Dubaj

Dubaj si buď zamilujete a nebo po první návštěvě budete vědět že byla poslední
Cestopis z výpravy „Dubaj“ z roku 2017 napsala Petra

Já se řadím do první skupiny. Dubaj jsem navštívila poprvé v listopadu roku 2017 se svojí sestrou a 6ti letym synem.  Píšu to i z toho důvodu že Dubaj má co nabídnout i dětem.  Letěli jsme přes cestovku na 5 dni\4 noci. Pobyt jsme zvolili polopenzi. Hotel citymax bur Dubaj se kterým jsme byli velice spokojeni. Jediné minus že hotel nenabízí přistýlku tudíž s námi syn spal na jedné posteli. 🙂 Jinak hotel má na střeše bazén z kterého je nádherné vidět na město hlavně večer krásná podivana. Hotel cisty pekny jidlo pestre dobre.

Dubai Mall / Burj Khalifa

První den jsme se vydali na největší budovu světa která je napojena na největší obchodak na svete. Jako dopravu jsme volili taxi ale pohodlne se dostanete i z metra které stavi primo v obchodnim centru. Listky na Burj Khalifu jsme měli koupene dopředu přes internet. Kupuji se na presny cas a doporucuji mit sebou pro pripadnou kontrolu nejaky doklad.  Na nejlepší casy jako je prechod do zapadu slunce je vstupne samozrejme nejdrazsi ale stoji za to. Budova je fascinujici ..vytah který se vyrabel ve meste kde ziju :) vas během par sekund vyveze doslova do oblak. Pohled na město je uzasny, a pokud ještě budete stihnete zapad slunce nebudete litovat. Pristupne jsou dve patra jedno z toho venkovni plosina. Z vrchu jsou videt i fontany coz je kapitola sama o sobe. Je to jeden z největších zazitku co jsem v Dubaji videla. Tisice litru vody chrlici se za doprovodu hudby a svetel vam zpusobi husi kuzi. Je to něco kvůli cemu bych jezdila zpet den co den.  Muzete se koukat z brehu nebo si zaplatit vstup na plosinu primo na vodu. Kazdou půlhodinu je jina hubna jina svetla a jiny styl "strikani" fontan. Opravdu s pohledem na nejvyssi budovu světa kdy sedite na mramorove lavicce kolem vas jsou stovky lidi presto je všude cisto vonavo..opravdu nezapomenutelny zážitek.

Obchodni centrum je obrovske. Tisice obchodu restauraci obri akvárium kluziste kino zoo..Projit cele není ani mozne ma tisice vychodu vchodu my jen hodinu hledali vychod na metro a taxi :) Obed sme volili ve food zone syn klasicky Mc Donalda my arabske jidlo které miluji, pozor ceny vyssi nez u nas ve fastfoodu.

Palmovy poloostrov / aquapark hotelu Atlantis

Druhy den jsme vyrazili do největšího akvaparku na svete. Nachazi se na cipu palmového poloostrova a jedina doprava je taxíkem. Je to opravdu daleko a dubajskou dopravou nam cesta zabrala skoro hodinu. Listky jsme měli tez koupene dopředu a upozorňuju ze vstupne je s nadsázkou nekrestanske.  4 clennou rodinu vyjde jak maly osobní auto :) samozrejme sranda ale me a syna stalo vstupne 3 tis plus utrata . U vstupu kontroluji tasky takze zasoby jidla a piti nehrozi :) Park je krasny veliky..mate moznost byt u more nebo u bazenu lehátek dostatek. Jedine a obrovske minus povazuji ze na hodne atrakci muzou deti az od 12O cm a plne to kontroluji muj syn mel 119 cm a neprosel ani s prosikem ze pujdu s nim. Byl velky brek a z me strany nechapajici vstupne za male dite kdy zaplatite 13OO,- a na plno atrakci ho pak nepusti. Kazdopadne atrakce silene aquaconda byl tobogan kdy sem poprvé v zivote myslela ze mam infarkt ( kupodivu tam deti pusti ) . Zpet z aqua se dostanete zase jen taxíkem chteli jsme zkusit nadzemku která vede zpet jen na "pevninu" ale byla pomerne draha na tak maly kousek.

Plaz u hotelu Burj al Arab  Mall of Emirates

Další den jsme se vydali metrem do dalšího obchodního centra a to Mall of Emirates zname svou sjezdovkou. Opet obri centrum asi 7 pater obchodu. Sjezdovka je videt přes sklo nebo můžete sedet v restauraci a koukat na ni. Tuto atrakci jsme vzhledem k opet vyssi cene vynechali. Vstupne pro me a syna by stalo kolem 2-3 tis a syna samotného nepustili. Pote jsme se svezli taxíkem na plaz ke známému hotelu Burj al Arab. Blizko k hotelu se nedostanete ale i pohled z blizke plaze je krasny. Plaze mají kiosky s jídlem převlékárny sprchy. Zpet domu jsme jeli opet metrem které je uzasny. Samoridici kazda stanice je ladena do nejakeho zivlu ..všude cisto vonavo :) pozor v metru na razeni vagonu nektere jsou jen pro zeny a deti, první vagony zpravidla pro drzitele golden karet.

Další den jsme jeli od hotelu kyvadlovou dopravou ktera byla zdarma na plaz kde se platil mirny poplatek. Po naratu jsme si uzivali hotelovy bazen a prosli jsme blizke okoli hotelu.

Poslední den jsme jeli na kratkou navstevu trhu, malou loďkou za 1 aed na mistni trhy ..tohle je věc kterou nemam rada smlouvani takze jsme koupili par suvenyru nejake koreni a sup na letadlo. :)

Obecne informace

•  Ještě něco malo k Dubaji. Cestovala sem se synem který ma jiné prijmeni nez ja proto jsme radeji měli sebou kopii rodneho listu.
  • Dubaj jsme navstivili na prelomu rijna/listopadu a bylo 32°C , podruhe jsem Dubaj na skok navštívila v ramci cekani na další let a bylo to v prosinci lonskeho roku a bylo 29°C to je k teplotam :)
  • ja i sestra jsme nosili zahalena ramena a dlouhe saty .. v kazde zemi respektuji jejich pravidla a i kdyby nekde nosili pytel budu ho nosit taky  :)  i když potkate turistky v kratkych satech s vystrihem ja bych tam do obchodu nebo metra nesla. nosila sem i satek ..sama jako blondýna sem mezi temi cernymi všude zarila :)
  • v Dubaji je draho. Nemyslim ze mate prepocitavat a setrit ale je potřeba s tim pocitat :)
  • urcite se sem vratim, uz letos bysme se synem chteli Dubaj navštívit a projit Dubaj Marinu druhy akvapark, Dubaj Frame, Dubaj garden glow a další věci
  • loni jsme leteli přes Dubaj na Bali Emiratama , jejich terminal je něco neskutečného :) bydleli jsme kousek od letiste v hotelu holiday inn a tez super ubytko
  • pro me je Dubaj srdecni zalezitost uz jen to jak za par let dokazali z pouste udelat tohle všechno.. nikomu Dubaj nevnucuji ale podle me stoji za navstevu. Lide jsou milí ochotni všude je cisto bezpecno na kazdem rohu vidíte "peníze" co tato země ma :)

Zážitky pro tebe sepsala Petra

12. 02. 2019, poslední aktualizace 2019-02-12T22:14:11+01:00

Petra žije v České republice a procestovala 14 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 2 cestopisy .

🙏 Praktické
Guinea aneb Jak se nebát navštívit 11. nejméně navštěvovanou zemi na světě? 🌍
Vojta Adami 2019-10-15T22:08:13+02:00 3 komentáře
Napříč světem 2019

Mnoho mých blízkých mě od této cesty odrazovalo, případně mě psychicky připravovali na nejhorší. Opak byl ale pravdou! Přečtěte si o mé nejúžasnější cestě + mrkněte na mé vlogy na Youtube!

Dominikánská republika na kole
Jaromír Volavý 2019-10-14T22:56:19+02:00 1 komentář
Dominikánská Republika 2018

Dominikánská republika je na výlet na kole přímo stvořená, můžete tam jezdit i po dálnici.

🙏 Praktické
Peru 2019 za 14 dní
Avatar uživatele Adamooos
Adamooos 2019-10-13T14:04:19+02:00 15 komentářů
Peru 2019

V roce 2019 jsme se rozhodli navštívit Peru, níže si můžete přečíst jak a co stihnout v Peru za 14 dní. Doufám, že se cestopis bude líbit a najdete v něm tipy a rady, které právě hledáte.