2. Abu Dhabi

Abu Dhabi

na prodloužený víkend za teplem
Cestopis z roku 2022 napsala Šárka Skrbková

Zážitky pro tebe sepsala Šárka Skrbková

08. 06. 2022, poslední aktualizace 2022-06-08T17:03:40+02:00

Šárka Skrbková žije v České republice a procestovala 45 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 let, napsala pro tebe 8 cestopisů .

C -19

Zmrzačená čeština s halabala používáním velkých písmen, brrr!

Odkdy se píše jídlo s velkým písmenem? Nebo jste potkali pana Kebaba? Pana Dirhama?

Odfláknutě napsané, Šárko.

Lucie _B

Díky za cestopis a pěkné fotky, do Abu Dhabi bych se ráda podívala, ale těch 40 stupňů bych asi fakt nepřežila. 😄

Šárka Skrbková

V kvetnu bývá kolem 3o, my měli "štěstí" na vyšší teploty...a pokud nejsi ve vodě, tak je to vedro fakt nepříjemný;)

Já jsem se chtěl zeptat, zda je pravda, že místní chodí kvůli horku co tam panuje pod těmi hábity naostro?

Šárka Skrbková

Nemůžu potvrdit ani vyvrátit.. až tolik jsme se s místními nesblizovali 🤣😁

Já si právě ten hábit koupil (včetně arafatky), tak jsem chtěl jen vědět, jak ho správně nosit.

Avatar uživatele jang _1
jang _1

Mam letenku na 12.06 kvůli Srí Lance kterou mi Wizz zrušil. Uvažoval jsem o tom ale obavám se že by mi to stálo také minimálně 10 litrů a ani bych nemohl ven kvůli horku :)

Já absolvoval roadtrip pro celých SAE a myslím, že zajímavější alternativa je Omán - z Dubaje tam jezdí jezdí bus.

Na většině území Ománu bude v červnu taky moc horko, ale pokud bych tam už byl, doletěl bych buď do Salalah, kde by u moře a v klimatizovaném ubytování byla pohoda, možná na pláž jen začátkem a koncem dne (možná by byly už i nějaké mraky a přeháňky od přicházejícího monzunu). Výlet klimatizovaným autem do hor by byl taky příjemný.

Nebo bych jel z Muscatu do Jebel Akhdar, kde ve 2000 m n. m. je v létě příjemně. Tam je ale problém, že z Birkat al Mawz je povinné auto 4x4, ač je to asfalt. Při low cost cestování bych jel stopem, jinak taxi by asi vyšlo levněji než mít na celou dobu půjčené auto 4x4. Nahoře se dá chodit pěšky. Do Birkatu možná jede bus (nebo do Nizwy a pak nějaká místní doprava, taxi či stop). S ohledem na dopravu do Muscatu a zpět by to chtělo asi týden.

Kdybych měl v létě jen 2-3 dny z Muscatu, půjčil bych si auto (stačí i běžné, kdo se nebojí na prašné cestě v horách v závěru) a jel bych do kempu ve 2000 m u Jebel Shams.

Mě by ještě zajímalo (všiml jsem si, že jsi pracovala jako letuška) jak je to s těmi stevardy, jestli je to pravda, že jsou většinou buzny?

Šárka Skrbková

zajímavý dotaz :D asi stejné jako když jsou kluci číšníci, opraváři aut, prodavači ... někdo je, a někdo není. Není to žádné pravidlo. Pro spoustu kluků je to první krůček k tomu pochopit letectví a propracovat se ke kopilotu a pak pilotovi. Pár jich bylo, ale byla s nimi nesmírná legrace :D

To si dokážu živě představit. Musí to být jako z filmu Rozkoš v oblacích od Almodóvara.

Zážitky možná skvělé, cestopis nepoužitelný, přečetl jsem půlku a víc ne. Hrozny styl, vše v jednom bloku, nepřehledné, nudné.

Šárka Skrbková

Jasný, i tak díky za zpětnou vazbu. Každýmu se líbí něco jiného. Většinou se snažím shrnout co jsme dělali, a na kolik to přišlo plus dát informace, co se můžou hodit...ale ne všem musí můj styl psaní vyhovovat;)

Naštěstí ty bloky nejsou nějak extra dlouhé, takže to jde. Byly tu i horší cestopisy v tomto ohledu...

Další cestopisy, které napsal Šárka Skrbková

Dublin na víkend
Šárka Skrbková 2022-02-04T13:03:34+01:00 4 komentáře
Irsko 2022

Když jsou levné letenky a ty si tam ještě nebyla a neodoláš ... . Nezapomenout vyplnit příjezdový formulář (nekontrolovali)Odlet sobota 29.1. 11:30 – 12.55 (14 budeme ve městě), O hodinu jiný časPřílet neděle 16:10 – 19.35 (14 odjezd z města) Ve městě strávíme…

🙏 Praktické
JORDÁNSKO za 3,5 dne bez auta
Šárka Skrbková 2022-01-08T21:46:03+01:00 9 komentářů
Jordánsko 2021

Jordánsko – Akaba Jordan, Petra, poušť, mrtvé moře, Ammán Bylo to nabité, ale stihli jsme vše !!. ODLET 3.12. 13:45 Vídeň – 18:35 Aqaba Jordan, Ryanair, zpáteční letenka za 250 Kč             3.12. Regiojet 4:50 z Prahy do Vídně,…

Budapešť
Šárka Skrbková 2021-12-01T15:47:25+01:00 0 komentářů

Vánoční trhy, parlament a hlavně lázně. Budapešť – vánoční trhy letos poprvé a naposled, lázně a budova parlamentuOdjezd v pátek 15:22 vlakem České dráhy za 500 Kč, příjezd do Budapešti cca ve 22 hod, Regiojet jezdí 4x denně a cesta trvá 7…

Goteborg
Šárka Skrbková 2020-10-27T11:48:04+01:00 5 komentářů
Švédsko 2020

na skok do Švédska. Tak jsem našla zpáteční letenku za 258 Kč, no nekupte to. Ale i teď seženete akce do 600 Kč za zpáteční letenku a Švédsko pořád umožňuje volný vstup bez nutnosti karantény nebo negativního testu na…