Antarktida na poslední chvíli

Když v jednu únorovou středu roku 2020 přišel telefon s last minute nabídkou od agentky, neváhal jsem a během osmi dní už jsem se naloďoval v nejjižnějším městě Argentiny na expediční loď

Cestopis z roku 2020 napsal Petr Travnik

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Petr Travnik
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-01-12T13:09:38+01:00

Petr Travnik procestoval 46 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 6 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před rokem

Skvělý nápad, super cestopis, naprosto úžasnÉ fotky! Když k tomu přičtu drink s 6000 let starým ledem - to chci taky zažít!

...Samozřejmě ZA KAČKU :)

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 2 lety

Tam jsem ještě nebyla. Pokud by mi poskytli nějakou stranickou slevu a možnost platit v konvertibilním rublu, tak bych si to tam určitě užila, byla by to jízda...

Avatar uživatele kickass1
kickass1
před 2 lety

Super Petre, precetl jsem jednim dechem.. :)

Mıchal
před 2 lety

Ahoj, díky za cestopis a nejspíš zdejší první z Antarktidy 🙂

Jediné ovlivnění COVIDem tedy bylo až po návratu do Argentiny? A co si mám představit pod podstatnou slevou? Tyhlety výlety bývají stotisícové položky. Díky.

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

taky jsem si říkal, že to bylo tak za půl mega...

padrino11
před 2 lety

5. 000 USD. Tip na LM cenu.

Petr Travnik
před 2 lety

Sleva byla 30% oproti zakladni cene za nejlevnejsi kajutu v podpalubi se spolubydlicim a dostal jsem se tesne pod 5000 USD. Bohuzel last minute dealy se za poslednich par let vyskytovaly jen velmi sporadicky, vetsina lodi je vyprodana na rok dopredu. Ale uvidime jak to bude po COVIDu.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 2 lety

Myslím, že po covidu by se u cen a dostupnosti LM plaveb na Antarktidu mohl navrátit stav po minulé krizi. Jak to bylo na vrcholu krize popisuje Petr Daubner v úvodu cestopisu na odkazu níže. Z mé zkušenosti pár let po krizi před 9 lety můžu potvrdit, že to bylo stále podobné, jak píše. Ve městě Ushuaia se dala v hlavní sezóně v půlce ledna sehnat LM 11-denní cesta za cca 3500 USD s odplutím za několik dní, ale pro mě to bylo tehdy i tak dost drahé. Mluvil jsem tam s klukem, který jel za 3500 USD v prosinci, tak mi aspoň ukázal fotky a pověděl čerstvé zážitky. Alternativou byla zkrácená cesta asi o 3 dny díky letu jedním směrem (za podobné ceny). Cena 3500 USD znamenala slevu víc než 50%.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Tý nálepky za ucho - název asi neznáš, že? Nebo tabletky?

Proky
před 2 lety

Zkusil jsem pohledat a vypadá to na Scopoderm.

Petr Travnik
před 2 lety

Ano znacka naplasti byla Scopolamine a byly pouze na predpis. Vetsinou si lidi stezovali ze jim naplast zpusobuje vyschlo v krku a rozostrene videni, ale zaludek to zachranilo spolehlive.

Tabletky ktere rozdavala lodni lekarka se jmenovaly Phenergan a ty se braly dvakrat denne a hodne se po nich spalo. Ty mi nakonec stacily, i kdyz jednou jsem snidani neudrzel... :-)

Avatar uživatele Martina jede
Martina jede
před 2 lety

Díky za cestopis, jenom mohl být více podrobný. Zajímalo by mě všechno... ubytování, zvířata a další zážitky...

Fotky jsou nádherné a gratuluji k bronzové 🏅 🙂

Je úžasné číst o takové super cestě, zvlášť v této cestovatelský blbé době.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 2 lety

Tady je mnohem podrobnější cestopis o takové last minute plavbě na Antarktidu. Je sice starší, ale asi se toho za 11 let zas tak moc nezměnilo:

https://skompasem.cz/velka-plavb...falklandy/