1. Cestopisy
 2. Asie
 3. Izrael
 4. IZRAEL podruhé za KAČKU

IZRAEL podruhé za KAČKU

Země dvou tváří, kultur a náboženství. Montekové a Kapuleti pod jedním žhnoucím sluncem v dechberoucí pustině. Všudypřítomné samopaly přes ramena takřka dětí, přesto pocit naprostého bezpečí. Izrael.
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2020 napsala Kateřina Ostrá
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

15. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-06-15T09:55:16+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 61 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

62 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele
Lucie Bernhartová

Super cestopis, ostatně jako všechny od tebe. Nenech se prosím odradit a piš dál! :-) A pokud by se příště hodila další parťačka, tak se hlásím, tvůj styl cestování se ztotožňuje s mým. :-) Budu se těšit na další povídání za Kačku. :-)

před rokem
Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 295 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-13T08:36:11+01:00)

Já také.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1133 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-16T13:20:47+01:00)

Lucko děkuji. Tvůj milý komentář mi nějak utekl - ty notifikace zde na CL jsou dost tragické... Jinak já píšu, jen ....jinam ;)

Psát "cestopisy" kvůli pár zamindrákovaným individuím, co nemají nic jiného na práci, než negovat všechno a všem, určitě nepřestanu, to neboj :D Jednak mě to psaní baví, dále mě i lidé jako AhmadNavajaHorakEremiPadrino ještě více motivují (těší mě, jak ty "nenáviděné ZA KAČKU cestopisy" hltají :D a když vidím, jaké kraviny hledají ke komentáři, vnímám, jak moc je sere, že nejsou schopni negovat nic "normálního" :D ). Tou naprosto nosnou skupinou, hnacím motorem, jsou pro mě lidé, kteří ve zprávách neřeší gramatiku ani slovosled, ale konkrétní praktické dotazy a cesty jako takové a ještě víc ti, co mi pak posílají fotky z pláže v Jurmele nebo z filipínského Camiguinu. Úplně nejvíc, a to mám mráz v zádech ještě teď, slečna, co mi poslala na FB foto s mým bulharským harmonikářem, kterého jsem dvakrát za sebou potkala na stejném místě na Santorini a ona mi na své cestě udělala další jeho fotku. Tohle je pro mě jediná zpětná vazba, kterou si opravdu beru k srdci. Realita - skuteční lidé, pro které zde píšu a kteří mi nedovolí nechat toho ♥ Taky to ale dělám i pro sebe. Jak už jsem několikrát zmínila - cestopis je pro mě forma deníku a třeba dnes jsem se opravdu dojala, když jsem díky komentáři u tři roky starého cestopisu četla tři roky staré zápisky ze Srílanky...Vybavilo se mi milion úžasných vzpomínek, na které bych si bez toho nekonečného elaborátu už dnes jen dost těžko vzpomněla. No a pak je tu ještě jeden podstatný faktor. Čas. Protože ČAS není ZA KAČKU. ČAS je to nejcennější, co máme. A já si dám s každým itinerářem dopředu opravdu dost práce, abych mohla vyrazit třeba na druhý konec světa bez hromady peněz a bez znalosti ANJ, proto myslím, že vynaložený čas někdy (jako třeba nyní před mou další cestou) v řádech i stovek hodin "jen na jednu mou cestu" je málo. Mám děsnou radost, když pak vidím cestopisy dalších cestovatelů, kterým moje zápisky pomohly. Vidím, že ten čas na přípravu jedné cesty měl mnohem větší smysl a to mě těší nejvíc.

Jinak si tě píši do seznamu "Hledám parťáka" :) Ostatně já tu (na CL) našla už docela slušnou partu přátel, s kterými bych si dovedla společnou cestu představit :) Zatím teda jen chlapy :D , které zrovna coby cestovní parťáky moc nevyhledávám (dvakrát denně teplé jídlo jinak jsem protivný, min. 6 hodin spánku jinak jsem vzteklý, neschopnost improvizace při jobovkách, histerie při vychýlení naplánovaného, při ztracení se se rozhodně nikoho nebudu ptát a ukazovat "jakej jsem debil" - to raději dalších deset hodin bloudit, rýmička probíhající jako virus ebola aj..), takže ženský element je jen vítán! :D

...apropo Padrino, tvá urputnost cestovat "ZA KAČKU" je neskutečná!! :D :D Takže teď si počkám na tu básničku a uvidíme.. ;)

před rokem
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Ano, strašně moc mě kaká, že jsem nebyl schopen negovat nic "normálního".

Hele, zkuste lepší psychofarmaka, tohle už je téměř na samostatnou disertačku ;-)

(jinak samozřejmě jde o běžný diskuzní faul, kdy podsuneme nějakou pitomost a snažíme se ní odvést pozornost).

před rokem
Avatar uživatele Jaca
Jaca
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-18T22:37:51+01:00)

Souhlasím s Luckou! Piš! I já chci další cestopisy za kačku a i já se nabízím kdykoli jako člen tvého týmu. Přiznám se Izrael mě nikdy nelákal a cestopis jsem si přečetl jen proto, že už týden čtu všechno tvoje a vždy je to pro mě dokonalé přenesení se do každé z tvých cest. O cenný radách ani nemluvím! U tebe fakt stačí ctrl+C a jede se! Přečetl jsem Izrael dvojku jedním dechem a tolik diskutovaný památník holokaustu mě dostal nejvíc. Nejen díky textu, i díky fotkám! Jo a dnes tu vyskočila akce Eilat, takže se tam už brzo podívám taky ;) Díky tobě.

Zajímá mě jedna věc. Jak člověka jako jsi Kačko ty může urazit někdo, kdo tady jen "kaká"??! Tvl. tohle slovo snad normální člověk nemůže při svéprávnosti říct, natož napsat :)

Jinak jakou specifikaci má ta básnička, co tě rozepíše??

před rokem
Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 295 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-18T23:23:39+01:00)

Další přitakávač.... To je tak sladký, že se to nedá ani číst. Je potřeba aby se tady našlo nějaké zamindrákované individuum, nějaká místní nula, která to svým negativním komentářem vyváží. Jinak bychom se tady navzájem usmajlíkovali a upusinkovali...

Martin Vícha

Standardní Katčin cestopis. Ok, vím, že to nemáš ráda, když se to tak označuje, ale je to prostě fakt.

Na jedné straně cestopis, napsaný s nadšením a ze kterého vyzařuje pozitivní energie, prodchnutý spoustou pěkných fotek, spoustou zajímavých postřehů, rad a podobně.

Musí to stát spoustu času, ale spousta lidí je ti vděčná, že už za ně zjistíš a popíšeš spoustu zajímavostí a inspirací i z míst, kam by někdo třeba nevyrazil.

A pak je tu samozřejmě standardně spoustu příspěvků místních nul, co se jenom třepou na to, aby v tvých cestopisech našly něco, na co by mohly plivat a celou tvé nadšení z cestování negovat.

Kašli na ně. Možná jsi porušila nějaký zákaz fotografování (kdo ne, bez toho porušování bych třeba já neměl spoustu fotek lodí a bunkrů stojících ve vojenských oblastech) , ale tvé podání fotek skutečně pietu těch míst nijak nenarušuje. Spíš tu pietu narušuje chování těch, co ty fotky používají jako "zbraň" proti tobě... ještě píší do památníku, aby si to posichrovali... (blicí smajlík).

Takže jak už tu zaznělo, na těch pár zakomplexovaných jedinců, jejichž většina příspěvků zde je pouze rycích, navíc většinou v komentářích tvých cestopisů, se prostě vykašli.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Jak to, že jsem tohle nečetla dřív a vidím to až teď?!

A protože se tady "ví", že jsme přátelé a nechci, aby na tebe místní "šlechta starousedlíků a legend" zaútočila jako obvykle na Joxe (POCHLEBOVAČ aj. :) ) - řeknu jediné: (dojatý smajlík)

Avatar uživatele P.
P.

Kateřino,

děkuji, Izrael mám aktuálně na svém wish listu. Snad se mi povede přemluvit kamarádku. Dám jí přečíst Váš cestopis, a to určitě podlehne 8-)

Držím palce při dalších cestách, užívejte si života!

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Děkuji!! A určitě leťte! Nebudete litovat :) A děkuji za krásné přání - snažím se o to každý další den..

Avatar uživatele DIDAS
DIDAS

Kaci nenech se odradit. Pozitivum se vzdy bere jako normal, ale negativum jde obvykle do extremu.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ale já vím :) Taky vím, že se nic neděje jen tak a vše tě někam posune... A díky CL je u mě ten posun opravdu gigantický :D

A děkuji za milá slova! Vážím si jich.

Avatar uživatele gg.bn
gg.bn

Katerino jako tisková mluvčí přeci sama moc dobře víte, že na internetových diskusích se schází především největší svoloc. Holt chlapci si myslí, že jsou dulezitejsi než jsou. Jestli Vás baví psát cestopisy, tak v tom dal pokračujte já si je rád přečtu.

před rokem
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

A taky fotíte tam, kde je to zakázané? Tak to jste tu správně.

před rokem
Avatar uživatele gg.bn
gg.bn

Ano, zcela jistě nějaký zákaz porušim vědomě i nevedome. Kdo ne ať hodí kamenem. Je pravda, že ty fotky z Jad Vasem bych smazal, z důvodu piety ( v tomto případě se o piete dá mluvit z důvodu free vstupu) na to take upozornil Lukáš, zbytek je to o cem jsem psal.

před rokem
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Já se tedy v rámci možností a schopností snažím dodržovat všechno. A když to někdy nejde, tak se tím rozhodně ještě nebudu chlubit na FB. To je teda "reklama" na naší zemi jako prase.

Já si totiž myslím, že tam před vstupem mají na 99 % piktogram s přeškrtnutým foťákem a to v dostatečné velikosti, případně to každýmu řeknou, jinak by se jim tam zpovykaní turisté ucvakali...

před rokem
Avatar uživatele gg.bn
gg.bn

Já se tim take nechlubím, dokonce nemam ani potřebu cokoliv fotit a davat na instagram, ale zase bych to s tou reklamou Cr nepřeceňoval v zahraničí většina ani neví, že existujeme. Není zapotřebí delat z prdu kuličku jako se tomu tady stalo koloritem u Katerininych cestopisu a uz vůbec ji urážet jako to dělá cali a u toho si uboze myslet jak jsem vtipný . Ono kdo nic nedela nic nezkazí že?

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@gg.bn: Ty jsi mě nedávno svými poznámkami naštval, ale teď s tebou souhlasím (kromě 1. souvětí, zas tak bych to negeneralizoval).

Souhlasím i s Leonardem.

Četlo se to jedním dechem. Abych pravdu řekla, moc jsem z té cesty nadšená nebyla. Měla jsem strach, aby se tam něco nesemlelo. Nestalo se a já jsem ráda, že jste všechny v pořádku doma.

Cestování zdar :)

před rokem

Semlelo jako co, že by se opili pod obraz? Myslím, že v tomto ohledu můžete být v klidu, trénink dělá mistry.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Další Padrino? 🤣

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

To je jasný, každá máma má strach, když její dítě vyrazí do světa. A je úplně jedno, jestli je to (v dnešní době) Izrael nebo cesta z Brna do Prahy. S přihlédnutím k nějakým komentářům ZDE, mám pocit, že místní terén je někdy daleko škodlivější… 🙈😂

Každopádně na Míšu jsem dohlédla osobně a myslím, že ta se nikde ve světě neztratí ✈️😉

Neodpustím si češtinářský poznatek:

„Hlavním cílem tohoto komplexu je dokumentace dějin Židovského národa v období holocaustu a uchovat tak navždy důstojnou památku na 6 000 000 židovských objetí.“

Nevím, jestli někdy někdo počítal, kolik židů se objalo nebo co měli objíždět, každopádně by mělo být napsáno „obětí“. Jinak cestopis hezký :)

před rokem
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 262 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-16T15:15:03+01:00)

@Miroslav: naprostý souhlas, gramatické chyby vesměs nevadí, ale někdy se stane že některá chyba změní význam textu a dá mu nechtěný rozměr...

Jinak cestopis je super a zajímavý :-).

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Objaly se s Jahvem, ale může to vyznít trochu cynicky.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Opraveno. Moc děkuji a sypu si popel na hlavu. Zrovna tato chyba je fakt blbá a ani to, že to je chyba přepisu nahrávání mluveného slova to neomlouvá. Takže fakt děkuji.

Avatar uživatele Kajman
Kajman

Katko, domnívám se, že motáte dohromady dvě osoby - Oskara Schindlera a Nicholase Wintona. Film Síla lidskosti je o Wintonovi, jeho manželka našla ty doklady na půdě a on poslal z Prahy těch necelých 600 židovských dětí do Anglie. Oskar Schindler byl byznysmen, zachránil cca 1100 Židů, ale nejen dětí, prostě takový víceméně náhodný výběr. A v Brněnci u Svitav pro ně zřídil takový soukromý pracovní tábor, čímž je nepochybně před smrtí zachránil. Nějakou dobu žil po válce i v Izraeli, kde ho podporovali právě někteří z židů, jimž za války pomohl.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Máte pravdu!! Já si Sílu lidskosti i seznam pouštěla v jednom týdnu 🙈🙈

Avatar uživatele
jakob

"Street food byl cenově nejvýhodnější, přesto pořád ranec. Pod 200 Kč si tam nic "malého" nedáte..."

Asi stačí pohledat. Jak v Jeruzalémě tak V TLV loni nebyl problém sehnat jídlo na ulici pod kilo. (falafel 6ILS, Shawarma 12ILS). Jen je třeba neostýchat se vlézt do boudy plné arabů :) Beztak to tam je nejlepší :)

Jinak pěkný cestopis. Doufal jsem že uvidím nejaké aktuální fotky z té Taby, už druhou zimu se chystám ale vždy vyhraje něco jiného.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ahoj. Předně moc děkuji za pochvalu. Vážím si jí. K tomu jídlu: já tam fakt nic moc nejedla, ale moje spolucestující ano. Jedly všechno jen u Arabů, protože i nám bylo na první pohled jasné, že je to nejlevnější způsob. A určitě jsme nejedly u žádných nóbyl Arabů 🙃Většinou to byla nějaká Pitta, která byla v nabídce nejlevnější, ale pod 200 Kč opravdu nikde…Já jsem si koupila tuňáka v plechovce, vyšel na 130 Kč… v sámošce u Arabů. 1,5 l džusu za 400 byl úplnej masakr. Ale možná jsme se jen pohybovaly na špatných místech… Každopádně na mě Izrael draze působila už loni, letos ještě víc. No a co se týká té Taby, tak to mám naprosto stejně. Také jsem se těšila na odpočinek a na to, jak vypadá Egypt v těsném sousedství Izraele. Jestli je to stejné, jako moje kdysi dávno návštěva Egypta s cestovkou… Jenže přesně jak říkáš – pak člověk přistane v Izraeli a přijde mu válení se na pláži jako ztráta času 🙈😂 Ale třeba to někdy zkusím. I ten odpočinek je občas potřeba..

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Můžu eventuálně poslat link na moje fotky z Taby z loňska a předloňska...

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Sem s ním!! 🙃

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Kačko, poslal jsem ti to do SZ. Pokud bude mít i Jakob nebo někdo jiný zájem, nechť se ozve.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Fotky nádherné!! Děkuji 🙏Příští lednový Izrael je Egypt jasnej!!!🙃

před rokem
Avatar uživatele
mirjur
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 860 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-18T04:06:14+01:00)

Díky! A v tom případě bych mohl ve stejné době zkusit ten Jeruzalém... na oplátku :-)

Avatar uživatele
Lukáš Horák

Uvnitř památníku Jad Vašem je pořizování jakýchkoli obrazových záznamů přísně zakázáno. Upozorňují na to pracovníci před vstupem. Pamatuji si dobře, že to všichni dodržovali a nikdo si nedovolil vytáhnout ani mobil.

Toto omezení plně chápu, jelikož se jedná o pietní místo a ne lunapark!

před rokem
Avatar uživatele
cali

Tak když máš furt naváto pod čepicí... Jinak souhlas.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1133 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-15T19:33:39+01:00)

Ahoj Lukáši. Nevím, kdy jsi byl v památníku ty, ale tento pátek tam měl v ruce mobil téměř každý. Od vchodových dveří až k východu. U každého zastavení, u každého jednotlivého památníku. V Síni vzpomínek si dokonce návštěvníci natáčeli celé videoprojekce. Ani u jediného člověka jsem si nevšimla, že by měl výraz jako v lunaparku. Nikdo si zde nedělal selfíčka. Nikdo se dle mého názoru netvářil jakkoliv neuctivě. Naopak. Přišlo mi, že někteří lidé měli v očích slzy, když si audiozáznam nahrávali. Nebyli to jen mladí lidé, byly to někdy lidé hodně staří, sotva telefon v ruce udrželi. Dokonce jsem zaslechla německou holčinu, jak říkala své matce, že to musí doma pustit babičce. Mě zde jediný telefon v ruce nepřišel jako neuctivý projev, neurazil a ani já jsem neměla v úmyslu nic podobného. Jediný cíl bylo sdílet to. A je úplně jedno s kým… Jestli s babičkou, která už se třeba do Izraele nemůže díky věku nebo zdravotnímu stavu dostat, jestli se svým synem, který se teď ve škole o holocaustu učí a může mu pohled na tyto fotky říct víc než celá učebnice dějepisu, jestli s kýmkoliv na tomto světě, kdo o památníků ,stejně jako já, třeba neměl vůbec zdání… Ostatně o tom by měla celá myšlenka památníku být. Nikdy nezapomenout, nevymítit. Myslím, že šířit povědomí o tom, že toto místo existuje, co znamená a co se dělo za hrůzy celkem nedávno, taky to, jak to na obyčejného člověka může celé působit, není neuctivost. Pokud to tak vyznělo, mrzí mě to. Nebyl to záměr. Opak byl pravdou. Bylo to jedno z nejsilnějších míst, na kterém jsem kdy stála. Snažila jsem se to popsat slovně, ale asi ne dost dobře…

Jinak u vchodu nikdo nestál a nic o pořizování audio nebo video záznamů jsem neviděla. Vstupenky do památníku nebyly - vstup byl free, takže ani zde jsem nic podobného nemohla vidět. Kdyby ano, respektovala bych to. Nejen já, ale i ostatní návštěvníci památníku, jsme pořizovali svoje záznamy pod dohledem místních zaměstnanců, kteří byli napříč celým památníkem. Za celou dobu jsem neslyšela nikoho, že by o zákazu mluvil…Nikdo nebyl napomenut, aby telefon schoval.. Tak to za mě na vysvětlenou. A ještě jednou směrem k tobě. Pokud se ti fotografie dotkly, mrzí mě to. Nebyl to záměr.

Cali, tvůj komentář nebudu komentovat. Na tvou úroveň se nesnížím.

před rokem
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Katko, pokud zákaz zrušili, resp. ho už nikdo neřeší, pak stačilo odpovědět jednoduše. Chápu tvou neutuchající potřebu vždycky vylíčit všechny pocity a vjemy, ale někdy méně je více. Mluvím o reakci na můj komentář.

Každopádně jsem rád, že jsem tam byl v době (prosinec 2017), kdy tento zákaz platil a návštěvníci se chovali pietně.

Cestování zdar!

před rokem
Avatar uživatele
cali

Tak měla to být poznámka pro zasmání. Chtěl jsem tam původně i napsat, "jak by řekla Naděžda Konstantinovna"... Přijmi tedy omluvu, nebylo to myšleno zle. Věřím, že pijete jen kvůli fotkám:-)

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1133 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-15T21:15:56+01:00)

A já jsem ráda, Lukáši, že jsem tam byla teď v pátek a nikdo si tam nahrál na vzor sni soudce pietního přístupu. Každej tu pietu měl v sobě. Svoji vlastní, jak ji cítil. Přesně tak, jak to má být.

I tobě cestování, které tě bude těšit 😉

Avatar uživatele Vladko
Vladko

Super, díky, pro mě krásná vzpomínka na Jeruzalém.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Pro mě už taky jen vzpomínka... Na druhou stranu, vzpomínky nám nikdo nikdy nevezme💛

Avatar uživatele J0x
J0x

Ta růžová ušanka je krutá! 😆

V informacích o dopravě mi chybí jedna věc (vlastně kupodivu chybí hlavně ve zdejším průvodci Izraelem a jinde se mi ji taky nepodařilo dohledat, ať už je to rukama nebo nefunkčním vyhledáváním zde): zmínka o dobíjecí kartě na hromadnou dopravu Rav Kav. Je to užitečná věc, není potřeba řešit nákup jednotlivých jízdenek a ještě na ni můžete dostat slevu. https://www.egged.co.il/Article-...-Card.aspx https://ravkavonline.co.il/en/

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1133 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-15T17:16:50+01:00)

Ta růžová ušanka se mnou dojela do ČR! 🙈😂😂😂

No a co se týká té dobíjecí kartičky, zelené, tak jí mám doma. Samozřejmě jsme si ji koupily v prvním autobuse. Měla být údajně nabitá na několik jízd, ale když jsme vlezly do dalšího autobusu, nebyla. Nepochopila jsem, co nabízí za slevu, protože dobití každé další jízdy stálo stejný peníze, jako jednotlivý tiket. A co se týká automatu na jízdenky nebo dobíjení, tak ty jsou totožné – dostupné na všech zastávkách. Mě osobně přišlo mnohem jednodušší koupit si jednotlivou jízdenku než si dobíjet tu kartu. Proto ji zde vůbec nezmiňuji - protože na ten jeden nebo dva dny a pár jednotlivých jízd nemá cenu se tím stresovat. Teda alespoň pro mě nemělo.. 🙈✌️

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Dívné... Nás to nepotkalo, protože jsme zakoupili a dobíjeli už na letišti TLV a na žádný problém jsme nenarazili. Najít nějaké ucelené informace o kartě na jednom taky není úplně jednoduché, pravda...

Zmínil jsem hlavně pro úplnost, protože ani v průvodci o ní nebyla čárka.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Jinak je to zrada, až Eva ušanku uvidí, budu ji muset shánět. 😂

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

No jestli je to tak, můžu jí tu ušanku na konci února dát… V březnu ji potřebovat určitě nebudu 😉✌️😂

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

To ne, ještě by si ji vzala preventivně do Thajska v rámci boje proti klimatizaci. 🤣

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ukecal jsi mě! Spojím se s Evčou a je její! 😂

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 198 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-15T16:49:16+01:00)

Mám rozečtené, vypadá to jako obvykle super, akorát v úvodu máš, že u tebe řešili razítka od Saúdů, bylo to spíše z Emirátů,ne? Nebo jsi byla v Saúdské Arábii?

Já šel v Tel Avivu při odletu jednou i do trenek..:-))

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ano ano ✌️A mám pocit, že jim u mě tentokrát vadily razítka úplně všechny. Mimochodem – ptali se i na Maledivy…

Jinak moje spodní prádlo si prohlédli loni v Ovdě ✌️🤪😂 Ale asi nic mic, když mě pustili 😂

před rokem
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

:-) JJ, já už to řeším více pasy a beru si do Izraele ten nemuslimský- s razítky ze spřátelených zemích (USA, Jižní Korea, Mexiko...)

Pro zasmání, za letenku do Tel Avivu jsem dával v roce 2006 nějak kolem 9,5 tisíce, což bylo cca 7-krát více, než co mě třeba stála letenka do Ovdy 2016...to cestování je teď fakt hodně dostupné

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Já 9,9€ v jednom směru. Když si vezmeš, že se ocitneš za 4 hod. u korálového podloží pod žhnoucím sluncem… Nechápu, co dělají lidi o víkendech v zimě doma!Návštěva multikina v Brně mě vyjde dráž

před rokem
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Jezdí například na lyžích.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Taky bych to měla někdy zkusit 😉

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Lyžování rozhodně není za kačku! 😁

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Proto zatím lítám! Šetřím na lyže, skypass a bombardino ✌️🤪😂😂

před rokem
Michal
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 273 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-15T21:33:21+01:00)

To jsem dopadl ještě dobře s mým hodinovým výslechem. Na pas jsem vyfasoval žlutou samolepku začínající pětkou, kterou jinak dostávají jen ty nejhorší muslimské živly. Jaké číslo tam máš ty? Na prádlo nedošlo, protože jsem je zarazil hláškou, že pokud je nějaký problém, ať mi o něm řeknou, zavolají mi ambasádu a překladatele. Do toho se jim nějak nechtělo :-D Inu, kdo tam cestuje na krátko a individuálně, je lautr podezřelý.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A přitom možná stačilo jen nevysírat a vědět, kdy je lepší být zticha.

před rokem
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Ano, přesně tak, ještě bych dodal, být v klidu a spolupracovat.

U mě byly objektivně 2 problémy, za které jsem si mohl sám, jednak jsem fotil přistávající letadla v Ejlatu, ještě jsem si chytře stoupl na zídku, abych dobře viděl :-). Přijeli za chvíli borci v civilu s automaty a dost jim to vadilo. Prý letiště nesmím fotit, letadla ano, chtěli vidět foťák a já zrovna předtím, pro zajímavost, vyfotil pár vojáků před nákupkem. Tak to v tom kontextu vypadalo fakt divně, takže mi napsali něco hebrejsky do pasu a upozornili mě, ať přijdu na letiště minimálně 4 hodiny před odletem, což jsem udělal. a na gate jsem i tak byl doveden na last call. :-)

Druhý problém byl, že jsem v Izraeli někoho znal a zastavil se za ním a on mi něco dal (knížku)...¨to taky nemají rádi.¨

Ale i tak jsem byl celou dobu v klidu, odpovídal furt do kola, se svou základní angličtinou na stejné nebo podobné otázky, říkal jim že to chápu a rozumím, že je to v pořádku.....a vlastně mě to nějak extrémně nestresovalo.

Avatar uživatele
Havlik.michaela

Byla to pecka :-)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

❤️ Oblíbené
Čtení na 17 minut
LIPARSKÉ OSTROVY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-28T15:11:44+02:00 87 komentářů
Itálie 2021

Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí a neškodné erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehl. Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehlé Filicudi…

📷 Krásné fotky
Čtení na 17 minut
SICÍLIE podruhé za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-17T18:51:01+02:00 26 komentářů
Itálie 2021

Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka.... Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
KARLOVY VARY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-07T23:58:18+02:00 4 komentáře
Česká republika 2021

Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec ... Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec -…

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
KALAMATA a ELAFONISOS za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-06-22T11:09:20+02:00 9 komentářů
Řecko 2021

Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou... Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou…

Další cestopisy