Arménie 2021 - video průvodce

Nahlédněte z pohodlí domova do krás podzimní Arménie a nechte se inspirovat k vlastní cestě do této části Země.

Cestopis z roku 2021 napsal Batuzkar.com

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Batuzkar.com
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-10-01T18:33:38+02:00

Batuzkar.com procestoval 40 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 30 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Batuzkar.com
před rokem

Asi by to jít mohlo, minimálně tedy v hlavní sezoně bych tipoval, že ano. Ale problém s maršrutkou je ten, že může trvat třeba hodinu, než se zaplní a vyrazí. A pak nevím, jestli dělají něco, jako okružní jízdu po památkách. Spíš by to bylo o tom si je k jednotlivým místům odchytat zvlášť a to už by mohlo stát hodně času. Dostat se z Jerevanu ke Khor Virap a pak zpět do Jerevanu bude asi snadnější, než ke Khor Virap a pak třeba rovnou do Garni, ale těžko říct, nechci hodnotit něco, co nemám odzkoušené. V kombinaci s taxíky by to jít ale mohlo. Já jsem měl původně v plánu si půjčit auto na dva dny a kromě těchto klášterů navštívit i Tatev a příhraničí s Ázerbájdžánem. Ale kvůli nutnosti absolvovat test na covid jsem musel zůstat v Jerevanu o den déle a na jeden den se mi už auto shánět nechtělo a ani se to neoplatilo. Variantu přes GetYourGuide jsem tak řešil ze dne na den a v podstatě tam už nebyla jiná možnost, než si zaplatit soukromého řidiče. Hledat zastávky a spoléhat se na maršrutky jsem nechtěl, ale určitě by to byla nejlevnější varianta. Pokud to ale budeš řešit v předstihu, dají se najít celodenní tripy s malou skupinkou několika dalších lidí a cenově vyjdou zhruba na polovinu toho, co jsem platil já.

Jakub Langer
před rokem

Díky za poutavý video průvodce.

Rád bych se tě zeptal k těm tipům, a zejména na výlet do kláštera Khor Virap a pak také do města Garni a kláštera Geghard. Místo zakoupeného zájezdu je obtížné se tam na jednodenní výlet z Jerevanu dostat maršrutkami? Tuším, že cenově by to bylo asi jinde ...

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před rokem

Do Garni jezdí autobus a marshutka. Doporučuju autobus, protože je to opravdu zážitková jízda neskutečně starým autobusem Hyundai. Autobusová stanice se nachází přibližně na souřadnicích 40.1980623 44.5678049 v blízkosti Mercedes-Benz Armenia. Na Google mapách to je jen jako neoznačená autobusová zastávka. Bez místních bychom to neměli šanci najít. Dostat se tam dá buď taxíkem (Yandex, Gg) nebo my jsme jeli autobusem číslo 55 od zastávky metra Yeritasardakan. Jízdenka do Garni stála asi 6 Kč nebo něco takovýho. Prostě pakatel.

Z Garni do Geghardu jezdí taky maršutka, ale nevím, jestli zajíždí až tam nebo jen do nejbližší vesnice. My jsme vzali taxíka, kterých je všude dost v krásných oprejskaných Ladách. Jízda do Geghardu byl fakt zážitek. Vyšlo to na cca 150 Kč tam i zpět včetně cca hodinového čekání na nás před klášterem. Je potřeba znát aspoň pár slov rusky.