3. Jordánsko

Jordánsko 2021

Cestopis z roku 2021 napsal Peter _15

Zážitky pro tebe sepsal Peter _15

12. 10. 2021, poslední aktualizace 2021-10-12T15:11:06+02:00

Peter _15 žije v České republice a procestoval 40 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

Peter _15
  • (upraveno 2021-10-13T06:23:36+02:00)

@Libor_S

Bol som sám v aute + šofér 5 h tour a vyšlo ma to 75 JOD, s kempom a večerou .

Áno,písal som že by som zajel až do Village a tam to skúsil sa k niekomu pridať ,ale miestny to budú skôr sabotovať ,predsa čím viac rozkuskovane skupiny tak viac áut,viac peňazí (oni sa všetci poznajú a budú skôr pomáhať si navzájom )A snáď pri obsadení 100%všetkych áut by riešili zdieľanie . Asi sa tam dá individuálne peši , a asi tiež vlastním autom ( u infocentra bol klasický cenník a boli tam položky za auto,za prenajaté auto bolo to vyššia čiastka a nakoľko pre mňa nezaujímavé tak som sa tomu nevenoval )

Klasická tour to vyzerá asi takto, jazdí sa v malom okruhu za Village 500m je prameň do 3 km sú ďalšie 3 "atrakcie" potom sa zajede za roh a za ďalší skalu (no keď sa najazdí 10-12 km tak to je hodne.

Ja som tam mal : ultramaratón, nízky prelet F15stok,a asi nácvik leteckej akrobatickej skupiny.

Díky, to je důležitá informace, že je 5 h. tour jen do 12 km. I kdyby to bylo 25 km, raději si to projdu sám pěšky, pokud nebude letní horko (cestou uvidím, kam jezdí auta, tak průvodce nepotřebuju). Přespím min. 2, ale spíš 3 noci (a druhý den další výlet) v jejich stanu ve vesnici za pár korun dle booking.com včetně snídaně, takže není důvod platit za dopravu 20 JOD. Ta silnice do vesnice je asfaltová nebo prašná?

Peter _15

@Libor_S tak myšlienka dobrá , ale podľa mňa ve vesnici asi niesu kempy( aj keď na mapách,bookingu sa to tak správa ) ale pár som ich pozrel a všetky mali foto s púšte ale to neznamená že ísť peši a nocovať v púšti(kemp) a ráno vypadnúť a ísť zasa smer nejaký kemp je niečo spatne ,relatívne kľud,samota,...a všade u "atrakcií" sú beduini ve stane s čajom . Pozri mapy.cz letecky snímok , Ta oblasť v ktorej sa pohybujú agenturi je okruh 10 km.

Cesta je asfaltová.

I základní mapa na mapy.cz ukazuje ubytování přímo ve vesnici včetně kempů, ale to je zřejmě chybné (min. ty kempy). Mně je to celkem jedno, jestli půjdu třeba 6-10 km, než se ubytuju a bude to pro mě i lepší varianta. Pokud se nedohodnu v jednom kempu, půjdu dál. Ale pokud ano, nejspíš tam zůstanu 2 noci, možná i 3.

Jak jsi to teda provedl ve Wadi Rum? Nedalo by se v případě, že je člověk sám a nesežene další lidí v infocentru na sdílení nákladů na tour, jet běžným autem z půjčovny do Wadi Rum Village, tam se ubytovat (klidně přes booking.com, to by nemuselo snížit manévrovací prostor) a teprve tam řešit připojení se k nějaké tour, ať už ji organizuje ubytovatel nebo člověka přihodí k nějaké skupině (která se bude vytvářet na místě, takže se nikdo nebude vymlouvat na soukromí uzavřené skupiny), ale bude tam cena odpovídající počtu lidí v autě?

Nevíš, jestli se dá v okolí vesnice pohybovat pěšky sám třeba i na mnohahodinový výlet nebo jen s průvodcem? Tady jsem našel možnost na vícedenní výlet s podporou, z čehož vyplývá, že sám tam člověk chodit může, ale toto by bylo drahé:

You are free to trek and wander around Wadi Rum, with Saleh in support.

For example Saleh can set up camp for you at one end of Burragh Canyon; he cooks dinner; gives you directions and instructions for the following day; provides food for breakfast (and lunch if you wish) then leaves you.

Isla Contoy a šnorchlování se žralokem
Veronika Brejchová 2021-10-15T15:45:53+02:00 1 komentář
Mexiko 2021

Isla Contoy je národní park na mexickém ostrově, kam se dostane jenom 200 lidí týdně. Žije zde několik desítek druhů živočichů, ohrožené druhy želv a na pláži kolem vás běhají krabi. Ráj na Zemi. :) . Když jsem se přehrabávala na Googlu a hledala jsem tipy na výlety v Mexiku, vykoukl na mě národní park na opuštěném ostrově - Isla Contoy. Jediná možnost, jak se sem dostat, je s agenturou, která má…

Kudy a kam v Playa del Carmen
Veronika Brejchová 2021-10-15T15:26:52+02:00 0 komentářů
Mexiko 2021

Playa del Carmen je město na pobřeží Karibiku, kam se dá dojet z Cancunu místními minibusy za pár pesos. Město jako takové není moc zajímavé, ale pokud už se sem vydáte, tady je pár tipů na výlety. :). Playa del Carmen je město na pobřeží Karibiku a rovnou vám prozradím, že nás to tady moc nenadchlo. Je to výborná lokalita na výlety, ale samotné město slouží hlavně jako resort pro Američany, kteří…

Fuerta - větrný ostrov potřetí
Tesna 2021-10-14T21:33:06+02:00 4 komentáře
Španělsko 2021

V minulých dvou letech jsme již dvakrát navštívili tento druhý největší, ale málo osídlený i turisty ne až tak navštěvovaný ostrov. A k pobytům v lednu a červenci jsme přidali zářijový. . Když se na jaře začaly rýsovat destinace, které bude možné navštívit bez nutnosti testů a aerolinky začaly přicházet s letovými řády a letenkami za zajímavé peníze, vybrali jsme si z nedalekých…

Madeira 2021
Tomáš Cibulka 2021-10-14T11:52:21+02:00 0 komentářů
Portugalsko 2021

Aneb první cesta za hranice v nové době. Proč Madeira?Cestopis jsem původně psal pro svůj osobní blog, a tak celé jeho znění najdete zde: https://www.cibulka-na-cestach.c...eira-2021/ . Časově se jedná o červen roku 2021, sice je tady…