2. Oceánie
  3. Francouzská Polynésie
  4. FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE, Bora Bora-Huahine-Moorea

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE, Bora Bora-Huahine-Moorea

Dva týdny v ráji jen s batohem
Cestopis z roku 2018 napsal Petr Soukup

Zážitky pro tebe sepsal Petr Soukup

08. 12. 2018, poslední aktualizace 2019-08-12T08:27:23+02:00

Petr Soukup a procestoval 18 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 let, napsal pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky https://djp.rajce.idnes.cz/.

ahoj,

půjčují na výletech ploutve, nebo musíš mít svoje?

Milka

Během naší návštěvy to bylo tak i tak, někdo měl na půjčení, někdo ne... My měli svoje, ale pokud nemáte, chce to se zeptat při rezervování termínu.

• (upraveno 2021-01-23T11:11:09+01:00)

Někde půjčují, někde ne. My všude vozíme své, už jen proto, že šnorchlovat můžeš i normálně( bez nějakých organizovaných výletů).

dík za odpověď.

ještě jeden dotaz. berou ve směnárnách usd a jsou běžné funkční bankomaty?

dík

• (upraveno 2021-03-01T06:37:10+01:00)

Předpokládám, že ano, ale my měli Eura. Na malých ostrovech se na bankomaty nespoléhal.

Je to taková cestovatelská lahůdka. Můžu komplet náklady na osobu?

Cca 60 000/osoba

Avatar uživatele Radek Oswald
Radek Oswald
  • (upraveno 2018-12-12T10:31:13+01:00)

Zážitek (v pozitivním smyslu) to musel být na několik životů. Měli jste nějak ošetřenu možnost, že to v Oslu nestihnete (jak naznačuje Richard níže)? Pokud ne, tak to byl dost hazard.

Petr Soukup

Spíš to byl risk, slovo hazard mám spojeno s něčím jiným.

Minimum connection time je v Oslu dvě hodiny, což jsme s původním rozpisem letenek stíhali luxusně, a to jsme letěli jen s příručáky a počítali jsme s online odbavením.

Ale QR nám změnili čas odletu 45 hodin před odletem, navíc nebyl možný online check-in, a to se už moc vymyslet nedá. Protože jsme dlouhodobě sledovali přílety Norwegianu a zpoždění byla minimální, šli jsme do rizika (už jsem v životě přišel o mnohem víc :)

Hmm, jestli jsem to spravne pochopil, tak stacilo aby norvegian mel treba 1hod zpozdeni na odletu z Polska a uleti Vam to z Osla na Tahiti a cely vylet by byl v....? Nebo by Vam Qatar vystavil letenku na dalsi den? To asi ne, protoze predpokladam, ze to bylo koupenou v tarifu Promo..

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Super cestopis ;) palec nahoru za ty ceny - nicmene je idealni davat je do cestopisu v Eur/Czk - me sice nedela problem delit 5ti, ale treba moje zena by urcite nadavala :))) kazdopadne ja bych mel dovolenou zkazenou jenom tim pomyslenim na 15h segment v monkey class - takze jestli se timhle smerem nekdy podivam, budu tu cestu muset rozbit v US nebo SIN..

MALLORCA potřetí za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-05-02T21:55:49+02:00 43 komentářů
Španělsko 2021

Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény... Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény..Všudypřítomné pomerančovníky a stromy obsypané citróny, impozantní hory a vražedné serpentiny, romantické zátoky,…

Do nitra NP Nahuel Huapi.
Zbyněk Milfait 2021-05-02T17:01:58+02:00 0 komentářů
Argentina 2019

Milovníci trekování a divoké přírody již jistě zaslechli o městě Bariloche v severní části argentinské Patagonie a možná je od návštěvy odradila jeho pověst trochu snobského, drahého a v sezóně…

Ázijská grand tour na Poľanu
tonic 2021-04-29T13:37:14+02:00 0 komentářů
Slovensko 2021

Víkendový roadtrip dvoch malých, no šikovných ázijských krabíc na Podpoľanie. Spolu sedem valcov a 120 koní v akcii na 550km dlhej trase.. Pár dní pred Veľkou nocou som cez pootvorené okno začul známy hukot vysávača na steroidoch - sused vytiahol po dlhom čase svojho starého miláčika menom Daewoo Tico. Len tak zo srandy som otvoril…

14. červenec ve městě světel
Matěj Stošek 2021-04-26T14:38:40+02:00 0 komentářů
Francie 2019

Město světel, město lásky, město módy. To je Paříž!. Před cestouHromadami lidí milovaná a hromadami lidí nenáviděná, nic mezi tím prý ani nejde, buď se zamilujete a budete se sem vracet, anebo už nikdy v životě, to je Paříž. Málokteré město má tolik…