UBER na letišti

UBER jako jediná taxislužba na letišti Praha

3 komentáře
2022-12-22T10:10:01+01:00

V tuzemsku s revoluční novinkou přichází Letiště Praha. Od února 2023 dojde ke změně oficiálních poskytovatelů taxislužeb na letišti a na místo tradičních taxikářů bude cestujícím odvoz z letiště poskytovat technologická platforma UBER.

Hlavní a zásadní změnou pro cestující je fakt, že cenu za odvoz budou znát předem a za žádných okolností se nezmění. Třeba z důvodu nutné objížďky nebo čekání v koloně, jak to u taxikářů bývá zvykem. Zároveň jsou maximální ceny stanovené nařízením, a to jak pro cesty po Praze, tak i mimo hlavní město.

Objednat vůz budete moci pomocí aplikace UBER, webových stránek nebo kiosků na letišti. Platba poté proběhne hotově nebo kartou, tak jak je zvykem.

Po objednání cestující získá SPZ, model i barvu vozu. Navíc Letiště Praha zohlednilo i ekologický dopad a nově minimálně každá desátá jízda musí proběhnout elektromobilem.

Ze změny poskytovatele taxislužeb tak jasně benefitují cestující.

V zahraničí, zejména na asijských letištích, je zvykem již několik let, že taxislužby poskytují obdobné platformy jako je Uber, Grab, Go-Jek,...

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 12. 2022

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před měs

Budou dynamické ceny? Třeba když přiletí více letadel, cena stoupne?

Avatar uživatele bag.piper
bag.piper
před měs

Uber již delší dobu dynamické ceny při cestách Z letiště neuplatňuje, narozdíl od Voltů, takže si myslím, že to je ukázka toho jak to bude nastavené. Pouze v nočních hodinách je sazba zvýšena o 15%.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před měs

Uber tam také oficiálně nepůsobí a tak nemusí platit poměrně vysoké poplatky, co si účtuje letiště a plnit přísná kritéria na stáří a třídu aut. Ceny určitě neklesnou.

Levnější může být naopak konkurence.