Bangkaru - jeden z posledních rájů na zemi

Třídenní zážitek na opuštěném ostrově 100 km západně od Sumatry. Krokodýli, ještěři, mořské želvy, loskutáci a mnoho dalších zážitků, které jsem v tomto ráji zažil

Cestopis z roku 2018 napsal Tomáš Brzek

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš Brzek
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-05-12T09:02:51+02:00

Tomáš Brzek procestoval 34 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 7 lety a napsal pro tebe 4 úžasné cestopisy.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Hezky cestopis. Sam jsem byl na Pulau Sikandangu min. rok a musim potvrdit,ze Banyak jsou jednou z posledních rájů. Jen Bangkaru jen pohledem na mapu urcite neni nejvetsi ostrov a Sikandang je jen půl hodiny cesty lodi od vaseho vychoziho bodu,coz neni polovina cesty. To jsou ale malickosti.Co mi ale chybi jsou jakekoliv praktické informace, které by podle me v dobrém cestopise mely byt.Myslim tím, přes koho jsi se tam dostal a treba nejake info o ceně podobného výletu.Tim myslim na Bangkaru.

Tomáš Brzek

Ahoj, díky za upozornění, nepřesnosti opravím.

Co se týče informací, které ti tam chybí, tak jsem se tam dostal s kamarádem, kterého jsem tam byl navštívit. On pracoval na Balai jako dobrovolník a na Bangkaru měl cestu pracovní, takže jsem zaplatil poměrnou část za palivo a vstup na ostrov. Tyto informace jsem tam nechtěl uvádět, protože mi nepřišly důležité a hlavně nevím, jak a za kolik se tam dostane klasický turista.

Každopádně díky za zpětnou vazbu.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Ahoj.Tak to to vysvětluje.Ono tyto praktické informace jak, za jak dlouho a za kolik zajímají lidi co cestují

především. Mě to zajímalo obzvlaste, protože když jsem procital min. rok všechny dostupné informace o Banyak islands, tak jsem na možnost navštívit Bangkaru jako turista nikde nenarazil. Kazdopadne super zážitek.

Jana

Niemandos, na Bangkaru sa ako turista nedostaneš, preto tieto informácie ani nikde nenájdeš :)

Dostať sa tam dá len vrámci dobrovoľníckeho programu Justice for Nature (Oceán dětem, Blue life), pre ktorý zrejme pracoval ako dobrovoľník aj Tomášov kamarát.