1. Cestopisy
  2. Asie
  3. Borneem od západu do východu

Borneem od západu do východu

Ostrov, který překvapí, uchvátí, pobaví, ale i rozbrečí
Avatar uživatele
Cestopis z výpravy „Borneo od západu do východu“ z roku 2020 napsal Ondřej Tollinger
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsal Ondřej Tollinger

13. 04. 2020, poslední aktualizace 2020-05-03T10:29:42+02:00

Ondřej Tollinger a procestoval 40 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 7 cestopisů . Má své stránky https://www.youtube.com/channel/UCirCKFKn-HY8IKCF9ekXHcw.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

17 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele
Jakub Langer

Ještě by mě zajímalo, po jakém jezeře jste pluli na loďce v Kuchingu. Viděl jsem, že je tam jedno malé v Reservoir Parku. Nebo jsi myslel přímo po Sarawak River?

Na Labuan jste připluli jedním ferry a pokračovali hned následujícím, což jsem taky tak původně zamýšlel. Ale nakonec jsem tam mezi oběma ferry byl alespoň půl dne, kdy bylo možné navštívit dvě muzea, místní pláž i těch piv dát trochu více (zejména chutný Paulaner Weißbier za bezkonkurenční cenu) 😁 .

před rokem
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger

Jakube, byla to Sarawak River. :) Původně jsem to vůbec neplánoval a chtěl do jednoho z parků kolem, ale tělo stávkovalo a ještě jsem bral léky, kvůli kterým jsem nemohl být tak moc aktivní.

Labuan by byl super i na noc a pokračovat další den. Já moc na muzea nejsem a radši klidně jen tak chodím někde venku. Jen tam mi nepřišlo, že je něco extra zajímavého a času bylo na celý trip málo. S cenami souhlasím, tam byl alkohol za pár korun a pro blázna jako jsem já... :D No hned se muselo něco koupit a ještě jsem si to potom přelil do 50 ml obalu a něco dovezl i rodině na ochutnávky.

To jsou takovy prulety .Jenom v Kuchingu a samotnym okoli jsem stravil 3 tydny.Výlety do mokřin,méně známý trasy u Santubong,další parky do 100 km,jo to nejmin zajimavy muzeum - koček,to jsem vynechal ale muzeum textilu,muzeum islamu,cinsko - malajskych vztahu,muzeum tykajici se odboje za WW2 a další ,ty stály za to,výlety do vnitrozemí,zajímavý věci jsou i za parlamentem.Ta snaha projet borneo za par dni konci tak ze clovek nevidi nic.

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Pak je ovšem zajímavé, že jsi ani nezmínil Fort Margherita a další památky s odkazem na slavného bílého rádžu Jamese Brookea. To je snad to první, na co každý v Kuchingu narazí. Asi byly 3 tejdny málo, viď? Jak povidám, příště to chce víc času ...

před rokem
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger

Ono plánů bylo více, ale nějak se to rozbilo. Jinak Muzea nejsou moje gusto. :) To já beru jen ty co jsou opravdu crazy. Co se týká parků kolem... Určitě by šlo tři týdny zůstat jen v této oblasti. Ono každé místo na planetě, kde jsem byl by si zasloužilo více času. No a o čas jde až na prvním místě. Určitě děkuji za komentář, třeba někomu pomůže a já pokud budu v budoucnu opět na tomto místě určitě nějaké rady využiji.

Avatar uživatele
Jakub Langer

Díky za info o téměř celodenní "hrůzostrašné" jízdě autobusem z Kuchingu přes Sibu a Bintulu do Miri. Také jsem to tak ovšem naopak měl původně v plánu (i s ferry Sibu - Kuching), ale vzdal to a raději koupil let s Malaysia Airlines za 32€ z Miri do Kuchingu (krásné výhledy na velmi zakroucené veletoky). Zato jsem si ovšem neodepřel první návštěvu Indonésie, a sice Západní Kalimantan. Z Kuchingu autobusem asi 8 hodin přes den horami a vesnickými osedlostmi až do Pontianaku. Docela dobrodružné místo bez turistů. Za pár dnů rychleji letecky s AirAsia zpět do Kuchingu.

Takže Libore_S, také jsem nebyl po celém Borneu, ale aspoň Kalimantan Barat jsem tam přidal. Snad v budoucnu i více.

před rokem

Zajimavé, že někomu stačí cestovat po hlavních městech, a hned si muže odškrknout Kalimantan.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 688 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-04-14T22:23:18+02:00)

Já bych se Jakuba trochu zastal, protože píše jen o provincii Západní Kalimantan a projel z ní během cca 6 h. celkem kus. Málokdo procestuje ze Západního Kalimantanu víc, protože tam toho zas tak moc zajímavého není a nedá se tam ani snadno cestovat (chce to např. zaplatit si pro sebe loď na řeku).

před rokem
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger

Jakube, bylo to šílené. Ale kupodivu, přesně proto jsem si vybral cestu autobusem. U mě je cestování o cestě a ve finále je jedno kde jsem. A respekt za Kilimantan. O tom jsem ani nepřemýšlel.

Každopádně staví tam fakt mega kus dálnice a za cca rok dva tři už ta cesta bude celkem nudná a relativně na pár hodin. Já to vychytal v nejhorší možnou dobu, což mě těší.

Chlubit se lítáním s dronem v zemi, kde je to přísně zakázano, muže jen blbec. Přesně kvůli takovym idiotům vznikají nový a nový omezení pro normální piloty dronů.

před rokem
divan

Bylo by příliš složité vymyslet si nějaký originální nick? Originální ve smyslu "jiný, než už na CL existující".

před rokem
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger

Děkuji za názor. Myslím, že kvůli mé osobě nevznikne žádné omezení ani nové pravidlo. Dron používám bezpečně a mimo lidi. Pokud budete někde létat, prosím respektujte lidi kolem.

škoda, těšil jsem se na opravdový cestopis z celého Bornea (podle titulku), ale je to jen Sarawak a Sabah :(

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Prosím adminy o smazání toho nesmyslného příspěvku výše, kde někdo zneužil můj nick.

před rokem
divan

Naneštěstí místní systém povoluje stejný nick pro víc účtů. Bylo by dobré to znemožnit.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Souhlasím, ale na komentáře pod cestopisy ani není třeba být přihlášený, což byl tento případ (za nickem není další info).

před rokem
divan
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 368 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-04-14T12:32:43+02:00)

To jsem nepostřehl. V tom případě nepovolit komentáře nepřihlášeným. Je to běžné na spoustě fór, tak proč ne i na CL.

Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Ondřej Tollinger

Čtení na 20 minut
Kolem Moldavska na kole
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2021-12-27T20:22:26+01:00 1 komentář
Moldavsko 2021

Aneb když plány nevychází. Nápad odjet do Moldavska jsem měl již dávno, ale byl to jen nápad a do realizace měl daleko. To se však změnilo v září 2021, konkrétně 6.9., po mém neúspěšném výstupu na Zugspitze. Wizzair udělal…

Čtení na 8 minut
Výstup na nejvyšší horu Rakouska
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2020-09-17T15:31:50+02:00 9 komentářů
Rakousko 2020

Grossglockner je se svými 3 798 m nejvyšší horou Rakouska a zároveň nejvyšším bodem Vysokých Taur. Vždy, když se vracím z jedné cesty, zmítá mnou mírná deprese. Proto začínám plánovat další šílenost, abych depresi překonal. Podobné to bylo s myšlenkou na vylezení nejvyšší hory Rakouska, která se…

Čtení na 25 minut
Island - pohádka nás nečekala
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2020-07-30T19:53:26+02:00 0 komentářů
Island 2020

Cesta kolem Islandu přes duhové hory a nejvyšší horu Hvannadalshnjúkur. Člověk může udělat špatné rozhodnutí, může udělat také dobré rozhodnutí, no a potom jsou tu ty, které prostě udělat musí. A o tom je celý tento příběh, ve kterém došlo k mnoha změnám, potížím,…

Čtení na 10 minut
Šílený Balkán
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2019-10-29T22:16:11+01:00 6 komentářů
Evropa 2019

Stačí si půjčit auto a vyrazit na více jak 3 000 km cestu. Šílený BalkánPočáteční plán zdolat nejvyšší hory Bosny, Černé Hory a Kosova se hned v úvodu nepatrně zkomplikoval rozhodnutím, že skupina se na cestě do Kosova rozdělí. Důvodem rozdělení byly…

Další cestopisy