Guatemala s přesunem na Roatán po vlastní ose

Pár praktických tipů na to, jak v pohodě prozkoumat (zdánlivě?) divoký klenot Střední Ameriky a ještě si na závěr užít pár dní zaslouženého odpočinku v karibském ráji

Cestopis z roku 2020 napsala kubisovakat

Avatar uživatele kubisovakat
Zážitky pro tebe sepsala kubisovakat
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-04-14T08:50:41+02:00

kubisovakat procestovala 39 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 2 lety a napsala pro tebe 2 úžasné cestopisy.

Eva Par

Moc hezký a užitečný cestopis,děkuji

Martina

Dobrý den, Kateřino,

moc děkuji za skvěle zpracovaný cestopis. Sice je blbá doba, ale jako další destinaci pro náš baťůžkářský trip jsem zvolila Guatemalu, protože jsem se beznadějně zamilovala do střední Ameriky, kde jsme předloni absolvovali měsíční výlet po části Kostariky a Nikaragui. Nikaragua mě velmi přirostla k srdci, mentalita lidí nádherná, příroda krásná a rozmanitá, památky, sopky, prostě vše... A Guatemala toto vše také splňuje, navíc ještě ty mayské památky a ta přidaná hodnota...bez turistů!! :-)

kubisovakat

Já děkuji za pochvalu, opravdu doufám, že cestopis třeba trochu pomůže. Střední Amerika je láska :) Jestli se na trip dostanete, určitě se tady nezapoměňte podělit o dojmy a zážitky!

Pěkný cestopis, sám jsem absolvoval za necelé 3 týdny okruh Salvador, Guatemala, Belize, Honduras, Nikaragua. Honduraská města která popisuješ měla v průvodci velmi expresivní popis " Odporná špinavá díra, kde není radno se vůbec pohybovat po setmění, ani používat lokální autobusy, které bývají častým terčem ozbrojených přepadení…". Ale mělo to atmosféru. Zejména Antigua fakt parádní. Někdy se tam musím ještě vrátit.

kubisovakat

Vážně necelé 3 týdny? To musel být super.efektivní okruh :)

Jinak popis z průvodce, který uvádíš, a jemu podobné mě dost rozčilují. Myslím, že neprávem generalizují dělají ze Střední Ameriky prales násilných narcotraficantes. A odrazují tak spoustu lidí od návštěvy. Třeba taková Tela mě vcelku nadchla - bubnující garifunští kluci na pobřeží, grilované kuře ve stánku s místními za pár korun, na pláži jenom místní nadšeně skákající ve vlnách i v dešti a v 6 ráno... Super :)

Můj oblíbený průvodcovský popis velkého středoamerického města je na Guatemala City: "V závislosti na tom, koho se zeptáte, je Guatemala popisovaná buď jako velká, nebezpečná, ze které je radno vypadnout co nejrychleji nebo jako velká, nebezpečná a naprosto fascinující." Za mě asi tak, záleží, co si na těch městech kdo najde.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Upřímně. Není lepší, že takové informace odrazují davy turistů?? Myslíš, že by se ti tam tak líbilo, kdyby tam bylo bambilion turistů?

Co si budeme říkat, ráj na zemi to opravdu není, počet vražd značný a k tomu karavany migrantů....

Fakt jsem měl jen necelé tři týdny, musel jsem se ještě stihnout vrátit do Salvadoru a v těch necelých třech týdnech je ještě prohlídka Mexico city při mezipřistání a oba lety z/do Evropy. Prakticky jsem byl každé tři dny na hranicích. Ale taková Indie dokola za 3 týdny byl ještě větší šrumec...

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak to snad ani nemůžeš říct, že jsi tam byl ;-) A já proč si tak rozumíš s tou korunovou Katkou ;-))))

Také píšu, že se tam musím ještě někdy vrátit...myslím, že tohle tempo by bylo i na Kateřinu hodně.

kubisovakat

niemandos: Nejdřív jednoduchá odpověď na tvou otázku: Ne, tolik by se mi tam nelíbilo, kdyby tam byly davy turistů. Na druhou stranu si nemyslím, že popisování za dodržování bezpečnostních zásad vcelku příjemných míst (i když určitě mají svoje rizika) jako odporných děr je ok. Podle mého by více objektivní info stejně nezpůsobilo náhlý a výrazný příliv davů turistů. Guatemala a pevninská Honduras na většině svého území dnes nejsou místa vhodná pro masový turismus pro cestovkářské účastníky zájezdů, to si asi většina lidí uvědomuje.

Ale zjednodušování popisu Střední Ameriky jako odporného místa, kde člověka za bílého dne pravděpodobně přinejmenším okradou a s trochou smůly dost možná násilně napadnou, prostě podle mě není fér. To je všechno, jednoduše mě takové popisy mého oblíbeného regionu mrzí :)