IZRAEL za KAČKU

čtení na 23 minut
22 komentářů
hodnoceno 56 x
Avatar uživatele

Cestopis z roku 2019 napsala CESTUJI za KAČKU

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-01-10T01:06:46+01:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 37 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 3 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Simča
před 3 lety

super cestopísek.

nevšlimla sis kolik stojí pivko?

Eva _19
před 3 lety

Já jsem si trochu všimla, ale nekoupila - na mě příliš mnoho. V obchodě v akci nejméně 30 Kč za půllitrovou plechovku (při koupi 2 a více), ale spíš tak 40 - 50 Kč. A v restauracích se mi z cen piva protáčely oči tak, že si to raději ani nepamatuji. Pro pivaře je to dost drahá země.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Já pivo nepiju, tak moc nekoukám...Ale začnu! Co je to pak za cestopis bez základních údajů?! 🙈😂😂

Ale Havana v dutty byla za Kačku 🦆✌🙃

Avatar uživatele
Daniel Zobac
před 4 lety

Take jsem byl leden/unor 2019. Jen upřesním, na letišti Ovda nemusí být vytištěné letenky, oskenují i z mobilu a řidiči busu na letiště se samozřejmě dá platit hotovostí. Jak také jinak. Chystám se znovu příští rok.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

To už je jedno, stejně se mezitím přesunul provoz na letiště Ramon. To má ale ve výjimkách Wizzair, Ryanair ne.

Avatar uživatele
Tomígo
před 4 lety

Ahoj Káťo! Super cestopis! :) S kámošem jsme to loni v lednu udělali s letenkama úplně stejně jako vy a program jsme měli velmi podobnej. Úplně mi mluvíš z duše! Souhlasím se vším a podepisuju v plném rozsahu :D

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Tak to jsem ráda, že to zažil někd stejně a že to vím! :)

Avatar uživatele
Simona
před 4 lety

Katko, super cestopis!! Platí se prosím nějaké vstupné na pláž k Mrtvému moři? Vím, že v Jordánsku ano, ale jak je to v Izraeli nevím. Děkuji.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Ahoj Simono, děkuji za pochvalu!

Nevím, zda se platí někde vstupné, jak jsem psala v cestopise, jeli jsme s doprovodem, který se vyzná… Ten nás zavezl na samý konec všech rezortů a hotelů, kde jsme nejen zdarma zaparkovali auto, ale také jsme byli zdarma u Mrtvého moře, využívali místní sprchy, lehátka… Všechno zdarma. Bylo to od Eilatu směrem k Jeruzalému úplně na konci všech hotelů… Přesný název pláže neznám.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Pláž zdarma u Mrtvého moře určitě nebude jenom jedna. :) Měla by být minimálně v Ein Gedi. V Ein Bokek má být taky, ale to je pláž u umělé nádrže, kam dřív Mrtvé moře sahalo, než vyschlo, takže trošku švindl. 😁 V Neve Midbar je placená pláž. No a mezi nimi jsou zřejmě různé neoficiální. https://www.youtube.com/watch?v=5c2oceLIDjY Myslím, že na začátku tohoto videa je neofic. pláž, která je hned pod checkpointem u zastávky autobusu Metsoke Dragot Junction.

Netvrdil bych, že není úplně jednoduché dostat se nízkonákladově autobusem k Mrtvému moři. Z Jeruzaléma jste do hodiny u moře, po silnici č. 90 jezdí např. autobusy 444, 486 a 487 a jízdenka zas tak drahá není, měla by stát asi 27 šekelů. Spoje lze nalézt bez větších problémů na http://www.egged.co.il/HomePage.aspx akorát je potřeba uhodnout přepis místa do latinky, např. na mapě je Metsoke Dragot Junction, na webu Metsukei Dargot Branching.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Všechno jde, když se chce :D Ale když je v Izraeli někdo poprvé, je to přece jen všechno složitější než když už tam někdo byl, pročte cestopis "izraelského začátečníka" a všechno ví líp ;)

Ty pláže souhlas, bude jich určitě víc, ale je fajn vědět, kam jet "na jistotu" :)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Tak já jsem byl teď v Izraeli taky poprvé a tyhle informace jsem si našel předem. 😊 Poněkud jsem se obával, že věci nepůjdou úplně hladce, ale šly, byl jsem dost překvapený.

Pro jízdu autobusem nebo vlakem si člověk hned na letišti koupí anonymní kartu Rav-Kav (jen mě doběhl způsob placení kartou v automatu, funguje protažením, ne přes čip, což jsem měl v Revolutu samozřejmě zakázané) a hned si ji dobije a dostane navíc 25% částky zdarma a může jet. V autobusech už prý neberou hotovost, tak je pořízení karty dost zásadní. Před jízdou vlakem (např z letiště do Jeruzaléma) se koupí jízdenka v automatu pomocí karty, se kterou ho pustí na nástupiště. V autobuse nahlásíš řidičovi cíl, přiložíš kartu (do některých strojků se musí zastrčit) a řidič vytiskne jízdenku. Jízdenky se dají koupit i online, ale tomu jsem nevěnoval moc pozornost, jen jsem si všiml hlášky, že na jízdenku TLV airport - Jeruzalém je s kartou na nádraží 50% sleva, ale jak/kde k ní přesně přijít, tam nepsali.

Fakt můžu doporučit tu neofic. pláž u Metsoke Dragot, nejsou tam sice sprchy, ale zas je tam pramen sladké vody, takže umýt se je kde. Jde tam i přespat, ani stan není v teplém počasí potřeba, ale zem je tvrdá, takže si beru příště aspoň nějaké lehátko. 😁 Bydlí tam prý nějací hipíci a funguje to i jako nudapláž, takže odpadnou i starosti s ničením plavek apod. Původně jsem měl z místa obavy, ale když uvážíme blízkost checkpointu, tak není celkem co řešit. A autobus projíždí zastávkou dost často a jezdí od rána až do cca 21. h., takže zaseknutí v poušti u moře, ve kterém žádné jídlo nežije, taky nehrozí.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 4 lety

Fakt jste se koupaly v mrtvém moři? My byli přesně před rokem a voda byla tůze ledová.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Jasně že koupaly 😊 Dokonce jsme vylézaly z moře, když už zapadalo sluníčko ✌️ Moře krásně teplé...Ale taky v tu dobu bylo pořád slunečno, je možné, že loni to bylo jinak...

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Dva roky zpět v únoru taky moře naprosto v pohodě a to vzduch úplně teplý nebyl. Jestli nejsi Leosi přecitlivelý 😉

Avatar uživatele
Vladko
před 4 lety

Byl jsem v lednu a voda měla luxusní 2cm :-)

Avatar uživatele
Peter _15
před 4 lety

Veľmi dobre napísané,čtive,...Pripomenulo mi to moje 2 roky v Izraeli:)Ďakujem za vynaloženú enegiu .

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Děkuji za milou zpětnou vazbu! 😊

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

No jooo, jsme holt holky "dietářky" :D

Nám opravdu stačí 12 vajec, jedna bageta, kousek másla a pytel okurků na tři dny :D Horší je, když dojde duty free Havana a víno je od 140 "vejš" :D :D

Jinak moc děkuji za pochvalu nesterilního cestopisu ;) a Tel Aviv píšu na seznam!

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Mě teda Tel Aviv poněkud zklamal, asi to bude nezájmem o noční život. 😁 Nejvíc se mi líbila Jaffa (vč. blešáku) a taky Carmel Market (IMHO mnohem lepší než Mehane Yehuda Market v Jeruzalémě). Pláže asi dobrý.

Avatar uživatele Áčko
Áčko
před 4 lety

Konečně někdo, kdo si umí cestu trochu užít, už mě ty sterilní cestopisy začínaly nudit :-D

Nezapomeňte příště navštívit Tel Aviv - od konce března už je to i na koupačku a jsou tam luxusní pláže + asi nejlepší noční život v Izraeli. Míň náboženských fanatiků a víc partiček s flaškama na plážích. Plus zajímavé staré město.

Taky úplně nechápu tu nízkou útratu za jídlo, 600 jsem tam nechal za den a to jsem jedl skoro jen fast foody :-D

Avatar uživatele
Peter _15
před 4 lety

Keď nechapes toto asi toho budeš viac čomu nerozumieš,čomu sa v živote čuduješ.:)