Hanifaru Bay

hodnoceno 1 x

Cestopis z roku 2021 napsal Petr St

Zážitky pro tebe sepsal Petr St
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-10-22T14:56:21+02:00

Petr St procestoval 40 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 4 úžasné cestopisy.

Avatar uživatele torpy68
torpy68

Krasne fotky aj video. My ked sme boli pred rokom na Thoddoo tak tam s nami boli Cesi ktory marne cakali na Manty cely svoj pobyt. Nam sa s majitelom penzionu podarilo najst ich a snorchlovat s nimi na druhy pokus. Nebolo ich sice 30, ale "iba" 5 ale bol to krasny zazitok. Boli sme s nimi cca 20 minut za 50 USD osoba.

Petr St

Díky za pochvalu. Jo ta cena je vysoká, měl jsem vyhlédnutý resort na atolu Ari, kde byl výlet na manty podstatně levnější, ale zalekl jsem se toho období dešťů, zbytečně. První tři dny celkem foukal vítr, ovšem proti např. Marsa Alam to nic nebylo. Taky v ty dny třikrát pršelo, dvakrát pozdě večer, pár kapek, jednou bouřka po poledni cca deset minut. Byli jsme na obědě, když jsme vyšli, už svítilo slunce. Jinak ceníková cena byla 150$(je v tom i poplatek za vstup do rezervace 30$), při placení ještě taxy 29,80. Nicméně pokud bych měl tu možnost, šel bych do toho znovu.

Petr Soukup

Krásné video. Jeli jsme na manty s majitelem penzionu, kde jsme bydleli. I když jsme jich na volném oceánu potkali daleko méně, dokážu si představit pocity, o kterých píšeš. Je to zážitek.

Na Hanifaru Bay se chystám. Občas se tam vyskytuje i puntíkovaný. Neměli jste na něj štěstí?

Petr St

Ne, velrybí tam nebyl. Vyskytuje se tam velmi málo, ani na videích v diving centru ho neměli, jenom manty.