Bana Hills

Disneyland ve Vietnamu
Cestopis z výpravy „Asijský zápisník“ z roku 2019 napsal Ivo Hama

Asijský zápisník.

Mám trošku problém, jak dnešní příspěvek pojmout.

Téměř celý den jsme strávili na Bana Hills. Zdánlivě nejjednodušší by bylo umístit zde odkaz na příslušnou internetovou stránku. A hotovo....

Problém je, že i my jsme samozřejmě prostudovali www odkazy, ale co jsme pak viděli na vlastní oči je prostě nepřenosné, i kdybych zde umístil zhruba 300 fotek nebo dvacet videí, které jsme dnes společně pořídili.

Grandioznost a velkolepost této investice je až bizardního a absurdního rozměru.

Vietnamská vláda tu vysoko v horách ve spolupráci s francouzskými architekty postavila na několika vzájemně propojených vrcholcích opravdu neobyklé zábavní monstrum.

Tři několika kilometrové lanovky, z nichž ta nejdelší na světě /14 km/je prozatím ve výstavbě, přenesou návštěvníky přes neprostupnou džungli do míst, kde se můžete projít po mostu podepřeném obrovskýma rukama, navštívit středověké francouzské město s přesnými replikami pařížských katedrál, vejít do japonských pagod, kochat se holandskými tulipánovými zahradami, pobýt v kavkazské restauraci, kde se z amplionu ozývá Alla Pugačeva, ochutnat v rámci jakéhosi Octoberfestu pivo dovezené přímo z Mnichova, pobavit se v Disneylandu na různých adrenalinovaných atrakcích nebo se nakonec vyfotit u 27 metrů vysokého bílého budhy.

Neskutečné!!!

Domnívám se, že toto ani amíci nebudou schopni vybudovat a raději si sem zajedou. A o tom mám důkaz nejcennější, protože jeden z mých nejoblíbenějších hollywoodských herců se tu se mnou úplně bez problémů nechal vyfotit.

Díky Bobe!!!

Tady začni psát svůj cestopis...

Zážitky pro tebe sepsal Ivo Hama

27. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-08-27T10:46:08+02:00

Ivo Hama Na Cestujlevne je už 1 měsíc, napsal pro tebe 4 cestopisy .

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Musím říct, že jsem o existenci tohoto místa neměl ani ponětí. Vypadá to jako slušnej bizár, ale vidět bych to chtěl. :)

Avatar uživatele Michal
Michal

Díky. Pomohlo mi to rozhodnout se kam ve Vietnamu (ne)jet :)

Ivo Hama

Samozřejmě je to čistá komerce, ale ani jeden z nás nelitoval, že jsme to viděli...těžko se to vysvětluje, je to bláznovina

Na Leningrad do Petrohradu
cizy 2019-10-23T11:08:29+02:00 1 komentář
Rusko 2019

Víkendová návšteva ruského hlavného mesta kultúry spojená s koncertom legendárnej kapely Leningrad.

Bělorusko roadtrip 1 - neviditelná hora a muž se sekerou u chátrajícího zámku
Tereza Kráčmarová 2019-10-22T22:49:49+02:00 2 komentáře
Bělorusko 2019

Čtveřice cestovatelů se vydává na legendární pouť Běloruskem. Nezpevněné polní cesty, spoustu azbuky a porušování všech zákazů, které se dají porušit. Po cestě potká muže se sekerou, spoustu žen zamet

Do Íránu? A sama?
Monika 2019-10-21T20:35:51+02:00 9 komentářů
Írán 2019

Aneb praktický průvodce po této úžasné zemi.

Dunhuang - divoký západ Číny
Adam K. 2019-10-21T12:51:53+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Cesta za pouští, Duhovými horami a poslední části Velké čínské zdi