3. Jordánsko
  4. 4 dny v Jordánsku

4 dny v Jordánsku

Mrtvé moře, Wadi Rum, Petra, Aqaba, Al Karak - Co všechno se dá stihnout za 4 dny?
Cestopis z roku 2018 napsala Lenka Chlebusová

Zážitky pro tebe sepsala Lenka Chlebusová

21. 12. 2018, poslední aktualizace 2019-06-03T11:13:10+02:00

Lenka Chlebusová žije v České republice a procestovala 13 zemí světa, nejvíce Asii a Evropu. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsala pro tebe 6 cestopisů . Má své stránky https://www.instagram.com/czechgingerbread/.

Jana

Dobrý den Lenko,

taky se chystáme do Jordánska na velmi podobný trip, který jste absolvovali a řeším otázku navigace a dat v mobilu. Simka za 512 Kč Vám na to v pohodě stačila? Používali jste google maps nebo jiné?

Předem moc díky za tip

Jana

Ahojte kdo mě poradi která je nejlepší autopujcovna na letišti v Ammánu děkuji za info

Jiří

Půjčili jsme minulý týden od Dollaru přes https://www.billiger-mietwagen.de/. Se vším možným pojištěním za cca 5000 Kč na týden. Naprosto korektní jednání, zánovní auto s najetými 2500 km.

Avatar uživatele vlasta
vlasta
  • (upraveno 2019-06-01T11:56:25+02:00)

Měli jsme auto od Thrifty přes Rentalcars.Na 4 dny za 2400kč.Solidní jednání.Ale i přesto doporučuji při převzetí auta nafotit šrámy a promáčkliny a nechat zapsat do protokolu.My to udělali a pak při vrácení nebyly žádné potíže.

Ještě doplním,že jsme dostali Chevrolet Aveo,automat(manuály nemají),najeto měl 20000km.Auto čisté,s plnou nádrží.

Lidi, právě jsem se vrátil z Jordánska, zbyla mi SIM platná do 20.6.2019, koupil jsem blbec nabitou na 23 GB a neomezené volání a už ji nevyužiju. Nejede tam někdo náhodou? Mohu dát i užitečné informace, co vidět, kde půjčit auto atd ...

Jaké bylo počasí? Nebylo už moc vedro teď na konci května?

No bylo tam v Akabě a Mrtvého moře celkem teplo až 43 ve stínu, ale je to suchý teplo, dá se to vydrřet. Mají Ramadán, takže venku bylo celkem málo lidí ... Ty ceny od Ryanu jsou neodolatelné.

Jiří

Kdyby někdo náhodou ještě jel, tak nabízím cca 100 JOD (v Praze, napište SZ). Jinak byli jsme minulý týden a akorát u Mrtvého moře bylo dva dny přes 40°C a všude jinde ok i na turistiku.

Ahoj letim 18.6 z Prahy do Jordánska měl bych zájem o tych 100Jod pokud jsou ještě k mání Dík

Jiří

Jsou, napiš mi SZ nebo sem hoď mailovou adresu prosím.

Děkuji, tím je to jasné jasné, pizza není jídlo, protože v průvodcích píší, že Jordánsko je vzhledem ke kurzu 33 Kč za jediný 1 JOD drahá země, ve srovnání se svými přímými sousedy IRÁKEM a SÝRIÍ. A že normální jednochodové jídlo (ne pizza, bageta, instatní polévka a podobné náhražky na zahnání hladu) stojí nejméně 220 Kč, spíše od 300 Kč.

Lenka Chlebusová

Ano, plnohodnotné jídlo je dražší, ale cenově srovnatelné s evropskými cenami. Za 300 Kč na osobu se v Jordánsku dobře najíte i napijete (oběd/večeře).

Dobrý den, mohu se zeptat, kde jste se najedli za 3 JOD (3-chodové jídlo), byla to bageta nebo jaké jídlo to bylo ?

Píše hlavní jídlo kolem 3 JOD, což je 95 Kč. To by byla drahá bageta. O 3 chodech nic nepíše.

Přesně tak. Jde o hlavní jídlo za 3 JOD - byla to pizza :) Lenka

Dobrý den. prosím auto jste si půjčovali v terminálu letiště, nebo na vás čekal zástupce půjčovny. Děkuji za odpověď Sáša

Dobry den, auto jsme vyzvedavali na letisti, ale predem jsme si ho vybrali na rentalcars.com. Urcite doporucuji spolecnost Doller nebo Thriffty. Lenka

Dobrý večer Lenko, můžu se zeptat k Jordánské SIM kartě, jestli je i pro volání , nebo jenom na data a případně kolik dat v GB

Děkuji za odpověď

Milena

• (upraveno 2019-02-05T12:57:55+01:00)

Dobrý den, Mileno, sim karta byla i pro volání a opravdu ji doporučuji. Po 30 minutách od koupení, jsme hned volali do autopůjčovny, protože byl menší probém s autem. :) Kromě volání obsahovala i (tuším) 8GB dat. Lenka

Další cestopisy, které napsal Lenka Chlebusová

Svatba v Thajsku
Lenka Chlebusová 2020-01-17T16:26:02+01:00 0 komentářů
Thajsko 2017

Snadný návod, jak si zařídit svatební den v ráji za pár tisíc. A samozřejmě bez cestovky a svatební agentury.. Svatba v ThajskuNemožné? Finančně nedostupné? Ani náhodou! Pokud vás zajímá, jak si zařídit svatbu v zahraničí - konkrétně v Thajsku, jste na správném místě. Bez zbytečného povídání - jdem na to…

10 dní v Ománu
Lenka Chlebusová 2019-05-30T16:55:31+02:00 12 komentářů
Omán 2019

Pravá arábie v rozkvětu - to chceš! . Omán, oficiálním názvem Sultanát Omán je pravá arábie, která stojí za návštěvu. A pokud chcete zažít dovolenou bez davů turistů, neváhejte a jeďte co nejdřív :)1. den - LetímeTentokrát letíme s Fly…

😂 Vtipné
Naše faily ze Srí Lanky
Lenka Chlebusová 2019-01-03T14:50:58+01:00 23 komentářů
Srí Lanka 2018

Pro spoustu lidí je Srí Lanka TOP destinace. No… . Když před Vámi někdo zmíní Srí Lanku, tak si vybavíte krásné pláže, neopakovatelnou jízdu ve vlaku, spousta chutných omáček s kari kořením, výborný čaj a příjemné místní lidi indického vzhledu. Tak…

Tour de Svařák, aneb prosincová procházka Berlínem
Lenka Chlebusová 2018-12-28T15:03:01+01:00 5 komentářů
Německo 2018

Co všechno jde stihnout za dva dny?. Blíží se Vánoce, cukroví pečou babičky, o jídlo se postarají naši a dárky nosí Ježíšek - kam teda opět vyrazíme? Muž musí do práce, ale kamarádka je slaměná vdova jako já.... Na víkend se tedy nabízí…