuji:-)

Spíš asi lycru než neoprén, pokud se dítě nemá uvařit :-)

Avatar uživatele Marki.g

Ahoj. My tam byli letos zacatkem unora na cca 10 dni... Autor clanku zrejme nevychytal obdobi, protoze my meli temer veskere plaze bez ras. Za tuto dobu jsme ze Seychel vymackli, co slo. Na kazdem ostrove jsme stravili 3 noci. Projeli jsme tyto ostrovy krizem krazem vcetne hor mistnimi busy (La Digue cely pesky). Byla to parada a myslim si, ze to byla lepsi volba, nez si pujcit auto... Nasi ridici by se totiz od seychelskych mohli ucit :D... Co se tyce ubytovani, tak jsme meli to nejlevnejsi,co slo...ale i presto to byl luxus. Vzdy velka loznice, kuchynka a ciste wc s koupelnou...velmi mili majitele! Na Praslinu jsme se diky nasi ubytovatelce dostali na plaz Georgete, ktera patri pod luxusni resort Lemuria a rozhodne stoji za vylet!jen se tam predem musite nahlasit,jinak vas tam nepusti. Z teto plaze se pak da dostat pesky na Anse Lazio, ktera rovnez stoji za navstevu... A komari me tady sezrali jen jednou a to bylo po rychlodesti na Mahe v Le Jardin Du Roi....jinak ani bodanec ;) Samozrejme,pokud se nekdy budu vracet,tak bud na dalsi Seychelske ostrovy (vnejsi hlavne) nebo uz jen na La Digue,ktery je odpocinkovy utek z nasi reality...

Ano, podle všeho jsme dorazili po deštích, které řádily v předchozích dnech a proto stav pláží byl hlavně na Praslinu horší. Pro nás vede La Digue hlavně kvůli klidu - celý ostrov na mě působil šíleně mile, samé úsměvy, pohoda, žádný stres, spěch. Praslin už byl plný aut, ruchu a jelikož La Digue byla hned první navštívená destinace, byli jsme pak již zklamaný.

Avatar uživatele Marki.g

Presne tak,taky jsme naplanovali La Digue jako prvni ostrov a to byla chyba :)

Avatar uživatele jakubmosko

Dobry den Marketa, bolo by mozne poskytnut kontakty na ubytovanie, ktore ste mali? Dakujem

Avatar uživatele pepa

Autor popsal prakticky vše až na jednu poměrně hodnotnou informaci - i na Mahé je totiž jedna pláž, která opravdu stojí za to a upřímně se nám líbila ještě více než například zmíněné Anse Lazio na Praslinu. Dle popisu ji autor vůbec nenavštívil, což považuji za velkou škodu. Moc se o ní neví a i kdo ví, tak ji hledá, byť je to nakonec dost jednoduché. Kdo míříte na Mahé, určitě si najděte Four Seasons resort - suverénně nejluxusnější resort celého ostrova. Nachází se na západě a naprosto bez problémů vás přes něj pustí k nej pláži celého ostrova - Petite Anse (pozor stejnojmenná pláž je i na La Digue). Parkovat se dá hned u vjezdu do Four Seasons (míst je poměrně dost). Následně naprosto bez problémů přes bránu po asfaltce z kopce až k pláži - cesta trvá cca 10 minut chůze, když budete mít štěstí potkáte nějakého milého řidiče "golfového vozítka", kterých po oné cestě určitě pár potkáte a cesta se vám hned výrazně zkrátí - nebojte se řidiče oslovit, samozřejmě, když má ve vozítku místo :).

Avatar uživatele ppospisilova123

Ahoj, na Sey jsme byli minuly rok v dubnu, byli jsme na Praslinu i LaDigue, souhlasim se jmenovkyni v prispevku 1.. plaze byly nadherne a bez ras.. a urcite se tam budeme chtit vratit..

Avatar uživatele renata.houdkova

Úplně souhlasím s autorem článku - Seychelly jednou a dost. Sandflies na Praslinu nás málem sežraly...

Avatar uživatele Afleben

Tak zrovna na tomto serveri by som čakal iné ceny. Normálne mám obavu, kde je ten pes zakopaný. Snáď si len robíte srandu :) Pretože sa tiež chystám a podľa toho, čo som si zisťoval: internet je za max. 600 českých a to na celý pobyt http://africa.airtel.com/wps/wcm/connect/africarevamp/seychelles/3g/home/tariff Auto mám zjednané za 30e/deň Ubytovanie, relatívne luxusné na pláži hodne pod 2000 českých

Avatar uživatele bartovic.lukas

ahoj, nejaký link na to ubytko a autopožičovňu?

Avatar uživatele Afleben

Ubytovanie je toto: https://www.booking.com/hotel/sc/oasi-self-catering.en-gb.html A asi som mal šťastie, pretože mne to dalo cenu 65e za noc, kým bežné to hádže 75, tak snáď to bude platiť, keďže si už zálohu strhli. Prenájom auta som išiel cez kayak.ie a tom ma hodilo na atlaschoice.

Avatar uživatele Petka.MaryKay

Seychely jsou nádherne místo a musím uklidnit budouci navstevniky Pralinu ohledne mořských řas o kterych pisete. Asi jste chytli špatné obdobi. My máme zkušenost s nádhernými plážemi bez řas. Rovněž ceny ubytování nejsou tak vysoke. Strávili jsme na Mahe, Praslin a La Digue celkem 21 dni a utratili jsme 32 tisíce se vším vsudy....

Avatar uživatele shmoul

my sme tam boli v oktobri a riasy na Prasline neboli, tie sme videli a dost vela na La Digue na Anse Source D´Argent, to bol dost brutal. Inak poplatku za vstup cez plantaze sa da vyhnut, ked sa prebrodite popri pobreziu (hned za heliportom - to bol tip z rought guide tusim). Mali sme vodu tak nad kolena, ale zvladli sme to aj s bagazou, golfacom a nasim spuntom v naruci :)

Avatar uživatele shmoul

na Prasline sme boli 7 noci, cely bungalow 50m2 + zahrada za 50eur/noc a len doplnam, ze krajsia a ludoprazdna plaz nez Anse Lazio je Anse Georgette, len tam treba, aby vam vybavili domaci permit, kedze patri rezortu.

Avatar uživatele jbhbjhbjk

Ahoj Lea, mozes dat link na ubytko?

Avatar uživatele shmoul

ahoj, ubytko je cez Cindy Etheve, je aj na FB, Seashell self-catering, nam dala zlavu, ked som s nou komunikovala mailom, bola nam za svedka na svadbe :)

Avatar uživatele lopator

Ahoj, Sea Shell mohu určitě doporučit. Jinak Anse Georgette je asi nejkrásnější pláž, na které jsem kdy byl, zvlášť pokud je na ní člověk sám (myslím v páru :) ). Škoda, že je problém s rezervací, mohli jsme na ni jen 2x za 5 dnů.

Avatar uživatele soldmann

Ahoj byli jsme na Sey vloni na podzim a kdykoliv se tam vrátíme. Měli jsme půjčené auto a naopak ceny byli v mnohém nižší než u nás.

Avatar uživatele Fikuskrokus

Tak to jsme tam byli s váma :) Btw díky za tip na letenky.

Načíst všechny komentáře