Do Íránu? A sama?

Aneb praktický průvodce po této úžasné zemi.

Cestopis z roku 2019 napsala Monika _6

Zážitky pro tebe sepsala Monika _6
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-12-26T23:03:13+01:00

Monika _6 procestovala 41 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 3 lety a napsala pro tebe 8 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele Honza S.
Honza S.

Diky za skvele napsany cestopis :) cetlo se to skvele + jsi opravdu moc krasna ;))

Avatar uživatele Reni85
Reni85

Mate môj obdiv.

Jakub Seidel

Ach jo, to jsem se tesil, ze alespon tady bych mohl strávit pár dní bez cinanu... :D

Odpočineš. Mimo ty absolutně nejprovařenější místa, kam je jako skupinu přivezou a odvezou, je vůbec neuvidíš. A i tak jich tam fakt málo ve srovnání z jinými zeměmi.

Avatar uživatele Reni85
Reni85

Jakub Seidel,

chodte do Kataru, za 8dni som v Dohe nevidela ani jedneho.

p.karlicek

2018 jsme byli s manželkou v Iránu měsíc a byla to asi nejpřekvapivější a nejkrásnější dovolená.Vše co jsi psala mohu podepsat.Doporučuji také ostrovy Qeshm a Hormoz se spoustou přírodních krás.Ovšem koupání na Qeshmu bylo pro moji ženu trochu náročnější díky drescodu do vody.Díky za milé počtení.

Vojta Adami

Moc pekne! 😊 Iran je rozhodne na mem listu:)))

Tomáš Holý

ahoj, diky za clanek !!

byl jsme v iranu tyden v lednu 2016 a vse muzu podepsat, zazil jsme i veci, jako ze za me uplne cizi clovek, se kterym jsem ani nemluvil zaplatil cstu vlackem k lanovnce na Tochal !! v metru me poustel 50 lety pan sednout

uzasna zeme,

jenom jedna vec me trapi, strasne moc tam chci jet z novu s moji pritelkyni, ale nejsme sezdania ona ma strach ze spolecneho bydleni v jenom holetovem pokoji

nevim, jak ji presvedcit :/

Božena má pravdu, je dobře si před cestou do jiné kultury o ní něco přečíst. V Iránu se tohle stává zcela pravidelně, často jsme se s tím setkali třeba i po jízdě se Snapp(em), že nechtějí přijmout peníze.

MoMo

My byli v Íránu v roce 2015, taky nesezdaní a se spaním v hotelech v jednom pokoji nebyl absolutně žádný problém.

Andrea_Pernik

Ja som to pochopila tak, ze jeho priatelka ma strach s nim spat v jednom pokoji :D

MoMo

no jo, vlastně i takto by se to dalo chápat :-D :-D tak na to asi žádnou radu nemám :)

Tak to je na jinou rubriku...

BravíčkoFly? Tak na to si počkám. 😂

Monika _6

Děkuji všem za komentáře, mám radost, že je článek někomu užitečný. Tomany a rialy upravím, já jsem se více setkávala s verzí, kdy říkali jen 10 tomanů místo 10 000 tomanů. Stejně tak moji místní kamarádi, pokud mluvili o cenách, tak vždy řekli jen 10 tomans. Ale asi záleží na místě a možná i na tom, jak moc vypadáte jako turista (snažili se pro turisty všechno zjednodušovat).

Pochopil jsem správně, že bude pokračování?

Monika _6

Pokud to budu stíhat sepsat, tak ano :-)

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Hezké, ale příliš stručné! :-) Ale i tak dobré k boření zažitých mýtů a představ...