1. Cestopisy
  2. Asie
  3. Izrael
  4. IZRAEL za KAČKU

IZRAEL za KAČKU

Izrael je zemí několika tváří, kultur, náboženství. Dechberoucí "pustina" ♥. Dva světy v jednom - čistý a kultivovaný svět Izraele a za zdí svět arabského bordelu a chaosu. Obojí má svoje kouzlo…
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

04. 02. 2019, poslední aktualizace 2020-01-10T01:06:46+01:00

Kateřina Ostrá a procestovala 36 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 56 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

22 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

super cestopísek.

nevšlimla sis kolik stojí pivko?

před rokem
Avatar uživatele Eva
Eva

Já jsem si trochu všimla, ale nekoupila - na mě příliš mnoho. V obchodě v akci nejméně 30 Kč za půllitrovou plechovku (při koupi 2 a více), ale spíš tak 40 - 50 Kč. A v restauracích se mi z cen piva protáčely oči tak, že si to raději ani nepamatuji. Pro pivaře je to dost drahá země.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Já pivo nepiju, tak moc nekoukám...Ale začnu! Co je to pak za cestopis bez základních údajů?! 🙈😂😂

Ale Havana v dutty byla za Kačku 🦆✌🙃

Take jsem byl leden/unor 2019. Jen upřesním, na letišti Ovda nemusí být vytištěné letenky, oskenují i z mobilu a řidiči busu na letiště se samozřejmě dá platit hotovostí. Jak také jinak. Chystám se znovu příští rok.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

To už je jedno, stejně se mezitím přesunul provoz na letiště Ramon. To má ale ve výjimkách Wizzair, Ryanair ne.

Avatar uživatele
Tomígo

Ahoj Káťo! Super cestopis! :) S kámošem jsme to loni v lednu udělali s letenkama úplně stejně jako vy a program jsme měli velmi podobnej. Úplně mi mluvíš z duše! Souhlasím se vším a podepisuju v plném rozsahu :D

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Tak to jsem ráda, že to zažil někd stejně a že to vím! :)

Přidat odpověď
před 2 lety

Katko, super cestopis!! Platí se prosím nějaké vstupné na pláž k Mrtvému moři? Vím, že v Jordánsku ano, ale jak je to v Izraeli nevím. Děkuji.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ahoj Simono, děkuji za pochvalu!

Nevím, zda se platí někde vstupné, jak jsem psala v cestopise, jeli jsme s doprovodem, který se vyzná… Ten nás zavezl na samý konec všech rezortů a hotelů, kde jsme nejen zdarma zaparkovali auto, ale také jsme byli zdarma u Mrtvého moře, využívali místní sprchy, lehátka… Všechno zdarma. Bylo to od Eilatu směrem k Jeruzalému úplně na konci všech hotelů… Přesný název pláže neznám.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Pláž zdarma u Mrtvého moře určitě nebude jenom jedna. :) Měla by být minimálně v Ein Gedi. V Ein Bokek má být taky, ale to je pláž u umělé nádrže, kam dřív Mrtvé moře sahalo, než vyschlo, takže trošku švindl. 😁 V Neve Midbar je placená pláž. No a mezi nimi jsou zřejmě různé neoficiální. https://www.youtube.com/watch?v=5c2oceLIDjY Myslím, že na začátku tohoto videa je neofic. pláž, která je hned pod checkpointem u zastávky autobusu Metsoke Dragot Junction.

Netvrdil bych, že není úplně jednoduché dostat se nízkonákladově autobusem k Mrtvému moři. Z Jeruzaléma jste do hodiny u moře, po silnici č. 90 jezdí např. autobusy 444, 486 a 487 a jízdenka zas tak drahá není, měla by stát asi 27 šekelů. Spoje lze nalézt bez větších problémů na http://www.egged.co.il/HomePage.aspx akorát je potřeba uhodnout přepis místa do latinky, např. na mapě je Metsoke Dragot Junction, na webu Metsukei Dargot Branching.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Všechno jde, když se chce :D Ale když je v Izraeli někdo poprvé, je to přece jen všechno složitější než když už tam někdo byl, pročte cestopis "izraelského začátečníka" a všechno ví líp ;)

Ty pláže souhlas, bude jich určitě víc, ale je fajn vědět, kam jet "na jistotu" :)

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak já jsem byl teď v Izraeli taky poprvé a tyhle informace jsem si našel předem. 😊 Poněkud jsem se obával, že věci nepůjdou úplně hladce, ale šly, byl jsem dost překvapený.

Pro jízdu autobusem nebo vlakem si člověk hned na letišti koupí anonymní kartu Rav-Kav (jen mě doběhl způsob placení kartou v automatu, funguje protažením, ne přes čip, což jsem měl v Revolutu samozřejmě zakázané) a hned si ji dobije a dostane navíc 25% částky zdarma a může jet. V autobusech už prý neberou hotovost, tak je pořízení karty dost zásadní. Před jízdou vlakem (např z letiště do Jeruzaléma) se koupí jízdenka v automatu pomocí karty, se kterou ho pustí na nástupiště. V autobuse nahlásíš řidičovi cíl, přiložíš kartu (do některých strojků se musí zastrčit) a řidič vytiskne jízdenku. Jízdenky se dají koupit i online, ale tomu jsem nevěnoval moc pozornost, jen jsem si všiml hlášky, že na jízdenku TLV airport - Jeruzalém je s kartou na nádraží 50% sleva, ale jak/kde k ní přesně přijít, tam nepsali.

Fakt můžu doporučit tu neofic. pláž u Metsoke Dragot, nejsou tam sice sprchy, ale zas je tam pramen sladké vody, takže umýt se je kde. Jde tam i přespat, ani stan není v teplém počasí potřeba, ale zem je tvrdá, takže si beru příště aspoň nějaké lehátko. 😁 Bydlí tam prý nějací hipíci a funguje to i jako nudapláž, takže odpadnou i starosti s ničením plavek apod. Původně jsem měl z místa obavy, ale když uvážíme blízkost checkpointu, tak není celkem co řešit. A autobus projíždí zastávkou dost často a jezdí od rána až do cca 21. h., takže zaseknutí v poušti u moře, ve kterém žádné jídlo nežije, taky nehrozí.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Fakt jste se koupaly v mrtvém moři? My byli přesně před rokem a voda byla tůze ledová.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Jasně že koupaly 😊 Dokonce jsme vylézaly z moře, když už zapadalo sluníčko ✌️ Moře krásně teplé...Ale taky v tu dobu bylo pořád slunečno, je možné, že loni to bylo jinak...

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Dva roky zpět v únoru taky moře naprosto v pohodě a to vzduch úplně teplý nebyl. Jestli nejsi Leosi přecitlivelý 😉

před 2 lety

Byl jsem v lednu a voda měla luxusní 2cm :-)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Peter

Veľmi dobre napísané,čtive,...Pripomenulo mi to moje 2 roky v Izraeli:)Ďakujem za vynaloženú enegiu .

před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Děkuji za milou zpětnou vazbu! 😊

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

No jooo, jsme holt holky "dietářky" :D

Nám opravdu stačí 12 vajec, jedna bageta, kousek másla a pytel okurků na tři dny :D Horší je, když dojde duty free Havana a víno je od 140 "vejš" :D :D

Jinak moc děkuji za pochvalu nesterilního cestopisu ;) a Tel Aviv píšu na seznam!

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Mě teda Tel Aviv poněkud zklamal, asi to bude nezájmem o noční život. 😁 Nejvíc se mi líbila Jaffa (vč. blešáku) a taky Carmel Market (IMHO mnohem lepší než Mehane Yehuda Market v Jeruzalémě). Pláže asi dobrý.

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Konečně někdo, kdo si umí cestu trochu užít, už mě ty sterilní cestopisy začínaly nudit :-D

Nezapomeňte příště navštívit Tel Aviv - od konce března už je to i na koupačku a jsou tam luxusní pláže + asi nejlepší noční život v Izraeli. Míň náboženských fanatiků a víc partiček s flaškama na plážích. Plus zajímavé staré město.

Taky úplně nechápu tu nízkou útratu za jídlo, 600 jsem tam nechal za den a to jsem jedl skoro jen fast foody :-D

před 2 lety
Avatar uživatele
Peter

Keď nechapes toto asi toho budeš viac čomu nerozumieš,čomu sa v živote čuduješ.:)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

❤️ Oblíbené
Čtení na 13 minut
MALLORCA potřetí za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-05-02T21:55:49+02:00 43 komentářů
Španělsko 2021

Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény... Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény..Všudypřítomné pomerančovníky a stromy obsypané citróny, impozantní hory a vražedné serpentiny, romantické zátoky,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 17 minut
TURECKO za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 82 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 28 minut
LISABON potřetí za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-02-09T16:55:56+01:00 89 komentářů
Portugalsko 2020

Jedna z nejkrásnějších evropských metropolí, jaké jsem dosud viděla. Město žloutkových košíčků, portského vína, žlutých tramvají, schodů, strmých ulic a výtahů. Město, které lehlo při ničivém zemětřes. Jedna z nejkrásnějších evropských metropolí, jaké jsem dosud viděla. Město žloutkových košíčků, portského vína, žlutých tramvají, schodů, strmých ulic a výtahů. Město, které lehlo při ničivém…

❤️ Oblíbené
Čtení na 14 minut
ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-01-17T18:10:40+01:00 55 komentářů
Evropa 2020

Že to nejde projet? Španělské a portugalské pobřeží za 8 dní = téměř 2 000 km, 2 vstupní QR kódy, nespočet pláží,útesů,majáků,psů, Prosecca, dechberoucích vyhlídek a chvil a to vše - Covidu navzdory!. TERMÍN:‌ ‌listopad 2020‌KOMPLETNÍ CESTOPIS ZDE:https://1url.cz/@spanelskoportug...adtripzaKA PROČ‌ ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip?‌ ‌Letenky do Malagy z Prahy za 279 Kč v jednom směru a v…

Další cestopisy