Azory - zelená perla Atlantiku, díl 2.: Terceira

hodnoceno 7 x

Cestopis z roku 2022 napsal Tesna

Zážitky pro tebe sepsal Tesna
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-08-26T11:03:01+02:00

Tesna procestoval 22 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Střední Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 33 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele Peetee 247
Peetee 247

Terceira byla super. Jak pise Jakub, my na ni měli 5 noci a i s odpočinkem to bylo akorát. My ji spojili s Flores (+výlet na Corvo) a Faial, turistů bylo ještě výrazně méně (na Flores téměř nikdo) a příroda za mě ještě o řád hezčí. Sao Miguel jsme nechali na jindy, možná i jako samotný, tak jsem zvedavy

Nenadarmo nese titul: "mui nobre, leal e sempre constante cidade de Angra do Heroísmo".

A mozna i tato historicka pritazlivost prispela k tomu se sem jiz roku 2017 podivat. Mesto Angra pusobi totiz i na fotkach malebneji nez sousedni Ponta Delgada. A davam vam za pravdu, ze je ostrov Terceira odlehejsi a klidnejsi nez turisticky preferovanejsi ostrov São Miguel. Rekl bych, ze minimalne 4-5 dnu pobyt na ostrove Terceira se jevi jako idealni. Rad jsem si pocetl a prohledl oblibena mista, snad bych jeste pridal mohutnejsi pevnost São João Batista a za ni krasny jizni vybezek ostrova - zalesneny krater sopky - Monte Brasil. Dale i castecne potopeny krater sopky tvorici Ilhéus das Cabras, kam je mozno podnikout vylet lodi. A samozrejme i zajimavou kulturni udalosti je takzvana Tourada à corda (provokovani byku) v ruznych vesnicich behem celeho roku.

Co se tyce zminky o americkych turistech, spise bych to videl na blizkost letiste Lajes, jez je soucasti americke zakladny, ktera ma stale sve rezidenty. Takze prave proto v prilehlem meste Praia da Vitória je snadnejsi se dorozumet anglicky.