1. Cestopisy
  2. Asie
  3. Izrael
  4. IZRAEL za KAČKU

IZRAEL za KAČKU

Izrael je zemí několika tváří, kultur, náboženství. Dechberoucí "pustina" ♥. Dva světy v jednom - čistý a kultivovaný svět Izraele a za zdí svět arabského bordelu a chaosu. Obojí má svoje kouzlo…
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala CESTUJI za KAČKU
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

04. 02. 2019, poslední aktualizace 2020-01-10T00:06:46+01:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 65 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

22 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

super cestopísek.

nevšlimla sis kolik stojí pivko?

před 2 lety
Eva _19

Já jsem si trochu všimla, ale nekoupila - na mě příliš mnoho. V obchodě v akci nejméně 30 Kč za půllitrovou plechovku (při koupi 2 a více), ale spíš tak 40 - 50 Kč. A v restauracích se mi z cen piva protáčely oči tak, že si to raději ani nepamatuji. Pro pivaře je to dost drahá země.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Já pivo nepiju, tak moc nekoukám...Ale začnu! Co je to pak za cestopis bez základních údajů?! 🙈😂😂

Ale Havana v dutty byla za Kačku 🦆✌🙃

Přidat odpověď
před 2 lety

Take jsem byl leden/unor 2019. Jen upřesním, na letišti Ovda nemusí být vytištěné letenky, oskenují i z mobilu a řidiči busu na letiště se samozřejmě dá platit hotovostí. Jak také jinak. Chystám se znovu příští rok.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

To už je jedno, stejně se mezitím přesunul provoz na letiště Ramon. To má ale ve výjimkách Wizzair, Ryanair ne.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Tomígo

Ahoj Káťo! Super cestopis! :) S kámošem jsme to loni v lednu udělali s letenkama úplně stejně jako vy a program jsme měli velmi podobnej. Úplně mi mluvíš z duše! Souhlasím se vším a podepisuju v plném rozsahu :D

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Tak to jsem ráda, že to zažil někd stejně a že to vím! :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Katko, super cestopis!! Platí se prosím nějaké vstupné na pláž k Mrtvému moři? Vím, že v Jordánsku ano, ale jak je to v Izraeli nevím. Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Ahoj Simono, děkuji za pochvalu!

Nevím, zda se platí někde vstupné, jak jsem psala v cestopise, jeli jsme s doprovodem, který se vyzná… Ten nás zavezl na samý konec všech rezortů a hotelů, kde jsme nejen zdarma zaparkovali auto, ale také jsme byli zdarma u Mrtvého moře, využívali místní sprchy, lehátka… Všechno zdarma. Bylo to od Eilatu směrem k Jeruzalému úplně na konci všech hotelů… Přesný název pláže neznám.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Pláž zdarma u Mrtvého moře určitě nebude jenom jedna. :) Měla by být minimálně v Ein Gedi. V Ein Bokek má být taky, ale to je pláž u umělé nádrže, kam dřív Mrtvé moře sahalo, než vyschlo, takže trošku švindl. 😁 V Neve Midbar je placená pláž. No a mezi nimi jsou zřejmě různé neoficiální. https://www.youtube.com/watch?v=5c2oceLIDjY Myslím, že na začátku tohoto videa je neofic. pláž, která je hned pod checkpointem u zastávky autobusu Metsoke Dragot Junction.

Netvrdil bych, že není úplně jednoduché dostat se nízkonákladově autobusem k Mrtvému moři. Z Jeruzaléma jste do hodiny u moře, po silnici č. 90 jezdí např. autobusy 444, 486 a 487 a jízdenka zas tak drahá není, měla by stát asi 27 šekelů. Spoje lze nalézt bez větších problémů na http://www.egged.co.il/HomePage.aspx akorát je potřeba uhodnout přepis místa do latinky, např. na mapě je Metsoke Dragot Junction, na webu Metsukei Dargot Branching.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Všechno jde, když se chce :D Ale když je v Izraeli někdo poprvé, je to přece jen všechno složitější než když už tam někdo byl, pročte cestopis "izraelského začátečníka" a všechno ví líp ;)

Ty pláže souhlas, bude jich určitě víc, ale je fajn vědět, kam jet "na jistotu" :)

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak já jsem byl teď v Izraeli taky poprvé a tyhle informace jsem si našel předem. 😊 Poněkud jsem se obával, že věci nepůjdou úplně hladce, ale šly, byl jsem dost překvapený.

Pro jízdu autobusem nebo vlakem si člověk hned na letišti koupí anonymní kartu Rav-Kav (jen mě doběhl způsob placení kartou v automatu, funguje protažením, ne přes čip, což jsem měl v Revolutu samozřejmě zakázané) a hned si ji dobije a dostane navíc 25% částky zdarma a může jet. V autobusech už prý neberou hotovost, tak je pořízení karty dost zásadní. Před jízdou vlakem (např z letiště do Jeruzaléma) se koupí jízdenka v automatu pomocí karty, se kterou ho pustí na nástupiště. V autobuse nahlásíš řidičovi cíl, přiložíš kartu (do některých strojků se musí zastrčit) a řidič vytiskne jízdenku. Jízdenky se dají koupit i online, ale tomu jsem nevěnoval moc pozornost, jen jsem si všiml hlášky, že na jízdenku TLV airport - Jeruzalém je s kartou na nádraží 50% sleva, ale jak/kde k ní přesně přijít, tam nepsali.

Fakt můžu doporučit tu neofic. pláž u Metsoke Dragot, nejsou tam sice sprchy, ale zas je tam pramen sladké vody, takže umýt se je kde. Jde tam i přespat, ani stan není v teplém počasí potřeba, ale zem je tvrdá, takže si beru příště aspoň nějaké lehátko. 😁 Bydlí tam prý nějací hipíci a funguje to i jako nudapláž, takže odpadnou i starosti s ničením plavek apod. Původně jsem měl z místa obavy, ale když uvážíme blízkost checkpointu, tak není celkem co řešit. A autobus projíždí zastávkou dost často a jezdí od rána až do cca 21. h., takže zaseknutí v poušti u moře, ve kterém žádné jídlo nežije, taky nehrozí.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Fakt jste se koupaly v mrtvém moři? My byli přesně před rokem a voda byla tůze ledová.

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Jasně že koupaly 😊 Dokonce jsme vylézaly z moře, když už zapadalo sluníčko ✌️ Moře krásně teplé...Ale taky v tu dobu bylo pořád slunečno, je možné, že loni to bylo jinak...

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Dva roky zpět v únoru taky moře naprosto v pohodě a to vzduch úplně teplý nebyl. Jestli nejsi Leosi přecitlivelý 😉

před 3 lety

Byl jsem v lednu a voda měla luxusní 2cm :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Peter _15

Veľmi dobre napísané,čtive,...Pripomenulo mi to moje 2 roky v Izraeli:)Ďakujem za vynaloženú enegiu .

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Děkuji za milou zpětnou vazbu! 😊

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

No jooo, jsme holt holky "dietářky" :D

Nám opravdu stačí 12 vajec, jedna bageta, kousek másla a pytel okurků na tři dny :D Horší je, když dojde duty free Havana a víno je od 140 "vejš" :D :D

Jinak moc děkuji za pochvalu nesterilního cestopisu ;) a Tel Aviv píšu na seznam!

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Mě teda Tel Aviv poněkud zklamal, asi to bude nezájmem o noční život. 😁 Nejvíc se mi líbila Jaffa (vč. blešáku) a taky Carmel Market (IMHO mnohem lepší než Mehane Yehuda Market v Jeruzalémě). Pláže asi dobrý.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Áčko
Áčko

Konečně někdo, kdo si umí cestu trochu užít, už mě ty sterilní cestopisy začínaly nudit :-D

Nezapomeňte příště navštívit Tel Aviv - od konce března už je to i na koupačku a jsou tam luxusní pláže + asi nejlepší noční život v Izraeli. Míň náboženských fanatiků a víc partiček s flaškama na plážích. Plus zajímavé staré město.

Taky úplně nechápu tu nízkou útratu za jídlo, 600 jsem tam nechal za den a to jsem jedl skoro jen fast foody :-D

před 3 lety
Avatar uživatele
Peter _15

Keď nechapes toto asi toho budeš viac čomu nerozumieš,čomu sa v živote čuduješ.:)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
ANDALUSIE a GIBRALTAR za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2021-11-15T11:45:17+01:00 39 komentářů
Španělsko 2021

Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech zajímavý. Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech…

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
ZÁPADNÍ SAHARA za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2021-10-29T16:24:27+02:00 45 komentářů
Afrika 2021

cíl: OBRATNÍK RAKA, 3 300 km. Hra světel a stínů na líně se přesýpajících písečných dunách, kvílení pouštního větru, atlantický, tyrkysově modrý a naprosto liduprázdný oceánový lem. Země nikoho. Země, která neexistuje. Jedno…

🙏 Praktické
Čtení na 19 minut
JAK SE SBALIT DO PŘÍRUČÁKU?
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2021-10-10T20:46:22+02:00 90 komentářů
Česká republika 2021

Zrovna to dělám, tak jsem vám to svoje balení sepsala. Hezky nestručně a hezky VINNĚ🍸, jak jste u mě zvyklí .. Zrovna to dělám, a protože mi často na toto téma píšete, tak jsem vám to svoje balení sepsala. Hezky nestručně a hezky VINNĚ, jak jste u mě zvyklí . No a pokud vás napadne ještě něco, co je dobré…

❤️ Oblíbené
Čtení na 45 minut
EGYPT za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2021-09-19T19:03:36+02:00 69 komentářů
Egypt 2021

Nemusí to být jen exotika, adrenalin a stále víc neobvyklá destinace pro super otřelé cestovatele. Někdy je i fajn hodit se do pohody u vody a zajet si třeba na "českej Mácháč". A klidně s cestovkou!✌. Brána Afriky a země s tajuplnou historií, datující se k samém počátku lidské civilizace. Vyprahlá pustina s nekonečně rozpálenou Saharou, písečnými dunami, ale také neuvěřitelně životaplnou půdou v…

Další cestopisy