3. Vietnam

Hanoj, Mu Cang Chai, Nihn Bihn & Ha Long Bay
Cestopis z výpravy „Vietnam 2019“ z roku 2019 napsal Tomáš

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš

25. 02. 2020, poslední aktualizace 2020-03-28T13:35:55+01:00

Tomáš žije v České republice a procestoval 14 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 3 cestopisy .

Ahoj, já jsem to přečetla celé a je to super napsané! Díky za tipy! Bezva, že uvádíte ceny a také časy přesunů k jednotlivým místům. Hodně mi to pomůže při plánování naší cesty. Těším se na díl 3/3.. Nebo už někde je? Nenašla jsem.. :-)

Petra

Tomáš

Ahoj Pero. Díky za komentář :)

Část 3 se teprve připravuje. Pokud ale informace potřebuješ k plánování už teď, tak se můžu podělit přes zprávy. U těch času přesunů je to těžký a záleží hodně na počasí. Z 2 h přesunu za slunečného počasí je najednou přesun na 4 hodiny, když začne pršet. Z cest se stane kluziště, hlavně v tý severní části. To jejich žlutý bahno steče z vrcholků na silnici a motorka se na tom nedá skoro vůbec řídit.

Ahoj Tome,

díky za rychlou odpověď! Nespěchám, plánujeme vyrazit až na podzim.. A s koupí letenek teď tak trochu vyčkávám, jak se vyvrbí ten Korona.. :-(

Petra

Tomáš

tak to do té doby stihnu :)

tak ať výhodně pokoupíte!

Škoda toho stylu psaní, my tam za týden letíme, ale tohle se nedalo dočíst ani do poloviny.. Ale to je jen můj názor, fotky super.

Tomáš

díky a chápu, není to pro každýho :)

Něco jsem si přečetl a teď to dočetl. Ninh Binh by nebyl zbytečný výlet, pokud byste jeli raději o kousek dál do Trang An na výlet na loďce po řece mezi skalami a skrz jeskyně. To bylo pro mě jedno z nejhezčích míst za měsíc ve Vietnamu a navíc téměř bez lidí díky tomu, že jsem si ho načasoval s koncem téměř za tmy. Tam Coc stojí min. za projetí na kole nebo motorce po okolí a v oblasti jsou i další zajímavá místa.

Škoda že jste na kajaky v Ha Long Bay měli jen 20 minut, ale to je daň za 1-denní výlet z Hanoje (většina lidí jede z Hanoje na 2 dny). Já měl v rámci 1-denního výletu z Cat Ba na kajaky asi hodinu, což bych zkracovat nechtěl. Na výlet na vrchol jiného ostrova Monkey Island bylo taky celkem dost času a měl jsem čas i plavat na pláže, kde jsem byl sám. Davy jsem předloni v říjnu neměl.

Tomáš

No my právě ty loďky nechtěli, proto jsme volili ten kopec a okolí. Jak sem tam psal, škoda že jsme nevěděli dřív o tom templu za městem, ten vypadal už z dálky megalomansky.

K tomu Ha Long - víc než 2 dny jsme neměli, proto bohužel jen 1 den ale i tak to bylo skvělý. Nejvíc se nám stejně líbil ten sever a Danang, ale o tom až příště.

Pak ale nevím, proč jste jeli do Ninh Binh. To je jako byste přijeli do přístavu u Ha Long Bay a nechtěli jste vyrazit na lodi mezi skály (u Mua Caves jste byli jen na okraji oblasti, u Tam Coc se dá projet 1. část řeky mezi skalami na štěrkových cestách). V okolí Trang An se jede i po silnici mezi skalami a podél řeky, takže i kvůli tomu by oblast stála za návštěvu, ale po řece a skrz až 200 metrů dlouhé jeskyně je to lepší. Navíc i mezi skalami je krásný starobylý (nedávno zrekonstruovaný) chrámový komplex, kde v podvečer nebyl už nikdo jiný než pár, který jel se mnou na loďce. Mnohé zaujme i místo nedávného natáčení filmu Kong: Ostrov lebek včetně slaměných domků a jiných rekvizit.

Tomáš

No přeci kvůli té dragon mountian. Instagram byl silnější, a ani jsme pořádně nevěděli, jak dlouho bude trvat cesta nahoru a dolů. Jeli jsme vlakem, takže jsme byli vázáni časem odjezdu. Kdybychom volili motorku, asi by to bylo o něčem jiném. Stihnou za den vše co popisuješ v té oblasti asi není reálné. Proto jsme volili jen jednu aktivitu.

14 dní na celej Vietnam je extrémně málo. I měsíc je málo, pokud ti nestačí vidět jen největší turisticky atrakce s davem lidí. :(

Tomáš

Je, proto v první části píšu, že je to sebevražda to projet od severu po jih v tak krátké době :) ale nelitujem!

Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh

Taky jsme byli ve Vietnamu pouze 14 dní.. Trasa Hanoi - Ninh Binh - Hue - DaNang - HCMC... Bohužel ne každému vyjde měsíc volna... Každopádně v nás Vietnam zanechal pozitivní dojem a chtěli bychom se tam vícekrát vrátit a pořádně jej poznat a prozkoumat... :)

@jaroslavh: Je pravda, že ne každému vyjde měsíc volna, ale pak je lepší zaměřit se při první cestě např. jen na sever a při druhé třeba na jih a střed.

Tomáš

Souhlas s oběma. Určitě bychom se tam zas chtěli vrátit. Jinak to ale vypadá, že jste si přečetli jen nadpis :-D

Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh

Priznam se, ja cetl jen nadpis a prohlidl par obrazku ;)

Tradiční Myanmar (netradičně)
Anet.N. 2020-04-01T14:42:54+02:00 0 komentářů
Myanmar 2019

Okruh 1 250 km. za 11 dní na motorce ve dvou.... Naše další dobrodružství začalo 26.10. až 10.11.2019. Letenky jsme měli koupeny Praha - Moskva - Bangkok, kde jsme si udělali menší mezipřistání a druhý den odlétáli do Mandalay. Dost lidí nás…

Jordánsko
Karolina 2020-04-01T14:13:00+02:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

JORDANSKO17. 9. 2019Vstáváme poměrně brzy, protože ač odlétáme až 12:30, Honzovi se nechtělo balit včera, a tak máme budíka jako do práce. Po snídani už nemám stání a chodím po bytě jako lev v kleci…

Gruzie
Karolina 2020-04-01T13:05:42+02:00 0 komentářů
Gruzie 2018

GRUZIE14. 9. 2018Konečně nadešel den naší dovolené, již od rána mám cestovní horečku, ostatně jako vždy - dobaluji, asi 40x kontroluji pasy a letenky. Jako odvoz máme objednanou mámu a na letišti…

TAIWAN LETEM SVĚTEM
Sub - Bohouš Kubart 2020-04-01T02:30:30+02:00 3 komentáře
Tchaj-wan 2020

Pár střípků z Taipei, Tainanu a Alischanu s přidanou hodnotou Covid 19 v lednu 2020...... Přistál jsem na Taiwanu. Mám dojem že ale spíš na Marsu. Ten baggage claim - to jsem ještě neviděl. Odlety ve stylu Starwars. A letiště vůbec. Chceš kafe? Vyber si z 50 druhů. Atd. Skočím do metra,…