Do Portugalska se jezdí na dobré víno a za surfingem

Krátká návštěva města Porto a jeho okolí, spojená s degustací Portských vín a gurmánských specialit, okořeněná podzimním surfingem ve vlnách Atlantiku.

Cestopis z roku 2020 napsal Jaromír Volavý

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-11-02T01:21:39+01:00

Jaromír Volavý procestoval 70 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 21 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Martin Vícha
před 3 lety

Takhle vylidněné Porto vypadá až děsivě. Před rokem (skoro na den) to tam vypadalo úplně jinak. Souhlasím, že Portugalsko je parádní destinace. Už se těším, až se tam zase podívám, třeba to okolí Porta, je další možný cíl. Díky za inspiraci.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před 3 lety

Zdravím a musím říct, že jste udělal dobře. V Portu jste se na rozdíl od jiných destinací dneska mohl aspoň po setmění projít. Počasí možná nebylo ideální, ale v Portu jsem byla před dvěma lety v červnu a první den nám taky trochu propršel - holt oceánské klima, kdy je celkem jedno, jestli je konec jara nebo podzim. Očividně jste spíš na přírodu a procházky, ale pokud se plánujete do Porta vrátit, tak vězte, že zajímavé a levné výlety vlakem za pár euro můžete mít do města Aveiro a do Guimaraes (pro Portugalsko velmi důležité historické město). Snadno se dostanete vlakem i přímo do vinic údolí Doura (hezkých vesnic, kde můžete vystoupit, je tam po cestě hned několik), pokud vás odradí cena na plavbu lodí. Ani vlakem to není za pakatel, ale je to asi čtyřikrát levnější.