Dubaj prakticky

Cestopis z roku 2023 napsal mmm

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele mmm
Zážitky pro tebe sepsal(a) mmm
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-04T23:02:34+01:00

mmm procestoval(a) 30 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal(a) před 7 lety a napsal(a) pro tebe 2 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele PULPAN
PULPAN
před 2 měs

Ahoj přemýšlíme o Dubai v srpnu s dětmi, prostě jen na čumendu, my tam nebyli a jestli se tam někdy v dospělosti dostanou naše děti je otázka. Ve hře jsou samozřejmě i jiné destinace na cca týden.

Čteme, vymýšlíme.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 2 měs

V srpnu tam bude strašný vedro.

 

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 měs

V Abu Dhabi nic není? A co Velká mešita šejka Saída? Ta je podle mě jedna z nejkrásnějších staveb na světě. Líbila se mi tam celkem i pláž s přilehlým parkem, alespoň ve srovnání s jinými velkoměstskými plážemi. Ale je fakt, že 1 den mi na Abu Dhabi úplně stačil (byla to jen zastávka spolu s Dubají na další den cestou do Ománu).

Avatar uživatele mmm
mmm
před 3 měs

Ano, ta mešita je opravdu moc pěkná, ale je spíš za městem, jinak si za tím, že v centru Abu Dhabí není nic k vidění, stojím. :D Ale je pravda, že ta pláž je tam fajn.

Piratice
před 3 měs

Taky děkuji za aktualni informace. Budu mít na prohlídku Dubaje 10 hodin během dne a premyslim jak to nejlépe pojmout. Buď mne první dojem přitáhne nebo odpudi. V Miami a Barceloně se mi osvědčilo vidět velké město a velké budovy z výšky. Proto se jaxi přikláním k Hop busům. Jenže jejich cena je jednou tak vyśší než v Evropě. Nebo vzít taxikáře k okružní prohlídce nejdůležitějších pozoruhodnosti...?

Avatar uživatele mmm
mmm
před 3 měs

Doporučil bych Vám svézt se červenou linkou metra, od přestupní stanice Burjuman vystoupá na povrch a po cestě na jih uvidíte všechny známé mrakodrapy včetně Burdž Chalífy a Burdž Al-Arab. Případně si zajít na vyhlídku, fajn může být ta z Dubai Framu, ale nezkoušeli jsme. Hop on hop off busy jsme tam snad ani neviděli.

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před 3 měs

Děkuju za upřímný popis stavu věcí. Do Dubaje jsem nikdy nechtěla, nezajímá mě to , ale i tak jsem si ráda přečetla. Názor na tuhle destinaci jsem nezměnila.

Zkušenost s Wizzairem ve Vídni do těchto končin mám úplně stejnou při letu do Džiddy. Je to  stresující, nebot v té frontě jsou všichni, nakonec Vám to klidně uletí, protože ne všichni mají ostré lokty se prodrat frontou. Zejména  v našem případě, kdy letěly desítky lidi na pouť Umra.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 měs

Dubaj je kýčovitá snobovitá umělotina. Pokud je na tohle člověk připraven, nezaskočí ho a může si jí užít :)

Ceny jídla se srovnaly jen díky tuzemské inflaci, jinak tu bývalo podstatně dráže.