Cyklovýlet po Oahu (Hawaii)

Na Hawai, tam se mají. Aloha

Cestopis z roku 2019 napsal Jaromír Volavý

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-04-01T22:03:19+02:00

Jaromír Volavý procestoval 70 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 21 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

Na začátku ledna už na Banzai Pipeline byly vlny jako prase.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

I prasata jsou různých velikosti :-)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Ty největší vlny přes 12 nebo i přes 15 metrů bývají občas v rozmezí prosinec až únor (větší můžou být už od konce října do půlky března): https://www.travelweekly.com/Haw...orth-Shore

Já tam viděl koncem března podobné, jako měl Jaromír.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Pěkně sepsané a výborný program. Překvapuje mě, že na Banzai Pipeline může jet příležitostný surfař. Čekal bych, že je to jen pro profíky nebo ty, co jsou na surfu velmi často. Přečetl jsem si o těch Haiku Stairs (Stairway to Heaven), jak to šli jiní Češi před rokem. Ti měli adrenalinový nástup už po 4,20 h. s plížením se odvodňovacím kanálem pod ostnatým drátem s nedaleko stojícím autem policie a zpět šli opět po schodech: https://slavanazdarvyletu.cz/zak...na-havaji/

Ty jsi asi šel po hlavní cestě a nikdo tam nebyl. Ten sestup by za deště byl ještě víc klouzavý a za většího deště by tam tekl potok. Hřeben hor je nejdeštivější oblast Oahu (asi 3x až 4x víc deště než na pobřeží), tak jsi měl kliku.

Jaromír Volavý
před 4 lety

Na surfu nejsem zase až takovej začátečník, ale Pipeline byla pro mne opravdu maximum. Ty supervlny tam chodí, ale až v prosinci a to už tam jezdí jen profíci. Plížení se odvodňovacím kanálem? To si snad někdo dělá srandu. Je to normální silnice mezi baráky uzavřená vysokou bránou, kde na levé straně je díra , jak prase. Člověk se tam podsmýkne i s malým batohem na zádech, během pár vteřin. Mezi čtvrtou až šestou tam má policie pravidelný obchůzky. Největším adrenalinem pro mě byl ten sestup.

Avatar uživatele Iveta _1
Iveta _1
před 4 lety

díky, díky, krásné vzpomínky! Musíme tam znova a kolo je super nápad.

Ať se zadaří ty Velikonoční ostrovy!

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

Super, díky za sepsání, rád jsem zavzpomínal i na naši Havaj o vánočních svátcích. Dobrý nápad s tím kolem.

Mimochodem, za mě ta Hanauma Bay vypadá lépe z výšky, když se sleze dolů, tak už to taková sláva není...,ale jinak se nám líbilo Oahu hodně, škoda žes neměl více času i na další ostrovy a nevyšlápl si na kole nahoru na Mauna Kea :-)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Tobě se, Tondo nelíbilo šnorchlování v Hanauma Bay? Před 10 lety to bylo super včetně velkých barevných ryb zblízka, což jsem neměl nikde jinde. Oahu se mi taky líbilo dost, ale na druhou stranu nejhezčí a nejatraktivnější místa Havaje jsou na 3 ostatních hlavních ostrovech. Vyjet na Mauna Kea na kole by bylo náročnější než vylézt na Kilimandžáro. Ale jezdí tam dost pick-upů a nebyl by problém vyjet stopem s kolem na korbě. Někdy jsme tam jeli stopem i na korbě sami, ale ne na Mauna Kea (tam jsem šli pěšky po stezce od infocentra), jen na vrchol Haleakaly (sedíce na surfových prknech) nebo na Kauai.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

My byli před sedmi lety o Vánocích, od silnice ta pláž vypadala krásně, ale když jsme přišli dolů, tak fakt plno lidí, taková masovka, dělali jsme si srandu, že jsou tak tři Američani na jednu rybu.

Na Big Islandu, nebo Kauai jsme byli na mnohem hezčích plážích a navíc bez vstupného..

Ale chápu, že je to subjektivní.

Jinak pře odletem jsem myslel, že se nám nejvíce bude líbit na Kauai, ale nakonec to byl právě Big Island.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Samotná pláž v Hanauma Bay není nic extra na havajské poměry. Já tam měl jen pár lidí, protože byla krize v březnu 2009 a Američani cestovali méně. Vánoce vám naopak dost lidí přidaly.

Severozápad ostrova Kauai je nejhezčí část Havaje, ale chce to jít Kalalau Trail a Nu'alolo and Awa'awapuhi Trail Loop. Je tam i několik krásných míst dostupných autem, ale pokud jsou vyhlídky na konci silnice v mracích (což bývá často), zbývá už jen pohled na Waimea Canyon a několik dalších míst, které bych řekl, že jsou na poměry Havaje průměrné. Na Big Islandu jsou krásné a zajímavé sopky, ale zbytek je spíš už průměrný (na poměry Havaje).

Avatar uživatele hanca.zlamalova
hanca.zlamalova
před 4 lety

Pecka! Sleduju vás už nějakou dobu a smekám. Taky jezdím, ale na vás nemám :)