2. Cesta k moři s větrem v zádech

Cesta k moři s větrem v zádech

Na kole k Jadranu za 3 dny v době Covidu
Cestopis z roku 2020 napsal Jaromír Volavý

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý

11. 10. 2020, poslední aktualizace 2020-10-14T15:22:21+02:00

Jaromír Volavý a procestoval 55 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 21 cestopisů .

CESTUJI za KAČKU

Měla jsem možnost tuto krasojízdu sledovat online a stejně jako "v přímém přenosu" - i nyní žasnu. Neuvěřitelná výprava (pro má kolena naprosté sci-fi), boží nápad a hlavně - nezapomenutelný "křest" nového kola (teda pokud se nepletu..).

Těším se na další cesty, kola, kajty...prostě vše, co inspiruje, těší a v dnešní době léčí líp jak Remdesvir.

Ale ze všeho nejvíc díky za větu: "Život se však nezastavil a je třeba pokračovat dál." Pod ni se podepisuji všemi deseti a vůbec - jdu najít další cíl nad mraky!

Nebudu gratulovat ani smekat, protože vím,

že pro vás je to normálka 🙈👍😁 Jste totiž cvok! 🙃 BOŽÍ cvok!!! Jen tak dál!

Jaromír Volavý
  • (upraveno 2020-10-12T22:05:01+02:00)

Při zdolání Pico de Teide jste již překročila hranici sci-fi a o to více si vážím Vašich příběhů. Já tedy před Vámi smekám a není to jen z galantnosti. Ano, v životě je pořád kam jít a jen z velkých cílů se dá občas trochu slevit. Na vlažnou vodu však máme ještě fůru času.

Fakt dobrý výkon! Jsi evidentně mladý duchem, novopečený důchodče. :-)

• (upraveno 2020-10-13T12:57:02+02:00)

Větry nevětry, kdybych nosil klobouk, ta smeknu! Úžasný výkon, skvělý nápad, skvělý cestopis.

Michal Zhor

Frajer! Kamenjak je snadno dosažitelná perla Chorvatska (pro většinu tedy autem :-) ) a poslední kilometry na kole hodně prašné (v létě tam jezdí sněhuláci na kole).

To já si dal na půjčeném kole jen nej vrcholy Dánska. Majitel prodejny kol mne vyhodnotil jako neškodného blázna (zdolat hory Dánska .....), půjčil mi kolo s košíkem (i když neprovozoval půjčovnu) a popřál mi minimum padajícího sněhu.

Asi vytáhnu SOBI20 na nějaký český kopec a třeba časem mi zafouká vítr do zad.

Díky za pěkný cestopis.

taclik.j

Díky za cestopis, parádní výprava. Je vidět, že jsi nadšenec cestováním na kole. Smekám, jak jsi to v tom vedru zvládnul.

Sue Ellen Ewing
  • (upraveno 2020-10-12T09:18:59+02:00)

Opravdový tvrďák by to absolvoval na legendárním kole zn. Ukrajina a to tam i zpět. Ale i tak obdivuji. Tvoje prdel zažila středověk.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezký cestopis, díky za něj, ten první den ujeto opravdu hodně.

A k celkovému pojetí cesty... respekt!

Další cestopisy, které napsal Jaromír Volavý

Tremola a další kopce 2021
Jaromír Volavý 2021-11-30T15:20:45+01:00 4 komentáře

V loňském roce proběhl úspěšný výlet na Rakouské a Italské kopce. Letošní výlet přibylo ještě Švýcarsko. Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero řekami, nacházel se ten pověstný a pro cyklisty kultovní kopec s trasou jménemTremola. Po loňském úspěšném týdenním cyklotripu Grossglockner, Sella Ronda,…

Podzimní výlet 2021 na Maltu
Jaromír Volavý 2021-11-12T18:39:03+01:00 12 komentářů

Zpáteční letenka od Wizz byla za 480,- Kč z Vídně. Nebylo co řešit, prodlouženej víkend na Maltě.. Malta je takové malé souostroví pod Sicílií s bohatou historií a nádhernou přírodou.. Jsou to vlastně 3 ostrovy. Malta, Gozo a Comino. Před několika lety jsem si Maltu a Gozo projel na kole i když…

Do Portugalska se jezdí na dobré víno a za surfingem
Jaromír Volavý 2020-11-02T00:11:09+01:00 2 komentáře

Krátká návštěva města Porto a jeho okolí, spojená s degustací Portských vín a gurmánských specialit, okořeněná podzimním surfingem ve vlnách Atlantiku..  Jako každým rokem i letos se blíží období podzimních plískanic a co více, přišla druhá vlna Covid 19. Nešťastný rok 2020 s pomalu blíží ke konci a abstinenční příznaky chronických cestovatelů…

Grossglockner , SellaRonda, Passo dello Stelvio
Jaromír Volavý 2020-10-14T23:15:17+02:00 3 komentáře
Evropa 2020

Vyšlápnout si na kole tyto tři destinace v průběhu jednoho týdne je velkou výzvou pro čerstvé důchodce. Pomalu člověk zraje do věku, kdy již nemá možnost volby. Když neudělá velké věci hned, tak už je neudělá nikdy.Myšlenka této brutální cyklistické vyjížďky do alpských kopců mě napadla ve vlaku…