3. Vietnam

Hanoj, Mu Cang Chai, Nihn Bihn & Ha Long Bay
Cestopis z výpravy „Vietnam 2019“ z roku 2019 napsal TH

Zážitky pro tebe sepsal TH

25. 02. 2020, poslední aktualizace 2020-08-25T12:43:02+02:00

TH žije v České republice a procestoval 15 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 4 cestopisy .

Neee anglicke vsuvky 😒

TH

nějak to k tomu prostě sedělo, když sem to psal.

Ahoj, já jsem to přečetla celé a je to super napsané! Díky za tipy! Bezva, že uvádíte ceny a také časy přesunů k jednotlivým místům. Hodně mi to pomůže při plánování naší cesty. Těším se na díl 3/3.. Nebo už někde je? Nenašla jsem.. :-)

Petra

TH

Ahoj Pero. Díky za komentář :)

Část 3 se teprve připravuje. Pokud ale informace potřebuješ k plánování už teď, tak se můžu podělit přes zprávy. U těch času přesunů je to těžký a záleží hodně na počasí. Z 2 h přesunu za slunečného počasí je najednou přesun na 4 hodiny, když začne pršet. Z cest se stane kluziště, hlavně v tý severní části. To jejich žlutý bahno steče z vrcholků na silnici a motorka se na tom nedá skoro vůbec řídit.

Ahoj Tome,

díky za rychlou odpověď! Nespěchám, plánujeme vyrazit až na podzim.. A s koupí letenek teď tak trochu vyčkávám, jak se vyvrbí ten Korona.. :-(

Petra

TH

tak to do té doby stihnu :)

tak ať výhodně pokoupíte!

Škoda toho stylu psaní, my tam za týden letíme, ale tohle se nedalo dočíst ani do poloviny.. Ale to je jen můj názor, fotky super.

TH

díky a chápu, není to pro každýho :)

Něco jsem si přečetl a teď to dočetl. Ninh Binh by nebyl zbytečný výlet, pokud byste jeli raději o kousek dál do Trang An na výlet na loďce po řece mezi skalami a skrz jeskyně. To bylo pro mě jedno z nejhezčích míst za měsíc ve Vietnamu a navíc téměř bez lidí díky tomu, že jsem si ho načasoval s koncem téměř za tmy. Tam Coc stojí min. za projetí na kole nebo motorce po okolí a v oblasti jsou i další zajímavá místa.

Škoda že jste na kajaky v Ha Long Bay měli jen 20 minut, ale to je daň za 1-denní výlet z Hanoje (většina lidí jede z Hanoje na 2 dny). Já měl v rámci 1-denního výletu z Cat Ba na kajaky asi hodinu, což bych zkracovat nechtěl. Na výlet na vrchol jiného ostrova Monkey Island bylo taky celkem dost času a měl jsem čas i plavat na pláže, kde jsem byl sám. Davy jsem předloni v říjnu neměl.

TH

No my právě ty loďky nechtěli, proto jsme volili ten kopec a okolí. Jak sem tam psal, škoda že jsme nevěděli dřív o tom templu za městem, ten vypadal už z dálky megalomansky.

K tomu Ha Long - víc než 2 dny jsme neměli, proto bohužel jen 1 den ale i tak to bylo skvělý. Nejvíc se nám stejně líbil ten sever a Danang, ale o tom až příště.

Pak ale nevím, proč jste jeli do Ninh Binh. To je jako byste přijeli do přístavu u Ha Long Bay a nechtěli jste vyrazit na lodi mezi skály (u Mua Caves jste byli jen na okraji oblasti, u Tam Coc se dá projet 1. část řeky mezi skalami na štěrkových cestách). V okolí Trang An se jede i po silnici mezi skalami a podél řeky, takže i kvůli tomu by oblast stála za návštěvu, ale po řece a skrz až 200 metrů dlouhé jeskyně je to lepší. Navíc i mezi skalami je krásný starobylý (nedávno zrekonstruovaný) chrámový komplex, kde v podvečer nebyl už nikdo jiný než pár, který jel se mnou na loďce. Mnohé zaujme i místo nedávného natáčení filmu Kong: Ostrov lebek včetně slaměných domků a jiných rekvizit.

TH

No přeci kvůli té dragon mountian. Instagram byl silnější, a ani jsme pořádně nevěděli, jak dlouho bude trvat cesta nahoru a dolů. Jeli jsme vlakem, takže jsme byli vázáni časem odjezdu. Kdybychom volili motorku, asi by to bylo o něčem jiném. Stihnou za den vše co popisuješ v té oblasti asi není reálné. Proto jsme volili jen jednu aktivitu.

14 dní na celej Vietnam je extrémně málo. I měsíc je málo, pokud ti nestačí vidět jen největší turisticky atrakce s davem lidí. :(

TH

Je, proto v první části píšu, že je to sebevražda to projet od severu po jih v tak krátké době :) ale nelitujem!

Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh

Taky jsme byli ve Vietnamu pouze 14 dní.. Trasa Hanoi - Ninh Binh - Hue - DaNang - HCMC... Bohužel ne každému vyjde měsíc volna... Každopádně v nás Vietnam zanechal pozitivní dojem a chtěli bychom se tam vícekrát vrátit a pořádně jej poznat a prozkoumat... :)

@jaroslavh: Je pravda, že ne každému vyjde měsíc volna, ale pak je lepší zaměřit se při první cestě např. jen na sever a při druhé třeba na jih a střed.

TH

Souhlas s oběma. Určitě bychom se tam zas chtěli vrátit. Jinak to ale vypadá, že jste si přečetli jen nadpis :-D

Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh

Priznam se, ja cetl jen nadpis a prohlidl par obrazku ;)

Bari podle Danielle Steel
Lukáš Koula 2022-05-23T20:58:25+02:00 2 komentáře
Itálie 2021

aneb jedna bláznivá cesta pro polibek od dívky mých snů ... V krátkosti k Bari na začátek: Už teď v úvodu vím, že tenhle cestopis bude krátký, ale o to zajímavější. Pro jistotu však jméno slečny, okolo které se děj příběhu odehrává, neuvedu a ani zde…

Za pár PENů v Peru
Avatar uživatele conic30
conic30 2022-05-21T22:46:36+02:00 2 komentáře
Peru 2022

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit.... Začalo to jak už pro mě typicky. Nad ránem sedím v ambulanci a při čekání na výsledky brouzdám na netu po akčních letenkách. Po více než dvou covidových letech, kdy člověk nemohl skoro ani z domu, se…

Belgie - dámská jízda na pár dní
Míša Peterková 2022-05-21T18:45:06+02:00 0 komentářů
Belgie 2022

Ráda bych se podělila o své zážitky a praktické rady o Belgii - Brusel, Gent, Bruggy. Den 1. BruselVe čtvrtek 12.5. jsme vstávaly ve 3.20. Opravdu brzy ráno, zato ale natěšené na naši cestu. Prodloužený víkend v Belgii a jen 3 kamarádky, značka ideál. Letěly jsme z Prahy do Charleroi,…

Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 15 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…