Průvodce státem

Seychely

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Panenský ráj na zemi zvaný Seychely

Seychely (anglicky Seychelles) se nacházejí uprostřed Indického oceánu přibližně 1 500 km západně od afrického pobřeží. Nejbližší sousedící zemí je 800 km na jih vzdálený Madagaskar.

Dlouhá staletí izolovaný kus pevniny byl objeven teprve v 18. století francouzskými mořeplavci, kteří dali základy dnešní podobě a kultuře země. Dnes již samostatný stát je vyhledáván cestovateli pro své naprosto úchvatné zátoky, ty nabídnou klid a jedinečná panoramata s azurovým mořem a žulovými útesy.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Mahé.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nejmenší šance deště je během jara a podzimu, jinak kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 31 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Seychely

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Velmi mladá historie Seychelské republiky je spojena s kolonizací Francouzů v 18. století a následně Britů ve století následujícím. Pod nadvládou Britů byly Seychely zbaveny otroctví a k památce tohoto aktu byla vystavěna socha muže přetrhávajícího řetězy v hlavním městě Victoria. Roku 1976 se Seychely staly nezávislým státem.

V současnosti země těží převážně z turismu a dále pak ze zpracování tuňáků, kokosů, skořice a vanilky.

Lidé

Vzhledem ke své historii je aktuální obyvatelstvo představováno míšenci francouzských kolonistů a afrických otroků – tzv. Kreolů. Zhruba 8% menšinu z celkového počtu 90 000 obyvatel tvoří Indové. Většina místních vyznává katolickou víru.

Svátky

Dny volna kopírují nejběžnější české svátky, jako jsou Velikonoce, Vánoce, Nový rok, Svátek všech svatých (dušičky) či Svátek práce.

Obchody bývají otevřené od 8 do 16 hodin, v sobotu do 12 hodin a v neděli zcela zavřené.

Slavnosti či jinak zajímavé kulturní události ve velkém stylu na Seychelách neočekávejte.

Jazyk

Úředním jazykem je kreolština. Obyvatelé však plynně hovoří anglicky a francouzsky, jelikož právě z těchto jazyků pochází základy kreolštiny.

Minislovníček:

 • Dobrý den – Bonzour
 • Na shledanou – Orevwar
 • Děkuji – Mersi
 • Prosím – Silvouple
 • Ne – Non
 • Ano – Vi
 • Kde? – Kote?
 • Co to je? – Kisisa?

Turismus

Seychelské ostrovy staví ekonomiku země na turismu, a právě proto zde můžete očekávat plně fungující služby z každého koutu cestovního ruchu – od půjčení aut přes organizované výlety až k samotným rezervacím hotelů.

Turisté se na Seychely vydávají zejména pro čirou krásu lagun, panoramata jako vystřižená z pohlednic, živý podmořský svět a endemickou flóru či faunu. Ostrovy zároveň nabídnou kýženou dávku exkluzivity. Jen se zaposlouchejte do rozbíjejících se vln o žulové útesy a užívejte si pláž, kde široko daleko nebude více než pár kolemjdoucích cestovatelů. Dokonalost na vás číhá na každém rohu.

La Digue

Geografie

Seychelské ostrovy představují 115 ostrovů a atolů, které obecně rozdělujeme mezi vnější a vnitřní a pouze tři z nich jsou trvale obydlené.

Vnější ostrovy tvoří 72 malých kousků pevniny, převážně osamocených skalních výběžků. Pouze dva z nich, jmenovitě Alphonse a Desroches, nabízejí ubytování v podobě luxusních privátních hotelových resortů.

Vnitřní ostrovy pak zahrnují tři všeobecně známé obydlené ostrovy Mahé, Praslin a La Digue, k nimž náleží i okolní neobydlené atoly.

Mahé představuje hlavní ostrov země, na němž nalezneme mezinárodní letiště Mahé, přístav i hlavní město Victoria. Půjčte si tu auto a projeďte ostrov křížem krážem. Na Mahé však zůstává většina turistů po celou svou dovolenou, což je opravdová škoda, neboť ta pravá krása Seychel se ukrývá na Praslinu a La Digue.

Praslin je vzdálen hodinu plavby nebo 15 minut letu od Mahé, na němž se nachází jedinečný národní park Vallée de Mai s palmou Lodoiceou seychelskou, která plodí typické dvoukomorové kokosy. Přístav na Praslinu bude zároveň vaším přestupním bodem v případě cesty na další ostrov La Digue, na nějž se dostanete po 20 minutách plavby.

La Digue je nejmenším ze třech obydlených ostrovů a přibližně do roku 2010 zde neexistovala automobilová doprava. Ta je i dnes omezena pouze na pár vozů sloužících pro převoz turistů do vzdálenějších resortů a jako způsob dopravy zde slouží jízdní kola. Nenechte se vystrašit, projížďka po promenádě lemující žulové útesy je naprosto úchvatná. La Digue prostřednictvím pláží Grand Anse, Petite Anse a Cocos Anse nabídne pravý panenský ráj.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Seychelská rupie

Místní měnou je seychelská rupie (SCR), která se dělí na 100 centů. Používá se ve formě mincí o hodnotě 5, 10, 25 centů a 1 nebo 5 rupií. Bankovky mají hodnotu 10, 25, 50, 100 a 500 rupií.

Při převodu seychelské rupie na české koruny běžně využíváme násobení dvěma, tedy 1 Rs. je 2 Kč.

Směnárny a platba kartou

Eura nebo dolary můžete po příletu směnit přímo na letišti či později v jakékoliv bance na ostrově nebo v oficiální směnárně. Banky jsou otevřeny jen ve všední dny od 8 do 14 hodin a v sobotu do 11 hodin.

Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech hlavních bankách i v rušnějších lokalitách. Placení platební kartou je akceptováno pouze u větších prodejců, ve větších restauracích a hotelích.

Na Seychelách je trestné směnit peníze mimo oficiální místa – vyhněte se proto pouličním směnám s místními.

Kolik co stojí

Obecně jsou Seychely dvojnásobně dražší ve srovnání s tuzemskými cenami. Potraviny nabízí nejlevněji místní indické krámky, kde seženete vše nejdůležitější včetně drogerie. Taxi, hotely a výlety patří k nejdražším položkám rozpočtu, naopak veřejná doprava je velmi levná.

Příklad cen:

 • Lístek na autobus – 5 Rs.
 • Taxi za 1 km – 100 Rs. a více
 • Ubytování v hotelu kolem 1 000 Rs. za pokoj
 • 5l barel s vodou – 30 Rs.
 • Cereální sušenky – 20 Rs.
 • Jídlo ve stánku – 50 Rs.
 • Jídlo v restauraci – 200 Rs.

Spropitné a smlouvání

Většina cen za služby (restaurace, taxi, hotely atd.) již zahrnuje spropitné ve výši 5–10 %, a proto se již dávat nemusí, bývá ale vřele vítáno.

V případě jízdy v taxi bez taxametru je běžné usmlouvání ceny před zahájením jízdy (což doporučuji). V ostatních službách se na Seychelách nesmlouvá.

Jak ušetřit

Nejvíce svému rozpočtu ulevíte tehdy, když dáte přednost rychlému občerstvení před restauracemi. Nejedná se však o mezinárodní fast-food řetězce, ale lokální bufety, které jsou velmi oblíbené u místních. Jídlo s sebou vychází okolo 50 rupií za porci a v nabídce bývá rýže, kuřecí, hovězí a různé smažené pokrmy. Nejlevnější je samozřejmě varianta ubytování s vlastní kuchyňkou.

Na Mahé pak narazíte na pouliční stánky a trhy, kde Seychelané prodávají doma navařené občerstvení za přívětivé ceny, znovu do 50 rupií.

Při dopravě se snažte vyhnout taxislužbám, prakticky je během svého pobytu nebudete potřebovat ani jednou. Nejlevněji se jezdí autobusy, které stojí fixně 5 rupií za jízdu. Případně si pronajměte auto, vyjde vás na 600 Rs na den či méně a ostrov tak doslova projezdíte křížem krážem.

Při výběru ubytování platí zlaté pravidlo – vyhněte se turistickým bodům, které sice nabídnou největší počet hotelů, ale zároveň zaplatíte minimálně 15% přirážku. Např. u Beau Vallon najdete penziony kilometr od hlavní pláže, které jsou i o třetinu levnější než v samotném centru zátoky. Zároveň pokud budete mít možnost, doporučuji využít variantu se snídaní. Vždy se však ujistěte, zda je v konečné ceně zahrnuta i daň.

Denní rozpočty

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři varianty denních rozpočtů:

Nízkorozpočtový cestovatel jezdí autobusem, takže za den utratí maximálně 40 korun na dopravě. Zároveň bydlí v nejlevnějším penzionu či apartmánu s kuchyňkou, v níž si uvaří potraviny z místního indického minimarketu. Podobný pokoj stojí okolo 1 800 Kč na noc. Během dne spotřebuje vodu a jídlo za 250 Kč. Nejnižší denní náklady budou činit tedy zhruba 1 200 Kč za osobu/den.

Zlatá střední cesta, kdy se ubytujeme v příjemném rodinném hotelu se snídaní, půjčíme si auto a stravovat se budeme v bufetech, výjimečně v restauracích, bude následující: auto společně s denní spotřebou benzínu vyjde asi na 50 eur, tedy 1 350 Kč. K tomu hotel se snídaní pořídíme do 2 500 Kč za noc a během dne vypijeme a sníme potraviny asi za 450 Kč. Dostáváme se proto na částku 2 150 Kč za osobu/den.

Cestování za luxusem na Seychelských ostrovech se nese ve znamení resortů, které vycházejí okolo 10 000 Kč za noc. Nebudete tedy jistě překvapeni, když naleznete týdenní zájezd se snídaní na soukromý ostrov za 300 000 Kč.

Uvedené příklady jsou pouze orientační a vždy, když plánujete rozpočet, mějte k dispozici minimálně 20 % z celkové sumy navíc pro nepředvídatelné případy.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak na Seychely

Jedinou možnou variantou, jak se levně dopravit na Seychely, je využití letecké dopravy. Na ostrovech se nachází pouze jedno mezinárodní letiště Mahé, kam létají dopravci typu Emirates, Etihad Airways, Ethiopian Airlines a národní aerolinka Air Seychelles. Průměrná doba letu trvá okolo 15 hodin v závislosti na délce přestupu.

Ceny letenek z Prahy na Seychely se pohybují okolo 20 000 Kč, přičemž nižší ceny snadno docílíte zvolením odletu z okolních letišť. Například z Vídně, Budapešti či Berlína můžete narazit na letenky i pod 14 000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

Seychelské ostrovy se řadí mezi země, v nichž se jezdí vlevo. Provoz je mírný až střední a ve většině případů si při vašich cestách vystačíte s veřejnou dopravou, viz níže. Kdo by chtěl více flexibility, může si půjčit auto, případně jízdní kolo na ostrově La Digue.

Lodí

Mezi ostrovy plují několikrát denně katamarány a lodě. Fungují zde pouze dvě společnosti, z nichž každá obsluhuje svou linku – ceny jsou tak dány monopolem následovně:

 • Mahé – Praslin obsluhuje Cat Cocos s cenou lístku 47 €. Pluje se 1 hodinu 30 minut, a to 3krát denně.
 • Praslin – La Digue obsluhuje Inter Island Ferry při ceně 15 € a plavbou v délce 15 minut. Vyplouvá 7krát denně.
 • Lodní řád a rezervací lístků najdete na seychellesbookings.com.

V případě cesty Mahé – La Digue zakoupíte palubní lístek za 61 € s navazujícím spojením pouze dvakrát denně, vždy se přestupuje na Praslinu. Zavazadla jsou v ceně a v případě transferu jsou automaticky přeloženy.

Jachta Cat Cocos

Na neobydlené ostrůvky a atoly se dopravíte speed boaty nebo hydroplány, seznam dopravců a jejich destinace naleznete na seychelles.travel/en/explore/island-hopping. Ceny jsou na vyžádání.

Letadlem

Alternativou k lodní dopravě je vnitrostátní letecká linka Mahé – Praslin se společností Air Seychelles, která je obsluhována letounem De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter. Doba letu trvá 20 minut a na výběr je přes 15 letů denně. Od roku 2017 se rapidně snížili ceny a přímo tak konkurují lodní dopravě. Jednosměrná letenka stojí 1.500 Kč a zpáteční 2.700 Kč – rezervujte v našem vyhledávači letenek.

Autem / jízdním kolem

Když pomineme nutnost jezdit po levé straně vozovky, je třeba ještě upozornit na nepříjemně úzké silnice, zejména v kopcovitých serpentinách. Není to však nic, čeho byste se měli obávat, silnice bývají poloprázdné a dobře značené. Hlavní silnice lemují pobřeží ostrova a také ho protínají napříč.

Půjčit auto si můžete na Mahé a Praslinu, ceny se pohybují mezi 35–45 € za den. Stačí oslovit recepční v hotelu, případně navštívit stánek na letišti. Potřebovat budete také mezinárodní řidičský průkaz.

Litr benzínu vás přijde na 35 Kč a k procestování ostrova vám vystačí jedna plná nádrž.

Při pobytu na La Digue zapomeňte na cokoliv motorového, vystačit si budete muset s jízdními koly. Běžně se půjčují v každém hotelu za 100 rupií na den. Doporučuji si pečlivě vybrat z dostupných kol, většina z nich bývá ve špatném stavu. Jízdu po promenádě lemující Indický oceán mohu jen doporučit.

Cyklistika na La Digue

Veřejná doprava

Nejlevnější variantou dopravy napříč ostrovy je využití veřejné dopravy v podobě autobusových linek. Jednotná cena jízdenky činí pouze 5 rupií a platí se vždy při nástupu u řidiče.

Zastávky jsou vyznačeny nákresem na vozovce – nenajdete zde žádné cedule, natož jízdní řády, které stejně řidiči nedodržují. Pokud chcete, aby vám řidič zastavil, zamávejte na něj – stejně tak při výstupu zmáčkněte zvonek pro zastavení.

Autobusem můžete po Seychelách cestovat i se zavazadly. Podmínkou je však mít normální kufr, nikoliv velký loďák. Ideální je krosna či zavazadlo příručních rozměrů.

Pokud byste chtěli využít taxislužby, počítejte s abnormálními cenami – není problém se s cenou za ujetý kilometr dostat i ke 100 Kč.

Autobusová zastávka na Seychellách

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Kreolská kuchyně

Místní kuchyně je odrazem složení obyvatel – kreolská jídla jsou připravována dle receptů, které protínají um francouzských kuchařů a nádech orientu v podobě indického koření.

Nejoblíbenější národní pokrmy představují grilované chobotnice či ryby s omáčkou z drceného chilli, zázvoru a česneku a kari na mnoho způsobů, chybět nesmí ani kokosové mléko. Přílohou je pak tradičně rýže.

Jak se stravovat jako místní

Na Seychelách proniknete do tajů kreolské kuchyně a zároveň ušetříte na výdajích. Bude vám k tomu stačit jediné – navštěvovat bufety, mnohdy také take-away stánky s připravenými jídly.

Frontu častokrát vystojíte společně s místními, kde si zároveň budete moci na vlastní oči prohlédnout aktuální nabídku pokrmů. Zakoupené jídlo si pak sníte u skromných stolků nebo si ho odnesete s sebou klidně na pláž.

Cena nepřekračuje 100 Kč za porci.

Seychelská kuchyně

Obvyklé ceny v restauracích

Oproti cenově dostupným bufetům je pak v nabídce nespočet restaurací, které podávají nejen místní, ale i zahraniční kuchyni – například italské pizzerie najdete téměř ve všech letoviscích.

Ceny se však pohybují mezi 300 až 600 Kč za porci jídla.

Alternativou k těmto tradičním jídlům mohou být ještě typické fast-food smažené pokrmy připravované v pojízdných karavanech, často zaparkovaných přímo u pláže. Párek v rohlíku, hamburger, hranolky a další dobroty stojí mezi 50 a 100 korunami.

Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Pláže

Není cestovatel, který by na Seychely vážil cestu a alespoň jeden celý den neobětoval plážové idylce na místních vyhlášených plážích, které patří k celosvětové špičce.

Ty nejlepší naleznete na ostrově La Digue, konkrétně se jedná o trojici sousedících zátok Grand Anse, Petite Anse a Cocos Anse propojených krátkou desetiminutovou túrou. I v plné sezoně si vždy urvete své místo, které lze považovat za soukromé.

Další zátokou, kterou prostě musíte navštívit, je Anse Lazio na ostrově Praslin. Autobusem dojedete pod strmý kopec, který během 15 minut překonáte a ocitnete se v ráji. Nezapomeňte na šnorchl a potápěčské brýle.

Pokud se během vaší dovolené ocitnete pouze na Mahé, nezoufejte. I tento ostrov skýtá nespočet krásných a malých pláží, kterým vévodí turisty nejnavštěvovanější tříkilometrová pláž Beau Vallon. Půjčte si auto a projeďte je klidně všechny.

Koupání na Seychelách je prostě dokonalé.

Petite Anse

Šnorchlování

Omrzí-li vás ležení v jemném bílém písku, nasaďte potápěčské brýle, šnorchl a ploutve. Podmořský život je skutečně pestrý, stačí jen vybrat správnou lagunu či úsek pobřeží a objevování vodního světa se nebudete moci nabažit.

Nejlepší zkušenost mám se zátokou Anse Lazio na Praslinu.

Pro náročnější jsou připraveny výlety s potápěním.

Pro romantiky

Opomeneme-li fakt, že Seychely přímo překypují romantickými zátišími, stále lze doporučit zaručenou aktivitu, při níž obměkčíte srdce své drahé polovičky. Vezměte ji na pláž a pozorujte společně překrásný západ slunce.

Dechberoucí západy vám nabídne pláž Beau Vallon na Mahé a Source D’Argent na La Digue, obě vřele doporučuji.

Source d'Argent

Národní park Vallée de Mai

Národní park Vallée de Mai se nachází uprostřed ostrova Praslin a zaručeně ho musíte navštívit. Je to totiž jediné místo na světě, kde spatříte volně rostoucí palmu Lodoceiu seychelskou – palmu plodící dvoukomorové kokosy, která je národním symbolem.

Park nabídne tři časově rozdílné vyznačené stezky, z nichž nejdelší nezabere více jak 3 hodiny chůze. Během návštěvy buďte potichu a zaposlouchejte se do zpěvu ptactva – spatřit totiž můžete i endemického papouška černého.

K parku se dostanete i autobusy, které jezdí napříč ostrovem Praslin.

Jízdní kola na La Digue

Lehká cyklistika na vás čeká na ostrově La Digue, kde kolo vlastní doslova každý. Za pouhých 200 korun na den si půjčíte jízdní kolo a projedete se po promenádě lemující ostrov od severu na jih.

Promenáda na La Digue

Plane spotting

Pozorujte přistávající letadla společnosti Air Seychelles na ostrově Praslin. Kousek od hlavní pláže Anse Volbert se nachází vnitrostátní letiště Praslin, kde každou hodinu přistane nebo vzlétne minimálně jedno letadlo De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter.

Přistávající letadlo na letiště Praslin

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

Na ostrovech není zaznamenán zvýšený výskyt žádné z exotických nemocí, není nutné speciální očkování a nehrozí ani přírodní katastrofy.

Doporučuje se nelehat na písek bez osušky nebo ručníku. Zejména v době nadměrného výskytu mořských řas můžete být poštípáni muškami zvanými „sand fly“. U některých jedinců je poštípání doprovázeno třídenními nárazovými horečkami.

Co se týče moře, dbejte na bezpečnost a striktně dodržujte případná upozornění na mořské proudy. Výstrahu rozhodně nepodceňujte, proud bývá extrémně silný. Pod vodou při šnorchlování se pak nedotýkejte ničeho, co neznáte.

K ošetření drobných ranek či štípanců použijte aloe vera – rostliny naleznete na mnoha místech, případně je k zakoupení mast v indických obchodech.

Při cestách na Seychely si sjednejte kvalitní cestovní pojištění a zároveň u sebe mějte vždy dostatek hotovosti nebo platební kartu pro případ náhlého úrazu nebo onemocnění.

Kriminalita

Zločin a útoky proti turistům jsou na Seychelách ojedinělé, ale i přesto je doporučena základní opatrnost. Nenechávejte věci bez dozoru a cennosti si při opuštění hotelu ukládejte alespoň do zavazadel.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou během pobytu hodit, jsou následující:

 • Nouzová situace – 999 (společné pro policii, hasiče i ambulanci)
 • Victoria Hospital – +248 4 388020 (hlavní nemocnice na Mahé)
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Vízum, očkování a celní předpisy

Vízum

Při cestách na Seychelské ostrovy nemusíte řešit víza. Vízum obdržíte po příletu na mezinárodní letiště Mahé zdarma, a to maximálně na 3 měsíce.

Víza na Seychely

Další dokumenty

Mimo platný cestovní pas jsou po příletu kontrolovány následující dokumenty:

 • rezervace ubytování po celou dobu pobytu
 • zpáteční letenka
 • dostatek financí na pobyt

Ověření ubytování provádí imigrační pracovník i telefonickým dotazem přímo do hotelu, doporučuji proto neriskovat a mít skutečně vše zařízeno předem.

Některé soukromé apartmány nabízené skrze airbnb.com a jim podobné portály nejsou brány jako oficiální ubytovací služba, proto vám majitel zajistí potvrzení o ubytování v jiném hotelu. Na danou skutečnost se informujte u hostitele.

Očkování

Na Seychelské ostrovy se není potřeba speciálně očkovat. Postačí vám základní očkování pro cestovatele.

Pokud jste před příletem navštívili nějakou zemi s výskytem žluté zimnice a zdrželi se v ní, bude požadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici. Pokud jen v dané zemi přestupujete na další let (např. Addis Abeba s Ethiopian Airlines), očkování není potřeba.

Celní předpisy

Za účelem ochrany a udržení autentičnosti přírody je na Seychely zakázán dovoz jakýchkoliv živočišných i rostlinných produktů.

Bezcelně lze dovézt 200 kusů cigaret nebo 250 gramů tabáku, 2 litry alkoholu, 2 litry vína a 200 mililitrů parfému.

Vývoz produktů z divokých zvířat, ryb, rostlin a produktů z kokosové palmy Lodocei seychelské je možný pouze na základě povolení Ministerstva životního prostředí.

Co vidět a navštívit na Seychelách

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Seychelách

Zavřít boční panel

Mahé

Ostrov Mahé bude vaším prvním kontaktem se Seychelami, neboť se zde nachází jediné mezinárodní letiště Mahé (SEZ).

Hlavní město Victoria nabídne několik památek z nedávné historie Seychelských ostrovů a hlavní dopravní uzly do zbytku země.

Victoria

Nejznámější a největší pláž ostrova Mahé nese jméno Beau Vallon – zátoka v severozápadní části ostrova. Tři kilometry dlouhé písečné pobřeží je orientováno na západ, proto nabídne romantické západy slunce. U pláže se často konají i místní trhy plné stánků s jídlem a suvenýry.

Zavřít boční panel

Praslin

Ostrov Praslin nabízí nejen kouzelné pláže, ale především národní park Vallée de Mai.

Skvělá pláž Anse Lazio se nachází za strmým kopcem v severní části ostrova. Čekají zde na vás dvě restaurace a ideální podmínky pro šnorchlování.

Národní park Vallée de Mai je útočištěm endemické palmy Lodocei seychelské a papouška černého. Najdete jej v samotném centru ostrova, více se dozvíte v sekci Aktivity a výlety.

Vallee de Mai

Zavřít boční panel

La Digue

Nejmenší z trojice ostrovů nabídne nejkrásnější pláže i romantické zátoky.

Lokalita Source D’Argent je pláží a parkem zároveň. Mimo desítky miniaturních romantických plážiček zde najdete i výběh se želvami a původními stroji na zpracování obilnin.

Seychelská svatba

Pláže Grand Anse společně s Petite a Cocos Anse vám učarují. Patří k tomu nejlepšímu, co planeta Země nabízí.

Cyklistická stezka na La Digue lemující se podél azurového moře a žulových útesů nabízí dechberoucí panoramata.

Cyklostezka na La Digue

Počasí a sezóny na Seychelách

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Seychely
Na malém souostroví bude všude stejné počasí

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

28 °C

28 °C

29 °C

29 °C

30 °C

30 °C

Počasí

Počasí na Seychelách přeje celoroční návštěvě. Zatímco léta jsou suchá a bez srážek, zimy přinesou větší vlhkost a pár kapek deště. Vždy však počítejte s průměrnými teplotami vzduchu okolo 30°C, teplotou moře 25°C a dny plnými slunce s mírným vánkem.

Sezóny a kdy vyrazit

Ideálními měsíci k návštěvě jsou duben a květen společně s říjnem a listopadem. Ať už se však rozhodnete navštívit Seychely kdykoliv, počasí vám bude přát po celý rok a vaši dovolenou kazit nebude.

Skvělé akce na Seychely

ušetříš až 18%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 22%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 19%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 43%
Akce starší 2 týdnů
31 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu